Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neuspávám dítě, dělám dobře?

majsi
28. pro 2014

Chtěla jsem se Vás zeptat, jaký máte názor na uspávání dětí. Už se mi několikrát stalo, že mi známí co byli u nás přes noc řekli něco v tom duchu: " Ty ho tam necháš chudáčka samotného? Běž za ním!" Když se to stalo už několikrát, říkám si, jestli nedělám něco špatně. Večer máme s naším 1,5 ročním synem rituál, že jak začne jevit známky únavy, což většinou bývá kolem půl osmé, jdeme jej vykoupat, pak sní kaši a jde do postýlky. Já nebo manžel mu zazpíváme nebo řekneme pohádku a pak nekompromisně odcházime. Malý má v pokoji tlumené světlo od chůvičky a spí tam sám. Někdy trvá ale i hodinu než usne. Do pokoje se za prohlazením vracíme jen když hodně pláče anebo déle kňourá. Jinak ho tam necháváme. Teď má novinku a někdy i buší dlaněmi do zdi, což ho ale většinou po chvíli přejde. Většinu času si brouká, přehazuje a vyhazuje peřinu v postýlce, natahuje hrací hračku a chvílemi i vykřikuje. Přes noc spí většinou klidně, občas zakňourá ze spaní nebo se vzbudí a chvíli pláče, ale většinou usne. Někdy si jej ale musím vzít na vedlejší postel aby znova zabral, což po přitulení je téměř ihned. To pak spolu spíme až do rána. Děkuji za odpovědi a názory!

drakenn
18. únor 2015

Já osobně nepotřebují nějakou "studii", abych rozuměla svému dítěti.. Děkuji Liduskabalanova za úžasný článek PA!! Je až s podivem, jak některé maminy ihned odsoudily názor zkušené PA, která denně pracuje s dětmi, aniž by se nad tím pouze zamyslely. Já to vidím jako neochotu něco měnit, když jde o vlastní dítě.. tady rozhoduje pohodlíčko a sobectví. Mám přeci právo na své soukromí.. to určitě ano, ale děcko potřebuje matku a pokud mamina dá přednost sobě? Smutné. Hodně zde na koníku přibývají články typu - 14 denní mimi nespí celou noc atd. Jak ho "naučit" tomu či onomu..Vlastní instinkty tu nějak chybí, převládá snaha ovládat dítě a učit
ho, jak co nejméně obtěžovat matku! Agresivních, zlostných a sobeckých jsou plné školky, možná důsledek těchto výchov, hlavně že má matka své soukromíčko a pohodlí

liduskabalanova
18. únor 2015

Dekuju za krasny prispevek ☺ ..
@drakenn