Nepravidelný spánek u novorozence

mako2014
14. srp 2015

Ahoj, mám 14-denní dceru. Kojím a částečně i dokrmuji umělým mlékem. Dcera velmi nepravidelně spí. Nejprve se budila každé cca 3 hodiny na krmení, ale poslední 3 dny od 2 do 6 ve dne i v noci nespí a řve. Je nakrmená, přebalená a já už nevím, co s ní? Nemáte někdo podobné zkušenosti a rady?

jitahh
14. srp 2015

@mako2014 Meli jsme to podobne,ale zase se to ustalilo. Mala ma 3 tydny,zkracuji se ji intervaly mezi spanim. Proste jsem ji mela porad u prsa, i kdyz si spis dudlala a kdyz byla neklidna,tak jsem si ji dala k sobe do postele,hladila jsem ji a dala prso a ona vetsinou usla. Myslim,ze uz si zacina delat rezim, spi tvrde rano 6-9,odpoledne 1-5 a v noci 10-3 jinak spis klimba nebo je vzhuru. Do tech dvou tydnu spala porad. Hodne pomaha i pohupovani na balone.

milmic
14. srp 2015

@mako2014 Nevím, co přesně myslíte pod pojmem nepravidelně... ale děti spí různě a jejich spánek se různě mění. Mě spala třetí holčička první 3 týdny pořád a pak různě podle nálady. Někdy 3 hodiny, jindy 20 minut. Někdy byla vzhůru hodinu, jiindy 4 hodiny.
Všechno je normální a v pořádku no, i když to třebas není podle našich představ.
A co s pláčem? Chovat, chovat, chovat. Eventuelně nosit v šátku, to třebas na moje děti pomáhalo. Měla jsem je uvázané třebas celý den jako novorozeňátka. 😉 Pro ně je to přece jen velká změna z bříška na svět a hledají si svoje jistoty. 🙂

mako2014
autor
14. srp 2015

tak jsem aspoň v klidu, že je to normální, jen si budem s manželem zvyknout na ten spánkový deficit 🙂. Děkuji za rady 🙂 snad to pomůže

milmic
14. srp 2015

@mako2014 Ano, navyknout si na spánkový deficit je rozumné. 😀 Mě třebas malá Bludička vstávala včera ve 3 hodiny ráno a usla až v osm. To už jsem měla vzhůru děti... 😅 S dětmi člověk zažije různé (ne)spánkové situace, věru veru.

mako2014
autor
14. srp 2015

@milmic jste neuvěřitelná, nevím, jak dlouho bych toto tempo vydržela 🙂, já mám aspoň možnost si jít na chvilku zdřímnout, když mi malá spí ..... ještě jsem na to tedy neměla čas od doby, co jsem doma z porodnice, ale určitě to v blízké době využiji 🙂

milmic
14. srp 2015

@mako2014 To ne, nejsem. Jen jsem si už za těch skoro 5 let tak nějak přivykla. Ono se s tím nic jiného dělat nedá. 😅
Já obecně nemám děti dobře spavé, děti mi spaly jako miminka vždycky 30 minut a ani o vteřinu déle, Bludička je velmi úspěšně následuje... Synek mi jako miminko vstával v půl páté ráno, dcerka chodila v té spát až dlouho desáté večer,... inu.... co naděláte no. 😅
Jednou..... JEDNOU se tomu budu smát. 😅 😀

zo_ja
14. srp 2015

Je děsný vedro. Zachovej klid a vyčkej ochlazení, v tomto nespí nikdo normálně a pořádně a dlouho.

pecora
14. srp 2015

A nemuze ji treba bolet brisko? Nas takhle trapili prdici, maly rval rval a rval. Co se spanku tyce tak on teda moc nespal ale poradili mi ze mu mam nastavit rezim ja, takze papal co 3 hodiny, kdyz mel hlad tak nekdy i driv ale pres den jsem ho obcas i budila. Nekdo rika nebudit, ja nevim, maly je muj prvni ale po chvili se to ustalilo, zvykl si na 3 hodinovy rezim a hodne nam to pomohlo. Tak drzim palce at se to ustali i u vas 🙂