Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

karina1
25. lis 2011

@petpop ahoj, mas pripravene krasne mena ;) mne sa z tych chlapcenskych paci najviac Alex - predstavim si pri nom sakra dobre vyzerajuceho chlapa ;) Ale krasne su aj Damien/Damian a Krystof - co ho tak skusit v bezhackovej verzii (Christopf)? ;) Holt zavisi co sa vam hodi k prijmeni.. Ellen je úžasné! ;)
@nikolita tiez nadherne mena ;)

luciferinka
26. lis 2011

Tak my to asi vidíme,že pokud to bude děvče,tak to bude Evelin,což mi spouta známých pochválilo,krom moji máti 😎 ...ale nezbývá ji nic jiného než se s tím smířit :D.A na kluka asi Samuel,nic lepšího mě nenapadá 😝

radushka
26. lis 2011

@kristi tak nejlepší je ta Kabelka 😀 😀 😀 Ale Izabella je moc pěkné.Znám paní co ji mají doma a říká ji i Izy.To je taky fajn, a samotná Bella mi příjde taky suprová 😉 Dohromady to působí dost ostře, ale když se to rozloží, vychází z toho moc pěkné kombinace 😉

yulia
28. lis 2011

Zdravim. my jsme take vybrali netradicni jmena, hlavne proto, ze ani jeden z nas neni z cech, tak to vybirame takle svetove 🙂. Pro kluka jsme vybrali Kai, pro holku Matilda. Dle utz nam ale tvrdeji ze to bude kluk :D. V teto diskuzi jsem tyto jména nenašla, takže jsem si říkala, že se přidam pro inspiraci.

slucky
28. lis 2011

Ahoj Holky, já mám termín v červenci, ale už teď si chci připravit jméno abych si na něj zvykla (ne že bych tak oslovovala zvětšující se pupík).
Jinak my určitě s přítelem naši diskusi o jménech nebudeme ventilovat v rodině, zbytečné nervy o tom komu se co nelíbí z naší volby. Prostě budou postaveni před hotovou věc.
Přítel chce vybrat jméno pro kluka, a já mám za úkol holku. Příjmení je typicky české- Šimek
Já mám rozhodnuto už dlouho, holka bude: STELLA
A pro kluka se mi líbí: KRISTIÁN nebo BRUNO (kdyby přítel protestoval, tak ,MICHAEL)
Nemám moc ráda zkracování jmen. Líbí se mi ta základní podoba.
Co vy na to?

mandre
28. lis 2011

@slucky i my budeme mít Kristiánka, ale nikomu v okolí to nesdělujeme 😉

michaela2310
28. lis 2011

@slucky ono je lepší v rodině jména neříkat, my je máme taky jako překvapení, protože ty řeči by za to nestáli... 😒 a to máme docela normální jména, ale radši ne!!!
já jsem taky chtěla Stelu, ale neprošla u manžela, a prý ani u dalšího neprojde 😒 no nic ..... a Bruno se zas líbí jemu... ale to zase mně moc nezaujalo, i když jsem mu včera říkala, že možná u druhého, protože o něm pořád basní 😉 na tohle první už máme jména napsaný, takže už měnit nebudeme .....

adelajn555
8. pro 2011

Čekáme miminko a podle toho jak je to u nás v rodině tak to bude asi kluk. Líbí se mi hlavně:

Sebastian
Timotej
Nelly

,ale asy to první. 😎

Kdyby to byla holčička, což je hodně moc nepravděpodobné tak by byla například:

Sofinka-Sofia
Stefanni
Thalia/Tabita
Selena
Maybell
Julia / Julianna
Ciara

No nevím jestly se některá z vás inspiruje 🙂 ale přeju všem budoucím maminkám krásné a zdravé miminko, i kdyby se mělo jmenovat Květonoš nebo Mercedes 😀 😀 🤐

adelajn555
8. pro 2011

Čekáme miminko a podle toho jak je to u nás v rodině tak to bude asi kluk. Líbí se mi hlavně:

Sebastian
Timotej
Nelly

,ale asy to první. 😎

Kdyby to byla holčička, což je hodně moc nepravděpodobné tak by byla například:

Sofinka-Sofia
Stefanni
Thalia/Tabita
Selena
Maybell
Julia / Julianna
Ciara
Naomi / Noemi <= tohle je opravdu krásné jméno, kéž bych měla hočičku 😠

No nevím jestly se některá z vás inspiruje 🙂 ale přeju všem budoucím maminkám krásné a zdravé miminko, i kdyby se mělo jmenovat Květonoš nebo Mercedes 😀 😀 🤐

lucisa
10. pro 2011

Mám tip pro všechny maminky čekatelky nebo snažilky, které váhají nad výběrem jména a nechce se jim investovat do knížky M. Knapové. Včera jsem dostala stolní kalendář na rok 2012, jmenuje se Krásy Čech a Moravy, autorem je Jiří Morávek a takový kalendář jsem ještě neviděla.
Nejenže je přímo každý den rozšířený o další jméno (takže kromě klasiky je tam jedno navíc), ale navíc má v úvodu rejstřík, kde je uvedeno dalších x jmen, které se do kalendáře nevešly a myslím, že je to slušný výběr. Přímo na úvodní stránce je navíc informace, že kalendář obsahuje rozšířené jmenné kalendárium.
Takže za pár korun máte v ruce slušnou porci různých jmen (pokud nebudete tak moc trvat na významu jména, které jsou v knížce Knappové, ale dá se různě zjistit i na netu)
http://www.inetprint.cz/stolni-kalendar-krasy-c...

lucietka77
19. pro 2011

@adelajn555 Sebastian je dobrá volba.. Mám už jednoho doma 🙂

kristinasun
9. únor 2012

ja mam syna Kryštofa ale tech je ted take pomerne dost cekam druheho Damien je krasne jsmeno ale u me zvitezil Oliver

kristinasun
11. únor 2012

@amira55 - tak to si asi musis vybrat den sama jakeho je vubec puvodu jmeno damian? uplne me to jmeno dostalo ja chtela olivera ale damian je supr neobvikli oliverku je ted celkem dost.... 😅

zuzi82
16. únor 2012

Ahojky,
tak my máme zatím v užším výběru jméno Mikuláš. Musím si teda trochu přivyknout, ale líbí se mi. Jen se bojím, aby se mu jednou děti nesmály.

Díky za vaše názory. 😉

elnina
16. únor 2012

@zuzi82 Taky máme v užším výběru Mikuláše 🙂 Kromě toho ještě Šimona a Jonáše. U holčičího jména se nemůžeme dohodnout, zatím vede Julie, pak je Anežka.

zuzi82
17. únor 2012

@elnina My pak máme ještě Honzíka, ale ten Mikuláš se mi líbí víc. Je to takové zajímavé, ale zároveň je to i pro mě hodně nezvyklé a musím si zvykat. Pro holčičku jsme měli Elišku, ale já bych strašně ráda Antonii (Toničku), ale to mi u manžela v žádném případě neprošlo. 😀 Anežka se mi taky líbí, ale bude jí mít teď moje blízká kamarádka, tak to moc nejde. Ale my stejně máme jasného pindíka, takže nás víc zajímá ten Mikuláš. 😀

agnessa
17. únor 2012

tak já přispěji taky troškou do mlýna 🙂 k původní otázce - Damiána mají známí a i když ze začátku spoustě lidi trvalo, než si zvykli, nakonec to jméno všichni obdivují a k malému fakt sedne... je nádherné...

no a my máme také slabost pro ne úplně běžná jména (hlavně se vyhnout těm, co jsou "módní"... Starší dcera se jmenuje Dorotka, klučičí alternativou byl Teodor... vybírali jsme podle významu (na těhotenství jsme čekali cca 3 roky a o dvě miminka přišli, takže význam "dar Boží" se nám moc líbil...)... po několika reakcích na Teodora, jsme už dál výběr jmen tajili 😀
u druhého dítěte jsme už vybrali z těch malinko častějších, ale výběr jsme také tajili (u klučičího teda ani nebylo co tajit, to jsme vybrali pomalu až na porodním sále definitivně)... máme Anežku (i když dlouho jsme se rozhodovali ještě mezi Marií a Alžbětou - byť dřív docela častá jména, malých Marušek je dneska jako šafránu) a klučičí alternativou byl Antonín ("soutěžil" s Vojtěchem) 🙂
okolí si podle mě zvykne na všechno, jen je důležité, aby u netradičních jmen rodiče nepochybovali a to pak dokázali dítěti říkat hrdě (oni stejně lidi už pak u miminka moc netradiční jméno nekomentují, protože se to změnit nedá, ale v těhotenství by ten výběr ještě rozmlouvali a měli spoustu "moudrých" rad....)

