• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

6. července 2016 
Kamarádka každým dnem také porodí Vítka. :grinning:
17. pro 2009 v 11:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně se třeba líbí Albert :wink: ale zase říkat mu Bertíku, to ne :grinning: my zůstali u tradičnějších Hynka a Jáchyma :sunglasses:
17. pro 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
nunacek: mě s etaké líbí Vítek, ale pouze v této podobě, Vít bych asi nedala. Nevím ale jestli jde ve tvaru Vítek zapsat :confused:
18. pro 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky v práci pracuju jako personalistka a jedna kolegyně má na OP zapsaného syna ve tvaru "Vítek", takže to nejspíš jde.....ale popravdě to vypadá docela divně, když se představím, že se bude třeba v padesáti představovat a říkat, že se jmenuje např. Vítek Novák
18. pro 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co je definice netradičního jména? :grinning:
Když jsme čekali první, měl to být Matyáš - tehdy se to jméno vůbec nedávalo a dneska je víc než oblíbené.
Ale musím se přiznat, že v klučičích jménech není zase až takový výběr - mě se moc líbí Darek a Antonín.
18. pro 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Nevím, jestli je to netradiční jméno, ale my jsme dali našemu kulíškovi názvisko Mikuláš :wink: Domácky mu říkáme Mikešek, Mikeš, Mikulajda, Kulajda a pak takové ty pipinky, dupinky, jelítka, čumáčky atd. :grinning:
18. pro 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
náš chlapeček se bude jmenovat Eliášek. Chci se zeptat,zda-li nevíte,kdy Eliáš slaví svátek?V našem kalendáři není,ale v cizím je napsáno 20.7.,což je u nás Ilja. Slyšela jsem,že někdo slaví na Elišku....
18. pro 2009 ve 12:41  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně osobně se Vít nelíbí. Ale když už, tak úřední podoba určitě Vít, Vítek ne,i když to jde, ale je to hodně divný.
19. pro 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Panterka, dobry vyber :wink: Taky se mi Albert moc libi :slight_smile:
19. pro 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk, :wink:
20. pro 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky my máme Andrease :grinning:
21. pro 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stylly, proc? Nemeli jste mit Andreie? Nebo si te s nekym pletu? :confused:
21. pro 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk:Nepleteš,..ale měli jsme problém na úřadě :angry: museli bychom psát žádosti na úřad do Phy a to je jak nám řekla paní na dlouhé lokte,...tak jsem vybírali mezi jmény podobné či skoro stejné a nakonec vyšel ANDREAS :grinning:
21. pro 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jako fakt? To se musim zeptat spoluzaka, jestli s tim mel on problem. On je Andrej a ma syna Andreie. Podle me je to madarska (?) obdoba a to byt muze, ne? Verim, ze treba Ondrei by problem byt mohl :grinning:
21. pro 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano,..je to tak,...nechtěli jsme čekat dlouho na RL tak jsme se rozhodli,...navíc se pro nás nic nezměnilo zdrobnělinky zůstali!! :grinning:
21. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,taky moc nerozumím tomu,co je neobvyklé jméno :sweat_smile:
Já bych chtěla pro našeho kulíška jméno Kristian,nebo se mi taky moc líbí Albert a Vendelín.Zatím to ale vypadá,že mi ani jedno neprojde.Manža chce Jáchyma nebo Juliuse :rolling_eyes:
Holky,nevíte,prosím,jestli by nebyl nějaký problém se zapsáním jména Kristian (normálně je to totiž Kristián)?
21. pro 2009 ve 12:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jukl:Je potřeba se předem zeptat a né jako my jsme to dělali vše narychlo
21. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
stylly: Máš pravdu.Díky.Ale stejně mi to asi doma neprojde :cry: Ale budu bojovat jak lvice :grinning:
21. pro 2009 ve 12:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jukl: :grinning: tak pevné nervy
21. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: Dík
21. pro 2009 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jukl, ja myslim, ze to jde. Protoze je mozne zapsat jak Karolína, tak Karolina. Stejne Markéta i Marketa. A neni lepsi Julian nez Julius?
21. pro 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak ještě jednou,nevíte kdy slaví Eliáš svátek? A jak je to s tím zapsaním na matrice?To musíme nějak žádat?Poraďte,prosíííím...
21. pro 2009 v 18:26  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy.m: podle knihy dr. Knappové slaví Eliáš jmeniny podle francouzského kalendáře, a to 20. července :wink: Na matrice nijak extra žádat nemusíš, pokud je to v téhle knize, je to automaticky bráno, že jméno existuje a je to bez problémů. Jen to napíšeš do těch papírů v porodnice (nebo nevím, jak to chodí u Vás) a oba rodiče by to měli podepsat.
21. pro 2009 v 18:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jukl: krátká verze se dá úplně v pohodě zapsat, jen se připrav na to, že to budeš někde neustále opravovat a upřesňovat:slight_smile:
nunacek: Vítek se dá také zapsat, dnes už je to osamostatnělá domácká podoba jména Vít, která se dá použít.
21. pro 2009 v 18:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
luciso,děkuji za odpověď :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2009 v 18:46  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
není zač, jak už jsem psala výše, máme také ne úplně obvyklá jména u obou dcer, navíc mají obě křestní jména dvě, tak jsem si tuhle problematiku důkladně nastudovala a knížku pořídila.
21. pro 2009 v 19:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to dopadlo se zakladatelkou této diskuze a jejím Damiánem? :slight_smile:
Protože my budeme asi taky mít Damiána, tedy psáno Damien, právě dle toho šíleného hororu :grinning:
21. pro 2009 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stylly: myslím, že jste vybrali dobře- hezky to jméno zní s příjmením.

A co Darien-toho má, mylsím, ta houdová, ne?
23. pro 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musela jsem nakouknout i sem a co třeba Marián/Marian? :wink:
23. pro 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zlatka:Děkuji :sweat_smile:
23. pro 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek