• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

6. července 2016 
Po jeho narození jsme vymysleli hoooodně zdrobnělin :grinning: ale nejčastěji, když byl malej - Willíček, pak Will, Willík (to používám nejčastěji já). Děda a někteří lidé říkají Wilda, ale to se mi nelíbí. Je to dobrý jméno na zdrobněliny a jako dospělý William vypadá normálně a ve světě je to dost běžný jméno, takže nebude mít problémy :slight_smile:
12. říj 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eniciatko ale je důležitý příjmení. Přece jenom je to cizí jméno. My máme cizí příjmení, takže to vypadá dobře. William Novák není úplně to pravý :sweat_smile:
12. říj 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka no právě :grinning: v slovenském kalendáři jsem našla VILIAM, ale Viliam Havelka... a nemusí to být špatné :slight_smile:
Chtěli jsem nejdříve Tobiase, ale těch je teď jich je spolu s Tobiášem všude nějak moc... tak hledám jiné :slight_smile: jak jsem už psala, tak se mi taky líbí TIMON, manželovi moc ne...
12. říj 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eniciatko pokud dáte česko-slovenskou verzi Viliam, tak k Havelkovi je to hezký :slight_smile: Timon mi k Havelkovi moc nejde a hlavně je to jedno z těch jmen, které si neumím představit na 50ti letém chlapovi :sweat_smile:
12. říj 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Moj partner chcel velmi Samuela, to mi povedal uz na nasom prvom rande :grinning: Ze takto sa bude volat jeho syn :grinning: Ked sme otehotneli,, ja som mala take tusenie, ze to bude dievcatko. Kazdemu hovorim: "to urcite bude holka, ved matka to predsa citi" :grinning: A bum! Na ultrazvuku doktor hovori "na 98% kluk" :sweat_smile: :sweat_smile: Teda mala to byt Liana, a narodil sa nam Teodor. Po mojom dedkovi. Volame ho Teo alebo Tedik. Raz bude Teddy,, a bohvie co mu este kamarati vymyslia :grinning: Tiez mi kazdy hovoril, ze sa mu budu deti v skolke smiat, ze v CR je to skarede meno atd.. No ja ked sa pozriem na svojho Tedika,, ine meno by mu ani nepasovalo :sunglasses:
12. říj 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka a druhé bude taky chlapeček nebo holčička :slight_smile:?
12. říj 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lilliaan Teodor je krásné jméno :dizzy_face: A ty zdrobněliny jsou super. Opravdu jméno pro dítě i pro dospělého :wink:
@eniciatko holka, nejspíš :slight_smile: Původně jsem chtěla Stellu, ale hezkých holčičích jmen je strašně moc, takže mám zatím na seznamu asi dvacet jmen a to ještě není konec. Ale je lepší začít dřív, a to správné jméno vyskočí :slight_smile: A vy čekáte co?
12. říj 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka my pry kluka :slight_smile: řekl mi to dr. v 17 -18tt na 3D, ale od té doby to zatim nikdo nepotvrdil...počítame tedy s klukem :sunglasses:
12. říj 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lilliaan Teodor je moc pěkný jméno :dizzy_face: my jména v rodině neříkáme, protože za ty kecy to nestojí .... a moje bába pořád říká "hlavně at to není Teodor" :angry: kdyby jsme nerodili v lednu tak bych nad ním uvažovala, ale nechceme, aby měl všechno za sebou... tak třeba u druhého :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. říj 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eniciatko mně holku řekla moje gyn v 17.tt a já to tušila, tak s ní počítám :slight_smile: ale příští týden si to ještě nechám potvrdit :slight_smile:
12. říj 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@michaela2310 komentáře z rodiny mam nějraději :p ...nejlepší jim pak asi oznámit jak se mimi jmenuje, když už je na světě :slight_smile:
12. říj 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vice nez Teodor se mi libi Theo nebo Teo.... :wink:
12. říj 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka super, budete mít páreček - kluk a holka :slight_smile:
12. říj 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eniciatko asi jo :slight_smile: Ale mně vy nevadil ani kluk. Fakt je mi to šumák :slight_smile: První těhu bylo pohodové, teď mám rizikové, takže pohlaví mě opravdu netrápí :slight_smile:

@kristi Theo i Teo je pěkný, ale já bych dala Teodor, právě pro více možností a univerzálnost.

