Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  miky
  9. črc 2017    Čtené 257x

  Náš pan důležitý, aneb Davídek testuje výrobky MAM

  Ahoj, jmenuji se Mirka a jsem maminkou dvou chlapečeků. Staršímu Tomíkovi byly v květnu 4 roky a mladšímu Davídkovi bylo nedávno 9 měsíců. Tomášek promine, ale tentokrát budu svou pozornost věnovat Dádovi a jeho zkušenostem s testovanými produkty, konkrétně s MAM lžičkami Feeding Spoons & Cover a MAM zubním kartáčkem FIRST BRUSH.

  MAM lžičky Feeding Spoons & Cover

  Součástí tohoto balení byly:

  1. Dlouhá a úzká lžíčka, která snadno dosáhne na dno velkých skleniček a lze ji držet společně s dítětem
  2. Krátká a široká lžička, která je idelání pro malé dětské ručičky
  3. Ochranné pouzdro se dvěma komorami pro hygienické ukládání lžiček na cestách

  A teď k samotnému testování. S Davídkem jsme nejdříve vyzkoušeli delší ze lžiček. Jak jsem  v úvodu zmínila, Dádovi bylo nedávno teprve 9 měsíců a s jídlem mu musím pomáhat - krmím ho. Tato delší lžička je ideální pro krmení z větších skleniček, krásně dosáhne na dno, aniž by se část za kterou lžičku držíte "upatlala" od jídla. Kladně oceňuji oválný tvar lžičky, který je vhodný i pro malé pusinky těch nejmenších dětí. Líbí se mi také materiál ze kterého jsou lžičky vyrobeny. Lžičky jsou lehce pružné a díky tomu je krmení příjemné, lžička se snadno přizpůsobí úhlu a záklonu pusinky dítěte.

  Jako druhou jsme vyzkoušeli kratší ze lžiček. Lžička je trošku větší a my jí převážně používali na masozeleninové příkrmy a na polévky. Překvapilo mě, že se při prvním použití lžička obarvila od příkrmu (pravděpodobně od mrkve). Toto obarvení, bohužel, nepustilo ani po důkladném umytí lžičky v myčce na nádobí. 

  Na konci rukojetí u obou lžiček jsou protiskluzové výčnělky, které napomáhají, aby lžička pěkna držela v ruce a neklouzala. 

  Mile jsem byla překvapena z "bonusu" těchto lžiček, kdy jejich konce reagují na teplotu podávaného pokrmu. Pokud je příkrm moc horký, lžička změní svou barvu z tmavě modré na téměř bílou. 

  Součástí testovaného balení bylo také ochranné dvoukomorové pouzdro. Toto pouzdro je ideální na cesty, kde nemáte možnost lžičky po použití bezprostředně umýt. Do pouzdra se vejdou pohodlně obě lžičky.

  Máme doma několik plastových lžiček, které se liší ať už barvou, svým tvarem, velikostí, ale poslední dobou většinou sáhnu právě po těchto "MAMáckých". Padly mi prostě do ryky a co je hlavní, Dádovi z nich chutná 🙂

  Klady: - tvar lžiček

               - pružný materiál, ze kterého jsou lžičky vyrobeny

               - délka rukojeti lžičky

               - protiskluzové plochy na konci rukojeti u obou lžiček

               - funkce zabarvení lžičky v případě, kdy je pokrm příliš horký

               - možnost mýt lžičky v myčce na nádobí 

  Zápory: - obarvení lžičky podávaným příkrmem

  MAM zubní kartáček FIRST BRUSH

  Davídkovi jsme nedávno našli první dva zoubky. Už od samotného proříznutí jsme zoubky pečlivě čistili. Nejdříve namočenou gázou a potom gumovým návlekem na prst tzv. prsťáčkem. Ani jedno nebylo ideální, Davídkovi se čistění zoubků nelíbilo a dával nám to najevo tím, že nás "kousal" (věřte mi, že kousnutí bezzubou dásničkou je opravdu nepříjemné). Byla jsem proto zvědavá jak zareaguje na kartáček Mam. 

