Nespavost miminka, jsem vyřízená matka

sabulinka2016
30. dub 2017

Zdravím všechny maminky ,je nám 7,5 měsíce a uz 5 dnů moje princezna bojkotuje spanek a špatně spí .Už týden usíná se mnou ( přítel je na noční ) tak jsme v posteli sami ,chvíli nebyl problém ale teď je to utrpení .Chodí spát v půl 9 večer ,a ve 12 je vzhůru ,pak zas v půl 4 .Dávám v 18 hod .Kaši pak ještě než jdu spát cca kolem 21 h.sunar ,je to blbost ? Dávat ji ve spánku Sunar ještě ( vypije ho )? Za celou dobu se stalo 1 krát že sem spala 7 hodin bez přerušovaného spánku ..Podotýkám že přes den spí 2 hodiny jen,je strašně živé dítě .Kde může být chyba ?( Předtím to fungovalo celkem ok s jedním buzenim ).Jeste se vás ptám ,mám ji dávat a aspoň do postýlky a spinkat přes noc ? Aby si nezvyklá pak u nás v posteli ?😒Díky rady ,tipy .😉

radushka1
30. dub 2017

Přes den jen 2 hodiny? Mi starší dcerka spala přes den 30 minut a to jsem jí hodinu uspávala.
Mladší syn spí přes den 2 hodiny, ale do roku se v noci budil i 15x... Takže klid, ono se to upraví, až tak hrozné to fakt nemáte 😉 Upřímně bych asi před půl rokem napsala, že se jedná o provokaci 🙂 a že máte být ráda, za to jak vám krásně spí 😉

magdalenax
30. dub 2017

@sabulinka2016 Jestli se Ti potvrdí celiakie, tak věř, že měsíc je velice krátká doba. Mám kamarádku, která dávala tělo po určení diagnosy celiakie víc jak půl roku, i když je pravda, že to trvalo opravdu dlouho, než zjistili příčinu problémů. Přišel jí na to prý léčitel a následně navodila lékaře

onelove
30. dub 2017

Asi ti tim moc nepomuzu...ale vzdyt ti spu naprosto kraaasne...co by za toto nektere matky daly... 😇

dzejn002
30. dub 2017

To je úplně normální! 😉 Moje malá v tomto období vstávala v noci i 5x nebo 6x na kojení. Konkrétně od 4 měsíců do 9 měsíců. Jinak od narození do těch 4 měsíců spinkala s jedním probuzením a od těch 9 měsíců už se zase budí 2x nebo někdy 1x. 😉 To nevyspání k mateřství prostě patří. 😉 Je potřeba s es tím smířit a ne s tím bojovat, pak je to v pohodě. V tom období častého buzení jsem se naučila kojit v polospánku a pak už jsme tolik unavená nebyla. Aby jsi nemusela vstávat na přípravu mlíčka, tak si ho nasyp do flašky a horkou vodu si dej do kvalitní termosky k posteli a i tím ušetříš své síly... 😉 Strašně to letí a za pár měsíců budeš vzpomínat i na toto období. 😉

leki
30. dub 2017

Necetla jsem predchozi, ale za sebe te nepotesim. Ja 7 hodin v kuse spala asi 3x a to az ted nedavno - malej ma 14 mesicu. Chodil vzdy spat tez kolem pul 9, vztava kolem 1, 3 a pak v 7,nekdy uz zvladne se vzbudit az ve 3,ale to se vetsinou probudi jeste kolem 10 (to ja jeste nespim). Ale tak do 1 roku to bylo v 1 a ve 3 vzdy, nekdy i v 5 jeste. Ja to prijala, smirila se a si zvykla docela dobre. Podotykam, ze prez den tez moc nespi, ted uz jen 1x hodinku max, driv to byla hohinka max 2x za den

obaibi
30. dub 2017

Muj synacek spal nak takhle (i daleko hur) skoro do 3 let 😄 Spanek se trochu zlepsil po tom, co jsem otehotnela a uz jsem zase nemohla spat ja 🙂)) takze vim, je to tezky, ale mohla bys to mit jeste daleko horsi, ted jsou mu 3 a ctvrt a porad se v noci budi - ale vetsinou jen proto, ze se presouva k nam do postele ;) bude lip, drzim palce ✊

ladyhacek
30. dub 2017

syn má dva roky a budí se 1x-2x za noc (asi 3x-4x se nám stalo, že spal celou noc)
jedne čas cca na dva měsíce spal s námi a apk přesun do velké postele a spí tam .

