Jak nastavit režim osmiměsíčnímu miminku?

bayt
30. zář 2018

Ahoj, trochu bojuju se spánkem mimča a ráda bych prosila o nějakou tu radu nebo zkušenost.

Malej vstává v cca 7-8.00, usíná pak v cca 10 a probouzí se v 11. Potom ve 14 a probouzí se v 15. Někdy i 15.30. Bohužel kolikrát se stane, že se mi přes den vzbudí po 45 minutách a vyžaduje, abych ho znovu uspávala, neumí si ten spánek sám natáhnout. Pak je utahanej v cca 19. Takže v půl sedmé okoupu, ale třeba dnes mi tedy usnul v sedm a za deset minut se vzbudil a řádil tu do půl desáté. Jindy usne v osm a do desíti se budí pomalu co dvacet minut a já nic neudělám a prakticky jen dvě hodiny uspávám. Nevím, jestli něco nedělám špatně?

Co hůř, v noci se teď budí po cca hodině, někdy i víc, budí se uprostřed noci...to nikdy dřív nedělal holt dosáhnul dalšího rekordu. Musím říct, že tohle už fyzicky přestávám zvládat, takže něco udělat bohužel musím.

Pozn. prcek je kojenej. Příkrmy dávám zatím dvakrát denně, sní pokaždé jen cca 50 gr, ale možná bych mohla krmit častěji..?

123jana123
30. zář 2018

@bayt Ahoj nevím, jestli úplně poradím, protože každé miminko je jiná osobnost a má jiné potřeby. Ale aspoň predam své zkušenosti. Dcera má nyní taky 8 měsíců. Ráno vstává mezi 6-7 hodinou. Pak dopoledne spinka znovu od 9-11 /11:30 hodin. Většínou v kuse, někdy ji něco vytrhne ze spánku třeba po hodině a to vím,ze si ještě potřebuje pospat, tak ji znovu úspim( nevidím to jako problém ) pak znovu spinka mezi 14-15:30 a večer chodi spst v 19:15. Pokud ji netrápí zoubky, tak se většinou budí jednou na jídlo kolem 2-3 hodiny ranní. Nutno dodat, ze dcera taky není velký jedlik a stále preferuje prso hlavně před zeleninovymi prikrmy . Zkoušela jsem i kašičku jako třetí prikrm,ale na spaní to vliv nemá, takže zatím ji nedávám pravidelně a taky má převážně dva prikrmy denně. Kolem šestého měsíce jsme taky bojovali s nočním spanim..malá neustále vyžadovalo prso..ale nejedlá, jen si dudlala..třeba i 10x za noc. Taky na mě padlo fyzické vyčerpání a pomohlo to, ze jsem ji proste uspavala v náruči s dudlikem ale bez prsu, a během par dni se naučila spát cca do té 3 hodiny ranní. Tím samým jsme si prošli i u staršího syna, u nej to bylo mezi 8-9 měsícem. Pomohlo to samé, tenkrát se více zapojil do uspavani i manžel a šlo to mnohem rychleji a během tři dnů začal syn spát celou noc a už mu to tak zůstalo. Naopak syn byl velký jedlik, tudíž jsem si byla jistá, ze hlady se v noci určitě nebudi.

bzubzalka
30. zář 2018

@bayt máme chlapečka 7,5m. Byl jen kojeny a kvůli tomu, že špatně spal jsem začala razantněji s prikrmy. Prikrmy jsem.začala od ukončení 4m, ale trochu víc začal v6m jinak odmítal.
Spaní ráno vstává mezi 6:30-7,po cca 2hod chce spát, spí 20-40min, to je cca 10hod.pak usíná od 13-14:30/15:00 v kočárku,po18koupu, pak jde spát. Ráno dávám prso, dopoledne trochu presnidavky či ovoce 20-30g, oběd masozeleninovy prikrm cca60g, odpoledne ovoce či jogurt, před spaním mličko s kaší. Mezi tim prso, pokud si řekne. Občas spí hezky vzbudí se 2x za noc, jindy i 5-6x 😟 občas má den, že se vzbudí v4a vydrží hod vzhůru,pak zas usíná. Mám syna v posteli, u postele hračky. Dám mu to tam a já klimbam,on pak začne knourst, pritulim ho nebo se ududla na prsu. Když je nejhůř dam si ho na břicho a pohupuju než vytuhne. Ideální ten spánek opravdu není...

