miky
9. črc 2017
32 

Náš pan důležitý, aneb Davídek testuje výrobky MAM

Ahoj, jmenuji se Mirka a jsem maminkou dvou chlapečeků. Staršímu Tomíkovi byly v květnu 4 roky a mladšímu Davídkovi bylo nedávno 9 měsíců. Tomášek promine, ale tentokrát budu svou pozornost věnovat Dádovi a jeho zkušenostem s testovanými produkty, konkrétně s MAM lžičkami Feeding Spoons & Cover a MAM zubním kartáčkem FIRST BRUSH.

MAM lžičky Feeding Spoons & Cover

Součástí tohoto balení byly:

  1. Dlouhá a úzká lžíčka, která snadno dosáhne na dno velkých skleniček a lze ji držet společně s dítětem
  2. Krátká a široká lžička, která je idelání pro malé dětské ručičky
  3. Ochranné pouzdro se dvěma komorami pro hygienické ukládání lžiček na cestách

A teď k samotnému testování. S Davídkem jsme nejdříve vyzkoušeli delší ze lžiček. Jak jsem  v úvodu zmínila, Dádovi bylo nedávno teprve 9 měsíců a s jídlem mu musím pomáhat - krmím ho. Tato delší lžička je ideální pro krmení z větších skleniček, krásně dosáhne na dno, aniž by se část za kterou lžičku držíte "upatlala" od jídla. Kladně oceňuji oválný tvar lžičky, který je vhodný i pro malé pusinky těch nejmenších dětí. Líbí se mi také materiál ze kterého jsou lžičky vyrobeny. Lžičky jsou lehce pružné a díky tomu je krmení příjemné, lžička se snadno přizpůsobí úhlu a záklonu pusinky dítěte.

Jako druhou jsme vyzkoušeli kratší ze lžiček. Lžička je trošku větší a my jí převážně používali na masozeleninové příkrmy a na polévky. Překvapilo mě, že se při prvním použití lžička obarvila od příkrmu (pravděpodobně od mrkve). Toto obarvení, bohužel, nepustilo ani po důkladném umytí lžičky v myčce na nádobí. 

Na konci rukojetí u obou lžiček jsou protiskluzové výčnělky, které napomáhají, aby lžička pěkna držela v ruce a neklouzala. 

Mile jsem byla překvapena z "bonusu" těchto lžiček, kdy jejich konce reagují na teplotu podávaného pokrmu. Pokud je příkrm moc horký, lžička změní svou barvu z tmavě modré na téměř bílou. 

Součástí testovaného balení bylo také ochranné dvoukomorové pouzdro. Toto pouzdro je ideální na cesty, kde nemáte možnost lžičky po použití bezprostředně umýt. Do pouzdra se vejdou pohodlně obě lžičky.

Máme doma několik plastových lžiček, které se liší ať už barvou, svým tvarem, velikostí, ale poslední dobou většinou sáhnu právě po těchto "MAMáckých". Padly mi prostě do ryky a co je hlavní, Dádovi z nich chutná 🙂

Klady: - tvar lžiček

             - pružný materiál, ze kterého jsou lžičky vyrobeny

             - délka rukojeti lžičky

             - protiskluzové plochy na konci rukojeti u obou lžiček

             - funkce zabarvení lžičky v případě, kdy je pokrm příliš horký

             - možnost mýt lžičky v myčce na nádobí 

Zápory: - obarvení lžičky podávaným příkrmem

MAM zubní kartáček FIRST BRUSH

Davídkovi jsme nedávno našli první dva zoubky. Už od samotného proříznutí jsme zoubky pečlivě čistili. Nejdříve namočenou gázou a potom gumovým návlekem na prst tzv. prsťáčkem. Ani jedno nebylo ideální, Davídkovi se čistění zoubků nelíbilo a dával nám to najevo tím, že nás "kousal" (věřte mi, že kousnutí bezzubou dásničkou je opravdu nepříjemné). Byla jsem proto zvědavá jak zareaguje na kartáček Mam. 

Kartáček má zaoblenou hlavu, která je vhodná i pro ty nejmenší pusinky. Štětiny kartáčku jsou měkké a šetrné k dětským dásničkám. Rukojeť kartáčku je krátká, lehce pogumovaná a snadno se vejde i do malých ručiček. A hlavně díky pogumování v nich neklouže.  

Kartáček Mam First Brush můžeme s Davídkem ostatním maminkám jen doporučit. Dádovi se kartáček zalíbil na první pohled, nejraději si hraje s jeho masážním koncem 🙂 Vzhledem k  věku musíme malému zoubky čistit my, ale myslím si, že je to ideální způsob jak dítě od malička navyknout na zubní kartáček a na důležitost každodenní péče o zoubky.

klady: - váha kartáčku

            - velikost hlavy kartáčku

            - jemné štětiny kartáčku

            - pogumovaná rukojeť kartáčku

Na závěr bych chtěla poděkovat za možnost našeho prvního testování. Doufám, že jsme nezklamali, a že naše zkušenosti poslouží i ostatním maminkám v jejich rozhodování. 

#test_mam2

#recenze