Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

stylly
21. zář 2009

Benedikt,....taky se mi nelíbí 😅

fafulienka
20. lis 2009

Sice nie som buduca mamina ale s netradicnymi menami mam cely zivot skusenosti....
Moj brat sa volá Lívius, staršia sestra Lukrécia a mladšia Ticiana.... Mne sa dostalo oproti nim dosť "obyčajné meno" Alexandra 🙂¨
Mladsia sestra ma 24 rokov - bývali sme na dedine a možem povedať, že sme sa absolútne nestretávali s nejakou kritikou mien.
Určite neide o meno ale o to,aký ten človek ( resp. dieťa ) je.
A myslím si, že Damián je naozaj nádherné meno 🙂
Moj názor - neobvyklé meno, neobvyklý človiečik 🙂

radka.k
21. lis 2009

Co říkáte na jména pro dvojčata Alex a Max? Trochu "usedlejší" druhá varianta pro naše dvojčátka je Denis a Dominik.

gtver
21. lis 2009

Radko, mně se to moc líbí 😵 , je ti určitě jasné, proč 😀

radka.k
21. lis 2009

gtver
dobrý vkus! 😀

pehaka
21. lis 2009

Radka..krásná jména 😉 ...Denis byl taky můj favorit nakonec zvítězil Sebastian..momentálně se mi děsně líbí Andrej 😅 opět se nikomu nelíbí ,stejně jako na Sebastiana se tvářili jak zadky a jak si zvykli 😀 třeba se napodruhý poštěstí 😉

kvetinka7
21. lis 2009

Ahoj holky, mate nektera zkusenost s davanim dosud neovereneho jmena? tedy s pani dr.Knapovou? Nevite,kolik si bere za posudek a jak dlouho ji to trva? dekuju 🙂

misi78
21. lis 2009

Ahojky, tak mi mame netradicni jmeno. Syn se jmenuje Eliáš. 🙂 Zadnyho dalsiho neznam, narozdil od sousedky, ktera ma Matyase a tech je uz opravdu hodne. Stejne jako se me libilo jmeno Sofie ale uz bych ho nedala protoze je jich taky mraky. Jinak jsem chtela Sebastiana, Olivera, Alexe ale ani jedno neproslo u manzi 😒 Rodina si zvykla, celkem si nenecham do niceho mluvit takze to ani moc nezkouseli 😀
Jmena po rodicich mi taky prijdou bez fantazie. Navic treba u nas manza je Jiri, muj tatka je Jiri, jeho tatka je Jiri. 😝 Des. Jeste ze nasi meli rozum jinak bych se jmenovala po mamce Jarmila 😀

mjanca
21. lis 2009

ahojky, znam ve svem okoli deti se jmeny: Jilji a Mnata 😉

mufinka1
21. lis 2009

My cekame taky chlapecka a vybirame zahranicni jmeno ( manzel cizinec) ale porad chci aby se to dalo v cestine snadno vyslovovat......Alex a Oliver jsou taky na "liste" ale u me narozdil od manzela nevedou... 😉

mirri
21. lis 2009

radka-alex a max jsou krasna jmena.mela jsem je na seznamu,ale u manzela neprosli.

kristi
21. lis 2009

Alexe mi sebrala kamoska, i kdyz desne chtela Matyase, no nic..,.i kdyz je to jedine jmeno, na kterem jsme se s muzem shodli, tak ho proste uz nedame.

pro me je jedina alternativa a to je Natan/Nathan, ale to se muzi nelibi. Nicmene ho stejne prekecam

maart
22. lis 2009

Kvetinko ahoj, zkusenost mam....davali jsme dceri zatim neoverene jmeno. Ono je teda skoro normalni, jenom ma malinkatou upravu a uz to bohuzel neslo bez znaleckeho posudku od Knappove. Platila jsem nejak kolem 700 Kc...nebo 800, uz presne nevim. Jeste mam nekde ucet. Prvne jsem ji volala, abych se s ni domluvila, potrebovala jsem to rychle....nebyla moc prijemna, hudrala, ze ma na posudek 3 nedele ci co, ja jsem to potrebovala do 3 dnu (potrebovala jsem nutne nahlasit dite na matriku, abych mohla dostat rodny list), nakonec to ale poslala hned druhy den 😉 . Takze do 3 dnu do bylo vyreseny.

nunacek
22. lis 2009

radka.k: Alex a Dominik jsou krásná jména. Denis je hezké. Max se mi vůbec nelíbí.

pehaka: Sebastian je nádherné jméno 😉 Andrej se mi taky líbí, ale manželovi ne.

