Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nunacek
18. kvě 2009

Samuel Dyk zní super 😉

lucynka46
19. kvě 2009

Ok, díky holky. Myslím, že kluk je jasný...

sandule
27. črc 2009

Ahojky holky našla jsem toto téma a je tu hezké počteníčko...můžu se přidat?Mě se moc líbí jméno Tobiáš ale koukala jsem že není v kalendáři....nevíte kdy slavit jeho svátek?a není to problém?musím dávat nějakou žádost?
Moc děkuju za rady budu vděčná...ahoj
a přeji hezký den🙂

verunka84
27. črc 2009

sandul - ahojky, jen tak tady z nudy pročítám témata a čtu, že se Ti líbí Tobiáš 🙂 no to nám taky !!! 🙂 🙂🙂 vím, že nneí v kalendáři .... ☹
ale netuším, zda se o něj musí nějak žádat, myslím, že ne, existuje jmenný seznam a pokud je tam, tak se žádat, myslím, nemusí. Moje kamarádka má holčičku Stellu, se dvěma eL ... a žádat museli ....
no nevím, já to mám ještě daleko 🙂 ale kdyby jsi něco zjistila, budu ráda .......
mně se líbí i Tobias, ale to mi doma neprošlo 🙂

ygreen
27. črc 2009

Tobiáš může slavit 12.9., 13.6. a 2.11. Podle různejch kalendářů. 12.í. na Marii je to podle myslím slovenskýho kalendáře. Každopádně je to ted oblíbené jméno a myslím, že brzy bude v kalendáři 😉

A samo se o něj nežádá 😉

iv_77
29. črc 2009

Já bych si moc přála pro kluka jméno Denis nebo Simon. Bohužel manžel o nich nechce ani slyšet, přemýšlím, kudy chodím, jak na něj, aby si jedno z nich vybral, no zatím bezúspěšně... Mně zase přijde nepřijatelný jeho návrh Matyáš. Jméno hezké, což o to, ale je jich už strašně moc.

rubashka
29. črc 2009

Tobiáš je moc hezké. bohužel už v rodině jednoho máme. Matyáš se mi taky líbí. Rozhodně víc něž Denis nebo Simon. Je pravda, že jich je už dost, ale hezké to je. Mně se vždycky líbil Matěj, ale to je snad druhé nejoblíbenější, tak asi zůstaneme u toho Mikuláše.

summer99
30. črc 2009

Sandule a Verunko, žádat o tobíska nemusíš, máme jednoho doma, dokonce bez diakritiky 🙂

jen jich v té "mladší generaci" je jako hub po dešti, náš byl první široko daleko a asi pět kamarádek už ho dalo taky... vždycky volaly, jestli mi to nevadí, ale že se jim to straaašně líbí 😀 Což mě je úplně jedno 😀

My máme taky cizí příjmení, tak se můžeme vyřádit.. tak pěkný výběr!

- a jinak to žádání, o tobísky se určitě nežádá, ale záleží to na té které matrice. Nějaká matrika nechá žádat o Stellu s dvěma s, jak psala verunka.. což na jiné matrice projde, protože si najdou že to jméno takhle někde existuje nebo už tam měli nějaké mezinárodní děti 🙂

lmdnz
8. zář 2009

Zdravim me se libi denis a pritelovi nicolas jenze se nemuzem domluvit tak jsme se rozhodli ze dame oboje jmena takze denis nicolas ! Jinak tadeas je krasne jmeno

caira
8. zář 2009

tak u nas taky bude boj s klucicim jmenem, nemuzu mit nic tradicne ceskeho - manzel anglican a zijeme v anglii, takze potrebuju neobvykla cizi jmena - ale aby se paty pad shodoval jak tu tak v CR ( viz treba jako Jamie, Jimmy, Tommy atd - i kdyz tahle se mi zrovna vubec nelibi 😀 ) Holku mame jasnou, to jsem mela vymyslene snad uz nez jsem otehotnela, ale jestli to bude kluk tak budu nahrana, mam knizku se 40ti tisici jmen a celou jsem ji proskrtala a proste se mi nic nelibi, tak jsem zvedava co nakonec budeme delat jestli to bude kluk 😅

nunacek
10. zář 2009

Nedávno jsem potkala maminky a jedna měly syny se jmény Erik, Kryštof a Luděk...