Všechna teď tzv. moderní jména se zdají zvláštní, ale je to stejný jako dříve Monika, Tereza, Natálie, Jakub, Tomáš atd. Za pár let budou úplně nudně klasická a budou se vymýšlet nová :grinning:
12. říj 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kristi Teodor je lepší ale pro naše přijmení s R asi by přicházel v úvahu jen Teo..ale kamarádka bude mít ted Teodoru tak asi nedáme :slight_smile:) tedy pokud budeme čekat kluka že jo hihi
12. říj 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka mas recht, za chvili se od tech Sofii a Ell vratime zpet k Annam a Mariim
12. říj 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@amira55
Ahoj. Jsem tady poprvé a jak tak pročítám všechny tyhle příběhy, jsem hned klidnější, že v tom nejsem sama kdo se trápí tím, že se mu líbí netradiční jméno a každý Vám to vymlouvá :slight_smile:
Jestli pomůže názor, že Damián je vážně zvláštní a mě osobně se líbí a vůbec mi nepřipadá, že by tím měl malý nějak trpět.....
Já jsem zamilovaná do jména LEMALIÁN... Tímto taky žádám o upřímný názor..
U nás doma pozdvižení.. Ale to naštěstí poprvé nemusím vysvětlovat, jaké to je. Nejen doma na to mají názor, že malý bude chudák a děti se mu budou posmívat.. Zatím se to jméno líbí jen mi a mému muži a ještě dvěma známým, ale jelikož manžel je lehko ovlivnitelný typ (hlavně mými rodiči) proto od jména odstupuje i on. Jsem zoufalá, protože se mi o jiném jméně nechce ani přemýšlet. A i když přemýšlím, nic není to pravé!
Kritiku UŽ přijímám lehko :grinning: .. takže pokud máte na toto jméno nějaký názor, moc prosím do toho! :slight_smile:
Předem děkuji za pomoc
18. říj 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endy84 - nakoukla jsem sem náhodou, protože máme taky netradiční jméno pro kluka (Alfred - po tátovi, dědovi a pradědovi). A lemalián mne teda praštil do očí - a úplně na rovinu, mně to teda přijde fakt dost šílený. Takže mám-li být upřímná, mně se to fakt nelíbí - přijde mi to jak leguán :wink: Na druhou stranu sama vím, že alfred se taky každému nelíbí a máme ho a moc se nám to jméno líbí a nikým bychom se stejně nenechali ovlivnit ... takže tak.
Mimochodem alfred taky vzpomíná, že se mu na základce posmívali a přežil to. Teď si ho naopak všichni dobře pamatují a je to spíš výhoda ...
18. říj 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endy84 tak to jsem v životě neslyšela :fearful: A jak byste mu pak říkali? Resp.jak by mu říkaly třeba učitelky,...?Mně to příjde trošku jako jazykolam :sweat_smile:
18. říj 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endy84 Lemaliána mám spojeného s Bílou masajkou, takže jako jméno pro české dítě - za mě ne :wink:
18. říj 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endy84 dle me takovy zadny jmeno NEEXISTUJE :sunglasses: stejne jako asi 12-ti leta pisatelka
18. říj 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristi tohle mě napadlo taky :grinning: Ale tady někdy padají takové jména, že už se radši nedivím :grinning: :grinning: :grinning:
18. říj 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endy84 Lemalian z filmu Bila Masajka? hmmmm, velice netradicni, zrejme az prilis :sweat_smile:
18. říj 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka no ja nevim, ja to v zivote neslysela, i kdzy Masajku jsem videla.....ale to jmeno si nepamatuju
18. říj 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka
Lemi, Lemiku, Jako malému malinko... :grinning:
Jazykolam to je určitě.. ale když je třeba jméno Jakub, taky se představuje jako Kuba :slight_smile:
18. říj 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@endy84 a z kama ty ses? a jaky je prijmeni?
18. říj 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, bílá masajka to je :slight_smile:
18. říj 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radushka @kristi Lemalián v Bílé masajce fakt byl, ale podle mě to je prostě jméno pro afrického domorodce, ne pro českého kluka.
18. říj 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Opava... Příjmení Krkoška.
To 12ti letou pisatelku... nevím, vyplnila jsem to na rychlo a moc se tím nezabývala :slight_smile: :wink:
18. říj 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem za názory ráda..
18. říj 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek