Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  oplatecka
  Zpráva byla změněna    11. pro 2020    

  Sice další zbytečný odpadový materiál, ale kafe v kelímku s sebou neprodali 😃
  Foto: @jindrichsidlo

  Aha, takže příští týden se zase zavřou restaurace, hospody, kavárny, a budou fungovat jen výdejová okénka. Zároveň nemůžou prodat žádný nápoj do kelímku s sebou. Kdo toto zase vymyslel??? 🙄🙄🙄

  oplatecka
  9. pro 2020    Čtené 182x

  Plasma zázrak nebo propadák?

  Vyhlazenější, pružnější, lépe vyživená a výrazně regenerovaná pleť? Minimalizace jemnějších i hlubších vrásek? Přesně tohle sliboval jeden z výrobků, které jsem měla možnost během čtrnácti dnů vyzkoušet. Testovala jsem Plasmacreme Future a Plasmagel Future.

  PLASMACREME Future
  Moje pleť by se dala charakterizovat jako suchá a citlivá s tendencí tvoření šupinek. Zejména v zimním období je pokožka obličeje hodně napjatá. Krém by měl zmírnit kožní nedokonalosti, mezi které patří i již zmíněné šupinatění.

  Aplikovala jsem jej každé ráno a večer na očištěnou pleť a oblast krku lehkými krouživými pohyby. Krém má lehce květinovou vůni, což mi až tolik nevadilo, i když spíše preferuji kosmetiku bez vůně. Skvěle působí jako podkladová báze, takže chvilku po nanesení krému jsem se mohla nalíčit. Bohužel po dobu testování šupinky nezmizely a ani jsem nezaznamenala nějaké extra zlepšení.

  Výhody PLASMACREME Future:

  ✔ lehká a příjemná konzistence, rychlé vstřebání

  ✔ snadné nanášení díky aplikátoru

  ✔ funguje i jako podkladová báze pod make-up

  Nevýhody PLASMACREME Future:

  ✖ neprůhledné balení, díky kterému nelze zjistit, kolik krému zbývá

  ✖ zlepšení stavu pleti není okamžité

  PLASMAGEL Future
  Tento výrobek je určený na podrážděnou a poškozenou pokožku. Zklidňuje a regeneruje kůži. Aplikuje se ve slabé vrstvě na postižená místa. Je vhodný pro celou rodinu, všechny věkové kategorie a dokonce i na atopický ekzém.
  Gel jsem používala na oblast dlaní pětiletého syna, na kterých se mu objevil v důsledku zimního počasí atopický ekzém, a na ranku na zádech. Musím říct, že po několika aplikacích byla synova pokožka na rukou opravdu v mnohem lepším stavu a po několika dnech se ekzém téměř vytratil. Gel opravdu splnil to, co sliboval, a určitě u nás zůstane i do budoucna.
  Jedinou nevýhodou gelu je velikost balení, která je pouhých 5 ml, takže při aplikaci minimálně dvakrát denně moc dlouho nevydrží.

  Výhody PLASMAGELu Future:

  ✔ okamžitá regenerace pokožky 

  ✔ rychlé výsledky 

  ✔ je vhodný na atopický ekzém 

  ✔ průhledné balení a aplikace pomocí pumpičky

  Nevýhody PLASMAGELu Future: 

  ✖ velikost balení

  Děkuji Modrému koníku a Plasmakosmetice za možnost testování. 

  #test_plasmakosmetika #recenze #plasmakosmetika_zkusenosti

  oplatecka
  Zpráva byla změněna    1. pro 2020    

  Velkou výhodou krému je to, že funguje i jako podkladová báze pod make-up. Pleť je krásně vyhlazená, jemná a neleskne se.
  #test_plasmakosmetika

  Balíček je doma a jsem fakt zvědavá, jestli mi za dva týdny v obchodě prodají víno 🍷 Protože nějaké to omlazení rozhodně očekávám 😉
  #test_plasmakosmetika

  oplatecka
  8. bře 2020    Čtené 238x

  Seventh Generation - produkty s ekologickým nádechem

  V dnešní době se najde zřejmě málokdo, komu by budoucnost naší planety byla ukradená. Někdo třídí odpad a recykluje, jiný kompostuje, další nakupuje v bezobalových prodejnách a zakládá si na bio potravinách. Jednou z možností, jak přispět k ochraně přírody, je používat ekologické prostředky pro domácnost. Značka Seventh Generation se na výrobu těchto prostředků zaměřuje. 

  Otestovat bylo možno čtyři produkty. Velikým plusem je, že lahve dvou ze čtyř výrobků jsou vyrobeny ze 100% recyklovatelného plastu, zbylé dvě do stovky nemají daleko. Žádný z přípravků Seventh Generation také nebyl testován na zvířatech

  PŘÍPRAVEK NA MYTÍ NÁDOBÍ Fresh Citrus & Ginger Scent

  Jsem jedna z mála, které nemají doma myčku. Nádobí tedy myju ručně několikrát denně, což je, přiznejme si, dost velká otrava. Neustále tedy hledám přípravek na nádobí, který by šetrně umyl nádobí, rychle ho odmastil, jemně voněl, nezatěžoval tolik přírodu, a také pečoval o mé ruce.

  Přípravek na mytí nádobí Seventh Generation se mi zdál ze začátku jako to pravé ořechové. Příjemně mě překvapila nádherná vůně citrusů a zázvoru. Na umytí stačí malá kapka, odmašťuje taky velmi dobře. Už jsem si skoro pískala, ale po několika dnech mám bohužel po jeho použití dost vysušené ruce. Navíc obsahuje ⚠ phenoxyethanol, což je lehce olejovitá kapalina, která může způsobit alergické reakce, jako vyrážky nebo ekzémy, a dráždit oči.

  Tento přípravek se tedy nestane stálým arzenálem v mé kuchyni. 

  PRACÍ GEL Free & Clear

  Prací gely se svou tekutou konzistencí jsou pro mě uživatelsky mnohem příjemnější než prášky na praní. Tento gel je skoro bez vůně, což mi velmi vyhovuje, protože nemám ráda, když prádlo voní až tak moc, že přebije parfém. Musím říct, že pere fakt skvěle. Odstraňuje skvrny už při 30 °C, což je i teplota, kterou výrobce doporučuje použít při praní.

  Byl by to prostě ideální prášek, ekologický, šetrný, kdyby však neobsahoval některé nebezpečné látky, např.

  ⚠ methylisothiazolinone, což je syntetická látka s konzervačními a biocidními účinky, zabraňující růstu bakterií. Řadí se k jednomu z nejsilnějších kontaktních alergenů, má za následek zvýšený výskyt dermatitidy, způsobuje alergické reakce.

  nebo

  ⚠ benzisothiazolinone (BIT), což je syntetická, bílá až žlutá pevná látka. Je uváděná jako silné dráždidlo očí, kůže, dýchacích cest, vykazuje toxickou aktivitu pro nereprodukční orgánové systémy.

  SPREJ NA KOUPELNU Free & Clear

  Musím říct, že tenhle přípravek se Seventh Generation opravdu povedl. Je bez vůně a aplikuje se klasicky pomocí rozprašovače. 

  Odstraňuje vodní kámen, který je díky tvrdé vodě velmi častým návštěvníkem v mé koupelně. Umyvadlo, vana i vodovodní baterie se krásně lesknou i bez drhnutí. Stačí minuta, jemné setření a lesk je na světě.

  WC ČISTIČ Pine & Sage

  I když toaletu myju opravdu každý den, stále bojuju s vodním kamenem a usazeninami, sem tam se objeví rez. Na vině je tvrdá voda, s tou se bojuje opravdu těžko. 

  Velmi příjemně mě překvapilo, jak si tento prostředek poradil s kamenem a usazeninami. Toaletu jsem nemusela nijak vehementně drhnout a přesto byla čistá. Vůně je pro mě hodně nezvyklá, dodnes nedokážu říct, jestli mi voní, nebo ne. Menší nevýhodou je bezbarvé složení, které dělá problém při nanášení do záchodové mísy. Člověk prostě nevidí, jestli přípravek nalil po celé ploše.

  Přípravky Seventh Generation bych zřejmě doporučila těm, kteří chtějí podniknout první kroky k tomu, aby se jejich domácnost pomalu přibližovala přírodě. Těm, kteří už se v ekologické domácnosti pohybují delší dobu, bych doporučila hledat dále.

  Děkuji za možnost testování.

  #zkusenosti_seventhgeneration

  Dneska přišel na řadu prací gel. Je skoro bez vůně, což mi velmi vyhovuje, protože nemám ráda, když prádlo voní až tak moc, že přebije parfém.
  Musím říct, že pere fakt skvěle. Mohl by to prostě být ideální prášek pro eko příznivce, kdyby však neobsahoval některé nebezpečné látky, např.

  ⚠ methylisothiazolinone, což je syntetická látka s konzervačními a biocidními účinky, zabraňující růstu bakterií; řadí se k jednomu z nejsilnějších kontaktních alergenů, má za následek zvýšený výskyt dermatitidy, způsobuje alergické reakce.

  nebo

  ⚠ benzisothiazolinone (BIT), což je syntetická, bílá až žlutá pevná látka; je uváděná jako silné dráždidlo očí, kůže, dýchacích cest, vykazuje toxickou aktivitu pro nereprodukční orgánové systémy.

