Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

kaaatinka
2. říj 2010

@spark hezkyyy 😀 😀 😀 a nebo to už rovnou Adolf Vobr 😀 😀 😀

eshta
2. říj 2010

@kaaatinka Adolf Vobr 😀 😀 chudak malej..ale Vobr je prijmeni trosku na prd, s tim neco skombinovat nebude lehky..

eshta
2. říj 2010

Kamoska ma chlapecka taky Karima jako ja a ted dala holcicce jmeno Karin 😒
no nevim, sourozenci Karim a Karin..
uz ted se nam to v telefonu plete, ptam se (v anglictine bez sklonovani) na Karin a ona mi odovi, co dela Karim 😖

eshta
2. říj 2010

@lusyen Lussyen, ano, v egypte vzdycky prebira dite jmena jen z tatinkovy strany. Manzelka si normalne nebere zadny manzelovo prijmeni jako u nas, zase si nechava jmena po svem tatinkovi, dedovi a pradedovi. Muj muz naopak chtel a byl rad, ze si jmeno zmenim.

kaaatinka
2. říj 2010

@eshta a s inteligencí našich úředníků by to bylo na prášky 😀 😀

eshta
2. říj 2010

@kaaatinka to teda jo 😀 a resit neco s urednikama v Egypte? Tak to by bylo na masli.. 😝 Proto je pro me a hlavne pro kluky jednodussi, ze maji typicky arabsky jmena, ktery se lehko prepisou do arabstiny, protoze tam fakt nevite, na jakyho vola na uradech narazite..

kaaatinka
2. říj 2010

@eshta to je tak všude. Já nevím že ti úředníci jsou tak vygumnutí..jestli mají co měsíc speciální školení na to nebo co..

mildret
2. říj 2010

Ahojky maminy,prosím o radu 🙂 Pokud jsem si vybrala pro miminko jméno, který není v kalendáři, musím to mít povolený od někud,třeba z matriky???Nebo co s tím???? 😨 Konkrétně se jedná o jméno DENIEL, nikde jsem to ani nenašla,tak nevím,jestli to třeba není blbost nebo jestli to vůbec existuje a jestli bych je mohla použít??? ☹ ☹ ☹ Poraďte prosím.... 🙂 Díky

nerreidda
2. říj 2010

Zdravím ve spolek 🙂 U nás je to se jménem velká krize. Na holku to měl tatík jasné hned, prostě Barbora a hotovo. No jo, ale ultrazvuk nám ukázal pindíka ( při každé kontrole se ptám, jestli tam ten pindík pořád je ) a problém byl na světě. Na kluka rostě žádné jméno nemáme. Na ničem se neshodnem. Nakonec malému manžel říká Kami ( po sobě ... jmenuje se Kamil ), ale s příjmením se mi to nelíbí ... KamiL Lučný. Tak mu prozatím říkáme bobíšek nebo bobíš 🙂

jasamin
2. říj 2010

@mildret - ahoj. Já se koukala do knížky co mám doma od M. Knappové a varianta jména Daniel tam samozřejmě je. Akorát pokud chceš vyloženě Deniel, tak to tu není. Možnosti jsou pouze: Daniel, Danny, Danijel, Dániel, Daniele, Daniil, Danail. Víc bohužel ne. Tak snad jsem ti alespoň trochu pomohla.

eshta
2. říj 2010

@mildret Ahoj! U prvniho synka jsem se nikde nikoho neptala a dala jmeno K. (manzel je ale cizinec). Matrika mi zadny problem nedelala, rodny list mi vystavili v poho.
Ale nevim, jak to je, kdyz jsou oba rodice Cesi a vybirate variaci urciteho jmena. Asi ti nic neporadim, mozna bych si pro klid duse brnkla na matriku, ktera spada pod nemocnici, ve ktere budes rodit.

