Nespavost u 2měsíční dcery - spí maximálně 10 minut v kuse, v noci půl až hodinu

simoneta97
19. říj 2018

Zdravím maminky.. mám 2 měsíční dceru a už snad měsíc bojujeme s nespavostí.. můžu jí dvě hodiny uspávat a ona usne tak na 10minut.. začali jsme s UM,jelikož mám málo mléka a bylo mi řečeno,že po něm malá vydrží déle spát.. bohužel tomu tak není a problém je stále stejný.. v noci se mi budí po půl až hodině.. přes den spí maximálně 2 hodiny a to po 10-15minutách.. řve jak tur,tře si oči,je unavená,ale prostě neusne.. hlad nemá.. už to nezvládám.. není tu někdo kdo poradí?

suzanna123
19. říj 2018

Lehnout si s ní, dát jí prso a spát spolu. Když má někdo málo mléka, tak řešení je kojit a ne dávat UM.
A neřešit, jestli je uklizeno, navařeno... prostě s ní lehni, krm ji a odpočívej

mourovatakocka
19. říj 2018

Přesně jak píše suzanna123, kojit a ležet společně, nejlépe tělo na tělo. A naladit se na miminko, bude dobře. Vygoogli si chybějící čtvrtý trimestr, moje malá byla taky trochu náročná, dlouho jsem si zvykala a stále zvykám 😂 Kojení nebývá jen o jídle, mazlí se a snad to bude dobré.

chumlee71
19. říj 2018

Ahoj, měla jsem to stejné. U mě pomáhalo to že malý na mě spal přes den a večer jsem s ním spala v posteli. Sice jsem neměla uklizeno, navareno alespoň se malý vyspal. V kočárku mi spal vždycky, tak jsem hodně chodila na procházky. Teď má devět měsíců a je pořád nespavec už mám taky dost, čekám že se to zlomí a ono pořád nic. Jediný co ti poradím je vydržet 😉😑

suzanna123
19. říj 2018

Je to i o tvé psychice - když budeš utahaná a vystresovaná, přeneseš to na ni. Pokud tě nenechá odpočinout ani když si lehneš s ní a dáš jí prso, tak ji prostě někomu vraž (ideálně tatínkovi) a jdi si odpočinout/vyspat se. Jinak budeš v kolotoči vystresovaná a vyčerpaná matka, která stresuje dítě, které pak o to víc nespí a řve...

kittyy17
19. říj 2018

@simoneta97 tohle asi slyšet nechceš. Kamarádka má holčičku, která byla jako přes kopírák. Nespavec. Večer v deset odpadla, v noci tak dvacetkrát vzhůru, a přes den dvakrát na dvacet minut. Nezabralo nic, UM odmítala, cokoliv jiného v puse než prso ji davilo, žádný dudlík ani láhev nesnesla.
Prostě to vydržela.
Teď bude mít dva roky, v noci spí už líp, a přes den jednou dvacet minut. Je hrozně šikovná, dost napřed oproti vrstevníkům, tím jak měla víc času trénovat...

leilinka1234
19. říj 2018

A co nošení? Šátek?

miba10
19. říj 2018

@simoneta97 jen se zeptám kolik mlicka vypije a jake mlíčko používáš? Je možné že je pro ni hladové. My tohle měli třeba po Beba mlicku. Chutnalo ji všechno, ale měla po něm hrozně brzy hlad. 😕

michaela19911991
19. říj 2018

@simoneta97 Ahoj, se synem jsem mela to same. Samo se to zkepsilo asi od 5mesicu (ale plne jsem kojila - ted mne tady asi vsichni ukamenuji, ale kdybych mohla prikrmuju UM aby mohl krmit i nekdo dalsi. Takhle jsem musela odsavat a to mi sebralo spoustu casu). Musis proste vydrzet 😞 . Delala jsem to tak, ze jsem si ho dala do lehatka a jeden den hodku uklizela, druhy varila a treti prala (+ to nejnutnejsi vyzehlila) a 2x denne chodila na prochazky protoze to byla jistota, ze bude spinkat ana nebude rvat. Kdyz prisel chlap z prace tak se najedl a pak jsem hodinu dodelavala resty. Pak jsem si ho vzala a mel hodku dve pro sebe chlap. Nakonec dostal lahev a ja se sla osprchovat, odsavat a spat dokud nesel spat chlap....

swetlusska
19. říj 2018

Tuhle "neschopnost usnout" má moje dítě už 2 roky, ale časem se to zlepší. Pomáhá kontakt, kojit, nosit v nosítku, spát spolu. Dlouho trvá třeba než si "odříhne" a to může být taky důvod pláče. A taky doporučím dát dítě každý den na pár hodin tatínkovi a jít prostě spát! Jinak se to nedá vydržet. Klidně bych dávala dál i to UM, mému synovi taky nestačilo kojení (to měl tak na uklidnění) a pak měl ještě lahvičku s UM.

