Náušnice, nastřelit nebo propíchnout ouška?

janicka006
2. črc 2010

Hezké odpoledne,

obracím se na maminky holčiček....Co doporučujete raději náušničky nastřelit nebo propíchnout ouška klasicky????Slyšela jsem na obojí pozitiva,ale i negativa....A právě nás to čeká,tak stále nevím,jak se rozhodnout...

mirkson
20. zář 2012

Ani jedno, ani druhe! Moje holky maji nausnice nastrelene, na prani manzela. Bez problemu. Ale kdyby zalezelo na me, tak jim nausnice vubec nedavam

majinka1981
25. zář 2012

Nastřelit. Rychlé, nehnisá to, hned zahojené.

vendullka
25. zář 2012

Určitě jsem za píchnutí.

barusinecka
25. zář 2012

Rozhodně nastřelit.Je to rychlovka a po chvilce už si nic nepamatuje.Myslím že jim stačí když jsou za ten rok X krát očkovaní 😉

pampeliska1
25. zář 2012

My jsme nechali píchnout naušnice už v porodnici, rovnou tam dostala "svoje" zlaté. Když mi ji donesli (nebyla jsem u toho), tak jen troška krve, vůbec nebyla uplakaná. Doma jsem to pak natírala lihem a zahojilo se to jak nic. Jsem ráda, že jsme to zvládli tak brzo. Myslím, že větší holčičky už si na to ouško sahají, tahají si za ně a proto se to třeba i hůř hojí.. Kdyby jsme nepíchali v porodnici, tak nechám asi nastřelit...

jitushkam
20. říj 2012

ani ne pred tydnem jsem byla nastrelit a spokojenost ;)

gilotek
20. říj 2012

nastřelení je rychlejší a defakto skoro bezbolestivé. Nicméně bych je nenechala už v porodnici. Pro mě naprosto nesmyslné.

maudn
20. říj 2012

kamarádka má holku a na radu lékaře nastřelují

cerstvamama
20. říj 2012

Prvni dceri jsme pichali usi a byl to masakr. Krve jak .... A nebylo to pani doktorkou, ta byla rychla a sikovna. Celkove je kolem toho vic crcani - osetrovani usi, nakladani nausnic predem do lihu a tak. Druhe dite jsem nechala nastrelit a super. Po 6 tydnech se nastrelene nausnice vymeni za ty nase a hotovo. Zadne cisteni ousek ani nausnic. Zadne dodatecne hnisani. A kdy dat nausnice? Urcite bych nedavala v porodnici, chudak dite se musi adaptovat na to ze vubec prislo na svet a do toho ji jeste pichat usi? Za mne teda nee. Dala bych je nekdy mezi koncem sestinedeli a tretim mesicem. Pozdeji uz si to miminko vic uvedomuje a taky se vic brani. Tot muj nazor.

zdenca6
20. říj 2012

jsem pro nastřeleni je to rychle a to ditko to tak neboli moji dceru jsme drželi dva a stejne sme měli co delt

natalie77
20. říj 2012

Můžu přispět osobní zkušeností.
Dírky mi jako čtyřleté píchala doktorka a bylo to hrozné, bolelo to, já brečela, druhé ucho jsem už nechtěla dát...no a ještě mi to hnisalo.
Jako dospělá jsem si nechala naušnice nastřelit a bylo to během minuty hotové, žádná bolest, jen lehké mravenčení asi dvě hodiny.
Krásně se mi to hojilo, prostě nechápu, že někdo v dnešní době nechá holčičce a bohužel i chlapečkům uši píchat.
Naše paní doktorka je nastřeluje a dá takové plastové, pak se dají ty, co máme koupené. Ještě to před nastřelením namaže znecitlivující mastičkou, takže brečí jen děti, co se bojí bílého pláště....moje čtyřletá neteř byla v pohodě, držela, když se tužkou značilo místo nastřelení, pak ségra odsouhlasila a i pak při nastřelení 🙂 .Hodně štěstí.

monad
25. říj 2012

starší dcera je má píchlé a mladší nastřelené, myslím, že B je lepší, nemusí je pak ještě mučit nandaváním naušniček...

polasmartina
25. říj 2012

jednoznačně nastřelit!!!My jsme to měli bez problémů,měla jsem strach pak s nandáváním naušniček našich,ale jelikož už to měla krásně zahojené,tak během chviličky to bylo hotové a malá o tom ani nevěděla.