kaaatinka
2. říj 2010

@mildret Tobias taky není v kalendáři...ale teda bude od loňska 🙂

poletucha
2. říj 2010

@mildret zavolej si na matriku v miste kde budes rodit a zeptej se,ale jestli to neni v knizce od Knappove,tak musis prokazat,ze to jmeno nekde jinde existuje a je tam zapsany 😉
jinak jak se tu hlasovalo,tak jsem taky pro Robina,je to krasny jmeno a taky ho mam v zaloze na priste 😎

lusyen
2. říj 2010

@mildret holky poradily...vycerpavajici odpoved 🙂 Opravdu na matrice Ti povi...Deniel zni ale moc zajimave, ja byt urednici, problem Ti nedelam 😀 Libi se mi, tak drzim palce, at projde 😉

verusinek
2. říj 2010

@mildret myslím, že problém vůbec nebude, jméno existuje, tak ti to projde bez problémů 😉

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda Barborku jsem mela kdysi taky oblibenou 🙂 S tim Kamilem bych si to ale rozmyslela, i kdyz by to bylo po tatinkovi 😉

lusyen
2. říj 2010

@verusinek
@mildret no tak to je parada 🙂 je to doma 🙂 a ja si tohle moc hezky jmeno necham do zalohy, pokud by se nam i napodruhy povedl chlapecek 😵 😉

nerreidda
2. říj 2010

@lusyen No já se tomu bráním, mě se totiž to jméno samotné nelíbí. Jen teda nevím, jak budem bobíškovi říkat až se narodí 🙂

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda zatim mate jeste par tydnu cas...vemte knizku a to by bylo, abyste neco nevybrali...ale na druhou stranu zadny zbytecny otaleni, at fakt nemate v porodnici bobiska 😀 To byste byli hodne originalni 😀 😉

nerreidda
2. říj 2010

@lusyen no když vezmu v potaz tu dobu, co víme, že je to kluk a pořád nemáme jméno...tak toho času už moc nemáme. Asi budem opravdu jediní s takovým jménem 😀

verusinek
2. říj 2010

@nerreidda a tak jaké jméno si představuješ ty???

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda no dobre, zadny vybrany nemate, ale Tobe se urcite nejaky libi 😉 Tak sem s nima, my Ti s holkama pomuzeme vybrat a tatu postavis pred hotovou vec 😀 Kluka vyberas Ty, priste, az to bude ta holcicka, tak da tu svou Barborku 😀 😉

lusyen
2. říj 2010

@kaaatinka Michal byl moje prvni laska 🙂 Takova ta krasna platonicka, kdy mi ke stesti stacilo potkat ho na chodbe ve skole a mit pocit, ze se na me aspon koutkem oka koukl 🙂

nerreidda
2. říj 2010

Já totiž sama nevím ... Filip, Tomáš, Vašek, Vojta, Vítek, Roman

kaaatinka
2. říj 2010

@lusyen mamka to zas dneska hrotila a furt at dám Tobiase, tak jsem ji řekla at mi stím dá chvilku pokoj nebo to jméno začnu nesnášet 😀 😀 😀 horší že už i dcerka do mě začíná hučet 😀 😀 prostě rodinný pozdrvižení 😀

kaaatinka
2. říj 2010

@nerreidda tak já hlasuju pro Vojtu každopádně 🙂

nerreidda
2. říj 2010

Když mě se asi žádné jméno na kluka nelíbí 😔 😔

lusyen
2. říj 2010

@kaaatinka koukam, ze mate o zabavu postarano 😀 No do prosince casu dost 😀 Urcite ale nakonec vyberete dobre a vsicni budou spokojeni 😉 Poradit si nechej, ale ukecat se urcite ne 😀 Hlavne pozor na Natalku...deti jsou miloucky a byvaji hodne originalni...moje kamaradka cekala druhyho chlapecka a toho starsiho Kubika se ptala, jak by chtel, aby se braska jmenoval...a on na to, ze Kacenka 😀 😀 😀 😀 A ne a ne si to nechat vymluvit 😀 nakonec neprosel ani jirik, kteryho chtel tata a maji Tobiaska 😀

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda Filip, Tomas, Vojta...ja davam tyhle tri 😉

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda 😀 tak to se Ti bude muset zalibit 😀