Výsledky vyhledávání pro slovo #recenze

  Zruš hledání
  kveta1
  20. dub 2022    Čtené 14x

  Testování Eco čistících přípravků pro domácnost.

    Když jsem uviděla možnost otestovat řadu Eco čistících přípravků pro domácnost, hned jsem si říkala jak velmi ráda vyzkouším. První co mě napadlo zda vůbec tyto prostředky, které mají být lepší pro naše životní prostředí, zda vůbec mají takovou účinnost jako jiné běžné přípravky. Jakmile dorazil balíček, už jsem se těšila jak vyzkouším, ale čím začít? Jasný kuchyň, tam strávím díky naší mnohočetné rodině spousty času vařením a následným úklidem.

    Přípravek ve spreji na kuchyně jsem vyzkoušela prakticky na celou kuchyň, kachličky atd. Nakonec jsem s ním vzala i kachličkový stolek. Protože s ním jsem teda naprosto spokojená. První dojem, že krásně a jemně voní. Druhý dojem on i super čistí. Vše šlo lehce, tak ten u nás uspěl. A velkou motivací jdu zkoušet další.

    Druhý přípravek jsem vzala na nádobí. Opět super velmi jemná vůně. Pěkně pění. A já šla sním umýt tu horu nádobí. Stačilo ho poměrně málo a nádobí šlo dobře omýt. Jenže pak přišlo více mastné nádobí, pánev atd a najednou už tak dobře nemyl. Na to abych to odmastila jsem musela poměrně hodně přidat. Což mě trochu zklamalo. S odmaštěním si podle mě moc dobře teda neporadil. Za mě tedy se raději vrátím k tomu co mám co s mastnotou zatočí hned.

    Jako další jsem vyzkoušela sprej do koupelny. Opět velmi příjemná a jemná vůně. Byla jsem zvědavá jak si poradí hlavně s kachličkami u vany. Máme tvrdou vodu a ta zanechává na nich takový jemný povlak i když to myji.  K mému údivu jsem spokojená. Přípravek si s tím poradil poměrně dobře i když jsem to opakovala pro jistotu a udělala to dvakrát. Tak s ním jsem spokojená. Ten určitě doporučuji. 

    Další jsem vyzkoušela přípravek na toaletu. Vůně opět jemná, žádné takové ty co jsou cítit chemií. Obsahuje průhledný gel což bylo asi jediné mínus, protože není dobře vidět, kde jste všude nanesli. Jinak tedy vyčistil toaletu dobře, lehce pění, ale hlavně myje jak má. Přípravek se kterým jsem spokojená.

    Další přípravek byl gel do pračky. K tomu jsem necítila úplně důvěru, ale bez zkoušky člověk neví. Takže jsem vyzkoušela a  vyprala pár várek. K tomu bych řekla, že běžné věci a běžné skvrny šli dobře vyprat. Starší skvrny už jak který. Množství gelu bylo potřeba úplně stejně jako u jiným přípravku. Takže za mě poměrně v pohodě a určitě bych doporučila ať taky vyzkoušíte.

      No a jako poslední jsem otestovala přípravek na podlahy. Příjemná vůně už je jasná a ano krásně voní. A k mému milému překvapení i dobře myje. Máme v bytě dlažbu a lino a obojí krásně čisté, nezanechává čmouhy, takže u toho už zůstanu. A řekla bych, že se více podlaha leskne.

    Takže na závěr i když mě ne úplně zaujal prostředek na nádobí ( i tak má své plus), tak vše ostatní mě poměrně nadchlo. A nejenže mě nadchlo, že vše krásně voní a čistí co má, tak hlavně, že šetřím životní prostředí pro naše děti. Vzhledem k tomu, že máme doma 6 dětí a dvě kočičky, tak si přípravky se vším dobře poradili, takže určitě doporučím neváhejte a vyzkoušejte ať si i vy uděláte vlastní názor a třeba i vy budete nadšeni a zůstanete u těchto přípravků.

  #test_tesco #recenze #recenze_tesco_eco_friendly

  eloise02
  19. dub 2022    Čtené 9x

  Testování Go For Expert Eco Friendly Tesco

  Dostala jsem možnost otestovat ekologické prostředky na mytí, praní i čistění všeho možného. V den kdy mi balíček přišel, jsem zrovna umývala koupelnu a WC, takže byla hned příležitost začít zkoušet. Dneska už mám důkladně vyzkoušené všechny, takže můžu zhodnotit, jak se mi s nimi pracovalo. 

  Stoprocentně nejlepší dojem na mě udělal prostředek na mytí nádobí. To je věc, kterou si klidně kdykoliv koupím znovu. Přeci jen, jsem člověk, který v kuchyni tráví asi nejvíce času, baví mě vařit a tak mám špinavého nádobí každý den spoustu. Umývám ho ručně, na myčku mě neužije, takže přípravky na nádobí, u nás jedou ve velkém. Tento výborně pěnil a mylo se mi s ním moc dobře. 

  Oproti tomu mě nijak zvlášť nenadchl čistič do kuchyně. Dokázal umýt dřez tak, že se hezky lesknul a měl příjemnou vůni, ale nedokázal si poradit se zaprskanou zdí za sporákem, ani se znečištěnou varnou deskou. Ten bych za osvědčené čističe, které používám tedy nevyměnila. 

  A podobně na mě zapůsobil také čistič toalety. Ten sice WC vcelku dobře vyčistil, ale měla jsem k němu výhrady - za prvé díky jeho průhledné barvě není vidět, jestli je aplikován po celém povrchu a za druhé mu chybí vůně, což mi vcelku vadilo. 

  Mnohem lépe si vedl prostředek na čištění koupelny. Přípravek příjemně voní, dobře čistí, ale trochu mi vadí, že je příliš řídký. Doslova jako voda. Nicméně koupelna se použití hezky leskne, cena je také příznivá, takže hodnotím kladně. 

  Univerzální čistič jsem využila na vytření podlah a poslední testovaný přípravek je gel na praní. U toho nastalo opět spíše zklamání, protože gel je také velmi řídký a bez vůně. 

  Přesto, že ne všechny prostředky mě nadchly, jsem ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet něco ekologického, nezávadného a plně recyklovatelných obalech. 

  #test_tesco #recenze # tesco_eco_friendly

  limali
  16. dub 2022    Čtené 34x

  Čistá domácnosť - ekologicky, udržateľne a ohľaduplne?

  To som testovala spoločne s ekologickými pomocníkmi Go For Expert Eco Friendly od Tesco!

  Jedného dňa som dostala možnosť otesotovať „balíček" vybraných čistiacich produktov do domácnosti. Na prvý pohľad vyzerali veľmi obyčajne a popravde, bola som veľmi skeptická voči ekologickým produktom, o ktorých som si myslela, že nebudú mať rovnakú účinnosť ako bežne dostupné a konvečné čistiace prostriedky. 

  Neodolala som a hneď som začala najobľúbenejšou časťou domu, ktorú rada udržiavam v čistote...

  1. Kuchyňa 

  Tak ako v každej kuchyni, je aj u nás mastnota, škrvny od jedla, znečistená varná doska... Bola som prekvapená, ako dobre si aj s týmito problémami poradil tento jednoduchý octový čistič. Stačilo ho nechať trošku pracovať a zmizli aj odtlačky prstov z kuchynskej linky a mastnota z digestora, či pracovnej dosky. 

  Potom som sa presunula do drezu, na špinavý riad a znečistený drez, s ktorým mi pomohol tento prípravok...

  Páčilo sa mi, že aj malé množstvo (cca 1 čajová lyžička) si poradilo s kopou riadu a drez (foto pred jeho vyčistením) nebol až  tak mastný a špinavý. Aj s týmito zbytkami vody a drobnými škvrnami si poradil octový čistič v spreji, ktorý som použila na väčšinu povrchov.

  2. Kúpeľňa

  Upratovanie a prácu si rada rozdelím tak, aby som to počas tehotenstva a starostlivosti o malého syna zvládala. Na druhý deň som sa teda vrhla na druhú miestnosť...

  Umývadlo je v bežnej domácnosti zaprskané od tvrdej vody, sem-tam sa nájde zvyšok zubnej pasty, zaschnutá mydlová pena po umývaní rúk... Bola som zvedavá, či si s týmito nedokonalosťami poradí tento čistič. A naozaj, všetko sa krásne leskne a žiari čistotou. Bez nepríjemných výparov a umelých zápachov, ktoré väšinou majú prípravky na čistenie kúpeľní (a ktoré mi v tehotenstve nerobia dobre). 

  Vo vani sú obvykle nečistoty ešte odolnejšie ako v umývadle. Preto som radšej eko čistič nechala chvíľu pracovať na znečistenom povrchu. Stačilo dočistiť hubkou, opláchnuť a tradá! Výsledok rovnaký ako u umývadla. 

  Kým pôsobil čistič vo vani, chvíľu času som venovala WC, aby mal čas na ničenie nečistoty aj tento WC gél. Misu a dosku som dočistila pomocou prípravku v spreji na kúpeľne. WC gél som po čistení musela aplikovať ešte raz a nechať pracovať dlhšiu dobu, ale aj on splnil svoj účel.

  No a keď som už bola v kúpeľni, rozhodla som sa, že určite skúsim prací prostriedok. S výsledkom som bola veľmi spokojná, Bola som rada, že stačí naozaj málo prípravku na bežne znečistené prádlo. Žiaľ, s väčšími škvrnami si už gél neporadil a bola som prekvapená, že tento gél nesmiem použiť na vlnu.

  A celkový dojem?

  Musela som upratovaniu venovať len o trochu viac času, aby tieto eko čističe fungovali tak, ako sa píše v ich návode. Nevadilo mi to, práve naopak! Mohla som si trochu lepšie rozvrhnúť prácu a starostlivosť o časť domácnosti som si viac užila. Prečo?

  Doma som používala produkty ohľaduplnejšie k zdraviu aj životnému prostrediu

  - myslím, že každý takýto krok (aj keď malý) sa počíta

  Zaujalo ma, že sú produkty navrhnuté tak, aby boli hospodárne od zberu počiatočných surovín potrebných pre ich vznik, až po koncové využitie

  - čo je fascinujúce a v dnešnej dobe veľmi doležité

  Obaly sú plne recyklovateľné  

  - keď vieme, že každý rok sa do oceánu dostane až 8 ton plastov, je takáto „maličkosť" nezanedbateľná 

  Produkty spĺňajú prísne eko štandardy

  - v domácnosti s malým synom, počas tehotenstva a s domácim miláčikom som omnoho spokojnejšia s vedomím, že používame menej chemikálií

  Rada budem tieto produkty používať ďalej a svojou troškou prispievať k udržateľnejšej, ekologickejšej domácnosti. Zároveň ma táto milá príležitosť  v podobe testovania nakopla a inšpirovala k ďalšiemu uvažovaniu, ako byť ešte viac EKO! 🙂 

  #test_tesco #recenze #recenze_tesco_eco_friendly

  xmele004
  11. dub 2022    Čtené 40x

  Můj měsíc se sonickým kartáčkem TrueLife

  Když jsem na Koníku objevila možnost přihlásit se k testování sonického kartáčku, hned jsem to zkusila. Byla jsem z rodiny jediná, která stále používala „manuál“, tak se to tak nabízelo.  

  Byla jsem vybraná na testování kartáčku pro dospělého a udělalo mi to velkou radost. Domluva skvělá a já se těšila na balíček. Ten přišel na den přesně.

  Balení obsahuje:

  • Kartáček s hlavicí + 3 náhradní hlavice
  • Sklenička s nabíjecí základnou
  • Cestovní obal na kartáček
  • Ultrazvuková čistička s nabíjecím kabelem

  Všechny komponenty vypadají na první pohled dost kvalitně, ani z jedné věci jsem neměla pocit, že by se po pár použitích mohla rozbít. Tělo kartáčku je neuvěřitelně příjemné na dotek, takové trochu pogumované, nedokážu to přesně specifikovat. Dobře se drží a neklouže. Hned na začátku jsem kartáček nabila, i přesto, že nabitý přišel, chtěla jsem to jen zkusit a doteď – měsíc po používání stále bez nabití funguje a ani neindikuje, že baterka dochází – takže výdrž skvělá!

  Při čištění si můžete vybrat ze čtyř možností – clean, sensitive, massage, whiten. Mně osobně vyhovuje nejvíce sensitive, doteď jsem nikdy elektrický kartáček nepoužívala, tak při prvním používání byl pro mě program clean lehce nepříjemný. Po přečtení návodu jsem zjistila, že je tam automaticky nastavený časový interval 2 minuty. Tento úsek je rozdělen na půlminutové intervaly. Dělala jsem to tedy přesně dle doporučení – tedy rozdělila si pomyslně ústa na 4 části a každé z nich jsem se věnovala právě těch 30 sekund. Po uplynutí se kartáček na pár sekund vypne a za chvilku můžete pokračovat s další částí.  

  Super výhoda je, že kartáček je voděodolný, takže pro úsporu času jsem si párkrát čistila zuby přímo ve sprše. 🙂
  Jediné, s čím jsem si úplně nevěděla rady je ultrazvukový čistič, i když je to podle internetu ta nejlepší část, v návodu o něm nebylo skoro nic a já tedy nevěděla, zda mám hlavici dávat čistit po každém použití nebo co by byl ten ideální způsob. Já zvolila ukládání hlavice jednou za 3 dny.  

