Jména pro dvojčata - jak jste dali po porodu?

daasqua
19. črc 2021

Ahojte, jsem zvědavec zvědavý a přemýšlela jsem, jak to dělají maminky dvojčátek stejného pohlaví se jmény.
a) Máte od začátku od prvních ultrazvuků (od 20tt např.) třeba dané "přesně tohle miminko bude Honzík a přesně tohle Kuba" a takto jména zůstanou rozdělená i po porodu? A dá se to vůbec uhlídat, kdo vylezl první, když mají podobné míry?
b) Nebo máte vymyšlená 2 jména s tím, že první vyleze Honzík a druhý Kuba (a je jedno, kdo byl kdo na UTZ)?
c) Nebo po porodu čekáte a prohlížíte nějakou dobu miminka a rozhodujete se, komu bude víc slušet jméno Honzík a komu Kubík?
Díky za osvětu

nase_mimi
19. črc 2021

Nad tim jsme vcera s manzelem zrovna premysleli🙂 ale cekame jen jedno, takze jen teoreticky. Jsem zvedava na reakce. Jinak ja bych je asi chtela nejdriv videt a pak se rozhodla🙂

daasqua
autor
19. črc 2021

@nase_mimi Já asi stejně 🙂 Viděla jsem třeba několik dvojčátek, kde každý vypadal úplně jinak, takže ke každému by se třeba hodilo jiné jméno 🙂

nase_mimi
19. črc 2021

@daasqua nebo jeste znama ma Agatku a Beatku, v tom pripade bych chtela, aby prvni narozena byla od A, druha od B...

daasqua
autor
19. črc 2021

@nase_mimi He, známá má Agátu a kdyby byla druhá dcera, taky chce Beátu 😀 Mně by se třeba líbilo i stejné počáteční písmeno nebo podobný tvar, typu Linda+Lenka nebo Daniela+Michaela.

marketa2016
19. črc 2021

@daasqua no ono je to jak v které porodnici, obecně lze děti pojmenovat až po porodu, ale moc rádi to v porodnicích nemají... U našich dvojčat jsme taky v břiše měli rozdělena jména, v porodnici jsme vyplnil papír a tam se ptala sestra, jak se bude jmenovat první a jak druhý narozený, chtěla jsme to podle strany, ale jelikož doktorka už byla pryč a ten, co měl operovat byl už na sále, takže mi nikdo nebyl schopen říct, kterého vytáhnou první (podle UTZ) a jelikož jsem nechtěla mít při narození u dětí "bezejmena" a nechtěla to komplikovat, tak jsem to dala podle pořadí, v jakém jsme jména vymysleli. No jelikož jsme věděla, který byl menší a který větší, tak vím, že se jmenují naopak, než jsme původně zamýšleli, ale když jsem je poprvé viděla a i jací jsou teď, tak ta jména jim přesně sedí takto obráceně, takže jsem ráda

daasqua
autor
19. črc 2021

@marketa2016 To jsem si taky říkala, že na to má porodnice vliv. Tak to je fajn, že to nakonec vyšlo tak, že jim ta jména lépe sedí 🙂

lucie7411
19. črc 2021

@daasqua my jsme je chteli pojmenovat az po porodu, abychom je videli a vybrali ktere bude ktere😊 nakonec mame chlapecka a holcicku❤

dominge
19. črc 2021

@daasqua já syny pojmenovala už v břiše. A když jsem šla rodit, přesně jsem jim řekla, který se jak jmenuje a i mi to přesně vyšlo 😉

malanoha
19. črc 2021

Mam teda jenom jedno dite, ale jak se bude jmenovat se me zeptali asi az ctvrt hodiny po porodu, nic jsme nikde hlasit predem nemuseli.. Tak kdyby to byly dvojcata, mohla bych si nejdrive urcite prohlédnout 🤷‍♀️

sherryel
7. pro 2021

@daasqua : já za chvilku rodím dvojčata a jedno je menší a druhé větší . Tak až je zváží tak jim řeknu ta je ... A ta je ... Já bych brala Ester a Eleanor, ale muž ještě dělá uraženého že nechci pojmenovat dítě Melanie ( jenže pak by byla meloun Baloun - to fakt nechci ) 😁😚

sherryel
17. bře 2022

@daasqua : nakonec máme Nelu a Stelu ...