elnina
17. únor 2012

@zuzi82 Kamarádka má Mikuláše, už mu bude 20 a na to jméno jsem docela zvyklá. A hlavně má dost alternativ - Mik, Miki, Mikuš,... A myslím si, že není zas až tak moc dávané, takže když na něho zavoláme na pískovišti, neotočí se deset dětí. Aspoň doufám 🙂

adellaide03
17. únor 2012

Mě se taky Mikuláš líbil a u Deniska to byl můj favorit, ale teď se mi zdá, že se začalo dávat víc tak nevím. Ale jméno je to hezké. Mě se moc klučičích jmen nelíbí. Pokud budeme mít dašího kluka tak přemýšlím na Nikolasem, Oliverem, Erikem nebo se mi ještě líbí Nthan, ale nevím jestli už to není moc exotické, co myslíte?

lucisa
17. únor 2012

@kristinasun Damián je jméno řeckého původu - z Damianos, popř. též z Damia, což byla etruská bohyně plodnosti a úrody, damium byla oběť této bohyni, nejčastěji se toto jméno vykládá jako krotitel, pokořitel. Podle starších i nového kalendáře má jmeniny 27. září 😉

elnina
20. únor 2012

@adellaide03 Můj bývalý přítel měl z prvního manželství Nathana, je to hezké jméno, ale nedá se zdrobňovat, jedině Nathánek. Teď už je starší a určitě jediný ve třídě.

camelinka
20. únor 2012

Damian je krasne jmeno ale musi se hodit k prijmeni, sousedi maji maleho Damoška a k prijmeni to nejde lautr vubec 😅 😅 😔

adellaide03
20. únor 2012

@elnina Tak já našla v jedné diskusi, že se dá zdrobňovat jako Naty, Natýsek. Ale jinak asi faktn ne ☹.

lucisa
20. únor 2012

@elnina , @adellaide03 manželův kolega v práci má syna Nathaniela, to mi zní jemněji než Nathan..... Kdybychom neměli doma Nathalii, jdu v případě kluka do něj...
Jinak je můj favorit Maxim a jedna maminka tady na MK má syna s nádherným jménem Sofien, to se mi taky moc líbí..... 🙂

vafle
20. únor 2012

@agnessa jé my taky chtěli dorotku a theodora 🙂 nakonec jsme dali filip po tátovi ale dorotka je v pořadí 🙂
jinak Damián se mi taky moc líbí původně jsme chtěli všechny děti na D ale nedala bych jakékoli jméno bez souhlasu otce....matka dává život a otec má dávat jméno - vím že žijeme v moderním světě ale právě proto bych svému muži tohle právo neupřela

adellaide03
21. únor 2012

@lucisa To jsou taky zajímavá jména. Mě se líbí i ten Nathaniel, tak ještě uvidíme co nakonec vybereme a jestli to bude další kluk nebo holčička.

ponik25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
javurkka
7. dub 2012

Já jsem o Damiánovi také přemýšlela...mě se to líbí,moc.Je to krásné,jemné jméno,můžeš mu říkat damiánku,dami,damínku..manžel moc nadšený nebyl a když nám utz ukázal druhou holčičku tak bylo po řešení🙂) a máme Denisku.

coufii
8. dub 2012

@amira55 Ahojky...Samuel je moc hezký...taky se mi strašně líbilo...ale nakonec jsem odstoupila...můj názor je že to je "cikánský" jméno 😖 Damiánek je roztomilý ale jelikož jsme měli kocoura Damiána, tak s tím ti moc neporadím 😉 ale co třeba takovej Tadeáš 🙂

joygiorgo
8. dub 2012

Dorian - nazvykle a pekne