Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

dididi30
13. lis 2008

valentina suhlasim

radka, skusim k malemu zobudzat muza 😉 , len moj syncek spava s nami v posteli, mam ho zacat davat do postielky?? inak ma este len 5 mesiacov, chcem to zacat od 6tich 🙂

tlap.ka
13. lis 2008

tak se taky připojím - my jsme krásně spikali asi do 5měsíce - Matěj se budil jen jednou kolem půlnoci, ale od tý doby se prostě budí víckrát, i když má přes den svůj režim, kterej si teda nastavil sám - 1,5hod spinká dopoledne, odpo asi 2hodinky, večer koupeme, jíme i uspáváme v podstatě ve stejnou dobu - prostě v noci po 2hodinách je vzhůru a potřebuje si cucnout mlíčka - dudlík od malička odmítá a jakkoli jsem se ho snažila v noci uspat nemá to úspěch. A neplatí na nás ani čím víc spánku přes den, tím víc spánku v noci. Prostě jsme beránci a děláme si co chceme, naštěstí to není tak hrozný. Už se tím netrápím, že vstávám po 2hod, však ono ho to přejde. Prostě nemáme vzorňáčka,ale nám to nevadí, i tak ho milujeme.Nic se nemá lámat přes koleno 🙂 Radši budu mít spokojený a usměvavý mimčo 😉

sirinka
13. lis 2008

nasa klarka sa sama odstavila v noci v 3a pol mesiaci a prespala od cca 22:00 do rana do 5:00...priblizne.
ale ako zacali rast zubky, obcas prechladnutie, tak si zase pytala aj v noci a castejsie, samozrejme som jej dala. ale ako nahle bola zase fit, tak sme prsko nahradili vodou z poharika a potom uz iba tulenim. vacsinou sa do 10min uplne ukludnila a zaspinkala...
od 1. mesiaca spava vo svojej postielke vo svojej izbycke.

sirinka
13. lis 2008

izbicke...pane boze 😅 😝

dididi30
13. lis 2008

tlapka my mame tiez take spanie , to vecerne...denne ako sa mu chce 😀,

sirinka
13. lis 2008

inac u nas denny rezim spanku do roka neexistoval, az potom sa to upravilo na pravidelnejsie spavanie, ale ani teraz netusim, ako dlho cez den bude spinkat...

dididi30
13. lis 2008

moja kamoska kojila do roka a az ked prestala kojit, ako keby utalo maly pekne prespal celu noc bez papania ci pitia a cez den tiez pekne hajava

sirinka
13. lis 2008

dididi30 ja kojim do teraz a spime v pohode uz davno... 😉 nie je to pravidlo, s tym kojenim

dididi30
13. lis 2008

sirinka to bol len priklad, ja viem,ze niektorym co koja moze spat aj od narodenia celu noc 😉

my spime tiez celko fajnk, len ta cica musi byt 😀

fifinna
13. lis 2008

bodka, maly ma rok aj dva mesiace. Horsie je ze on nechce ani jogurty. Doteraz ich aspon jedaval na veceru a uz sa ich asi prejedol. Nechce ani ziadne kasicky ani syr. Mliecne polievky som neskusila, ja neznasam nic z mlieka , takze ich neviem ani navarit, ale budem musiet skusit. On bude asi po mne, nic mliecne. Preto ho chcem aspon co najdlhsie kojit, lenze planujem druhe dieta, tak na jar ho tak ci tak odstavim. A maly spava snami v posteli, takze to, ze poslem za nim manzela pustime do obehu az ked ho vystahujem do detskej. Ja si myslim, ze maly je v noci len raz poriadne hladny, lebo vtedy cuca poriadne obydva cici, ostatne razy si len cucka.