kristi: Natan/Nathan je zajímavé 😉 a zatim málo "profláknuté", což je super 😉

sarlotta
22. lis 2009

Holky a co Maxim ? Kamarádka má a je to fajn🙂
Sebastian je úžasné jméno, ale zdá se že dnes dost moderní.. už je jich jak máku🙂

nunacek
22. lis 2009

Max, Maxim - já to mám vsugerované jako zvířecí jméno 😅 Takže dítěti bych ho nedala 😉
Sebastian je opravdu hodně dávané. Holt momentální vlna hezkého jména, hodně rodičů zjistilo, že je to krásné jméno, ale ona ta vlna zase přejde 😉

kvetinka7
22. lis 2009

Maart, dekuju.. 3 nedele je dobrej cas .. a s 800Kc jsem tak nejak vicemene pocitala 🙂
hmm.. do druhyho dne ..je opravdu rychlik..ale rikas,ze to byla jen zmena znameho jmena 😉

maart
22. lis 2009

Jojo, jenom zmena jmena....ne sice moc uzivanyho, ale prece jenom znamyho. Babka sice frflala, ale pak ji to slo docela rychle 😀 ...ono na tom nic neni v podstate. Standardni formular...jako ze potvrzuje, ze jmeno bla bla bla...je pouzivane a ze schvaluje. Takze tak 😉 .

kvetinka7
22. lis 2009

diky 🙂

verbalinka
23. lis 2009

Ahojky, procetla jsem celou diskuzi a moc neobvyklych jmen tady nepadlo 😀 Myslim, ze jmeno by mela davat matka ditete, protoze ona je s ditetem spojena od poceti a nejlip citi, ktere jmeno je nejvhodnejsi a ktere dite "chce". My jsme dali jmeno William. K prijmeni jsme si mohli dovolit cokoli a nechci, aby memu diteti rikali prijmenim, protoze by jich bylo ve tride nekolik se stejnym jmenem :-/ Trosku jsem se bala, ze bude muset vsude spelovat, ale to uz musi i prijmeni, tak je to jedno. Ale urcite Williama nepovazuju za neobvykle jmeno - v CR jich je kolem 200 a na zapad je hodne bezne. A predpokladam, ze nase deti uz budou bezne cestovat a studovat v zahranici... A kvuli tomu duvodu bych nedala jmeno s hacky a carky. Ale at si kazdy da, jaky jmeno chce. Mezi temi cinskymi Sun Yi a Huang He se kazde "jine" jmeno ztrati 😀

verbalinka
23. lis 2009

Jo a Mikulas Nebesky je fakt super 🙂 Krasna kombinace. Je treba vest dite k sebevedomi, aby si jmeno dokazalo obhajit.

verisek
23. lis 2009

ahoj holky, my cekame kluka a docela jsme zoufali, manzel prisel s Rafaelem, ja bojuju za Nicolase 🙂

teriskaa
23. lis 2009

Mně se tedy Nicolas líbí víc, nejenom proto,že se tak bude jmenovat náš syn... 😀

pehaka
23. lis 2009

Nanu..Sarlot...a vidíte mi v okolí žádného Sebíka nemáme jen toho našeho 😀 tady se moc nedává, moje mamča dělá v nemocnici a dělá matriky a Sebastiana má hodně zřídka......ale je jasný že se dává mnohem víc než kdysi.. 😉 rozhodně ho není tolik jako Matyášů, Jakubů a dost jsem si všimla že frčí Filip 😀 a Eliáš je taky super..... 🙂

peta3
23. lis 2009

Taky poradím netradiční jméno, který jsem teda ale nechtěla, ale manžel tak říkal bříšku asi 3 měsíce - Kryšpín 😉

adelaine
23. lis 2009

..som zastancom toho, aby meno a priezvisko aspon trosku spolu foneticky ladili, a kedze s manzelom mame
teraz nemecke meno, su tame same "r a s" tak pre chlapca uvazujeme nad menom Richard alebo Simon,
dievcennske Alexis, Sabina, Karolina 😀

verbalinka
24. lis 2009

Verisek - já jsem chtěla Rafaela, ale doma mi neprošlo. A taky jsem nevěděla, jak bych mu říkala a zkratka "Rafi" mi přišla divná 😅

leopolda
26. lis 2009

Ahoj,

Taky se mi líbilo Rafael.ale máme Tobiase,to se nám líbilo víc. 🙂

lenkabu
26. lis 2009

Já mám dojem že Sebastian,Alex,Tobiáš a Tadeáš už nejsou moc netradiční,spíš módní vlna.

jijitka
26. lis 2009

Lenkabu - to souhlasím, tady u nás to samé (snad kromě Alexů).
A moji známí mají Sebastiana, k tomu typicky český příjmení - zní to až směšně, ale je to jejich volba.