  Celkový dojem z mého testování byl 100% pozitivní, sama bych se asi k nákupu neodhodlala, tak jsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet alespoň touto cestou, a že třeba moje recenze přiměje k nákupu někoho, kdo je stejně nerozhodný jako já. 

  #test_truelife_kartacky #recenze #recenze_truelife_sonicbrush1

  rioko
  10. dub 2022    Čtené 178x

  Testování sonického kartáčku TrueLife SonicBrush Kid G

  Když jsem viděla možnost testování tohoto kartáčku, hned mě bleskl hlavou Daník a věčný boj s čištěním zubů. Když měl Daník 2 a půl roku, všechny zuby se mu po dlouhodobém braní antibiotik rozpadly a až na spodní dva mu je museli v narkóze vytrhat. Záněty měl až hluboko do kostí a taky podle toho trpěl. Kromě toho, že nechtěl,  nenechal si kartáčkem sáhnout do pusinky ani omylem. Nové zuby mu začaly růst až kolem 6. roku, ale ani to nebyla ještě výhra. Když jsem přišla na tohle testování, hned jsem mu to ukázala a byla jsem ráda z jeho nadšení. Po zprávě, že jsme byli vybráni, jsem Daníkovi vše řekla a společně jsme čekali na kartáček. A on konečně přišel.

  Daníčka to vedlo k nadšení hned kartáček rozbalit a prozkoumat. 

  Líbilo se mu, že se mu kartáček dobře drží, že je měkký a nikde ho nic nebolí a neškrábe. Pořád jsem se obávala večera, ale Daníček překvapil se slovy: „Jdeme to zkoušet do koupelny do tmy." (Já jsem si totiž nevšimla, že nejenom svítí, ale i bliká). 

  Moc se mu také líbilo, jak se kartáček sám otáčí a nejen to, měl taky vyměřený čas, kdy dal najevo, že jedna strana je vyčištěná a může pokračovat na další. Zabral se tak do čištění, že to vyžadoval i po obědě, a to je u něho opravdu zázrak. Nevíme, jak dlouho  to vydrží, ale chci věřit, že co nejdéle, aby se toho přestal bát. Teď ustoupil strach z bolesti a za to jsem moc ráda a věřím, že to vydrží co nejdéle.

  moncici89
  10. dub 2022    Čtené 77x

  Péče o zoubky aneb stojí sonický zubní kartáček TrueLife SonicBrush Baby G za to?

  Krásný den,

  měly jsme s dcerou to štěstí, že jsme byly vybrány pro testování sonického kartáčku TrueLife. Se sonickým kartáčkem jsme doposud neměly tu zkušenost. Absolutně mě překvapil na plné čáře, jste zvědaví?

  Na úvod bych chtěla osvětlit naši rutinu, co se týče čištění zoubků.Asi Vám nebudu psát celý příběh, co se čištění zoubků týče 🙂 Ale jak to máme nyní. Dcera si zoubky čistí ráda sama, ale je to šup sem, šup tam a hotovo. Během 3 vteřin. Takže ji zoubky dočišťuji. Nemá s tím problém a drží hezky 🙂 Samozřejmě čistíme 2x denně.

  Nyní ke kartáčku Truelife SonicBrush Baby G

  Šetrná sonická technologie SonicTrue -  funguje na bázi jemných vibrací. Navíc kartáček má LED osvětlení a to mě velmi překvapilo - jak je krásně všude a dobře vidět. Kartáček šetrně a efektivně odstraňuje veškerý plak a nečistoty. Musím říct, že hned po prvním vyčištění se mi zdálo, že dcera má i zoubky bělejší.

  3 hlavice v balení – velmi oceňuji možnost výběru velikosti hlavice. Jsou zde 2 hlavice Small a 1 hlavice Medium. Hlavice jsou podsvícené LED světlem - to mě příjemně překvapilo, jak krásně je na zoubky díky tomu dobře vidět.

  Musím zmínit malé minus - Štětiny kartáčku - musím za sebe uznat, že se mi zdají tvrdší. Měla jsem očekávání, že budou jemnější.

  Výuková videoanimace - V balení byla nálepka s QR kódem. Díky kterému je možné si nainstalovat do telefonu aplikaci. Která dítě provede celým čistícím cyklem. Do aplikace si můžete dítě vyfotit. Napsat si jeho nacionále. Nastavit si jazyk. Je naprosto dokonale navžená. Je velmi velmi motivující. Dcera si díky ní čištění zoubků zamilovala na tu úroveň - že se sama snaží si zoubky správně čistit. Najednou z čištění zoubků " šup sem šup tam" je snaha. Čištící cyklus si i ráda zopakuje. Takže zoubky čistíme ne 2 minuty, ale mnohem déle.

  automatický časovač - čistění trvá 2 minut, je rozděleno ní 4x 30 sekund. Po 30 sekundovém cyklu Vás kartáček upozorní  na přesun k další sekci. A je to u krásně ukázáno v aplikaci, že je čas se přemístit na další část.

  Provoz kartáčku je na baterii 3xAAA což je prima na cesty. Nemusíte řešit dobíjení 🙂

  30 samolepek zvířátek - jsou naprosto roztomilé, dcera by nejraději použila všechny 😀 Moc se ji líbí a musím uznat, že dítě opět motivují k tomu, aby si kartáček oblíbilo.

  vodotěsný design - je vyroben i z příjemného materiálu. Který je příjemný na držení v ruce. Až se s ním člověk prostě chce pomazlit 😀 rukojeť má speciální tvar a protiskluzovou úpravu - krásně padne do ručičky. Jednoduché ovládání pomocí jediného tlačítka

  Na závěr bych chtěla říct, že jsem k tomu byla na začátku i možná skeptická a nedůvěřivá. Ale když jsem uviděla, jak si to dcea zamilovala, jak moc ji to motivuje. Dávám tomuto kartáčku 100 bodů ze 100 🙂 

  Váháte nad koupi tohoto kartáčku? Dejte mi vědět, jestli Vám naše recenze pomohla při rozhodování 🙂

  A děkujeme za možnost tohoto krásného testování.
  #test_truelife_kartacky #recenze #recenze_truelife_baby1

  nikola38
  3. dub 2022    Čtené 72x

  U nás doma s Canon SELPHY Square QX10

  Přeji krásný den všem. 

  Jak se testovala Canon SELPHY Square QX10 u nás? 

  Naše testování nebylo asi úplně typické. Ale to až později. 

  K čemu je tiskárna dobrá a jak se dají fotky využít? To je docela jednoduché. Tiskárna tiskne menší formát fotek. Papír, na který se tiskne, je nalepovací. Zadní část lze velmi snadno odlepit a fotka následně hned drží na zvoleném místě. Fotky můžeme použít při výrobě scrapbooku, který se v posledních letech stal trendem. Fotku můžeme samozřejmě hned vyvěsit na nástěnku, umístit do fotoalba, či si vyrábět i fotoknihu. Partner našel krásné využití, fotku si nalepil pod průhledný obal telefonu a má z fotky radost jako malé dítě u stromečku. Já si zatím vytisknuté fotky uschovám. Některé budou zdobit nástěnku v obýváku, jedna už připomíná malé štěstí v břiše při pohledu na lednici. A ostatní fotky? Ostatní fotky poputují do fotoalba a do turistického deníku. Turistický deník zatím, bohužel, nemám. Zatím jsem nenašla žádný, který by mi vyhovoval. S velkou pravděpodobností přestanu hledat předtištěný vzor a vezmu si inspiraci ze scrapbooku a turistický deník si vyrobím svůj vlastní. 

  Fotka, kterou si vytiskneme, je poměrně malá, ale pro výše zmíněné je plně dostačující. Fotku ještě zmenší rámeček a spodní malá lišta pro umístění jednoduchého popisku (třeba atmosféra, nálada, místo). 

  Spolu s tiskárnou musíme mít chytrý telefon a v něm aplikaci, přes kterou vlastně probíhá veškerá komunikace s tiskárnou. V aplikaci jsou jednoduché funkce, pro mé potřeby jsou dostačující. Fotku si vybereme přímo z telefonu, klidně i právě vyfocenou. Můžeme si fotky oříznout, otočit, přidat barvený filtr, rámeček a jiné. A právě i výše zmíněný nápis. Jediné co bych vytkla aplikaci, je absence českého jazyka. Myslím, že v dnešní době jsou kreativní i lidé v důchodcovském věku a těm by mohla angličtina dělat problém. Aplikace je jinak jednoduchá na obsluhu a během pár kliknutí už nám fotka vyjíždí z tiskárny. 

  Tiskárna fotku tiskne ve 4 krocích. Každou barvu tiskne zvlášť. Můžeme tak vidět napřed žlutou fotku, poté červenou, poté už chytá barevnost, jakou máme i na originálu. V posledním kroku už jen doladí odstíny. Pro mě bylo velmi zajímavé a zábavné sledovat změnu na fotce. Lze si všimnout, že fotka je potažená fólií, spodní část fotky (lišta) se oproti fotce vůbec neleskne. Fotky jsou velmi krásné kvality, je potřeba si dát jen pozor na zdroj světla. Pokud je na fotce třeba slunce, fotka v telefonu sice vypadá krásně, ale fotka je mírně přesvícená, ale v aplikaci lze také upravit jas i kontrast. Zkusili jsme vytisknout i fotky pořízené zrcadlovkou, které i v telefonu mají velké rozlišení a i s těmito fotkami si tiskárna poradila a fotky jsou barevně moc hezké a ostré. 

  Fotky mají rozměr 10x15 cm - údaj je z portálu heureka.cz, po upozornění v komentáři bych ráda uvedla, že údaj není správný, na stránkách alza.cz, datart.cz udávají rozměr fotky 6,8x6,8 cm - tento údaj správný je. Papír, který do tiskárny lze dát má rozměr 8,5x7,2 cm. Tiskárna je malá a skladná. Vleze se do batohu i průměrné kabelky. Lze ji tak mít stále u sebe. Příslušenství, které se k tiskárně dá dokoupit, jsou papíry a cartridge (barva). 

  Abych nebyla jen pozitivní. Pořizovací cena tiskárny i náhradního příslušenství je vyšší, když si cenu zdvojnásobíme, můžeme pořídit klasickou velkou tiskárnu, která nám fotky také zvládne vytisknout. Myslím že puberťákovi, který by nejradši měl vytištěné všechny fotky, by se tiskárna vůbec nevyplatila a dost prodražila. Ale pokud je užívána s rozumem a opravdu pro potěchu, případně pro tvorbu ať už scrapbooku či turistického deníku, je určitě skvělým pomocníkem. Ocenila bych možnost koupit větší balení s cartridge a papíry. Možná jsem špatně hledala, ale balení 20 papíru s barvou mi přijde zbytečně malé a člověk musí myslet na to, aby si koupil více balení, případně, aby objednal s předstihem. Dokážu si představit situaci, kdy máma od dětí konečně najde čas po měsíci si sednout v klidu k tvorbě a zjistí, že má moc fotek a málo papíru. 

  A teď ke speciálnímu průběhu našeho testování. 

  Chtěla bych vypíchnout komunikaci s týmem Modrého koníka, který má na starosti právě testování. Ačkoliv jsem na odpověď čekala den dva, vyřešili Jsme i docela zásadní problém. Měla jsem tu čest testovat tiskárny dvě. Jedná ale byla vadná. Přišla mi s rozbitým růžkem. Všimla jsem si toho, až po vytištění pár fotek. Protože jsem začala tiskárnu studovat, proč fotky nejsou tak pěkné jako na obrázku. Fotky byly ve velmi špatné kvalitě. Proužkované, barvy byly vybledlé, no prostě celkový dojem velmi špatný. Nedalo mi to a kontaktovala jsem tým Modrého konika. Paní, která se mnou komunikovala přes zprávy tady na koníkovi, kontaktovala firmu Canon, se kterou jsem se pak spojila přímo já. Firma mi s omluvou zaslala tiskárnu novou. A já jim obratem poslala vadný kus, aby mohli zjistit závadu. Komunikace byla rychlá a zákaznický servis nemůžu než hodnotit kladně. Do týdne jsem tak mohla v testování pokračovat. 

  První přístroj byl černý, černá barva se určitě hodí do každé domácnosti, ale pro milovníky barev jsou k dispozici ještě dvě barvy, zelená a růžová. Druhý přístroj mi přisel růžový, růžová je jemná, není křiklavá a bude zdobit interiér. 

  Nakonec přidávám porovnání fotek. A pro všechny budoucí testery vzkaz. Nebojte se nikdy ozvat, když budete mít nějaký problém. Lepší je se zeptat, než přemýšlet, jak proboha mám napsat recenzi, když fotka vůbec nenaplnila očekávání? 

  Moje úplně závěrečné hodnocení testování je kladné a tiskárna u nás doma najde další využití. 

  #test_canon5 #recenze #recenze_canon_selphy4

  zuuuzan
  3. dub 2022    Čtené 55x

  Nejkrásnější vzpomínky jsou ty na papíře. Recenze Canon SELPHY Square QX10

  Pamatujete si ještě fotoaparáty na klasické filmy? Kdy jste cvakli a doufali, že se fotka povedla a museli počkat, než dofotíte celý film, ten odnést do fotosběrny a čekat několik dní na vyvolání? Ta doba už je dávno pryč. Dnes je samozřejmostí mít mobilní telefon s kvalitním fotoaparátem, fotek pořídíme, kolik chceme, ihned zkontrolujeme, smažeme, případně vyfotíme znovu. Většina fotek ale, bohužel, zůstane pouze v digitální podobě a nikdy se nedostane na papír, což je obrovská škoda. Připravujeme se tím o krásné rodinné chvíle, kdy za nevlídného počasí listujeme starými alby s fotkami z dětství a vzpomínáme. Ale kdo by v dnešní době přetahoval ty stovky fotek, které máme v mobilu, do počítače, probíral je, upravoval a posílal do tisku? Naštěstí však existují chytrá řešení, jako je právě malá přenosná tiskárna od firmy Canon - SELPHY Square QX10, díky které můžeme během chvíle vytisknout jakoukoliv fotku rovnou z mobilního telefonu. 

  Miluji vzpomínky na fotografiích, a tak fotím kde co a nejhorší je, že nic nechci smazat, z čehož občas můj manžel šílí, protože máme z jednoho výletu třeba 20 podobných fotek. Jenže pro mě je na každé té fotografii zachycen jiný okamžik, každá časem vyvolá jinou vzpomínku. Možná proto už mám přeplněné i uložiště na Googlu a o paměti telefonu raději nemluvím. Snažím se sice jednou za čas fotky přetáhnout do počítače, roztřídit do jednotlivých složek, upravit a alespoň dvakrát za rok část z nich vytisknout. Jenže najít si na to ten čas, obzvlášť teď, když máme o malého člena domácnosti navíc, je většinou obtížné. Takže když jsem viděla, že je možnost zapojit se do testování o malou přenosnou tiskárnu, ani chvíli jsme neváhala. 

  Canon SELPHY square QX10 je kompaktní tiskárna, kterou sbalíte snadno s sebou na jakýkoliv výlet či párty. Existuje v několika barevných variantách. Mně se dostalo do ruky bílé provedení. Součástí balení byly i dva balíčky fotografických papírů. Každý balíček obsahuje 20 papírů, rozdělených zvlášť do dvou pytlíčků, a tiskovou kazetu. Balíčky snadno později samostatně zakoupíte, cena se v současné době pohybuje kolem 350 - 400 korun za balíček. Jedna fotografie tudíž vyjde skoro na 20,- Kč, což samozřejmě není úplně málo na to, že se jedná o malou fotku o rozměrech 68x68 mm. Výhodou je, že všechny papíry jsou opatřeny samolepící vrstvou a fotografie tak mohou sloužit zároveň i jako samolepka. Na tvorbu alba proto nepotřebujete kupovat speciální polepky nebo fotorůžky, pouze za okraj stáhnete a nalepíte, kam potřebujete. Nejen díky svým rozměrům tak může být tiskárna skvělým parťákem na různé oslavy a svatby, kde fotku během chvilinky vytisknete a můžete nalepit třeba do svatebních vzpomínkových knih. 

  Canon SELPHY square QX10 pro mě nicméně byla zajímá hlavně jako tiskárna do batůžku na dovolenou a výlety. Je malá, nepříliš těžká a stačí k ní sbalit napájecí kabel, který je součástí balení, a adaptér (není součástí balení), ale použijete jakýkoliv, např. z nabíječky na mobilní telefon, kterou stejně na dovolenou povezete. Vlastní spuštění tiskárny není nijak složité a provedete ho jediným tlačítkem. Před samotným tiskem pak už jen vložíte fotopapír a toner. I s tím vám poradí mobilní aplikace a krok po kroku vám bude říkat, jak postupovat. Vše je uvedeno i v návodu, který je součástí balení.

  Aplikace k tiskárně se jmenuje SELPHY Photo Layout a bez problémů ji stáhnete v Google Play či App store a díky ní fotky z tiskárny jednoduše vytisknete. Aplikace je uživatelsky nenáročná, ale je pouze v angličtině. Ihned na úvodní obrazovce aplikace se nabízejí dvě možnosti  - tisk konkrétní fotky z požadované složky v telefonu nebo tvorba koláže. U obou variant je možné doplnit k fotografii jakýkoliv text, datum či rámeček (pouze do oblasti fotky, ne na bílé okraje), fotku si upravit a vybrat oblast tisku. Bílé okraje můžete nastavit na úzké, standardní, či široké. Základní úpravy fotky tak uděláte v aplikaci přímo před tiskem a nemusíte fotografie předtím nijak upravovat v jiném programu. Možnost koláží je skvělá, můžete si vybrat z několika přednastavených rozložení obrázků a určitě vždy najdete takové, které fotkám bude vyhovovat (různé kombinace fotek na výšku a šířku jsou jinak občas oříšek).

  Prvotní použití tiskárny bylo zamýšlené hlavně na cestovatelský deník naší malé holčičky. Ještě než se nám narodila malá dcerka a koupili jsme první oblečky, už měla doma cestovatelský deník. Líbil se nám nápad, že jí do něj od narození budeme psát o místech, která jsme společně navštívili, lepit fotografie a vytvářet takovou knihu vzpomínek, do které postupem času bude přispívat sama - kreslit obrázky, lepit vstupenky a časem i psát vlastní postřehy a zážitky z výletu. Zatím to za ni dělá maminka, která má občas ale problém projít všechny fotky z výletu, upravit je a poslat do tisku. Ano, mohu dojít do fotoautomatu a během chvíle tam fotky vytisknout, ale ani tak se k tomu často v prvních týdnech po výletu nedostanu a vzpomínky se pomalu vytrácejí. Takže tiskárnička od Canonu byla ideálním řešením pro náš cestovatelský deník. Přišla akorát v době, kdy jsme odjížděli na jarní prázdniny do Českého Ráje, a tak nebylo lepší možnosti jí otestovat, než přímo tam. Po celém výletním dni jsem večer po uspání malé usedla a mohla v klidu do deníku zapsat všechny čerstvé postřehy z výletů a rovnou k tomu vytisknout i fotku! Navíc se snažím, aby v deníku bylo co nejvíce vzpomínek, ale zároveň, aby deník naší malé holčičce vydržel co nejdéle, a tak nemohu každou dovolenou popisovat na několik stránek. 😀 Koláže mi tento problém vyřešily. Mám spoustu malinkých fotek, které zaberou málo místa.

  Jedno z možných rozložení koláže - 4 stejně velké čtvercové obrázky.

  Vytvořila jsem různé koláže a obrázky rozstříhala, sloupla z papíru a jednoduše nalepila.

  Popisky můžete psát fixem do bílé oblasti fotky nebo rovnou v programu vepsat do obrázku.

  Pokud bych to měla shrnout, je Canon SELPHY square QX10 skvělá věc pro ty, kteří milují fotky v papírové podobě a nemají tolik času na to věnovat se jejich úpravám a odesíláním do fotocenter k tisku. Je ideální na tisk fotek na různé akce a oslavy, ale třeba i jen na výlet k babičce, kdy sice odjedete, ale jí na lednici necháte na památku malou fotku z krásného dne. Tvořiví jedinci ocení i možnost úpravy fotek před tiskem přímo v programu a možnost nalepení fotografie. Jedinou nevýhodu vidím v ceně, jak tiskárny, tak papírů, která sice není nijak přemrštěná, i přesto si myslím, že je poměrně vysoká, a tak spousta lidí stejně sklouzne raději ke klasickému vyvolávání fotek jednou za rok. Jenže za fajn věci si člověk musí trochu připlatit. Pokud tedy rádi tvoříte alba nebo vzpomínkové knihy, mohu její koupi jen doporučit. 

  #test_canon5 #recenze #recenze_canon_selphy4

  lucie7411
  26. bře 2022    Čtené 44x

  Testování kapslí Persil Sensitive

  Díky Modrému koníku jsem měla možnost otestovat gelové prací kapsle Persil Sensitiv 4in1. Ke kapslím jsem byla vždy skeptická, bála jsem se, že se nerozpustí tak, jak mají. Díky testování jsem se přesvědčila, že opak je pravdou. Kapsle se krásně rozpustí.

  Máme 4 děti a z toho 2 s velmi citlivou pokožkou. Bála jsem se změny, abych dětem neublížila. Nakonec proběhlo vše bez reakce na nový prací prostředek. Kapsle mají velmi jemnou, příjemnou, nevtíravou vůni. Prádlo svěže voní. Jediné s čím si kapsle neporadily jsou skvrny od jídla. S tím mají, bohužel, i jiné prací prostředky problém, anebo máme děti extra čuníky. 🙂

  Testování mě potěšilo a, hlavně, přesvědčilo o tom, že kapsle se opravdu rozpustí. 🙂🙈 

  Z naší strany kapsle Persil Sensitive 4in1 doporučuji i vám. 

  Ještě jednou děkuji za možnost testování Modrý koníku.

  #recenze_persil_sensitive_4v126

  okinkaa
  26. bře 2022    Čtené 32x

  Testování kapslí persil discs sensitiv 4v1

  Měla jsem tu možnost díky MK vyzkoušet kapsle Persil Discs Sensitive 4v1. Prostředek je super až nad moje očekávání jen s jednou malou chybičkou a to, že nevypere všechny fleky od dětských příkrmů. A to jsem zkusila již několik tablet i gelů na této bázi a nic. ☹ Prala jsem na různé stupně i programy. Vyzkoušela jsem je snad na milion způsobů. Jsou vhodné jak na bílé, tak i barevné prádlo. Já zkusila i na černé prádlo a musím říct, že vše proběhlo naprosto v pořádku, tak jak mělo. Prala jsem jak dětské zvlášť, tak vše dohromady.

  Můj malý syn je alergik, a tak jsem vždy hledala prací prostředky pro citlivou pokožku, které by mu nejlépe vyhovovaly. A ve finále byly komplexní i na běžné praní. A to vše mi splnil Persil Discs Sensitive 4v1.

  Prádlo po vyprání příjemně voní. Mě teda voní, ale chápu, že někomu vonět nemusí. Kdo je třeba zvyklý na více parfumované prostředky. Pro mě je velice příjemný a svěží jako čerstvý letní vánek. 

  Tímto bych všem chtěla doporučit tento prací prostředek. A to nejen maminkám s malým dítětem, které mají doma miminko s citlivou pokožkou stejně jako já.

  A proto ještě jednou všem doporučuji Persil Discs Sensitive 4v1. Věřím, že budete stejně spokojení, alespoň tak jako jsem byla já! Já budu kupovat kapsle dál. I nadále zůstanou mým věrným pomocníkem v domácnosti.

  Všem dekuju za pozornost při této mé malé recenzi. A přeji vám všem spokojené praní s Persil Discs Sensitive 4v1. 😊

  #recenze_persil_sensitive_4v126

  vaseli16
  22. bře 2022    Čtené 33x

  Test Persil Sensitive kapsle 4v1

  Dostala jsem možnost otestovat kapsle na praní  Persil Sensitive s aloe vera vhodný i pro alergiky.

  Mám doma syna (2,5 roku) a dvouměsíční miminko. Staršímu synovi se opakovaně dělal na zadečku a nožičkách jakýsi lišej, nebo jak to nazvat, ložiska suché pokožky, tak jsem se zkusila přihlásit do testování. Celé rodině pPeru v gelu Persil sensitive, ale i přesto ložiska nezmizela.

  Na testování jsme měli týden, což byl dostatečný čas vzhledem k tomu, že kluci naplní pračku klidně za jediný den, v lepším případě dva dny. Co se nás týkalo, vyprala jsem v kapslích ložní prádlo, ručníky, bundy, partnerovi montérky, spodní prádlo a běžné denní oblečení.

  Mile mě překvapila příjemná nedráždivá vůně, máme rádi když prádlo voní, ale nesmí to být zas extrém, což kapsle splňují a prádlo voní i po vysušení prádla v sušičce.

  Stejně jako u jiných kapslí nemusím řešit dávkování, prostě vhodím kapsly do zadní části bubnu, na to dám prádlo a můžu prát, což třeba u gelu nejde a občas se mi stane, že dávku přetáhnu a dám zbytečně moc.

  Čeho jsem se trochu obávala, bylo to, aby se kapsle pořádně rozpustily. Nejednou se mi stalo, že se kapsle nerozpustila, jak měla, a konkrétně na tmavém prádle byly slizké flíčky jak od slimáka a musela jsem prát znovu, ale Persil Sensitive kapsle se rozpustily dobře i při plnější pračce.

  V balení je 38 kapslí a dá se koupit v akci za 299,- což vychází na 1 kapsli zhruba za necelých 8,- což je trošku dražší než jiné prací prostředky této firmy v poměru cena/dávka, ale člověka to nezruinuje a syn nemá už po týdnu tak suchou pokožku, takže ty peníze za to stojí.

  Jediné, v čem mě kapsle zklamaly, bylo, že nevyperou odolnější skrvny, třeba od rajské a jiných, stejně obtížných, skvrn.

  Sečteno podtrženo, u nás si kapsle své místo našly.