fazolka07
13. lis 2008

Ahoj holky máme taky problém se spaním v noci. Začla to dělat tak před měsícem do té doby spala celou noc. Já tedy nekojím už od 3.měsíce, ale teď se probouzí každou hodinu lítam k ní s dudlíkem tak usne pak zase řev tak jí dam napít čaje zase usne no děs. Včera jsme zkusili kaši a to bylo snad horší než z mlíkem. Přes den spí tak 1hodinu po 3 hodinách. Už nevim co s ní přikládám to k zoubkám tak snad se to brzy urovná.

londra
14. lis 2008

Ahojky, přidám také svojí zkušenost. Máme malý byt 45m2 a bydlíme tu 4- já manžel 10 letá dcera a já. A tak mým největším přáním ( samozřejmě největší bylo aby byla zdravááá) bylo, aby v noci spala. Než se narodila hodně jsem o tom četla - a všude bylo" večerní rituál je základ". A tak hned první den doma z porodnice bylo koupání, pak papání , oblečení do pižama, pohlazení , zhasnutí světla a odchod. Usnala na poprvé a ve 20.00h a probudila se ve 4 a pak až ráno v 7 s dcerou ,která vstáva do školy. To trvalo týden a pak se přestala budit i v noci. takže od té doby spí od 20.00 - 7.00h bez jediného pláče a jídla - prostě spí! A vůbec není potřeba dávat více jídla na noc. Ale dodržuji každý den večerní rituál - usína sama- někdy sice až za 1/2 hodinky- povídá si. A ještě dodržuji to , že ve dne nikdy nespí v postýlce a nezatahuji nedělám tmu- spí často a krátce. Na procházce v kočárku , ale i 3 hodinky v kuse . Jsou jí 3 měsíce a ani jednou nebrečela v noci. Má umělou výživu, nevím jesli je v pořádku , že v noci nejí, ale roste , přibívá- to co má sníst sní ve dne. Uvidíme jak bude až porostou zoubky...🙂

mywiel
14. lis 2008

kayska blahozelam je super ze sa vam to takto podarilo, ale pochybujem, ze kazde dieta je tak prisposobive, kazde ma iny charakter. My este nejaky rezim nemame, mala spi ked je unavena, nevidim dovod ju davat spat o 19h00 ked sa jej nechce, a ked pojdeme niekam do restiky alebo na navstevu tak s nou co urobim ked nebude mat naucenu svoju postielku a inde by mi nezaspala? Ja si myslim, ze kazdy si zavedie system co mu vyhovuje, my s manzelom ideme spat az o polnoci takzde ak je mala hore do 21h00 mi to vobec nevadi ved je mala a este jej vysvetlovat ze musi spat je skoro, dieta sa riadi podla svojich potrieb zatial. 😉

mywiel
14. lis 2008

kopcik suhlasim, naco preskakovat etapy, ved tak rychlo rastu a vsetko tak rychlo ubehne, maju cas sa ucit pekne pomalicky a v pohode a svojim rytmom 😉

mywiel
14. lis 2008

kayska a budit dieta ked prekroci limit aky limit?? 😕 No hlavne ze vam to funguje, prajem ti uprimne aby vam to vydrzalo takto dalej. 😉

bodka13
14. lis 2008

Mywiel,mám už veľkých chalanov ale rada čítam a spomínam/teraz už len s úsmevom/ ako som to zvládala ja.Kaskya možno myslela že nie je dobré ak spí dieťa popoludní veľmi dlho kvôli večernému spánku.Aj ja som musela malého budiť-chodil spávať pravidelne medzi 12-12:30 poobede ale niekedy dlhšie zaspával,neuspávala som ho ani pri ňom neležala a keď sa uspal až po hodinke- potom by spinkal aj do 16:30 a viac/vždy spal min 3,5hod/.A keď spal takto dlho mal energiu aj do 23:00,čo som už ja nezvládala,takže sme museli zaviesť že spať poobede sa bude max. do 15:30 a večer v pohode zaspal medzi 7-8,ráno sme vstávali okolo 7.

