Neklidné miminko v 7 týdnech

zuzan88
13. lis 2018

Maminky chci se zeptat, mám první miminko, je mu 7 týdnů a je pořád strašně, ale strašně neklidné... Pořád se kroutí, máchá kolem sebe ručičkama (až abnormálně) i ze spaní, což ho následně pak vzbudí... Je to normální? Strašně málo spí v noci a přes den skoro vůbec.

codal
13. lis 2018

@zuzan88 dcera to měla do půl roku, pomáhalo pevně zabalit do zavinky... Ony si ty ruce dělají, co chteji a budí je to..

vero__nika
13. lis 2018

Mame stejne stare mimi a nas to take dela - tak porad zavinujeme a maly se vyspi.. jen nekdy mu tu zavinku jak usne trochu povolim... 🙂

kvmatonka
13. lis 2018

Je to normální. Nám pomohla knížka od dr. Karpa. Jinak zavinování a bílý šum nás zachránil od blázince.

zuzan88
autor
13. lis 2018

Pravda, že v zavinovačce už nespí, protože byl vždycky jak šíleně, když se nemohl sám prevalut na bok a pořádně se hýbat 😞

miba10
14. lis 2018

Malá to dělala také. Bylo to strašné. Nemohla ani pořádně spát. Pak jsem objevila pevné zavinovani do velké pleny a bylo po problému. Ze začátku se jí trochu nelíbilo, ale to bylo asi jen na poprvé a napodruhé, pak už klídek. Můžu doporučit

zuzan88
autor
14. lis 2018

@miba10 nemyslíte překřížit tu plenu přes ruce k telicku a vzadu stáhnout?

kittyy17
14. lis 2018

@zuzan88 on se v sedmi týdnech převalí na bok??? To je hrozně brzy, pochybuji že to dělá vědomě. A když se mu to stane, lekne se... Pevně ho zábal do zavinovačky a lehni si s ním, ať se nebojí

bayt
14. lis 2018

@zuzan88 Máchání rukou je normální, malýmu to zmizelo až okolo půl roka. Já jsem ale nikdy nezavinovala (teda dvakrát jsem to zkusila, ale přijde mi to jako mučení miminek). Malý nespal špatně kvůli převalování a máchání rukama, ale že nechtěl spát sám a taky že měl koliky. Ty koliky po prvních třech měsících zmizely. Nejlíp spal v šátku na těle.

bayt
14. lis 2018

Jo a právě zavinování mu akorát dělalo ještě víc zle na bříško, protože se nemohl sám napolohovat a ulevit si.

miba10
14. lis 2018

@bayt to je druhá věc. My třeba na bříško netrpeli vůbec, takže tohle mě nenapadlo. U nás byl problém opravdu v tom máchání rucickama. A mučení miminek to není. Když jsou v břiše, tak tam taky moc machat nemůžou. Naši malé chyběl ten pocit "těsnosti" co měla v břiše.

bayt
14. lis 2018

@miba10 Jo, asi to můžou mimina brát různě, mně to prostě přijde takové nepřirozené. Malej mi v břiše ale máchal až až :D

zuzan88
autor
15. lis 2018

Můj prcek trpí hrozně na prdiky, nejčastěji spí na boku nebo ho musím dávat na bříško. Ale většinou to jak se snaží tlačit ho nenechá pořádně spát.

kittyy17
15. lis 2018

@zuzan88 taky jsme to tak měli, dávala jsem spát na bok do zavinovačky a podkladala záda i předek smotanou dekou, aby se neprekulil... Z toho vyroste kolem třetího měsíce, to se musí přežít

bayt
15. lis 2018

@zuzan88 Na to je dobré nosit v šátku, v té poloze se děti líp vyprdí, nám pomáhala i teplá koupel a vůbec teplo. No a samozřejmě rektální rourka, bylo období, kdy jsme ji používali i denně. Děsný časy. Čtvrtý měsíc už byl klid.

denny27
15. lis 2018

Může bolet bříško a nemůže se vyprdet... takže buď cvičit nozickama, masírovat bříško, teplé obklady nebo pomoci kapičkama.....

miba10
16. lis 2018

@zuzan88 jestli mohu doporučit, tak na prdiky je dobrý Sab simplex