  ➕ Příjemně voní

  ➕ Dobře se rozpouští

  ➕ Snadné dávkování

  ➕Jsou hypoalergenní

  ➖ Neporadí si se všemi druhy skvrn

  #recenze_persil_sensitive_4v126

  mazeret
  27. led 2022    Čtené 44x

  HiPP jako na zavolanou

  Abych pravdu řekla, tohle testování bylo opravdu jako na zavolanou. Ve chvíli, kdy jsem psala komentář k zájmu o testování, ani mě nenapadlo, jak se nám to bude hodit 😀
  Našemu Tonymu bylo tou dobou nějakých 5,5 měsíce. Já začala cítit, že Toník je při plném kojení opravdu hladový a už jsem začala být hodně vyčerpaná z kojení (OPRAVDU!) co hodinu. Při očkování u paní doktorky jsme kontrolně převážili a opravdu bylo na čase přidat. Takže nás čekalo intensivní výkrmna - příkrmy a aspoň 1-2 lahve denně. Toníkovi opravdu vše zachutnalo, jak první zeleniny, tak mléko z lahve. Byla na něm vidět opravdu spokojenost. A na mě taky (na mé hlavě, že nemusím co hodinu někde dřepět u kojení).

  Ještě poznámka. Jsem velký fanda kojení, starší dceru jsem kojila 1,5 roku a v životě mě něco takového nenapadlo 😀
  No a na vánoční svátky jsme vyrazili do jizerských hor. A báječný, Toník si 25.12. rozmyslel, že moje bradavka je naprosto odporná věc. U prsa měl hysterické záchvaty a prostě se nenapil. Jenže sebou jsme měli UM jen na pár dní na ty 1-2 lahve denně. A jak známo, 25.12. je prostě VŠUDE zavřeno. Vyslala jsem manžela, aby něco sehnal. Naštěstí u vietnamců měli nejmenovanou nejznámější značku UM. No trochu jsem se zděsila složení - proč je tam proboha cukr?? Ale co, nedalo se jinak. Přežil, my tak. Nicméně bradavky se nedotkl,odsáté mléko to jo... 😀 Jenže to v běžném provozu nejsem schopná praktikovat.

  A o pár dní později přišla zpráva, že jsme byli vybráni na testování HiPP!!! Olé. No fakt jako na zavolanou. Testovali jsme poctivě a do dna.

   Na první dobrou musím říct, že HiPP má super obšancované porodnice, protože to je asi první značka se kterou se každá maminka potká, většinou dostane vzoreček už tam 🙂 Ale díky za ně.

  HiPP na mě vždycky působil jako dobrá značka, s historií a ověřenou kvalitou. Ostatně, možná Vám taky v hlavě zní ta "krásná" němčina: "Za to ručím svým jménem" 😀
  Za co bych dala ještě plusové body je za balení. Když se rozhlídnete v cenové kategorii HiPP vidíte samé "exklusivní obaly" - plechovky. Jo, jsou fakt praktický, ale vážně je potřebuju kupovat pokaždé? Ne, fakt ne. Protože každou tu krásnou plechovku si poctivě zaplatíte. Z čehož vyplývá, že když má HiPP "levnější" - papírový obal, bude obsah kvalitnější. Plechovku používám na doma jen jednu a nepotřebuju mít pokaždé novou!
  Ocěňuju rozpustnost, jen vyjímečně jsem musela rozmíchat ještě lžičkou třeba.
  Fandím tomu složení. Možná by nebyla marné, kdyby se dělalo z plnotučného mléka. Ale nejsem nějaký odborník. Našemu Tonymu to jede i tak. respektive, on teda zatím zpracoval bez ztráty kytičky všechny možné značky 😀

  A poslední plusy jsou za to, že je HiPP dostupný ve všech větších obchodech, lékárnách a drogeriích a díky tomu jde vychytat i za dobrou cenu 🙂
  Takže děkujeme za možnost vyzkoušet.
  Jo a jestli jste dočetli až sem, mám bonusovou informaci. Víte, že to proklatě levné UM privátní značky Teta drogerie BEBEVITA, že to vyrábí HiPP?? Jo,mým laickým okem je tam navíc asi jen škrob. Ale dobré vědět 🙂

  Jestli máte zkušenost s Hippem, nezapomeňte jí taky napsat klidně níže ->

  https://www.modrykonik.cz/recenze/hipp-bio-combiotik/4
  #test_hipp3 #recenze

  moncik89
  25. led 2022    Čtené 42x

  Naše testování HiPP BIO Combiotik

  Na začátku bych velice ráda poděkovala Modrému koníkovi za možnost testování umělého mléka HiPP BIO Combiotik 2. S mlékem jsme byli velice spokojeni, hlavně náš 7.měsíční syn Tobiášek. 👶
  Po rozbalení krabice jsem byla překvapená způsobem balení. Nápad je to dobrý, ale protože jsem v porodnici dostala plastový box HiPP jako dárek, mléko jsem si pro lepší manipulaci hned přesypala. Oceňuji nejen držátko na víčku, ale i zarovnávací růžek.
  Přiznám se, že jsem úplně nedodržela postup přípravy, který je uveden na obalu. Přijde mi zdlouhavý, když potřebujete rychle udělat mléko svému hladovému děťátku. Jsem zvyklá převařenou vodu ohřát, nasypat UM, zamíchat a ihned podávat. 🧑‍🍼
  Za dobu testování jsem nezpozorovala, že by můj způsob přípravy nějak ovlivnil kvalitu tohoto mléka.
  Velice dobře se rozmíchává, nedělá hrudky a ani příliš nepění.
  Měla jsem obavu, jak na něj bude syn reagovat, ale přijal ho velice dobře. Okamžitě vypil celou dávku a již po pár dnech jsem si všimla, že se jeho zažívání upravilo a neměl žádný problém s bolením bříška.
  Stal se z něj spokojený a usměvavý chlapeček.
  Se značkou HiPP máme velmi dobré zkušenosti, nejen s příkrmy, které jsme začali postupně zavádět v 6. měsících, ale také s kosmetikou, kterou používáme od narození.
  U tohoto mléka určitě zůstaneme a doporučujeme všem maminkám, které po kojení 🤱 hledají pro své broučky jen to nejlepší. 🍼🧑‍🍼

  tangerina
  18. led 2022    Čtené 54x

  Testování HiPP BIO Combiotik

  Děkuji za možnost otestovat umělé mléko HiPP BIO Combiotik, balíček přišel dle domluvy a plus velmi milé překvapení, že krabice s mlíčkem přišly 4 a ne jedna, jak jsem původně očekávala.

  A teď k samotnému hodnocení testovaného produktu.

  Balení:

  Obal se mi velmi líbí, krásná a jednoduchá grafika, vše podstatné uvedeno na obalu, takže není třeba hledat další informace. Papirova krabice se mi svým způsobem v podstatě líbí, ale provedení mi naprosto nevyhovuje. Myšlenka, že každou odměrku hezky zarovnáte o speciální, k tomu určený okraj, je perfektní ale k dokonalosti chybí lepší volba materiálu. Musíte totiž neustále manipulovat se sáčkem uvnitř. Stále rozlepovat a zalepovat, vyrovnávat pytlík až k okraji aby prášek při zarovnávání padal zase zpět kam má, a zastrkávat odměrku do možná dobře myšleného otvoru, ale úplně nepoužitelného.

  Za mě tedy velké mínus že těchto důvodů:

  1) lepítko brzo přestává lepit, protože se na něj samozřejmě chytá mléčný prášek

  2) ať už vyrovnáte ten stokrát přehnutý a pomačkaný sáček sebelépe, vždycky se prášek vysype mimo a dochází tak ke zbytečným ztrátám

  3) na odměrce po pár dávkách zůstává prášek nalepený, takže si ho zase sypete všude po krabici. Celé balení je pak nevzhledně "špinavé" včetně odměrky v díře na kraji.

  Ideálním řešením se tak jeví presypani do plastové provedení krabice, kterou jsem dostala jako dárek v porodnici. 

  Příprava mléka:

  Tak tohle pro mě byla pro mě velká změna, obvykle je příprava mléka o dost jednodušší Jsem zvyklá (u mlíček jiných značek) vzít převařenou vodu, ohřat ji na 40°C, nasypat prášek, zatřepat a je hotovo. Postup u HiPP je z mého pohledu složitější a já ho dodržela snad jen ze začátku, pak už nebyl ani čas ani nálada 🤣 ale nerekla bych, že by na chuti mléka byla trochu jiná příprava znát.

  Chuť mléka:

  Myslím, že malému mlíčko chutnalo. Od první lahvičky neměl problém. Vypil vždy vše, co jsem připravila a spokojeně usnul. I já ochutnala a přišlo mi dobré, žádná pachuť.

  Složení:

  Na složení jsem byla obzvlášť zvědavá, protože všechny složky jsou eko zemědělství mě ještě víc potěšilo. Nejsem žádná "BIO matka", ale líbí se mi přístup společnosti k získávání surovin 

  I podpora imunity v tomto zimním období pro mě byla taky důležitým bodem. Porovnala jsem si tedy složení mléka HiPP s jinými mléky a došla k závěru, že je naprosto stejné, ale s tím, že v mléku HiPP je "všeho víc". Všech vitamínů, stopových prvků, minerálů a ostatního je v mléku obsaženo o nějaké to procento navíc oproti konkurenčním značkám.

  Já musím ještě na závěr recenze říct, že syn netrpěl žádnými střevními obtížemi a mlíčko krásně přijal.

  Chtěla bych zároveň ještě jednou moc poděkovat za možnost testování.

  konik_testuje
  21. říj 2021    Čtené 56x

  Aromaterapeutická kosmetika je to, co potřebujete

  Podle čeho máte ve zvyku vybírat dětskou kosmetiku? Podle pěkného obalu, doporučení, složení či jen tak, pocitově? A co tak objevit tajemství aromaterapeutické kosmetiky, která se nejen postará o voňavou a jemnou pokožku vašeho děťátka, ale zároveň dokáže rozvíjet jeho smysly?

  Do naší redakce tentokrát zavítala veselá posádka zvířátek. A kdo by této partičce poskytl lepší domov než naše malé ratolesti, které se s nadšením ujaly tohoto voňavého testování? Společně jsme se tedy podívali na zoubek dětské řady přírodní kosmetiky Nobilis Tilia2, a to konkrétně Matyldě, Emílkovi, Míšovi a Ríšovi. 

  Pro nejmenší pouze to nejjemnější

  Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že není nic jemnějšího a voňavějšího než pokožka miminka. Právě proto je důležité dopřát jí tu nejlepší a nejkvalitnější péči. V portfoliu dětské přírodní kosmetiky Nobilis Tilia najdete nejen neparfémované jemné oleje, ale i aromaterapeutickou kosmetiku. Aromaterapie podpoří smysly vašeho miminka a přispívá k jeho fyzické i duševní pohodě. Právě čich je u miminek nejdůležitějším smyslem. Vhodně zvolené éterické oleje dokáží miminko uklidnit, uvolnit či mu zlepšit náladu. Kvalitní složení bez parabenů, syntetických tenzidů, barviv či parfemace se postará o promaštění a vyživení dětské pokožky.

  Hned na úvod je třeba poznamenat, že aromaterapeutická kosmetika je vhodná pro každodenní péči od 9. týdne věku miminka. Do té doby se nedoporučuje používat žádné kosmetické přípravky, protože pokožka novorozenců je jemná, citlivá a opatřena ochrannou vrstvou, kterou není radno narušovat.

  Dětský koupelový olej Říša s obsahem sójového oleje je však bez éterických olejů, proto je vhodný již od narození. Polovina polévkové lžíce oleje do koupele zanechala pokožku našeho tříměsíčního prcka hebkou a vláčnou. Jelikož je tento olejíček bez vůně, pokožka zůstala hydratovaná, přesto neztratila tu osobitou úžasnou miminkovskou vůni. Nevím jak vy, ale já jsem totálně propadla vůni dětské pokožky. Věděli jste například, že vůně novorozence přináší ženě podobné pocity a radost jako vůně čokolády? ;)

  Vodní radovánky

  Nyní střih, výměna scény a protagonistů. U mladší ratolesti vypadalo koupání jako z reklamy na šťastné a klidné mateřství. Šťastné pohledy, jemné čvachtání, radost z vody, masáž, pusinky. U staršího to koupání připomíná spíše scénář z Rychle a zběsile nebo z Kobry 11 - šplouchání, radostné výkřiky, voda všude kolem, mírná potopa a pěna až za ušima. Dětská pěna do koupele Matylda, vhodná od 9. týdne, byla jednoznačným favoritem našeho staršího potápníka. Některé přípravky do koupele mohou dětskou pokožku podráždit či vysušit. To však není případ této pěny, která prošla i zatěžkávacím testem – citlivou pokožkou se sklonem k atopii našeho syna. Směs éterických olejů z pomeranče, meduňky a koriandru harmonizuje dětskou mysl a úžasně voní! Rovněž by měla dítě uklidnit a pomoci mu s uvolněním před spaním. Toto neumím zhodnotit, neboť na našeho "divočáka" bychom museli použít zřejmě celou lahvičku. ;) Někomu se může zdát pěnění v porovnání s "drogérkovými" pěnami nedostatečné. Za nás však bylo ideální.