mywiel
14. lis 2008

No asi to myslela tak, ale mne sa to zda velmi ako z knizky a asi by ma to stresovalo, ze som napr. polhodinu pozadu a to je v rozvrhu neviem, ale ak to tak dobre funguje mozno to stoji zato vyskusat... 😕 😅

bodka13
14. lis 2008

my sme to museli tak urobiť,ale pomohlo to.Aj teraz sa mi to potvrdzuje-menší syn chodí posledný rok do škôlky a jemu ten popoludňajší spánok asi škodí,lebo cez tyždeň vyskakuje z postele aj do 22:00 a zaspí až po miernom "vyhrážaní sa výplatou" ale cez víkend zaspí ako batoľa už medzi 20:00-20:30
Keby sa dal k deťúrencom zohnať ten návod. 😀 😀 😀

verunka62
14. lis 2008

tak ten náš čertík během dne spí fajn,v noci se budí na pomazlení u prsu dost často-zatím nemám to srdce ho to odnaučit,miluji ty chvíle kdy se v polospánku odpojí,protáhne se a schoulený do kloubíčka usíná-vím že tohle mi bude hrozně moc chybět stejně tak jako když se vzbudí stojí v postýlce a přivolává si mě
ne každé dítě funguje dle daného návodu-každá maminka vycítí co jí i mimču vyhovuje nejvíc a tím se řídí
upřímně zdá se mi šílené budit dítě pokud překročí limit

mizulienka
27. lis 2008

ahojte, my mame tiez problem s vecernym spanim ☹ maly ma 3 mesiace a zobudza sa kazde 2-2,5 hodky na papanie...nemate nejake rady, ako ho "prinutit" 🙂 spat dlhsie ako 2 hodiny? dakujem za kazdu radu 🙂

jandaj
27. lis 2008

no tak to by mě taky zajímalo 😅

kaskya
27. lis 2008

tie, ktoré ste túto metódu spánku nepoužili tak neveríte a závidíte. v prvom rade prekročiť limit znamená, že dieťa prespí dlhšie cez deň ako má. tak ako je to u dospelého človeka - keď si po obede ľahnete na hodku si zdriemnuť a prešvihnete to na tri hodiny spánku tak je jasné, že sa vám v noci nebude chcieť spať, resp. pôjdete spať neskôr. tak je to aj u malého dieťatka. nám to funguje od štvrtého mesiaca. do štvrtého mesiaca som ho nechávala spať ako chcel, v noci mi nechcel spať, budil sa aj 8 krát za noc a celá rodina sme boli nevyspatí deň čo deň. odkedy som si preštudovala spánkovú metódu a začala ju realizovať je to úplne iné dieťa. ide o to ho to naučiť. nie je na tom nič zvláštne a nič ťažké. ale v prvom rade matka musí chcieť ho to naučiť. u nás táto metóda funguje 100 percentne, takže ju uznávam a som jej zástankyňou. viem aký bol synček predtým a ako teraz pekne spinká. kto chce, naučí, kto nie tak kritizuje a závidí. to je môj názor a nezmení mi ho nikto 😅

petule.h
27. lis 2008

umělé mléko...malej od 3m se budí max 1x v noci a vstává do 10h a usíná do 22h

mizulienka
28. lis 2008

ahoj kaskya...aka presne je ta metoda? mozes mi o nej napisat nieco podrobnejsie?
popripade, ako to robite vy...dakujem 🙂

terezam22
28. lis 2008

u nás je to taky,přes den kojím tak 7krát,Kristík má 2,5měsíce,no a večer od 17h je vzhůru a do 21.3Oh vydrží řvát 😒 pak se vzbudí až na 2-2.30h,pak tak 4h a 6h. ale začátky po příchodu z porodnice jsem kojila po 1,5-2h jak přes den tak v noci 🙄 mám kluka v 1.třídě tak to bylo taky veselý...,