detske_ousko
10. říj 2016

Pokud váháte, přečtěte si náš článek, který jsme na toto téma sepsali. Stačí se podívat na naše stránky a najet na Propíchnout, nebo nastřelit? 🙂

te_reza
23. říj 2016

Nic jsem nenašla, tak to zkusím tady...holka má nastřelené naušnice něco přes 14 dní a pořád jí padají. Nejradši bych jí dala klasické visací, ale dr říkala alespoň 6 týdnů nechat. Dali jste někdo dřív?

alexmartin
23. říj 2016

Naší holčičce jsme nechali ouška nastřelit. Dělali jsme to až na 5 měsíci, kdy měla za sebou očkování. Jelikož její pláč byl spíš řev, neumím si představit, jak by ji to navíc pichali. Je to bolestivé, krvácí a proč zbytečné stresy pro dítě i rodiče? Byli jsme v salonu, kde měl pán 20 letou praxi. Dcera ani nepípla, to jsem byla vic nervózní já i manžel.,který ji držel. Dírky má napichnuté krásně symetricky. Pecky jsme po pár týdnech vyměnili za klasické, dětské náušnice ☺ Za nás rozhodně nastřelit. Stálo nás to 360kč včetně náušnic. Jsou ale i takové maminy, které řeknou, že nebudou vyhazovat takové peníze a ať si s tím holka poradí 😢 Přístup k pláči. Hlavně, že zbyde na cigára,nebo na manžílka který se válí na sociálce...

elisss7
23. říj 2016

Ja nechala nastrelit a jelikož jsem sama náušnice neměla, poprosila jsem, jestli by mi taky zastřelili, aspoň jsem věděla jestli to bolí nebo ne. Je to takový píchnutí a pak trochu brnění, ale úplně v pohodě. Děti pláčou u toho, protože se lekbou toho zvuku pistole.

misan2902
12. kvě 2017

Maminky vy co jste nechali nausnice nastrelit mate je uplne stejne?my dnes byli na nastreleni a dcera ma kazdou nausnici jinak da se stim jeste neco udelat?

mandala
12. kvě 2017

@misan2902 Nám se taky stalo, doktor nastřelil znovu, původní dírku jsme nechali, vyšlo to tak pěkně, jakože to byl účel dvě náušnice v jednom uchu, jinak pokud by to bylo hodně blízko sebe, asi by se ta dírka měla nechat nejdříve zarůst a pak teprve píchnout znovu, aby se neprotrhla ...

verinikki
12. kvě 2017

Nastřelit - akorát jsem musela malou držet, jinak dělala nám to naše dětská Dr. a super rychlé a dle reakce velmi málo bolestivé. Nejprve si dělala tečky fixem a pak nastřelila plastovou náušku.

@misan2902
No dá - tu špatnou vyndat a nechat zarůst a znovu nastřelit☹

dagmartomiskova
12. kvě 2017

Hezký večer, asi takhle, obojí zabolí a u obojího zakříčí, obojí musí být rychlé, hnisat to může tak i tak... Také jsem nevěděla a ptala se kolem kamarádek a bylo to půl na půl... až mi potom jedna kamarádka řekla toto. Jedna byla přímo na ušním a nastřelili to tak ošklivě, nestejně..., že 6 týdnů (už si přesně nepamatuji) chodila jenom s jednou naušnicí, a na druhé ouško až po té době znovu na přestřelení. Tak jsem šla s dcerkou na píchnutí. Paní doktorka se sestřičkou výborné, bylo to rychlé.... samozřejmě u toho pláč byl, ale ten také brzy přestal a trauma nemá 🙂 Nehnisalo to vůbec a dá se říct, že už druhý den to měla krásně čisťounký. Třeba jsme měli štěstí, ale myslím si, že je jedno, pro co se rozhodnete, u obojího to můžete mít v pohodě, ale také nemusíte...

petastastna
12. kvě 2017

Za me urcite nastrelit, nechala sem si nastrelit dve, je to bezbolestne, rychle, nehnisalo to vuubec. U miminkaby mozna jediny duvod k placi mohl byt z leknuti. Ale to nic moc.. u prcni nastrelene jsem ani nepostrehla ze je uz hotovo

vrana80
15. kvě 2017

Urcite nastrelit, je to rychle, trosku to zastipe a je hotovo. Samozrejme u lekara alebo v specializovanom centre.

slehovav
29. zář 2017

Nechali jsme propuchnout v taterskem studiu. Muzu jen doporucit,profesionalni pristup a ani kapka krve 🙂