  Přiznávám, že pěnu do koupele jsem otestovala i já. Horká vana, pěna a dobrá kniha jsou mým ideálem relaxem. A já jsem si ho díky tomuto testování měla důvod po neskutečně dlouhé době dopřát. Během těhotenství jsem se horkým koupelím vyhýbala a od porodu jsem se k tomu jaksi nedostala. Až dosud. Možná byla moje spokojenost znásobena tou euforií z lázně samotné, ale mé pocity po půlhodině ve vaně byly nepopsatelné. ;) Moje pokožka konečně dostala to, co si zasloužila. Navíc, jelikož kojím a snažím se vyhýbat kosmetice se silnou vůní, opět jsem ocenila již zmíněnou jemnou vůni.

  Hlavně v suchu!

  Poslední kosmetický přípravek, který naše domácí posádka otestovala, byl dětský mycí olej na zadečky Míša1. Dětské jednorázové vlhčené ubrousky jsou mezi maminkami velmi populární, ale osobně po nich sahám raději pouze na cestách a "v terénu". Tento mycí olej jednoduše nastříkáte, navlhčenou utěrkou vyčistíte, a je to! Olej ve spreji s praktickým rozprašovačem zadeček nejen šetrně a důkladně vyčistí, ale zároveň díky olivovému oleji a včelímu vosku vytvoří ochranný film a bojuje tak proti vzniku opruzenin a jiných podráždění. Vyzkoušeli jsme už víc krémů, ale ty, které opravdu fungovaly, buď nevoněly moc vábně, byly příliš hutné, nebo neměly nejlepší složení. Zde máte vlastně multifunkční přípravek, který nahradí nejen vlhčené jednorázové ubrousky, ale i krém na zadeček 🙂 Jemná vůně z heřmánku římského zase zklidní pokožku v okolí plenky a vám tak zpříjemní přebalování. Neboť co si budeme lhát, sice jsou ty miminka rozkošná, ale v jejich plence to po květinkách úplně nevoní.

  Když podzim udeří vší silou

  Prosím vás, je tu někdo, kdo od září neměl nemocné dítě? Neboť já nevím, co děláme špatně, ale u nás se točíme v kolotoči nemocí, ze kterého ne a ne vystoupit. A v okruhu našich blízkých to bohužel vypadá velmi podobně. O „nudlích“ se mi už pomalu i zdá. Proto nás potěšil dětský BIO sirup s jitrocelem Emílek. Bylinný sirup vhodný pro děti od 1 roku malým marodům uleví při nachlazení a má také tišící účinek. Můj syn si mnohdy po různých sirupech stěžuje na bolest bříška, takže jsme velmi ocenili jeho účinek zlepšující trávení. Klop-klop, po tomto sirupu žádné potíže nenastaly. Oceňuji i jeho složení, které sestává z více druhů bylin, bio citrónu a bio třtinového cukru. Žádné nevhodné, nepotřebné a umělé přísady či aromata. Vyzkoušeli jsme ho přímo na lžičku, ale i do čaje. V obou případech prošel testem fajnového jazýčku, který věru nevezme na milost jen tak cokoli. A mě těší, že nemusím bojovat s jeho podáváním, takže je to v tomto případě jasná "strategie win-win", čili strategie dvojího vítěze. Nebo pěkně česky: Vlk se nažral, koza zůstala celá. A co je nejdůležitější, skutečně nám pomohl s nachlazením a s následným doléčením. Sirup budeme podávat preventivně i nadále a věříme, že tentokrát bude pobyt v školních institucích delší než pár dní. Protože je hezké mít občas doma obě děti, ale skutečně je nutné zdůraznit slovo OBČAS. ;)

  Značku Nobilis Tilia jsem sice znala, avšak dosud jsme neměli tu čest otestovat ji na vlastní kůži. Tím, že se nám dostala do rukou, se nám dostala zároveň pod kůži. U nás doma budou produkty této značky pečené, vařené. Sortiment Nobilis Tilia je opravdu obrovský a já už mám vyhlédnuté další produkty, které neprodleně potřebujeme. ;) Líbí se mi její aromaterapeutické účinky, přírodní složení, jemná vůně, a především skutečné výsledky, které lze pozorovat již po pár použitích.

  Jediným mínusem může být vyšší cena oproti běžné, komerčního kosmetice. Pokud však hledáte ve vodách kvalitní, přírodní kosmetiky, cena je skutečně přijatelná.

  P.S. Jelikož jsme během testování doma marodili, vychutnali jsme si ho naplno. Myslela jsem si, že vymýšlení aktivit mi docela jde, ale při třístépadesáté nemoci už člověku docházejí nápady a chytá se i stébla. Proto jsme testování pojali hravě, a kromě nás se testování zúčastnili i naši kámoši medvěd Brumík a jezevčík Ivan. A jak jste mohli vidět na fotkách, náramně si to všichni užili! ;)

  konik_testuje
  20. říj 2021    Čtené 129x

  Jak jsem doma zjistila, že antibiotika nepotřebuji

  S chladnými dny přichází do našich životů pořád častěji nemoci. Rýma, kašel, horečka. Ty doprovázejí mnoho onemocnění a nerozlišují, zda je způsobila bakterie anebo virus. Rozlišit ale tyto dva druhy patogenů je důležité. Jak se totiž říká: Z chřipky se dostanete za pomoci lékaře za týden, bez něj za 7 dní. Chřipka je totiž způsobená viry a většinou „léčíme” pouze symptomy - tlumíme bolest, kašel, snižujeme horečku. To platí pro většinu virových onemocnění. Ta bakteriální ale většinou vyžadují zásah lékaře a léčbu antibiotiky.

  Jsem moc ráda, že je na trhu možnost si otestovat, jaká infekce nás postihla, z pohodlí domova. Není mi totiž jedno, jestli budu sedět v přeplněné čekárně u svého obvodního lékaře s „chřipečkou” a sdílet ji s pacienty s daleko závažnějšími nemocemi, které, oslabená virem, mohu chytit jedna-dvě. Když si udělám doma, ještě než k lékaři vyrazím, CRP test Veroval na domácí použití, s jistotou na 95 % vím, jestli je tato návštěva nevyhnutelná.

  A jak na něj?

  Domácí CRP test Veroval1 dostane v balení s jednou jednorázovou testovací kazetou. Balení dále obsahuje vše potřebné pro vykonání testu: 1x lancetu a 1x trubičku na odebrání vzorku krve, 1x pipetku na správné dávkování ředícího roztoku, 1x plastovou zkumavku, 1x náplast.

  Použití je snadné. Hlavně nezapomenout místo vpichu před testováním vydezinfikovat přiloženým dezinfekčním ubrouskem. U malých dětí se zřejmě neobejdete bez zvídavých otázek a staženého žaludku před píchnutím do prstíku. 

  Ale upřímně, před tím máme respekt i my dospělí. Já osobně jsem musela požádat kolegyni, aby to udělala místo mě. Ale včelička vůbec nebolela.

  První kapičku krve je potřeba otřít. Další už můžete „nabrat” do skleněné trubičky. Tu následně ponoříte do zkumavky, kterou jste si předem naplnili ředícím roztokem podle návodu. Protřepete.

  Obsah zkumavky se obarví krví a to je znamení, že můžete nabrat svůj testovací vzorek a ověřit si, jestli trpíte bakteriální infekcí nebo ne.

  Testovací kazetu si nikdy nevyndávejte z obalu předem. Vždy ji vytáhněte až bezprostředně před nakapáním roztoku s testovaným vzorkem krve. Z hygienických důvodů, samozřejmě.

  Pipetkou nakapejte vzorek do místa k tomu určenému a čekejte…

  5 minut a výsledek je na světě!

  V mém případě, naštěstí, rýma nebyla způsobená bakterií, a tak užívání antibiotik není potřeba.

  V případě, že se na vašem testu objeví 3 červené čárky, zbystřete a raději vyhledejte lékaře. Znamená to totiž, že ve vašem těle řádí bakterie a antibiotikům se zřejmě nevyhnete.

  Podtrženo, sečteno:

  Domácí CRP test je dokonalým pomocníkem ve chvíli, kdy si nejste jistí, jestli je návštěva lékaře nevyhnutelná, případně pokud váháte, zda potřebujete na přeléčení antibiotika.

  Až na malý píchanec, bez kterého to ale nejde a čokoládová tyčinka nebo lízátko jej do vteřiny vyléčí, nemá žádná negativa.

  Za redakci Modrého koníka Veroval CRP test pro domácí použití doporučujeme.

  maartinka29
  16. říj 2021    Čtené 28x

  Testování doplňku stravy v těhotenství - SUPERFOLIN 2

  Ahojte ženy, jmenuji se Martina a je mi 26 let. Doma už jednoho syna mám, ten má 3,5 roku, takže už je to, samozřejmě, velký kluk. 🙂  Momentálně jsem ale ve 31. týdnu těhotenství, a proto jsem měla zájem o testování tohoto doplňku stravy pro těhotné.

  Před pár lety jsem přišla o druhé miminko a už tenkrát mi můj gynekolog doporučil tyhle „vitaminy", akorát balení pro Plánování těhotenství, taktéž od značky Superfolin. Takže už nějaké zkušenosti mám. 

  V prvním těhotenství jsem věděla jen o jiné, konkurenční, značce, a proto jsem měla zájem vyzkoušet tyhle. Velice mě zaujalo, že se od ty od Superfolin dají brát i po porodu, při kojení. 

  Balení obsahuje 60 tablet + 60 kapslí. Doporučované denní dávkování je vždy 1 kapsle a 1 tabletka. Klasicky zapít vodou. Dobře se polykají, to beru jako velké plus. Po užití jsem nepociťovala nikdy žádné zažívací problémy, ani jakékoliv jiné. Jediné mínus pro mě bylo to, že jsem potom v ústech cítila ještě i pár hodin po spolknutí rybí chuť, to přisuzuji, samozřejmě, kapsličce s rybím olejem.

  Folát přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.
  Vitamín C přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
  Niacin přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
  Vitamín E přispívá k ochranně buněk před oxidativním stresem.
  Kyselina pantothenová přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  Vitamín B6 přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.
  Vitamín B2 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  Jód přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
  Biotin přispívá k normální psychické činnosti.
  Vitamín D3 přispívá k udržení normálního stavu kostí.
  Vitamín B12 se podílí na procesu dělení buněk.
  Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k udržení normálního stavu zraku a přispívá k normální činnosti mozku. 

  Děkuji za možnost vyzkoušení a teď mi zbývá už jen se nadále těšit na miminko 🙂.

  #recenze_superfolin2

  vonratajAMBASADORKA
  16. říj 2021    Čtené 44x

  Superfolin 2 - moře vitamínů pro těhotné i kojící

  Ráda bych se s vámi podělila o svou recenzi, doufám, nejen pro mě, užitečného testování přípravku pro těhotné od druhého trimestru s přesahem do třetího trimestru těhotenství a dále i kojící, Superfolin 2 Chytré miminko. Když jsem byla vybrána, velmi mě zpráva ohledně testování potěšila. Těhotná nejsem poprvé a se suplementy před, během a po těhotenství mám nemalé zkušenosti. Právě proto, že jsem zkoušela již několik vitaminových doplňků různých značek, mohu snad poměrně s nadhledem posoudit, jak se mi zrovna se Superfolin 2 trávilo těch několik týdnů od začátku testování v aktuálním čase. 🙂 A příhodně se mnou vycestoval i za hranice.☀️🏖🕶

  Znáte Superfolin 2 Chytré miminko?

  Jedná se o doplněk stravy, kdy jeho složení reflektuje nejmodernější znalosti ohledně správného vývoje plodu během těhotenství a díky vysokému obsahu folátů překonává současné standardy běžné na českém trhu. Superfolin 2 získal např. Mezinárodní ocenění za inovaci, a také bych vyzdvihla, že se jedná o český výrobek. 🇨🇿😊

  Obsahuje mimo jiné:

  Quatrefolic® - folát 4. generace, první v Evropě s touto nejmodernější formulací, je tak Superfolin2 skvělý i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové a má vysoký obsah DHA.

  DHA (kyselina dokosahexaenová) - vysoký obsah pomáhá nahradit případný nedostatek mořských ryb ve stravě a odpovídá 3 rybím pokrmům týdně. Pomáhá k normálnímu vývoji mozku plodu a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Aby byl účinek příznivý, je třeba zařadit denní příjem 200mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých (tj. 250mg DHA a EPA).

  Kyselina listová - je důležitá pro normální růst zárodečných tkání během těhotenství. Bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600-1000 µg.

  Výčet složení Superfolin 2:

  Moje dojmy a žádné pojmy 🤔☝🏻🤗

  Úvodem jsem vám popsala, jak produkt ve zkratce funguje, co obsahuje, pro koho je vhodný a teď je na řadě ta zábavnější část - vlastní zkušenosti. 🌟

  O Superfolin 2 jsem se dověděla již před cca 3-4 lety, protože jsem jej užívala i v těhotenství se synem a navíc jej propagovala také těhotenská průkazka (naprosto stejná i před těmi x lety 😀). 

