Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

lusyen
2. říj 2010

Vojta, Vojtisek...to je krasny, holky, ne 🙂

kaaatinka
2. říj 2010

@lusyen no a je další Tobias..právě mi připadne že jich bude ted mraky. Na pískovišti jich bude deset 🙄 . Navíc brácha má Nicolase a to se bude hrozně motat, (navíc bych fakt nerada aby si švagrová myslela že je kopíruju 😝 ) Ale aspon pokrok že tatka uznal že pro dospělého je lepší ten Robin.
Už teď řeknou Natálce místo "Naty".."Katy" ...i babičce se to občas poplete 😀 😀 😀 a ted by si pletli Nicolase a Tobiase

nerreidda
2. říj 2010

No to bude muset... jenže bych zase nechtěla dát nějaké jméno, které se mojému třeba vůbec nelíbí.... Mu se třeba nejvíc líbí Libor a Roman.Libora jsem kategoricky zamítla,páč to je pro mně nepřekousnutelné,ale toho Romana bych ještě asi skousla.On zase nechce Filipa,Tomáše, Vojtu snad. Tak fakt nevím... ☹

kaaatinka
2. říj 2010

@nerreidda mi to u dcerky řešili tak že jsme si oba vzali zvlášť kalendář a nezávisle na sobě jsme napsali 3 jména které se nám libyli nejvíc. POkud jsme se v nějakém shodli bylo vyhráno (tehdy to byla Natálie) no u vás bych dala na výběr třeba 10 jmen výběr 😀

nerreidda
2. říj 2010

@kaaatinka Fajn rada, ale ani tohle nám nepomohlo ... 😉

verusinek
2. říj 2010

@nerreidda takový pocit jsem měla taky a to jsem si chlapečka hrozně přála 😅

lusyen
2. říj 2010

@kaaatinka no vidis, tata bude nakonec tvarnej 😀 Toho Robina fakt do supliku nedavej 😀 😉 tech Tobiasku je opravdu dost, je to ted hodne moderni 🙂 Ale co, at je to jak chce, dejte to, co se libi nejvic vam 🙂 Jakyho Ty mas teda vlastne toho favorita? Je to ten Tobik? Nebo mas v zaloze jeste neco jinyho? 😉

kaaatinka
2. říj 2010

@nerreidda aha takže tohle už je za váma 😀 😀 😀 nj tak to je pak složitý..chce to holt hledat 😉

verusinek
2. říj 2010

@kaaatinka tak takhle jsme vybírali jméno taky, ale nakonec jsme nevybrali v kalendáři 😀

kaaatinka
2. říj 2010

@lusyen no můj osobní favorit je ten Robin...možná proto že za něj musím bojovat. kdyby mi ho schválili hned třeba by mě tak nelákal 😉 😀 😀

verusinek
2. říj 2010

@nerreidda já bych asi volila mezi těmi jmény Romana, ač to je jméno mého manžela a svýmu synovi bych ho nedala, ale k vašemu příjmení mi sedí 😉

nerreidda
2. říj 2010

@verusinek no my jsme spíš chtěli holku, takže jsme ani o klučičím jméně neuvažovali 😒

verusinek
2. říj 2010

@kaaatinka a tak záleží jaké jméno vám jde líp k přijmení.....

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda ja jsem zase nemohla protlacit Simona a Tadease a manzelovi jsem nedokazala povolit Adriana 😀 Sebastiana jsem vybrala ja, na prvni pokus se moc netvaril, pak jsem mu poradila 😀 at si to jmeno nekolikrat zopakuje a bude muset uznat, jak dobre bude u dospelyho a po nem sikovnyho 😉 chlapa znit...no a bylo to 😀 Pak uz o jinym jmenu slyset nechtel 😀

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda no tak holcicka bude treba priste 😉 A musi mit brasku, ktery se nejak jmenuje, tak hlavu vzhuru a do boje 😉

nerreidda
2. říj 2010

@lusyen 😀 no jo, u tvojého zabraly ty lichotky, ale s tím mojím ani ty lichotky nehnou 😀

kaaatinka
2. říj 2010

@verusinek no je fakt že možností je na výběr hromada...knížky, net...kalendář je asi už "staromodní" ..před těmi 6 lety mě nenapadla jiná "pomůcka" 😀 Já tehdy chtěla Karin nebo Mariku, no ani jedno mi neprošlo a přítel chtěl Markétu nebo Krystýnu

lusyen
2. říj 2010

@kaaatinka ja jsem to vedela 😀 mooooooooooooooooooooc drzim palce....a vim, ze to bude on...........huraaaaaaaaaaaaa 😀

kaaatinka
2. říj 2010

@nerreidda když nezaíraj lichotky zkus nátlak 😀 😀 😀

kaaatinka
2. říj 2010

@lusyen 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nerreidda
2. říj 2010

@kaaatinka 😀 asi ani nátlak nepomůže 🙂 Snad až nám dají papír na jméno do porodnice, tak snad konečně začnem šrotovat 😀

verusinek
2. říj 2010

@kaaatinka no jo ono se to furt mění a je pravda, že šest let je v tomle dlouhá doba,ale Nátalie je moc pěkné jméno stále 😉

lusyen
2. říj 2010

Holky, co s nima???????? 😀 Nestastna matka, tvrdohlavy otec 😀
@nerreidda a chcete jmeno spis takovy klasicky...nebo by to mohlo znit i trochu originalne? 🙂

verusinek
2. říj 2010

to mi připomíná, my se nemohli shodnout na jménu pro holčičku, holt na papíru do porodnice musí být něco napsané, tak jsme tam napsali jméno co chtěl manžel "Aneta", já chtěla jiné a stejně, když to sestra psala do papíru, tak jsem se psala, zda to jde případně změnit, kdyby náhodou to byla holčička 😅 😀 takže i v porodnici to jde změnit 😉

lusyen
2. říj 2010

@kaaatinka
@nerreidda 😀 😀 😀 😀 natlak...nebo maly podvudek 😀 Uvar vepro, knelo...bude koukat do talire, mit boule za usima a ani nebude vedet, na co Ti kyvne 😀

nerreidda
2. říj 2010

No spíš by jsme chtěli ten střed ... ani starodávné ani moc "in" .... holt prostě to bude Bobíšek 😀 Navíc to příjmení ...

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda 😀 no abyste to pak stihli 😀

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda no Bobisek...pravda, proc ne, Bob je taky jmeno 😀 😉

nerreidda
2. říj 2010

@lusyen no už teď se toho začínám obávat a už začínám mít i noční můry z toho jména 😀 😀

lusyen
2. říj 2010

@nerreidda 😉 jeste mate cas, ale zkuste to doresit driv, nez pojedete do porodnice...at se nedohadujete na porodnim sale 😀 😉 I kdyz mozna by to pomohlo...treba by sis v tu chvili rekla, ze to, co se libi tatovi v zadnym pripade nedas 😀 😉