helabella
28. lis 2008

Taky se přidám -- u nás je to stejné jako u mnohých z vás -- do půlnoci je Štěpánka v pohodě, pak se budí hodně často. Když je dobrá noc, tak po dvou hodinách, jinak častěji. A hlavně je úplně čilá ráno v 5!!! Přesto přes den spí jen tak hodinu dopoledne a hodinu a půl po obědě. A večer klidně vydrží do osmi i devíti. Prostě víc spát bohužel nepotřebuje 😒 A co se týče nočního kojení/nekojení -- je pravda, že občas se prostě jen přisaje a to jí stačí. Ale váží v 7 měsích 6kg, což mi fakt nepřijde nijak moc, takže když bych jí noční kojení omezila, tak nepřibere snad už vůbec nic. Ale je to náročné, protože máme ještě druhou holčičku a ta je hodně aktivní a vyžaduje přes den dost pozornosti.

terezam22
29. lis 2008

jěště jsem zapomněla,Kristík nemá dudlíka(zvedá se mu z něj žaludek,plive ho,neumí ho ani držet)tak na všechny neduhy ať denní či noční má zkrátka prso 😲 ale jak jsem četla chce být zkrátka s mámou někdy má hlad,žízeň nebo chce jen tak podudat...mojí kamarádky holka 1,5roku se budí v noci 5-6 na kojení a přes den jí stále tahá triko a prso chce...Tak že chce to asi trpělivost odpočinek když to jde...aby byla na vše síla 😅

muminek
29. lis 2008

Terezam22 my jsme taky neměli dudík malýmu se zvedal žaludek ale postupně si zvykl a hlavně jsem změnila tip dudlíku. V noci chtěl taky jen prso ale teď si vezme i dudel 🙂 občas

jannicka
29. lis 2008

pridam sa. nase dieta a teda ani ja nespalo sedem mesiacov odkedy sa narodil. samozrejme kym bol malicky kojila som ho aj v noci. niekde medzi siestimi tyzdnami (dokedy bol hore aj kazdu hodinu a niekolko ich medzitym prereval) a troma mesiacmi spal fajn. zobudil sa dva max trikrat nanoc. od stvrteho mesiaca jak by utal vstavali sme k nemu v noci postupne aj stokrat, dudel, prso, flasa (bol dokrmovany UM), cajik. niekedy nic nebolo dost a zuroval si aj hodinu. spaval s nami v izbe ale to ja som sa ani pohnut nemohla lebo spi jak myska a kazdy pohyb ho hned zobudil a mna zase kazdy jeho vzlyk. po siestom mesiaci sme ho odstahovali do izbicky tak sme aspon spali vo vacsej pohode ale nocne vstavanie neskoncilo. potom som sa pustila do tej knihy Kazde dieta sa vie naucit spat. otvorila mi total oci. okamzite sme aplikovali. od siestich mesiacov dieta biologicky nepotrebuje v noci jest pit... zrusili sme cumlik, flase.... funguje to! tento tyzden nam uz raz maly prespal od osmej do siestej rano ani sme o nm nevedeli. ja som uz bola na pokraji so silami pretoze cez den je maly total akcny stale niekde chodime nieco vymyslame ja som nemala kedy dospat. teraz ho o pol osmej ulozim a spi. ked aj mrnci za minutu prestane a spi dalej. buntosi sice uz skoro rano dakedy aj nad ranom ale momentalne nam idu zubky pripisujem to tomu..... budiz ak sa zobudi len raz o stvrtej ale nemusim za nim leties s mliekom ani nic podobne som happy 🙂

terezam22
29. lis 2008

muminek 🙂 mám vyvařené 4různé druhy 😅 dudlíků,no a prvně dudal,ale další den právě přišlo to plivání atd....Jo a všem maminkám- laktační poradkyně doporučila jestřabinový čaj(vyrábí natura Grešík z Dc)je na tvorbu mléka,jestřabina je ve všech kojících čajích,ale tohle je čistá jestřabina sypaný čaj,no a na dobré trávení prý pít lahev nealko piva 😀 prý doporučuje denně!...tak piju 😉 bude ze mě nealkoholička 😀