  Už v prvním těhotenství jsem užívala několik přípravků. Shrnutí si nechám na konec, abych se věnovala prioritně recenzi Superfolin 2.👉🏻

  V balení najdete obsah na užívání po dobu 2 měsíců - 60 tablet a 60 kapslí.

  Testování probíhalo 4 týdny a myslím, že za tuto dobu se dalo lecos vypozorovat. Od prvního těhotenství uplynula sice dlouhá doba, ale mohu, jen tak mimochodem, potvrdit, že každé těhotenství je jiné. 😀

  Při testování jsem nabyla zásadních dojmů:

  ❤️ ze začátku jsem pocítila po velmi krátké době, že nemám pocity hladu a cítím se být sytá tak nějak dříve (prostě nebyla potřeba “prasit” 🐷)

  ❤️ řekla bych, že se postupně vytratila taková ta šílená únava a dostavil se - alespoň chvílemi - příval energie 💥

  ❤️ všimla jsem si, že se mi zlepšil stav nehtů a vlasů, ikdyž mnohé jiné zdroje uvádějí, že se takto může dít i v důsledku samotného “jiného stavu”

  ❤️ balení je praktické, na dva měsíce (!), navíc nemusíte řešit, zda jej dobíráte ve 2. trimestru a musíte přecházet na 3, navazující řadu, a pokud vám zbydou vitamíny v období po porodu, můžete prostě užívat dále - jak je psáno výše, jsou totiž vhodné i pro kojící 🤱

  ❤️ na trhu za příjemnou cenu 👛

  Jako možné nedostatky nebo nevýhody vnímám:

  💙 ve srovnání s jiným produktem mi trochu chybí praktické označení ze spodu platíčka označení dnů, ale není to nic podstatného - prostě jsem si takto jen lépe pamatovala, kdy jsem začala užívat a jakými dny následuji nebo zda jsem zapomněla užít (taková vychytávka pro zapomětlivé)

  💙 po cca týdnu a nějaký kus k tomu, jsem začala pociťovat jisté příznaky dyspepsie; nejdříve jsem nevěděla, čemu potíže přiřadit, ale následně jsem vypozorovala, že se jedná právě o spojitost s tobolkami omega-3. Byť jsem užívala tablety i tobolky vždy s jídlem, bylo jedno, jestli ráno po snídani, po obědě nebo po večeři, vždy jsem cítila, že se mi „vrací” jakoby rybí pachuť 🙇🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Toto je pro mě asi jediné velké mínus, které bych Superfolin 2 doopravdy vytkla, jako negativum, ale věřím, že u každého se projevit nemusí.✌🏻

  💙 říkala jsem si, že by mi vitamíny mohly pomoci v posílení obranyschopnosti, která je už tak vlivem těhotenství a aktuálního ročního období nižší, bohužel jsem (asi jako nemalé procento nejen těhotných) během jednoho měsíce se synem, který začal chodit do školky, lehla hned dvakrát. Tento fakt je ale z velké míry individuální záležitostí, takže bych jej brala také s rezervou. 😉

  Sečteno, podtrženo💯🔚

  V závěru bych si dovolila a udělat malé srovnání Superfolin2 s produkty jiných značek, které ale bohužel nemohu v tomto článku konkrétně jmenovat. Jedná se o dvě firmy. Jedna vyrábí pouze tvrdé tobolky (mají široké portfolio produktů v lékárnách a např. vyrábí oblíbené, spolehlivé těhotenské testy) a druhá má v podstatě stejný princip užívání (asi mohu říci, že tuto značku znáte i z Modrého koníka). Uvedená poslední mi osobně sedí asi nejvíce (nedělá mi žádné obtíže), ale cenově nebývá tento produkt tolik dostupný (asi ani, pokud je v akci). Zespodu platíčka najdete prakticky zmiňované dny, kdy užívat a každé platíčko obsahuje tabletky i tobolky - nejsou prostě rozdělené na každém platu zvlášť. Tvrdé tobolky nejmenované první značky jsou v balení o, tuším, 90 tabletkách a vydrží tak uživatelce nejdéle, ale po něm mi bylo vždy hodně nevolno, a to tak, že jsem jej ani nedoužívala. 

  Superfolin 2 je asi taková zlatá střední cesta, kdy tabletek najdete v balení dostatek, většina maminek určitě nepotřebuje platíčka popsaná a navíc je opravdu za příjemnou cenu. 👍🏻 Proto velice ráda doporučím maminkám, ať už v očekávání, těhotným či kojícím, aby v těhotenství sáhla pro Superfolin2. 🙂 Navíc mají vícero řad doplňků (magnesium pro těhotné, speciálně upravené vitamíny pro těhule s PCOS/trpící těhu cukrovkou apod.) stačí se podívat na jejich webovky. 😊

  #recenze_superfolin23 #test_superfolin2 #recenze 

  vaseli16
  12. říj 2021    Čtené 135x

  Já a Superfolin 2 - testování

  Ahoj,

  ráda bych se vám nejdříve představila. Jmenuji se Eliška, je mi 28 let a doma máme syna Vašíka (2 roky), aktuálně jsem potřetí těhotná,  v 6. měsíci, ale na svět přivedu naše druhé miminko. První těhotenství jsem musela ukončit ve 4. měsíci z důvodu VVV miminka, proto jsem se rozhodla přihlásit do testování těhotenských vitamínů Superfolin 2. 

  Co je vlastně Superfolin 2?

  Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů, včetně Quatrefolic - folátu čtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizéry kyseliny listové a vysokým obsahem DHA. DHA je zkratka pro kyselinu dokosahexaenovou, která také patří mezi nenasycené mastné kyseliny a bývá nejčastěji součástí rybího oleje. 

  Quatrefolic®

  Je aktivní forma kyseliny listové. Přípravek je vhodný i pro ženy, které v těle kyselinu listovou přeměňují na její aktivní formu pomaleji, než je obvyklé. 

  Kyselina listová 

  Je důležitá pro normální vývoj plodu. Doporučená dávka pro těhotnou ženu je 600-1000 μg.

  DHA

  Je omega-3 mastná kyselina, která je důležitá pro správný vývoj mozku a očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku se dosáhne při přísunu minimálně 200 mg DHA denně navíc k doporučené denní dávce příjmu 250 mg DHA a EPA.

  Doporučené dávkování 

  Užívala jsem společně 1 tabletu a 1 kapsli 1x denně.

  Jaké bylo samotné testování?

  Já sama mám zkušenost i s jinými vitamíny pro těhotné a ne všechny byly dobré. Po jedněch mi bylo tak šíleně zle, že letěly po pár dnech do koše. Trošku jsem se bála, aby to tak nebylo i u Superfolin, ale nemám mu co vytknout.

  Samotné testování trvalo měsíc, ovšem takové malé-velké plus bylo, že přišel balíček s obsahem 60-ti kapslí a 60-ti tablet. 🙂 Jak kapsle, tak tabletka, jsou tak akorát velké na spolknutí, bez nějaké nepříjemné pachutě či vůně, jako jsem se setkala u jiného druhu vitamínů.

  Po vitamínech mi nic nebylo, tím myslím nežádoucí účinky, jako nevolnost nebo dokonce snad bolest hlavy (také jsem zažila), ba dokonce jsem si po jejich braní nepřipadala už tak unavená a nemožná. 🙂

  Závěrem bych řekla, že ač je cena Superfolin vyšší budu v něm pokračovat do konce těhotenství i po porodu.

  #test_superfolin2 #recenze #recenze_superfolin23

  konik_testuje
  7. říj 2021    Čtené 118x

  Sterillium Protect & Care Gel - opravdová dezinfekce

  Věřte-nevěřte, je tomu již více než rok a půl, co se u nás, s nástupem Covidu, poptávka po dezinfekcích na ruce i povrchy mnohonásobně zvýšila. Pamatujete si tu dobu, kdy jsme se zapisovali do pořadníků v lékárnách, abychom se k dezinfekci také dostali? Neuvěřitelné, že? 

  Naštěstí jsou tyto časy už pryč, a my pevně věříme, že už se nevrátí. Pravdou ale je, že ani my v redakci jsme se, až do „doby covidové”, moc o různé druhy dezinfekce nezajímali. Vždyť „Dezinfekce jako dezinfekce, ne?”

  Popravdě, vůbec ne. Měli jsme to štěstí, že se nám do redakce dostala dezinfekce *Sterillium Protect & Care Gel, a tak jsme se pustili do studia. Jelikož v redakci nedisponujeme laboratoří, ve které bychom mohli účinnost na mikroby empiricky ověřit, spoléháme na to, že co výrobce deklaruje, dezinfekce reálně dovede. Ještě aby ne, když ji používají i lékaři v nemocnicích. Myslím, že to je dostatečný důkaz toho, že proti virům, bakteriím i mykobakteriím funguje na 99,99 %. Vždyť personál v nemocnicích a lékařských zařízeních se musí chránit minimálně na těch 99,99 %. A to i proti koronavirům nebo třeba i HIV. A to vše do 30 vteřin.

  Dezinfekce Sterillium Protect & Care Gel 1prošla v naší redakci rukama všech. A že to je pěkných pár rukou. Ruce suché, citlivé, jemné, drsné, pořezané i dětské. Vyzkoušely ji úplně všechny. A výsledek? Ruce nedráždí a poté, co vyprchá ne úplně příjemná prvotní dezinfekční vůně, ruce díky parfemaci příjemně voní. Navíc nezanechává mastný ani lepivý film, jako je tomu u spousty jiných dezinfekcí.

  Docela nás překvapil návod na použití, který instruuje uživatele, jak dlouho musí účinkovat dezinfekce proti různým druhům patogenů. Za to má od nás velký palec nahoru.

  Praktické jsou také různé varianty balení, a tak můžete mít dezinfekci v adekvátní lahvičce po ruce třeba v kabelce, v autě, ale také v 500ml balení s dávkovačem třeba v kanceláři nebo v předsíni, abyste si mohli ruce vydezinfikovat hned po příchodu domů.

  Co se týče konzistence, docela nás překvapilo, že ač se jedná o gel, je poněkud řidší. Ničemu to ale nevadí a možná právě i tenhle fakt přispívá k tomu, že je vstřebání gelu rychlé a na rukou po chvilce, kromě pocitu čistoty, použití gelu ani nepoznáte.

  Celkově hodnotíme dezinfekci Sterillium Protect & Care Gel jako velmi dobrou volbu, jak na cesty, tak domů nebo do kanceláře.

  Plusy

  Plusy

  + dezinfekce používaná ve zdravotnických zařízeních

  + nedráždí ruce

  + parfémovaná

  + nezanechává lepivý film na rukou

  + rychle se vstřebává

  + účinná proti širokému spektru patogenů na 99,99 %

  + různá praktická balení

  Mínusy

  • řidší konzistence
  konik_testuje
  27. zář 2021    Čtené 242x

  Merino oblečení Crawler je super volba!

  Říká se, že kdo neměl "kousavý" vlněný svetr od babičky neví co je dětství. 🙂 Nebo šálu či čepici, po níž příšerně svědilo čelo. 🙂 Takhle nějak jsem měla v hlavě zafixované vlněné oblečení, kterému jsem se nějak podvědomě vyhýbala. Řeknu vám, byla to chyba, velká chyba!

  V redakci Modrého koníka jsme měli možnost otestovat funkční merino oblečení české značky Crawler6. Můj názor na vlnu, pokřivený vzpomínkami z dětství, se diametrálně změnil. Merino oblečení Crawler bylo jemné, měkké, nadýchané. Už na první pohled mi bylo jasné, že není vlna, jako vlna. A ta merino si opravdu zaslouží naši pozornost.

  Od Crawler jsme dostali na testování soupravu vhodnou pro celoroční nošení v krásné bordo vínové barvě z merino žebrovaného úpletu. Souprava se skládala z trička s dlouhým rukávem se stojáčkem a dlouhých legín. Téměř sedmileté testerce padlo oblečení jako ulité. Délka trička je pod zadek, a tak vydrží opravdu dlouho. Tričko s dítětem postupně roste, dokud nesahá do poloviny zadku. V legínách oceňuji regulovatelnou gumu, kterou je možno nastavit šířku kalhot.

  V druhém balíčku bylo k otestování žebrované body a legíny v krásné zrzavé barvě, jenž vyzkoušela roční testerka. Set doplňovala jednovrstvá kukla, jako stvořená do podzimních dní. Body se zapínalo pohodlně na patentky. Za top vychytávku považuji extendor, který je standardní součástí každého body. Když z nej děťátko vyroste, prostě nacvaknete přibalený extendor pomocí patentek do spodní části body a získáte tak jednu velikost k dobru. Body jsou navržena jako "rostoucí" oblečení, které obsáhne dvě velikosti, díky extendoru jsou to však ve finále až tři velikosti!

  Legínky se dokonale přizpůsobí dětskému bříšku, nikde netlačí, dokonale zakryjí záda díky širokému a pružnému nápletu. 

  Oblečení jsme testovali během túry, podzimních her na dvoře a náročném krasobruslařském tréninku. Díky tomu musím zhodnotit, že to, co merino oblečení Crawler slibuje, do puntíku splňuje. Během proměnlivého počasí, kdy chvíli svítí slunce a dítě se v bundičce zpotí, o pár minut se zatáhne a fouká a dítěti je přirozeně na mokrá záda zima, je tento materiál k nezaplacení. Jemná merino vlákna oblečení Crawler mají schopnost izolace a prodyšnosti. Stejně však pohlcují vlhkost. 