tereza.starobova
11. zář 2009

Ahoj chci se s Vámi podělit... Známí mají Eliáše, kamarádka Tadeáše, jedna sousedka Theodora a druhá Matyáše. U nás se to prostě nehemží Honzíkama a Davídkama 🙂 Ségra si vzala Itala a kluk se jmenuje Matheo. Já bych taky ráda neobvyklé jméno... bohužel ke svýmu příjmení... bude to Staroba... takže se do velkých experimentů pouštět nemůžu aby nebyl za pako... Mě se líbí Sebastian nebo Fabian. Chtěla jsem Kryštofa, Ben(jamína), Tobiase ale žádnej mi u manžela neprošel...

tiburcia
11. zář 2009

Takže asi za nejvíc netradiční jméno považuju Zvonimír 🙂 mají ho známí a říkají mu Zvonečku 😀 😀 a teď čekají druhé a chlapeček bude Hanuš a holčička Apolena 🙂

slunicko200
11. zář 2009

Nečetla jsem, jaká přesně jména už tu byla zmíněna..., ale znám lidi co pojemnovali syny Atanáš a Barnabáš. Pro mě tedy sci-fi🙂)) Ale proti gustu...🙂

vlastovka385
11. zář 2009

Ahojte holky, my máme Tibora, manžel je Chorvat, tak jsme hledali něco, co se používá na obou stranách a není tak často dávané. Teď nevím, jaké jméno vybrat pro druhého syna, jestli se narodí. Chtěla jsem Teodora, ale s těma se teď roztrhl pytel. Manžel teď přišel s Otakarem po Přemyslu Otakaru II., taky není špatný, uvidíme, jestli se ještě zadaří. Já bych teda radši holku.

nunacek
11. zář 2009

Kamarádka uvažovali o jménu Hubert, to je hoooodně netradiční v dnešní době, řekla bych. Nakonec je malý ale Ivan.

ojo
12. zář 2009

moje kamarádka má Mikuláše, s tím, že v cizině mu budou říkat Nikolas, a taky se jí líbil Gabriel (v Aj "gejbriel") , zkráceně Gabe ("gejb") nebo Samuel... 🙂

jiank mi přijde, že teď každý má Matyáše, Tobiáše, Tadeáše, Teodora a Bořivoje 😅

ojo
12. zář 2009

jo a zapomněla jsem taky zmínit jména Olivier a Felix 😉

katrin111
13. zář 2009

ahoj holky,ja mam taky Samuelka a ted budeme mit Dominika 🙂

leopolda
16. zář 2009

Ahoj.
my máme syna Dominika a teď budeme mít Tobiase.
Nepříjde mi,že by to měl teď každy,spíš je to v mém okolí nejvíc David,Vojtěch,Adam... 🙂

lennis
16. zář 2009

Felix se mi líbí moc, první syn měl být Alex, ale pak jsem jednou navrhla Honzíka po tatínkovi a nejdřví se taťka bránil, ale pak za 2dny přišel s tím, že to Alex nebude, ale Honýsek a už jsem s ním nehnula.
Felix,Sebastián, Oliver, Krsitián jsou moji favoriti momentálně, ale ani jeden mi neprošel 😔
jediné na čem jsme se shodli je Vojta a Filip, tak doufám, že to bude jednou holčička 😀 😀 😀
tady je všude Tobiáš, Matyáš, Matěj, Kateřina, Anna, Adéla ...
Jo a taky se mi líbí Jonášek, Jan a Jonáš by byly dobrý ne?
Manža chtěl uplně nejdřív Bruna 😀

stylly
16. zář 2009

Ahojky my budeme mít chlapečka se jménem Andrei 😀 😀

rubashka
19. zář 2009

Ahoj, tak už se nám narodil Mikuláš. Mikuláš Nebeský a mě pět dní po porodu chytla depka, že jsem měla dát jiný (normálnější) jméno (když jsem viděla, jak se na to někteří tváří), no ale už se to fakt nedalo změnit. rozeslali jsme sto smsek a všichni mu tak říkáme. Je to normální? A co vy? už máte vybráno?

nunacek
19. zář 2009

Mě se líbí Kristián, ale manželovi se to líbí ve variantě Christian, ale to se zas nelíbí mně 😀

stylly: Andrei zní zajímavě. Manželovi se líbí Andreas...

rubashka: Teta měnila své dceři jméno 7 dní po porodu...