  Kartáček má zaoblenou hlavu, která je vhodná i pro ty nejmenší pusinky. Štětiny kartáčku jsou měkké a šetrné k dětským dásničkám. Rukojeť kartáčku je krátká, lehce pogumovaná a snadno se vejde i do malých ručiček. A hlavně díky pogumování v nich neklouže.  

  Kartáček Mam First Brush můžeme s Davídkem ostatním maminkám jen doporučit. Dádovi se kartáček zalíbil na první pohled, nejraději si hraje s jeho masážním koncem 🙂 Vzhledem k  věku musíme malému zoubky čistit my, ale myslím si, že je to ideální způsob jak dítě od malička navyknout na zubní kartáček a na důležitost každodenní péče o zoubky.

  klady: - váha kartáčku

              - velikost hlavy kartáčku

              - jemné štětiny kartáčku

              - pogumovaná rukojeť kartáčku

  Na závěr bych chtěla poděkovat za možnost našeho prvního testování. Doufám, že jsme nezklamali, a že naše zkušenosti poslouží i ostatním maminkám v jejich rozhodování. 

  nemusel ani být. My všichni se za tuhle možnost samozřejmě modlíme a přejeme si, aby všechno zlé už bylo co nejdříve za námi.

  Ve čtvrtek 3.2. by Barborku měla čekat kontolní magnetická rezonance, kde se ukáže zda je léčba úspěšná a nebo ne. Podle doktora má Barborka typ nádoru, který by na chemoterapii měl dobře reagovat, takže je tu i možnost, že už v hlavičce žádný nádor

  miky
  21. led 2011    

  Barborka je prostě úžasná! K snídani si dala 110ml mlíčka od maminky! A to máme ani ne týden po dalším cyklu chemoterapii. Tak snad jí ta chuť k jídlu vydrží co nejdéle 🙂

  miky
  8. led 2011    

  Tak 1.1.2011 nás s Barborkou pustily na krátký ozdravný pobyt domů. Nástup na další sérii chemo máme teď v pondělí. Ale důležité je, že "JAK NA NOVY ROK, TAK PO CELY ROK".....a my byly na nový rok doma 🙂

  miky
  20. pro 2010    

  Barborka se pořád ne a ne zlepšit. Tahle série chemo nám dala tedy pořádně zabrat ☹. Každý den si říkám, že zítra už bude určitě zase lépe a ono to pořád ne a ne přijít ☹

  miky
  17. pro 2010    

  Po týdnu se na mě Barunka usmála, tak snad už bude zase líp a to nejhorší v tomto bloku chemoterapie máme již za sebou!

  miky
  14. pro 2010    

  Po druhé sérii chemoterapie se u nás vyskytly komplikace kvůl, kterým jsme dnes byli převezeni zpět na JIP - Barunka má zánět střev a nevstřebává se jí z nich tekutina. Dokud nebude mít bílé krvinky, tak se to prý moc nezlepší, takže ještě min. týden

  miky
  16. lis 2010    

  Tak to vypadá, že jsem to včera zakřkla. Večer jsme měly teplotu 38,9 ☹, takže teď bereme dvoje antibiotika a doufáme, že to bude už zase OK

  miky
  15. lis 2010    

  Dneska ráno máme podíl bílých krvinek v krvi pouze 0,4%, tak snad nenastanou žádné vážné komplikace a vše půjde tam jak má!

  miky
  8. lis 2010    

  Tak Baruška má za sebou již dvě vážné operace a o víkendu jsme začali koloběh jménem chemoterapie. Baruška je, ale veliká bojovnice!

  Baruška si už od včerejšího odpoledne dýchá sama a co je hlavní, už dostává sondičkou do bříška zase moje mlíčko!

  Děkujeme všem za držení palečků. Baruška je veliká bojovnice a pondělní operaci zvládla prý na 1! Nádůrky jsou bohužel zhoubné, ale podařilo se je odstranit prý na 99%, tak doufáme, že vše bude zase v pořádku.

  Náš poklad právě bojuje v Motole o svůj živůtek, držte nám prosím všichni palce

  Máme doma už velkou slečnu, dneska je nám totiž 1/4 roku 🙂

  Zdá se to až nemožné, ale našemu sluníčku byly včera už dva měsíce

  miky
  3. srp 2010    

  To, to letí dneska je nám už jeden měsíc 🙂