cuuza
19. říj 2018

Odřihava dobře, prdi dobře? Zkus polohu v klubičku a při tom chodit, krasně to uklidňuje. Pevné nervy...

sarus87
21. říj 2018

Ja bych ti moc rada poradila, nase dcera byla to same, kazdy rikal vydrz casem se to zmeni, hodnr plakala. Ja vecne doma sama, manzel chodil pozdeji. Babicka bud daleko nebo u druhe převládal nezajem. Ted je dcerce necelych 2,5roku, je to mazec i nyní, proto bych ti chtela poprat pevne nervy. Vim o cem pises, kolikrát jsem si rikala stoji mi to za to? A dalším dítěti jsem nechtela slyšet. Od léta jsem zacala chodi do práce a uprimne? Začínám i přes to vsechno uvazovat i druhem, chybi mi to.

simoneta97
autor
21. říj 2018

Mlíka mám málo a malé nestačí,není tolik výživné.. nezasytí ji 🙂 kojím co to jde.. a 1x denně dávám UM.. měli jsme nutrilon,ale po tom zvracela,po bebě jí bolelo bříško.. teď máme sunar a všechno v pořádku.. teď má malá rýmu,je zahleněná.. přes den dobrý,konečně spinká drobet,ale v noci nespí vůbec nemůže dýchat.. vzduch zvlhčuji,nos odsávám..
Spíme spolu v posteli.. prso si může vzít kdy chce.. je to taková slečinka.. moc toho nevypije.. dá si tak 100ml a stačí jí to.. víc mi ještě nevypila 🙂
V noci hodinu spí a třeba 3 hodiny jí můžu uspávat :/ přemýšlela už jsem o neurologii,protože mi to nepřijde normální už :/ uklízet a vařit nemusím 🙂 mám naštěstí ochotnýho a chápavého chlapa 🙂 zvládá to on 🙂
V šátku nosíme 🙂

verunka11221
21. říj 2018

Nejsi v tom sama.Nase slecna uz v porodnici jen rvala a prorvala nam na rukach cele dva mesice jinac prez den nekolik desetiminutovek.Po druhem mesici porad nespavec .Ty jeji 2 az 3 patnactiminutove parodie na spanek me nici.Ale aspon uz tolik nerve ale musi byt u nas.Podle doktorky zcela zdrava jen je pry vic kontaktni.Ale teda aspon spi prez noc.Od pul desate do seste.Jinac tet ji bude 6 mesicu.

lobella
21. říj 2018

@simoneta97 segra byla uplne to same, jak uz tu bylo receno a slyset to asi nechces, zacala v pohode spat ve 3,5 letech do te doby 20xza noc vzhuru a pres den spala jen v kocarku, kdyz se jezdilo, uspavali jsme vsichni, ja ve 13 bracha v 11,tata,aby se mamka taky trosku vyspala, bohuzel ji nestacil jen kontakt, ale muselo se s ni houpat, chodit, jinak vriskala, mamka to ani u mne ani u brachy neznala, proste jsme vydrzeli a pak se to zlomilo...

montyjack
21. říj 2018

@simoneta97 proc myslis, ze mas nevyzivne mleko? Mlicko ma miminko vzdy takove, jake potrebuje, tak jestli ti neprijde dost dobre, tka zapracuj na kvalite sve stravy - hlavne dost bilkovin. Nevim jak nosite, ale hodne deti ma treba bolesti z vertikalniho noseni, pak urcite nemalou roli hraje tvoje psychika, to miminko je na tebe prvni 3 mesice napojene, prakticky citi stejne jako ty, tkaze pokud jsi nervni, citi nebezpeci a neusne.

mysicka_lb
21. říj 2018

Ahojky, ten dokrm UM se dělá tak, že se PO KAŽDÉM KOJENÍ dá UM, ne že se celý den jen kojí a jedno kojení se vynechá a místo toho se dá UM. Dělá se to tak právě proto, aby byla jistota, že dítě nehladoví. U prsa nevidíš, kolik toho vypije a zda toho má dostatek, u UM ano. Když dítě má po kojení ještě hlad, vypije i UM, když hlad nemá, nevypije ho. Tak, jak to děláš Ty, je to logický nesmysl, rozhodně to nezlepší a ani nemůže zlepšit spánek. Snad jedině ten Tvůj, když jedno krmení může převzít někdo jiný. Jinak je to ale k ničemu a nevím, kdo to poradil, či zda jsi radu "dokrmovat UM" jen špatně nepochopila.

simoneta97
autor
23. říj 2018

@mysicka_lb .. doktorka mi řekla,že jí mám dávat ráno místo kojení 150ml UM..
Ale jinak děkuju všem.. je to jen nějaké období.. včera a dnes v noci spinkala po 3 hodinách.. přes den do 11 nespala vůbec a pak po 3-4 hodinách.. tak snad se to bude jen lepšit