  Jasně, těchto nebezpečných látek je ve složení výrobku uvedeno méně než 5%, ale prostě u ekologicky šetrné drogerie bych fakt čekala něco jiného... 🤔

  #test_seventhgeneration

  Testování může začít, všechny přípravky dorazily v pořádku k nám domů 👍 Příjemnou nevtíravou vůní mě překvapil přípravek na nádobí, takže se snad i těším, až umyju talíře, misky a hrníčky po svačince 😉 Velikým plusem je, že lahve dvou ze čtyř výrobků jsou vyrobeny ze 100% recyklovatelného plastu, zbylé dvě do stovky nemají daleko 🙂
  #test_seventhgeneration

  (2 fotky)
  oplatecka
  9. lis 2018    Čtené 377x

  Bobánkovo moderní látkování

  Byla to moje premiéra. Premiéra s látkovými plenkami. O látkování jsem několikrát uvažovala, ale vždycky u mě zvítězila pohodlnost v podobě jednorázových plenek. Představa neustálého namáčení, praní, sušení, žehlení a skládaní mě docela děsila... Při otevření balíku s plenami jsem se tedy trošku obávala, jestli si budu vědět se vším rady, ale zpětně můžu říct, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Látkové plenky Bobánek totiž vzhledově připomínají jednorázové plenky, takže jejich použití je opravdu jednoduché.

  Naše testovací sada obsahovala:

  ✔ extra savou plenu AIO
  ✔ kalhotkovou bambusovou plenu
  ✔ svrchní kalhotky
  ✔ vícevrstvou vkládací bambusovou plenu
  ✔ bambusové separační pleny

  Plenky bylo třeba před prvním použitím vyprat na 60°C bez přidání aviváže. Schnutí na sušáku trvalo necelý den. Plenky se nežehlí, což je pro mě osobně veliká výhoda.

  Extra savá plena AIO

  Námi testovaná plenka měla nádherný design lišek na kolech. Velikost pleny se upravuje pomocí druků, takže se dokáže přizpůsobit každému dítěti. Zapíná se v pase pomocí suchého zipu, tím pádem plenka skvěle drží, kopíruje záda i nožky, a nemá kde protéci. Tato plenka nejvíce připomíná jednorázovku a přebalování s ní je opravdu rychlé. Vkládací plenka je našitá na vnitřní straně plenky. Pro dceru byla pohodlná, nikde neškrtila, nebránila jí v pohybu.
  S touto plenkou jsem byla moc spokojená. Jediné minus vidím v tom, že se na plence po prvním vyprání objevily žmolky, i když jsem ji prala dle pokynů daných výrobcem. Na funkčnost to však vliv nemělo.

  Kalhotková bambusová plena

  Přes den jsme ji vyzkoušely bez vkládací pleny a obstála na výbornou. Na večerní spánek jsem vkládací plenu pomocí druků připnula. Bambusová plena nezklamala, nikde neprotekla, vydržela až do ranního přebalení, a zvládla i několik nočních kojení. Byla však docela objemná, ale s tím se asi u látkových plen musí počítat.

  Svrchní kalhotky
  Používají se společně s kalhotkovou bambusovou plenou nebo s vícevrstvou vkládací bambusovou plenou. Naše testovací kalhotky se vzorem veselých žabek se zapínají v pase na suchý zip. Velikost se opět upravuje pomocí druků, takže krásně kopíruje tvar tělíčka.

  Vícevrstvá vkládací bambusová plena

  Použila jsem ji pod svrchní kalhotky na den. Vůbec nebylo poznat, že má dcera látkovou plenku, zadeček nepůsobil "naducaně". Vkládací plenka se může použít také jako další vrstva pro zvýšení savosti plen.

  Bambusové separační pleny

  Primárně slouží k zachycení největších nečistot. Jsou krásně heboučké a jemné k dětské pokožce. Eko nadšenci jistě ocení, že jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů, jsou snadno rozložitelné a dají se hodit na kompost. Zkusila jsem je použít i na utření pusinky nebo jako alternativu k vlhčeným ubrouskům.

  S celým testovacím balíkem jsem byla velmi spokojená. Současné moderní látkování je opravdu snadné a s látkováním z dob, kdy nás přebalovaly naše maminky, se nedá vůbec srovnávat.

  Na závěr bych ještě shrnula několik svých postřehů týkajících se výhod a nevýhod plenek.

  Výhody

  + velmi jednoduché použití, které zvládnou i úplní začátečníci
  + nádherné vzory a obrázky
  + úprava velikosti pomocí druků
  + vysoká savost plenek
  + materiál příjemný k pokožce
  + jsou šetrné k životnímu prostředí
  + neobsahují žádnou chemii a tím předcházejí vzniku opruzenin

  Nevýhody

  - na plence AIO se po prvním vyprání objevily žmolky
  - některé plenky dělají objemnější zadeček, takže je nutné obléci větší velikost oblečení

  Děkuji Bobánkovi a Koníkovi za možnost testování.

  #zkusenosti_bobanek