  Termoregulační vlastnosti jsou bezkonkurenční. Během túry či dovádění na dvoře se nekonala žádná zpocená záda, žádné promrzlé děti. Mokré merino totiž nechladí, ale hřeje. A tak i malá Dominika, kterou jsme během focení uplatili hruškou, aby spolupracovala, měla ručičky teploučké, i když byl rukáv během chvilky od hrušky promočený.

  Tuto vlastnost ocenila i starší testerka během krasobruslařského tréninku, který je někdy náročný nejen fyzicky, ale i psychicky. Zpocená záda a mokrá kolena od častých pádů nepřidají na náladě promrzlému dítěti, které  ze sebe musí v šest hodin ráno vydat maximum, ještě předtím, než půjde do školy. V merino oblečení Crawler, které se skrývalo pod vyzdobeným overalem, se cítila, cituji: „jako v pyžamku". Mokrá kolena či zadek nestudily, oblečení příjemně hřálo.

  Pokud své dětičky nosíte v šátku či nosítku, je merino oblečení Crawler super volba. Děťátko není tolik navlečené, je spokojenější, máte jistotu, že je v teploučku, ale zároveň není mokré jako myš, když ho z nosítka vytáhnete. Díky kukle je dítě chráněno před povětrnostními vlivy, ale hlavička zůstává v suchu.

  Merino oblečení Crawler mě přesvědčilo. Zaručeně dokoupíme výbavu i ostatním členům rodiny. Je pohodlné, funkční, vydrží dlouho, protože je rostoucí, děti jsou v něm v suchu a v teple. Ideální parťák na túry, výlety, lyžovačky, do lesních školek, do nosítek i do šátků.

  rebe
  26. zář 2021    Čtené 198x

  Dětské merino oblečení Crawler po otestování: vyplatí se investovat do něj, nebo ne?

  Do testování jsme se nepouštěli jako žádní vlnoví nováčci. Děti chodí od tří let do lesní školky, i ve vlezlých podzimních plískanicích a mrazech jsou většinu dne venku, takže kvalitní funkční oblečení je naprostá nezbytnost. A protože jich je víc, je pro mě i cena a trvanlivost oblečení zásadní kritérium. Přesto a právě proto jsme poměrně rychle najeli na vlněné oblečení. Cena je sice úplně jinde než u funkčního spodního prádla z Lidlu, ale ve všech ostatních kritériích vlna vítězí

  Obecné klady a zápory asi znáte, ale shrňme si je:

  Výhodami vlněného oblečení (a merino zejména) je

  • skvělá termoregulace: v zimě hřeje, v létě chladí,
  • ani mokré nestudí: výhoda nejen při sportu, ale i ve "slintacím" období při růstu zoubků,
  • antibakteriální, ani po propocení nezapáchá,
  • samočistící, není třeba prát po každém použití, ale stačí vyvětrat,
  • vhodné pro citlivou pleť, zmírňuje atopické projevy pokožky,
  • prodyšné,
  • přírodní původ, kompostovatelné,
  • nemusí se žehlit.

  Nevýhody je ale třeba zvážit také

  • vysoká cena,
  • jistá kousavost vlněného vlákna,
  • náročnější péče, vyžaduje speciální prací program a nedoporučuje se sušení v sušičce,
  • nutnost použití speciálních prostředků pro praní s lanolinem,
  • náchylnost k sežrání různými breberkami při delším skladování.

  Za ty roky, po které merino oblečení každoročně vybírám, jsem vyzkoušela mnoho výrobců a modelů a zjistila, že opravdu není merino jako merino. Měli jsme téměř průhlednou lehounkou letní sadu i trička, která šla nosit i místo mikiny, uzounká trička, která se přilepila k tělu i volnější modely, jemňoučkou vlnu s hedvábím i pěknou kousavku. Proto jsem byla hodně zvědavá, jaká bude souprava Crawler.

  Výběr sady a velikosti

  Crawler má velmi výrazné designy, které díky velkým vzorům a výrazným barvám poznáte na první pohled.  Na své si přijdou kluci i holky. Já hledala unisexový vzor, aby sadu mohli otestovat oba, proto jsem zvolila vzor hor a lesa v tlumené barvě jehličí. Do lesní školy jako dělaný! S výběrem velikosti mi poradili přímo v Crawler, takže jsem nemusela složitě studovat tabulky. Skvělý zákaznický servis! 

  Doručení

  Doručení zboží proběhlo přím bleskově, druhý den po potrvzení objednávky jsem balíček měla doma. V recyklovaném obalu s povědomými ovečkami jsem našla sadu zeleného vzorovaného trika s dlouhým rukávem a grafitovými lemy dlouhých tmavě grafitových legín. Děti měří 120 centimetrů, dostaly velikost 116-122/128. Díky lemům je oblečení rostoucí, sedí hezky letos, ale vydrží ještě i na příští sezonu. To je vzhledem k výši investice do merino oblečení velké plus, ale zároveň je třeba přiznat, že triko je volnější, než by mělo být.

  Součástí balení je i balíček s informacemi o vlně, o firmě Crawler a cedulka s podrobnými instrukcemi pro praní a údržbu.

  První vyzkoušení

  Vlněné oblečení je, to si přiznejme, na dotek jiné než bavlněné. I když ruka vnímá jemnost, po přiložení na tvář vlákno jemně škrábe. Někomu to vadí víc, někomu míň, ale je potřeba si na to zvyknout. U této sady je to škrabkání úplně jemné a je vyváženo intenzivním dojem naducanosti a hřejivosti, do níž má člověk chuť se zachumlat. Manžel hned prohlásil, že by chtěl takové pyžamo.

  Dětem oblečení sedělo hezky, byť Terka má triko spíš jako mikinu (tedy volnější) a musela si ohrnout rukávy, nadšeně se pohádali o právo prvního testování.

  Testování v lese

  Jak už jsem psala výše, děti chodí do lesní školy, každodenně běhají několik hodin po lese, takže sada byla vystavena lesním podmínkám. I když musím uznat, že počasí nebylo nijak extrémní, v zimě budou nároky vyšší.

  Nejvíc jsem se bála o kalhoty. Sezení na kládách, kamenech a válení v mechu je prostě pro kalhoty značná zátěž, bez ohledu na materiál. Zejména na Davidovi tepláky hoří a několikrát ročně ty prodřené, děravé a flekaté měním za nové. V zátěžovém testu prvního týdne vlněné kalhoty obstály bez ztráty kytičky, týden v lese na nich nezanechal žádné stopy a všechny nečistoty stačilo vyprášit. Přestože jsou kalhoty úzké, spíš legíny, vypadaly dobře na obou dětech, na Rézce a Davidovi. Přesto je na běžné nošení dětem dávat zatím nebudu a schovám je jako podvlékačky pod softshelky, až se ochladí. Těším se, že díky nim děti nebudou muset nosit zateplené zimní kalhoty, ve kterých se pohybují ztěžka jako medvídci, ale budou jim stačit softshellky s fleesem.

  Triko obstálo dokonale. Po ránu dětem stačila zateplená vesta, dopoledne už běhaly jen v triku. Díky vlastnostem vlny by v něm bylo dobře i na sluníčku odpoledne, ale děti jsou už velké a sluníčko pro ně znamená krátký rukáv, takže se převlékaly, co naplat. K večeru ale rádi zase natáhli triko místo mikiny.

  Testování při sportu

  Přestože počasí během testování nebylo nijak extrémní, abychom vlastností vlny využili naplno, už bylo dost proměnlivé na to, abych řešila, co Davídkovi obléknout na fotbalový trénink. Při běhání po hřišti se pořádně zpotí, ale už bylo dost chladno na to, abych ho pak mohla nechat vychladnout při střídání v brance. Merino triko se osvědčilo jak při podvlečení pod dres v chladnější pondělí, tak místo mikiny po tréninku.

  Testování při praní

  Jak už jsem psala výše, merino oblečení není dobré bezmyšlenkovitě vhodit do pračky, ideální je prát naruby v pytlíku na jemné prádlo s programem s nízkým počtem otáček, případně ručně. Vzhledem k tomu, že prádlo nebylo špinavé, zvolila jsem variantu ručního praní a jen jemně pomačkala v umyvadle s lanolinovým pracím práškem, jemně vyždímala a nechala uschnout pěkně rozložené. Překvapila mě rychlost schnutí, do druhého dne bylo sucho a mohli jsme testovat dál.

  Testování při spánku

  Tečka na závěr testování, když už jsem nevěděla, čemu ještě prádlo vystavit, když vedra ani mrazy zatím nehrozí. Usnuli stejně bleskově jako jindy a probudili se do sluníčkova jako vždy. Nejraději bych tuhle sadu na spaní vyzkoušela sama, ale vzhledem k velikosti mám smůlu. 😀

  A jak tedy po otestování hodnotím právě tuto merino sadu značky Crawler?

  Plusy jednoznačně převládají!

  • neskutečně příjemný, hebký, hřejivý materiál,
  • rychle schne, to se o vlně často říct nedá,
  • atraktivní vzhled, jedinečný vzor,
  • rostoucí velikost, takže sada vydrží dlouho, ale přitom hezky sedí,
  • pevnost a odolnost,
  • všechna pozitiva vlněného materiálu jednoznačně potvrzena!
  • skvělý zákaznický servis, kromě pomoci s výběrem velikosti nabízí i úpravy a přešití,
  • možnost dokoupit opravnou sadu nebo nechat oblečení opravit přímo od Crawler,
  • česká značka, česká výroba, srdce vlastenecky plesá!

  A minusy?

  • triko je spíš širší, uvidíme za rok, ale teď ho mají spíš jako mikinu
  • děti se o něj dohadují, takže triko z loňska už Rézce stačit nebude a musím dokoupit druhou sadu

  Perlička na závěr? Studie z Univerzity v Sydney ukázala, že dospělí lidé, kteří usínali v oblečení z merino vlny, usnuli za 12 minut, zatímco v ostatních materiálech bylo usínání delší (22 minut polyester a 27 minut bavlna). Díky termoregulečním vlastnostem vlny má také člověk hlubší a méně přerušovaný spánek. Tuto vlastnost asi u dětí nevyužiju, naši prcci usínání průměrně do dvou minut, ale vážně uvažuji o pořízení jedné sady pro manžela!  

  #test_crawler #recenze #zkusenosti_crawler6

  kikina7
  26. zář 2021    Čtené 166x

  Jedeme na vlně Crawler 🐑

  Jedeme na vlně - hlásá logo české rodinné firmy na ruční výrobu funkčního oblečení z merino vlny. A my po krátkém, leč intenzivním testování, můžeme říct jediné - jedeme v tom s nimi! 🐑

  Naše A. si k vyzkoušení vybrala novou lenochodí kolekci, kterou jsem si s holkama zamilovala na první pohled. 😍 Dorazilo tričko s dlouhým rukávem ve vzoru Lenochodů na bordó a kamaše v barvě bordó ze zimního merina vhodného na jaro - podzim - zimu. Chladnější podzimní dny v testovacím týdnu zrovna moc nebyly, přesto jsme se snažili merino Crawler otestovat maximálně.

  Dětské oblečení je třívelikostní (rostoucí). Při výběru jsme chvíli dle tabulky přeměřovali a vybrali odpovídající velikost. Klaplo to na první pokus. Jestli s A. přežije všechna její dobrodružství, tak s ní minimálně další rok (možná dva-tři?) poroste. A kdyby třeba kolena vzala za své dříve, nabízí Crawler opravné sady. Pro méně zručné (jako já) i servis, kdy dírku, zatrženou nitku a spoustu dalšího, opraví za nás.

  U kamaší je v pase všita regulovatelná guma, kterou lze v případě potřeby jednoduše vyjmout. U naší hubeňoury jsme hned, naopak, malinko utáhli a drží. Jsou trochu volnější, ne tak přiléhavé jako legíny, které v chladných dnech nosí pod softshellové kalhoty, ale v domácím testu vrstvení uspěly.

  A co je to za oblečení? 👁👁

  • Je ze 100% merino vlny, vlněné a přesto nekouše. Popravdě, toho jsem se bála nejvíc. Před pár lety jsme merino soupravu měli pro mladší do kočárku na horách, funkčně byla skvělá, ale druhou sezonu, jen co A. začala mluvit, ji odmítla, s tím, že kouše. A měla pravdu. Od Crawler fakt nekouše. Přes naší fajnovku (možná tuším po kom to s těmi měkkými, hebkými, příjemnými materiály takhle má 😁😇) prošlo na výbornou. 🥇
  • V zimě hřeje, v létě chladí - hlavní superschopnost, proč jsem po tomto materiálu sáhla. Na našich oblíbených jarních a letních horských výletech se bude určitě hodit, na zimní řádění ve sněhu a na brusle, lyže nemluvě. ⛄️ Dá se použít i jako oblečení na doma nebo pyžamko.
  • S A. zatím zvládli lenochodi několik odpoledních procházek 🍂, projížděk 🛴, hřišť 🧗🏻‍♀️ , chytání ryb 🐟, drezuru kachen 🐤, sbírání kaštanů 🌰, neplánovaný kulturní zážitek 🎭, skoky ze všeho, přes všechno a na všechno 🐒, svačinu v trávě 🍎 a byla maximálně spokojená, nezpocená. Funkční vlastnosti jsme v posledních dnech asi nejvíc ocenili po koupání v bazénu, kdy z teploty vody 29 stupňů vyskakuje na zahradu s teplotou vzduchu o 9 a více stupňů nižší. 💦 Jen se utřela, natáhla merino a mohla pokračovat v hraní. Pěkně v teple, k dalšímu vrstvení ani nedošlo.