pet.s
20. zář 2009

😀 Přidávám svoji trochu do mlýna.První manžel byl Španěl, takže, když jsme vymýšleli jména pro děti museli jsme tak, aby šly tady v Čechách,ale byly vyslovitelný i pro španělské prarodiče. Nakoec jsme udělali kompromis. Dcera je Barbara. Doma je Bára a tam Barbara. Je jí už 15 a běda jak ji někdo nazve Barborou, to se čertí. Kluk se jmenuje Daniel po manželově bratrovi. I když je to můj miláček, tak Daniel zrovna není dle mého gusta. Chtěla jsme Báru a Bertíka(jenže to je buď Bartoloměj, Batrolomeu,Hubert, Albert, Norbert, Robert)Roberta mi neschálili moji rodiče.Prý moc cikánské. Norbert přiteplalé,No Hubert a Albert mi k tomu malému uzlíčku nešel.Navíc jsme se museli u syna rozhodnou za jeden den(děti máme adoptované a syn přišel nečekaně a moc na rychlo). Jeho původní jméno Leon mi přišlo šílené (tady u nás v okolí byl v té době stryptér Leon)
Nyní čekáme další miminko. Moc se mi líbí cizí jména,ale mám Čecha s českým příjmením, tak mi naprříklad Thobias Černý přijde hodně divný. Zatím máme vymyšleno Matyáš a nebo Petra.
Ještě u nás v rodině se rozjela tradice děti od M. Bohužel až po mých dětech. Takže už máme Michala, Martina,Marka, Markétu,Matěje. Proto my vybrali toho Matyáše. Holka mě od M žádná hezká nenapadla.

Jinak mám kuriozitu, co se týče příjmení. Mám adoptovaného černouška a míšenku. Viz album. Druhý muž se jmenuje Černý, takže jsem si nechala původní příjmení. I když zní cize. Jednak kvůli prvním dětem, aby neměly pocit, že jsem je odstrčila a jednak dovedete si představit jak jdu do školy tomu mému černouškovi na rodičák a představuji se "Dobrý den, já jsem Černá!" 😀 😀

Máme z toho doma docela bžundu, utahuji si z mých chlapů, "Hele ty Černej s velkým Č a ty černej s malým č" 😀 😀 😀 Samozřejmě si chlapci to Č vyložili jinak, takže malej (no malej?13 mu bude,ale můj bude pořád malej 😀 )vždycky dodává"však mě to č taky vyroste" 😀 😀

Jo mám s nima jen srandu, s hošanama mýma zlatýma 😀 😀 😀

ilci
20. zář 2009

rubashka, pokud chceš, klidně to změň, určitě to jde 😉

kámoška má Jonáše a Justynu
jinak Barnabáš je zajímavej, nebyl to nějaký čert v pohádce?

pet.s, docela jsem se pobavila s tím Č 😉

ilci
20. zář 2009

Počty dětí narozených v r. 2008

1.JAKUB 3530
2.JAN 3406
3.TOMÁŠ 2728

pak např.
MATYÁŠ 1453
SAMUEL 565
TADEÁŠ 514
TOBIÁŠ 359
MIKULÁŠ 244
SEBASTIAN 244
NIKOLAS 174
NICOLAS 166
SEBASTIÁN 113
TOBIAS 89
DAMIÁN 48
SEBASTIEN 33
BARTOLOMĚJ 29

whoknows
20. zář 2009

ahoj, docela hezké a neobvyklé, přitom tradiční mi připadá jméno Benedikt. co vy na to?! 🙂

xaverov
20. zář 2009

Rubashko, jmeno vaseho syna ma urcite velkou poetiku. Pro nektery lidi muze Mikulas Nebesky znit jako "prestylizovany" jmeno, ale vlastne proc ne? Rozhodne lepsi nez Vanessy , Sofie, Charlotty atd. Zadrobilkovy (to byl priklad). Navic mate opravdu krasny salonni prijmeni jak z 1.republiky 😉 Nenapsala jsi, co presne ti vlastne na jmenu zaclo vadit. Kombinace jmena a prijmeni, jmeno nebo reakce lidi? Btw.Mikulase znam asi 3, takze raritne jmeno urcite nezni...

Ad zruseni jmena - o tom nic nevim.. 😕 To lze? Po 18 letech veku jiste, ale ted?

Pet.s: 😵

nunacek
21. zář 2009

Pod jménem Benedikt se mi hned vybaví papež a nebo pes Ben... Takže já bych toto jméno nedala.