Poku to před časem bylo lepší tak je možné že rostou zuby - to u nás se vždy budilo častěji

syn kolem toho 8m spal 2x (možná ještě 3x?) už nevím ale kolem toho roku to bylo asi 30-60minut dopoledne a to samé odpoledne (koelm těch 60 minut - občas si to natáhnul na 1,5h) ale měli jsem období kdy koelm 16-18m (to mu rostli zuby) spal 30 minut mezi 11-12 jak to vyšlo a pak chodil spát v 19h

kajalka
30. dub 2017

@kusanagi87 Bylo to strašný, ráno jsem vstávala s pláčem, byla jsem unavenější, než když jsem večer šla do postele. Když mě manžel nechal výjimečně dospat odpoledne, padla jsem do komatu, fakt bezvědomej spánek. Jsem fakt ráda, že je to za mnou a taky, že už je to druhý dítě, být první, tak je jedináček, tohle už fakt nechci zažít.

alishka111
30. dub 2017

@fire85 Mě teda malá spala v tom věku taky ty dvě hoďky jednou denně po obědě, ale já zato byla hodně vděčná, protože znám víc holek, které byly rády za dvě půlhodinovky...

naste
30. dub 2017

@magdalenax Můj také.

alishka111
30. dub 2017

@sabulinka2016 Sice je mi líto, že jsme ti tady moc nepomohly, ale vědomí, že je to někde horší, taky někdy "potěší", ne? ;)
Držím palce ať to brzo přejde a pokud ne, doporučuju nedělat dlouhodobě hrdinku a zapřáhnout muže. Já měla pořád pocit, že to zvládnu sama, až jsem se po roce a půl bez pořádnýho spánku, a po měsíci nemoci, kdy jsem nespala snad vůbec a už jsem denně brečela vyčerpáním, normálně složila a víš co? Najednou to šlo ;) Tak občas i teď, v horších obdobích, prostě jednu dvě noci v týdnu vstává manžel a já žiju 🙂 Nicméně teď čekáme druhátko, a já se modlím, aby bylo alespoň trošku spavější...

wampzee
30. dub 2017

Kaši zkus na noc nedávat..často má opačný účinek než si myslíš.. 🙂 je plná sacharidů, takže může naopak mimčo nabudit... Nicméně..i tak ti spí krásně. Naše malá je do půlnoci vzhůru snad každou hodinu... A pak si ji dávám do postele...spí do čtyř, pak ještě hodinu a pak je vzhůru... takže asi tak...😀 Dopoledne jdu spát s ní... To dáváme tak hodinu a půl..no a odpoledne totéž v kočárku... 🙂

sabulinka2016
autor
30. dub 2017

@dzejn002
Děkuju za podporu 🙂

sabulinka2016
autor
30. dub 2017

@leki
To vstávání ty časově intervali máme dost podobné .🙂

sabulinka2016
autor
30. dub 2017

@alishka111
Můj přítel dělá na směny ,denní ,noční ,a je skoro pořád v práci .Když už je doma chci taky aby si odpočinul má náročnou práci ,ale když je s námi je to fajn cítím se mnohem lépe 🙂 .Ale v noci nestává k malé nu ,má silnější spánek narozdil ode mě 😔

sabulinka2016
autor
30. dub 2017

@wampzee
Dávám kaši po 18 h. Pak než jdu spát Sunar .Právě že nechci aby ta kaše byla poslední před spaním .😉

wampzee
30. dub 2017

@sabulinka2016 ale pokud to chápu, tak ti už spí, když dáváš Sunar...takhle malé děti nemají ještě povědomí o hladu, respektive o tom, kdy mají dost. navíc funguje sací reflex...takže to vypije i když hlad nemá. Nechala bych ji spat dokud nebude mít hlad... to si řekne sama...nebo ji ho dej před spaním. Nechápu smysl ji krmit když sotva usne. A spánek přes den...blíží se doba, kdy bude spát jen jednou denně.... Prostě to přijmi...dle mého je jen malé procento děti, co spí celou noc.

