Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

natka12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
missuge
26. kvě 2011

Uz stech jmen mam takovy neporadek v hlave ze vubec uz netusim,ktere se mi libi vic...pritel chce chlapecka Samuela,hodne vaham. 😒

terezmira
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jachymek110
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ibkocuruk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ibkocuruk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ibkocuruk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mrazia09
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
temperance
2. čer 2011

Ahoj líbí se mi jméno Viktor, holky kdo ho máte doma, jak mu říkáte zdrobnělinou? Viktorku? Viki? Vikoušku 🙂 Myslím jako hlavně na miminko když se narodí později to už si dovedu představit mu říkat Vikine 😀

neu.sona
2. čer 2011

My máme doma Mathiase... Chtěli jsme Matyáše, ale má to skoro každý, tak jsme to trochu odlišili. Říkáme mu Matýsku, Matesi, Máťo a samozřejmě Matihasi.
Pokud by byl druhý kluk, tak by to byl zřejmě Adrian, Alexandr nebo Viktor 🙂

temperance
2. čer 2011

@neu.sona No a jak bys rikala Viktorovi?

kalo
2. čer 2011

@temperance Viktor je super jméno!! Mě se taky moc libílo, ale u manžela neprošlo...Když je malý, můžeš říkat Viky, Viktorku...a když je větší, tak se mi právě libí to, že se nemusí nijak zdrobňovat a přitom nepůsobí nějak hanlivě..Prostě Viktore 😉

neu.sona
2. čer 2011

@temperance Přesně jak píše Kalo 😀

wwwerca
2. čer 2011

Nas synovecek se jmenuje Sebastián Šulc 🙂 Mne se libi Albert, ale to mi manzel nepovoli, asi by to bylo jako obchod. 😀 Zustaneme u starsich Vojta x Eliska.

nunacek
2. čer 2011

@temperance Viktor je nejhezčí ve tvaru oslovení Viktor 😉 Pak se mi ještě celkem líbí oslovení Vik, Viki, Vikin...

wenluxima
2. čer 2011

Ahoj holky 🙂

Co říkáte na jmeno Kristián ?? Moc jsem se do nej zamilovala, úplne si představuju jak mu budu rikat. Ale hodně lidi rika že se spatne skloňuje atd....

Co říkáte Vy ?

nunacek
2. čer 2011

@wenluxima Kristián - super 😉

karmenta
2. čer 2011

@wenluxima Kamarádka toto jméno dala, malý má necelý rok, říká mu Kiki 🙂

wenluxima
2. čer 2011

No Az bude vetsi holky by mu mohli rikat Kris ;)

marinka
2. čer 2011

@wenluxima Taky se mi to moc líbí, super jméno 😵

cajori17
2. čer 2011

ahoj holky 🙂 me se moc klucicich jmen nelibi, takze to s manzelem mame tezke 😒
on by chtel po sobe Josefa,ale me to prijde hrozne 😖
me se libi Denis,Oliver,Izmael,Danny,Liam

romcovaklarka
2. čer 2011

@cajori17 Tak to máte fakt dost odlišný vkus 😅 Josef se mi taky moc nelíbí, respektive ještě by ušel, ale "Pepa" to fakt nemůžu 😀 Navíc nejsem fanda jmen po rodičích, takže tohle u nás nehrozilo. Mno ale když jste na tom takhle, tak bych možná poradila metodu, jak jsme my vybírali jména pro holčičku: koupila jsem knížku od Knappové "Jak se bude vaše dítě jmenovat", napřed jsem ji vzala já a zatrhala všechna jména, která se mi líbila, pak udělal to samé manžel a viděli jsme, kde jsme se protli 🙂 Jinak Denis a Danny nebo Daniel se mi taky moc líbí.

cajori17
2. čer 2011

@romcovaklarka taky mam z toho hruzu 🙂 bydlime na m´Morave,takze "Pepo"se tady moc neoslovuje,manželovi nikdo neřekne jinak než Joško,ale mě se to tak hrozně nelíbí 😒 ....ja bych radeji nejake modernejsi jmeno ,tak snad najdeme nejaky kompromis,Denis se mu docela libi,tak snad svoli....
jinak me nabadlo jmeno Robin ,nebo Maxmilian 🙂 rikala bych mu Maxi,ale sousedi maji psa Maxe 😕

cajori17
2. čer 2011

@romcovaklarka a dík za radu 🙂

marinka
2. čer 2011

@cajori17 To je blbá situace, já chápu, když chce chlap dát jméno po sobě, oni to berou jinak, než my..ale Josefa bych taky dát nechtěla 😅 Líbí se mi, když se mu říká Jozífku, ale Josef, Pepa, Jožka, to tada ne 😅
Udělala bych to jak radí romcovaklarka, každý vypsat jména, která se vám líbí a pak hledat ta, na kterých se shodnete (snad nějaká budou 😀 ) Z tvých jmen se mi nejvíc líbí Oliver 🙂

ojika
2. čer 2011

Máme vybrané jméno už několik let, líbí se nám Nataniel (z Hebrejštiny, manžel je Izraelec), jenže co jsem těhu, tak začínám váhat 🙂. Dále se nám líbí Oren - také Hebrejské jméno. A pak Damián, Sebastián. Ale já mám v hlavě klasického Jiříka 😀

Jméno se podle mého názoru vždy musí volit tak, aby sedělo k příjmení. Hlavně u kluků, kteří ho budou nosit opravdu celý život.

lentilka28
2. čer 2011

@wwwerca obě dvě jména jsou moc krásný!

marinka
2. čer 2011

@ojika Ono si maminko samo řekne, jak se chce jmenovat, takže pokud se ti dlouho vybrané jméno přestane líbit, asi se chce prcek jmenovat jinak 😉 Jiřík je krásné jméno, sice u nás nejčastější, ale myslím, že teď se moc nedává..Líbí se mi i Sebastián a i ten Nataniel 🙂

ojika
2. čer 2011

Já tajně doufám, že to bude děvčátko 😉 Ale pšššttt, ať to moje "bublinka" neslyší 😀 Tady se ale řeší chlapecká jména, tak jsem snad některým nastávajícím maminkám poskytla trošičku inspirace. 🙂

@marinka Asi máš pravdu, že si miminko samo "řekne". Já jsem se toho Nataniela začala bát proto, aby s tím neměl v životě prcek problémy. Ještě uvidíme, jak se rozhodnu 🙂

babulinkab
2. čer 2011

@cajori17 jméno josef se mi taky vůbec nelíbí, za mě denis - bylo to jediné klučičí jméno, na kterém jsme se s manželem shodli 😀 😀