  Rychlé shrnutí:

  + rostoucí oblečení

  termoregulace - v zimě hřeje, v létě chladí

  + příjemné na omak, vhodné i pro alergiky

  snadná údržba (večer vyvětrat a ráno se jede nanovo 🙂)

  nekončí dětskou velikostí 122/128, ale bez potíží vyberu i pro desetiletou a pro sebe

  + ruční výroba, ušijí a přizpůsobí dle přání zákazníka (za příplatek)

  + líbivý design i pro větší holky, co už nenosí vše, co maminka nachystá

  + opravné sady, možnost přešití např. z body na tričko

  + udržitelnost - při kompostování zbydou z trička z čisté vlny jen nitě a tkaná etiketa (je ze zákona povinná)

  - cena

  Závěrem

  Celkově jsem z testování opravdu nadšená. Jako poslední sympatické plus mě zaujala certifikace Wolmark, která garantuje, že je oblečení Crawler vyrobeno ze 100% vlny nejvyšší kvality. Řadí se tak mezi tři české výrobce, kteří aktuálně tuto známku kvality mají. Myslím, že se @crawler od svých začátků (pamatujete si ji tady z Koníka?) parádně vypracovala a moc jí, sestře i firmě držím palce k dalšímu růstu a spokojeným zákazníkům. My se mezi ně rádi zařadíme.

  DĚKUJEME ZA TESTOVÁNÍ

  A pokud byste chtěli oblečení Crawler okouknout a osahat, najdete ho v prodejně  Praze, Brně, Plzni a Hradci Králové . 

  #zkusenosti_crawler6 #test_crawler #recenze

  alneka
  22. zář 2021    Čtené 164x

  Testovat merino od Crawler, když je venku 25 stupňů? 😳 Však jasně!

  Nosit funkční materiály je dneska, troufám si tvrdit, už zcela běžná věc. Na sport. Do lesa. Jako alergik. Ale mimino? Není to troufalost? Není, naopak. 

  Mezi funkční materiály řadíme nejen ty vymakané dírkaté a pod mikroskopem vyrobené textilie z PES či PA, ale též ryze přírodní verzi z merino vlny. A protože miminku jen to nejlepší, není nad to jej zabalit do vlněného oblečku. Merino vlna poráží syntetiku zejména na poli termoregulace, umí se přizpůsobit teplotním výkyvům bez pocitu diskomfortu. V teple chladí, v zimě hřeje. Takže u Crawleru to vymysleli dobře, že se testovalo v babím létě, kdy je ráno 7 stupňů a mlha, zatímco odpoledne se opotíme při 25 stupních. 

  Obsah balíčku

  V ekologicky zabalené zásilce jsem našla 1 body s dlouhým rukávem pro roční dcerku (součástí je též extendor) a 1 legíny dlouhé s vysokým pasem. A dále povídání o vlně s pár dost zajímavými body. Samozřejmostí jsou pokyny k údržbě. Vše potřebné k zahájení testování.

  Oblečení bylo ve verzi žebrovaného úpletu ze 100% merino vlny. Žebro je velmi pružné, takže se přizpůsobí všem typům postav a krásně s dítětem roste. 

  První omak

  I bez praní je merino vlna úžasně měkký materiál, takže jsem hned zalitovala, že netestuju já. První cesta vedla do pračky s lanolinovým přípravkem na krátký program, poté na sušák. Žebrovaný úplet je na omak o dost jemnější a tenčí než klasická hladká úprava, gramáž je o nějakých 20 g na metr čtvereční nižší. Tedy rychleji schne. Ale za mě je kvůli tomu tvarově méně stabilní, takže to chce při sušení opravdu důsledně srovnat. Jinak pak oblékáte špatně naditou jitrnici, u které nejde rozeznat rukáv od těla. Na těle si však tvar zachovává dokonale, jen zkrátka v tom šufleti je divná hrouda.

  Ranní oblékání a večerní zhodnocení

  Žebro pruží, takže i nespolupracující batole bylo navlečeno do vlny a šlo se ven. S vlněným oblečením mám již letité zkušenosti díky starším dětem, už jako miminkům jsem jim dávala kuklu, později pak trička či podvlékací kaťata. Poprvé ale zkouším vlnu v teple. Ráno kouknu na teploměr, 7 stupňů, mlha, ideální start. Mimino dostává body, legíny, ponožky (ano, taky vlna 🙂), tenký teplákový overal a vyrážíme na svižnou procházku. Kus jde, kus se veze. Hodina uteče a krom promrzlých prstíků je dcerka stále v příjemném teple, zatímco nám ostatním je v mikině už docela kosa a teče nám z nosu. Po poledni se jde ven znovu, tentokrát už je vlna jedinou vrstvou. Oblečení statečně odolává písku, hlíně, slunci. Dcerka se vyhřívá sedíc na pískovišti, tělo má ale nezpocené, nepřehřáté.

  Hlavní zatěžkávací zkouška ale nastává v podvečer, kdy usedá do autosedačky. Na tuhle část testu jsem se vyloženě těšila. Příjemná vlna na těle, částečná syntetika na sedačce, slunce, klimatizace, řev, pot, slzy… znáte to, někdy klapne i spánek. A ono nic?! Po vytažení ze sedačky je dítko prakticky suché, jen s trochou vlhka na bedrech, kde začíná plenka. Příště jí zkusím dát přes látkovku i vlňáky, to by bylo, aby to nefungovalo. Přitom hojně doporučovaný bambus to u nás vzdal mokrým koláčem od krku po zadek. Vlna překvapila. Večer jsem věci volně rozvěsila na sluhu a ráno bylo nachystáno na test u snídaně, samozřejmě došlo i na rychlé čištění fleků. Jako u červeného vína 😉 i zde platí, kdo to hned serve a namočí do studené vody, ten vyhrál a nemusí se trápit drbáním se žlučovým mýdlem.

  Takže jak jsme na tom s merinem?

  Plusy:

  + přizpůsobí se tělesné teplotě, v létě chladí, v zimě hřeje. Fakt. Správné vrstvení nastudujte třeba zde

  + nestudí, ani „zpocené“

  + tvarově stabilní, vyzkoušeno bratříčkem o velikosti 104, který se narval do 86

  + pohodlně se přizpůsobí velikosti látkové plenky, vč. balíku na noc

  + druky jsou pevné a nevytrhávají se, sic zde by to chtělo jistě delší testování, výše uvedený bratr se ale snažil vyhrazený čas využít na max.

  + hodí se pro jemnou kůži, fajnovky i alergiky

  + nemusí se prát. Zde jedna nevyžádaná rada mimo recenzi, dospělácká trika vyvěšuju po sprše, natáhnu tím potřebu praní o dlouhé týdny. 

  Mínusy:

  - cena

  - pomalu schne ve srovnání se syntetickými funkčními materiály

  - kdo rád pere, dezinfikuje a žehlí, má smolíka, touhle péčí merino postupně zmizí pod rukama

  - chybějící pevnější zakončení rukávu/nohavice. Protože jde o rostoucí kusy, je toho materiálu v určitém čase o pár cm víc, náplet by to hravě vyřešil. Takhle jsme rolovali. Zas ale nutno podotknout, že zarolované rukávy držely.

  Nadšení a doporučení

  Z testovaného produktu jsem kromě estetické stránky věci vyloženě nadšená. Žebro je můj problém, evokuje rané funkční materiály. Žel, nenapsala jsem si preference k testování, tak to mám. Pokud uvažujete nad spodní vrstvou v zimě, je merino jasná volba, ale dejte mu šanci, i pokud hledáte spodní vrstvu na jaro/podzim, která se v průběhu dne může stát krásnou vrstvou jedinou. Ráno zahřeje, odpoledne ochladí.

  Trh funkčního oblečení už s merinem laškuje hodně dlouho, proto při výběru bacha. Abyste využili vlastností merina, je ideální úplet 100%. Kombinace s přírodním materiálem je možná, počítejte ale s body dolu zejména v otázce pocitu vlhka. Kombinace se syntetikou je však čirý nesmysl, protože principy fungování materiálu přírodního a syntetického jdou proti sobě. A zrovna tahle syntetická trika s merinem koupíte za hubičku ve spoustě sportovních řetězců. U Crawleru ale najdete jen samou ovci. 😉

  Perlička na závěr

  Dočetla jsem se, že prý merino zlepšuje usínání. No, ne, někdo tu statistiku kazit musí. 🤷‍♀️

  #test_crawler #recenze  #zkusenosti_crawler6

  konik_testuje
  7. zář 2021    Čtené 179x

  Designová a funkční - taková je učící věž ELIS DESIGN

  Učící věž. Moderní prvek, který se stal nedílnou součástí vybavení domácností, kde rodiče usilují o to, aby se jejich děti co nejvíce učily pozorováním, zkoušením, vlastním seberozvojem a tak nějak „na vlastní kůži”. Díky učící věži mohou děti bezpečně přihlížet všem dospěláckým činnostem, ať už je to vaření, nebo práce v dílně. Mají prostě na vše ideální výhled. (Anebo nadhled?)

  My, v naší redakci, jsme měli možnost učící věž od ELIS DESIGN1 vyzkoušet. Nebo, lépe řečeno, naše malá “redaktorka” Týnka. 

  První, co ve vás určitě zanechá dojem, je sestavení věže. To je poměrně snadné. Vše, co je k němu potřeba, je přibalené. Šrouby a imbusový klíč. Ten mi během skládání vyskočil z ruky nejméně 300-krát. Ale přiznám se, že to není způsobeno konstrukčními nedostatky, ale nedostatkem mé šikovnosti. V krabici je přibalen i návod. Pokud bychom chtěli mermomocí hledat nedostatky, tak lze říct, že návod by mohl být podrobnější. Konkrétně jsem nevěděla, jak který kousek otočit. Zda mají být kovové cvoky z vnitřní nebo z vnější strany. Pomohl mi však obrázek složené věže na internetové stránce výrobce. Potom to už šlo jako po másle. O to větší radost byla, když jsem měla hotovo.   

  Na první pohled zaujme nádherným zpracováním dřeva. Je dokonale hladké a příjemné na dotek. Navíc, nikde nic nečouhá, netrčí, nepřekáží… Na druhý pohled mě pak oslovilo, že věž jako taková působí bytelně, stabilně a kvalitně. Když se naše Týnka z ničeho nic rozběhla k věži, aby ji okamžitě vyzkoušela, byla jsem si jistá, že je o její bezpečnost náležitě postaráno. Přes nálet, za jaký by se nemusely stydět ani kmeny Tatarů, se věž ani nehnula. Stála stabilně, jako kdyby byla na zem přilepená. K bezpečnosti přispívají také zarážky a vysoké bočnice, které zabraňují dítěti spadnout v nehlídané chvilce. 

  Praktický schůdek zabezpečuje velice snadné „nalodění” bez větších problémů. I slézání je díky němu brnkačka. Nicméně, jak jsem zjistila, to snadné dostávání se na místa, kam se jinak jen tak dítě nedostane, je v případě, že máte doma věčného hladoše, občas nevýhoda. Hlavně, když na lince necháte jídlo, které musí stůj co stůj zkusit. To pak můžete večeři pro manžela vařit znovu. :D

  Ta naše turbo myš, ač se pro jisté činnosti dokáže fakt zapálit, u ničeho nevydrží dlouho. O to víc oceňuji, že tato učící věž, když dítě to koukání na domácí práce omrzí, poslouží i pro další aktivity, jelikož se rázem změní na stolek se židličkou a s obzvlášť prostornou plochou na hraní či tvoření. 

  Stoleček je v podstatě oboustranný a v případě, že máte dětí víc, je možné k němu přisunout židličku. Nemusíte se ale bát, že by dítě svévolně věž rozkládalo a skládalo. Věž je opatřená cvoky, které rozložení zabraňují, pokud by dítě neodradila již vysoká hmotnost samotné věže.

  Celkově věž působí velice příjemně díky nadčasovému designu a neutrálním barvám. Hodí se do každého interiéru. 

  Tuto věž mohu všem rodinám s malými dětmi doporučit, investice se rozhodně vyplatí. Hlavně, kupujete místo 3 věcí jednu, takže co investujete do kvality, ušetříte na koupě židličky a stolku zvlášť.

  Plusy:

  • Český výrobce
  • Kvalitní materiály s dokonalým opracováním
  • Bytelnost a stabilita
  • Zdravotní nezávadnost použitých barev
  • 3 v 1

  Minusy:

  • Nutnost si věž sestavit
  • Cena

  #test_elisdesign #recenze #zkusenosti_elisdesign1