zmrzlinka
1. kvě 2017

@sabulinka2016 naše malá je také na Sunaru a pije v noci 3- krát.Lezou jí teď zuby a jsme vzhůru snad kazdou hodinu.

lucinka58
1. kvě 2017

@sabulinka2016 synovi je 21 měsíců a taky se budí 1-2x za noc... A v době jak ty píšeš se klidně budil co 1,5 hodiny takže tvoje malá je ukázkové dítě 🙂

karlajasmine
1. kvě 2017

Jinak to spani pres den mi prijde normalni, muj syn taky spal max 2h denne nejak od pul roku.

nupta
1. kvě 2017

Asi máme učebnicové dítě, ale po půl roce by kojenec měl vydržet bez jídla celou noc. Ve dne spíme ještě dvakrát - v součtu cca 3 hodiny. Ale každé dítě je jiné. Pokud si myslíš, že se budí z hladu, tak bych jí místo nočního krmení přidala (nahradila) další příkrm ve dne.

mamitom
1. kvě 2017

Dala bych cokoliv, kdyby se mi dítě budilo JEN 2x za noc a přes den spalo 2 hod.... Běžně se budí 5-6x a to je třeba i 3 hod.v noci vzhůru, když rostou zuby... Máš, co se týče spaní, normální zlaté mimčo!

kvakuska
1. kvě 2017

@sabulinka2016 určitě bych nekrmila spící dítě (pokud normálně přibírá), vždyť to není husa na výkrm, a už vůbec nechápu proč krmit ve spánku dítě které sotva usnulo, nedáváš jí vůbec možnost aby sama projevila co jí vyhovuje ... ne každý spí dobře s plným žaludkem ... pokud jde o spaní v rodičovské posteli, naši dceru třeba společné spaní rušilo, v postýlce spala mnohem líp, takže jsme toho využili a naučila se hned krásně usínat a spát v postýlce ... jen občas jsem ji nechávala usínat ve velké posteli, ale dělala jsem to spíš kvůli sobě, to já jsem měla potřebu mít ji blízko, ale než jsme šli spát, tak jsem ji přenesla do postýlky, protože jsem věděla, že jí to víc vyhovuje ... dodnes někdy vleze večer k nám, že bude spát s náma, ale v momentě kdy se jí opravdu už chce spát tak se většinou sbalí a sama odchází do své postele, společně prospaných nocí bylo málo ... takže radím vyzkoušet, co bude dcerce vyhovovat víc, třeba tě příjemně překvapí 😉

odula
1. kvě 2017

@nupta asi jo 😝

katies1
1. kvě 2017

Nám jsou 3.5 měsíce a budime se pravidelně každé dvě hodiny a od 4ráno do 7i každou hodinu. Takže vstávat 2X za noc bych byla nejvíc šťastná máma.

karlajasmine
1. kvě 2017

S tim Sunarem, taky bych ji urcite nedavala Sunar ve spanku.. dej ji vecer kasi jestli vam to vyhovuje a necim ji to dej zapit a pak ji proste dej Sunar az se vzbudi..

alboo
1. kvě 2017

@sabulinka2016 sice moje dítě spalo od porodnice 10-12 hod v kuse. Ale i tak příspěvek nechápu. To že se budí 2x za noc je úplně ok. Blbost je dávat kaši na noc a další blbost je dávat mliko ve spánku... znám i mnohem menší děti co přes den na spí dohromady hodinu.

jaroslavasv
1. kvě 2017

@sabulinka2016 Zdravim, take jsem kolem pul roka me male napsala podobny dotaz, byla ze me matka zombice. Bohuzel nemam zadnou zazracnou radu. Myslim, ze je to normalni a ja si zvykla. Dalsi mlicko v noci bych nepridavala, jestli ho do ted nemela, tak ted uz ho urcite nepotrebuje. S tim spolecnym spanim dobre promyslet, jak s tim zacnete uz se to spatne odbourava. Ja nejaky cas uspavala v manzelske a pak presouvala, z pohodlnosti jsem se na to vyprdla a ted jsme vsichni spokojeni v jedne a mala spi teda lip.

katiebea
1. kvě 2017

To mi zní jako vtip :D protože v tomhle věku se bdí děti mnohem víckrát než píšete, měla byste být šťastná :D to je vtipné

ajja87
1. kvě 2017

Co bych za to dala🙏treba na dnesek kazdou pul hodinu😵