radecka1
30. zář 2018

Nejspíš nic špatně neděláš a je ve věku, kdy přes noc zpracovává podněty ze dne a taky mu asi rostou zuby. Tak za 14 dní - 2 měsíce se to nejspíš zlepší a pak nejspíš zase zhorší. Jestli s ním spíš v posteli, můžeš zkusit přesunout do vlastní postýlky, ale mě to zafungovalo na spaní až v 1,5 roce (a doufám, že to nezakřiknu).

radecka1
30. zář 2018

Případně pokud s ním v posteli nespíš, tak s ním můžeš začít zkusit spát a může se kojit, když ty budeš spát a ani o tom nebudeš vědět.

martinka_33
1. říj 2018

Moje zkušenost je taková, že se můžeš stavět na hlavu a nic s tim neuděláš a rada - zapoj tatínka, pokud nějakého máte, ať s mimčem spí a ty si odpočineš, může ti ho nosit na kojení - nakojíš a zase si ho odnese 🙂

bayt
autor
1. říj 2018

@123jana123 aha to je dobrý tip, mohla bych zkusit ten dudlík...a teď už teda má ale ten dudlík stabilně na noc?

bayt
autor
1. říj 2018

@martinka_33 no to nevím,malej by beze mně nespal :( on má lehký spaní strašně, nejde ho přenést po usnutí někam jinam :(

bayt
autor
1. říj 2018

@radecka1 To je ta potíž, on jako málokdy přijde nakojit se sám, spíš se různě převaluje, blbne..i v noci..někdy přijde, to jako jo :D

123jana123
1. říj 2018

@bayt malá má dudlika na usinani, většínou ho po chvíli vyplivne a pak už spí bez nej . Přes den ho nijak zvlášť nevyžaduje, jen teď když jo rostou zoubky si na nej trochu víc privykla a občas i v noci když ji něco vytrhne ze spánku, tak si ho vezme

123jana123
1. říj 2018

@bayt tohle je asi taky hodně individuální..když se mi malá často budila, taky jsem si ji na nějakou dobu nastehovsla do postele. Ze začátku to bylo fajn nemuset na kojení vylézat z postele, po chvilce si ale malá zvykla, ze má prso stále na dosah a vůbec mi nespala tvrde a nakonec začala hold používat prso jako dudlík a jakmile jsem myslela, ze spí a prso ji chtěla vytáhnout hned byla vzhůru. Takže jsem jj naučila znovu na postylku a má mnohem lepší tvrdší spánek

simona_33
1. říj 2018

Muj syn ma pres dva roky a rezim moc nema. Neni vubec nocni spac, usina klidne v 10 a mezi 5 a 6 uz cuci a stavi koleje. pres den nekdy vytuhne po obede nekdy ve 3. Rezim nikdy moc nemel. Od 3 m spal skoro celou noc a zacal se budit takhle pred tim prvnim rokem a chtel porad kozu.... dej ho do postylky a at hp hojda manzel... a jinak je to tezky, taky jsem byla silene unavena, u nas v posteli spinkal. on i my. ucel sveti prostredky. takze moje vychovny predsevzeti sly do kopru a spis jsme se prizpuspbili a nasli zpusob... vydrz.

bayt
autor
1. říj 2018

@simona_33 děkuju...a kdy mu to přešlo, tohleto stavění se? Teď jsem si uvědomila, že chce ze spánku právě lézt a stavět se

bayt
autor
1. říj 2018

@123jana123 víš co byla jsme proti postýlce, ale upřímně, už nejsem :D

123jana123
1. říj 2018

@bayt tak to já naopak jsem byla proti spaní ve společne posteli, ale taky přišlo období, kdy jsem to musela přehodnotit 😂

bayt
autor
1. říj 2018

@123jana123 my zatím spíme společně...akorát nevím, co by říkal na tu postýlku, protože nad ránem jsem shhopná ho uspat jen když se totálně přilepí na mě - dnes mi ležel na obličeji

simona_33
1. říj 2018

@bayt nevim co se stavenim, ja psala ze vstane a stavi koleje ale on uz je vetsi. nocni buzeni se zhorsovalo a nakonec jsem ho odstavila, nedalo se to vydrzet. Mel 13 m. a pak uz zas spal jak dudek, kdyz cca za 2 tydny pochopil ze prso uz nebude a v noci chova tatka 😂