daasqua
autor
17. bře 2022

@sherryel Gratuluji, dvě princezničky 🙂 A jak jste to nakonec dali - ta větší byla od začátku daná nebo jste to vybrali až od pohledu?

neliiinka
17. bře 2022

@daasqua Dcera měla být celých 9 měsíců Agátka.. den před porodem jsem si to rozmyslela a dala jsem Beátku😂 a kdybych jednou měla ještě holčičku, tak to už Agátka bude!😂😂😂

sherryel
18. bře 2022

@daasqua : ta menší byla i první v pořadí takze bylo jasné že bude Nela a druhá " tlustější" Stela ( pořadí v abecede a Stela Zázvorková bylo to jasné ) ... Porod byl rychlý a pohodový - furt jsme žertovali...

herminka
18. bře 2022

@daasqua Dobrá otázka! Já dvojčata mám, ale různé pohlaví, takže tam to bylo jasné. Ale když se nad tím zamyslím, tak miminka mají v břiše od určité chvíle "pevné místo", jedno je blíž porodním cestám (dvojče A) a druhé dál (B). Takže já bych asi už od prenatálu (od chvíle, kdy bychom se rozhodli pro jména) myslela na každé jeho jménem.

daasqua
autor
18. bře 2022

@herminka Já bych asi dala od pohledu 🙂 Viděla jsem několik dvojčat, kde každé dítě vypadalo dost jinak. Ale bylo by to takové zvláštní, mít na začátku jen A a B.

xvitko13
18. bře 2022

@daasqua máme Nelinku a Nikolku. Podle ultrazvuku před porodem bylo dvojče A první, větší, narodila se první - Nikola. Nelinka už v bříšku byla menší a bylo to tzv. Dvojče B. Takže ano, už před narozením jsme věděli a i uváděli zdravotníkům, že menší bude Nelinka.

hafika
22. čer 2023

Naše dvojčata byla prakticky stejně velká při narození i celou dobu těhotenství. Které bude které se mě ptali až na sále. Jméno jsem dala podle pořadí narození, nějak mě nenapadlo pojmenovat děti už v břiše, bylo to příliš abstraktní.

alpakovo
23. čer 2023

@daasqua to se rodič hodně pomstí 🤣 Máme Patrika a Petra a dělá to některým hodně problém a to jsou 4 roky od sebe.... U sousedů mají Natálku a Amálku a je to to samé 😁

hankav4
23. čer 2023

@daasqua Máme jednovaječné holky, jména jsme měli vybrané,ale rozhodli jsme se až na sále která se bude jak jmenovat.Máme Natálii a Terezii ❤️Doma ještě starší dcera Viktorie...

evawest
23. čer 2023

My jsme si nedali rict, jestli cekame dve holky, dva kluky nebo parecek, takze jsme meli vymyslena 4 jmena. Pro kluky Arthur a Elliot, pro holky Aria a Naya. Kdyby byl parecek, byli by Arthur a Aria. Takze jsme to meli podle toho, kdo vylezl driv. Jelikoz se narodila prvni Aria, pak uz byly jen moznosti Naya nebo Arthur. A mame Nayu.

vendes
23. čer 2023

@daasqua Porodnice na to vliv nemá. Prostě řekněte, že dáte jméno po narození a šmitec. Stejně se správně ještě musí přijít zeptat, zda jméno uvedené v papíru opravdu souhlasí.

sebestka
24. čer 2023

@daasqua Tak už v břiše poznají miminko A a miminko B. Třeba kamarádka věděla, že čeká 2 holčičky a řekli si, že první miminko, co vyleze bude Andrea druhá Šárka.

hanka_12345
25. čer 2023

Ale z toho ultrazvuku nepoznas prece tvare..kdyz je pojmenujes,pak porodis...stejne nevis ktere bylo které...nebo jo?🤔

herminka
26. čer 2023

@hanka_12345 Dvojče A je blíže porodním cestám, dvojče B je výš. Tato poloha je od určité doby (už si fakt nevzpomínám, odkdy, dětem je 10 let) neměnná. Takže i po porodu je jasné, které dítě je které.