Noční buzení na hraní

miba10
7. lis 2018

Dobré ráno všem....

Holky mám dotaz. Stává se vám, že se vám dítko vzbudí uprostřed noci s tím, že je vyspinkane a chce si hrát? Naše malá (za pár dní jí bude rok) to dělá cca 2-3 do týdne. Je jedno jestli jde spát dřív nebo dyl. Třeba včera usnula v 19:15 a vzbudila se (když nepočítám vzbuzeni na mlíčko nebo žízeň) ve 2 ráno a prostě spát nebude a chce si hrát. Já už jsem na to nějak tak zvyklá, prostě jí nechám a ona to pak po těch 2 hodinách sama vzdá a usne. Jenže přítel dělá na 3 směny a nevyspí se. Navíc se v tehle situaci nemůžeme shodnout. On by nejraději stál u postýlky a zkoušel ji uspavat, jenže to pak může u té postýlky stát ty 2 hodiny. To už jsem zkoušela několikrát a bez úspěchu. Já jsem toho názoru, že ji prostě nechám i když se malá v té postýlce rozčiluje, protože si s ní nechce nikdo hrát. Ona totiž vyhazuje plyšáky z postýlky s tím, že ji je máme dávat zpátky a ona je zase vyhodí. Já ji je nezvracim zpátky, protože si říkám, že v noci si hrát nemůže. To s ní můžu rovnou vstát a jít si hrát. Jenže pak mi přijde, že ji dám najevo, že je to všechno v pořádku.
Máte někdo zkušenost nebo radu?

miba10
autor
10. lis 2018

@antoinet jenže když vyndam světýlko, tak neuvidím když ji budu dělat mlíčko v noci. A když budu courat do kuchyně a zpátky tak to ji vzbudím určitě

antoinet
10. lis 2018

@miba10 já jsem teda všechny děti jen kojila v polospánku, tak tohle neznám, ale kvůli případnému přebalení mám po ruce takové slabé světýlko, co se zmáčkne (není do zásuvky) a pak se zase může hned vypnout.

miba10
autor
10. lis 2018

@antoinet ono to bezpečnostní světýlko nesvítí bůh ví jak moc. Nemyslím si že zrovna tohle bude ta příčina. Teď se 2 noci po sobě vzbudila jen jednou za noc a pak až ráno. A nic jsem nezměnila.

kittyy17
10. lis 2018

Oba kluci to na mě zkoušeli. Byla jsem nekompromisní, dala jsem flašku mlíka, a řekla jim, že v noci se spinká.
Žádné ústupky, hrani, vytahování z postýlky, nic. Pohladit v postýlce, dudlíky, plyšáka, a spinkat.
Pokud ovšem nerostou zuby. Když má trápení a chce maminku, tak pochovat a vzít k sobě. Když si chce hrát, tak do postýlky....

kittyy17
10. lis 2018

@miba10 světlo řeším tak, že si rozsvitim na chodbě, nebo jen v kuchyni. Jen tak, abych viděla a v pokojíku nebylo moc světla. A dudlika mám svítícího 😉

ahojahoja
10. lis 2018

Holky.. opravdu si myslite ze jsme tak blbe, deti se vzbudi a ,,pojdme si hrat,,...??! Dodrzuji ,nocni klid, nevytahuji v noci z postylky (mimo krmeni prebaleni popr.mazleni) a stejne se to deje.. tyhle komentate typu: v noci je tma jsou opravdu mimo a kdo nezazije nepochopi..

miba10
autor
11. lis 2018

@kittyy17 to bezpečnostní světýlko mi udělá min světla, než když budu svítit z chodby.... Dudlíka máme taky svítícího.

miba10
autor
11. lis 2018

@ahojahoja takže když se mi v noci vzbudí, brepta si tam, vyhazuje plyšáky a dudlík z postylky, vejska si u toho, tak to není hraní? Co to teda je?

milius
18. lis 2018

@miba10 měli jsme úplně stejný problém s tím rozdílem, že to bylo každou noc!!!!,🤐 Pomohla nám kniha každé dítě může dobře spát. Kniha se netýká jen "vyrvavaci metody", kterou jsme ani neaplikovali.ale díky knize jsme zjistili, že spi dcera příliš hodin denně a proto se v noci budí vyspana. Museli jsme zrušit jedno spani přes den a šla později večer spát. Za pár dní si zvykla a v noci se už nebudila. Zázrak 😉

milius
18. lis 2018

Když čtu tvé příspěvky, tak je to jako bych se vrátila o rok zpět 😀 jenže my měli ještě starší dceru ve vedlejší místnosti a ta mladší ji budila, nemohli jsme ji nechat plakát. V posteli nám neusnula, jen když ležela mě nebo manželovi na brise, tak byla v klidu ticho, ale nespala. Taky ji manžel bral párkrát do obýváku, do hodiny byla tuhá. Ale kdo to má snášet, že? Nepomůžou zatemňovací zavěsí, nesnaží se o pozornost...myslím si fakt, že máte stejný problém jako my. V té knize je to perfektně napsané o spánkovému režimu deti, přečti si ji, čase stáhnou PDF. Uvidíš, že neprohloupis a nemusíš ji nechat vyřvat, o tom to u nás nebylo.

miba10
autor
18. lis 2018

@milius a můžu se zeptat kolik hodin vám spala, když jste měli tento problém? Já si a vyrvavaci metodu nepotrpim. Sice ji občas nechám chvíli se vztekat, ale možná tak maximálně 5 minut, dyl to nevydržím 😕 nám přes den spí maximálně 1,5 hodiny a večer dyl jako půl sedmé nevydrží. (ráno se budí po 5 hodině a už prostě neusne)

miba10
autor
18. lis 2018

@milius já ji nenechává a nechci nechat vyrvat. Jsem s ní v ložnici, ale není to nic platné. Ani když ji hladim, placam nebo ji jakoby houpu.

milius
19. lis 2018

jak jsem psala, ve vašem případě nejde o to ji nechat vyplakat. nejde vám o to ji naučit usínat. psala jsem o tom,abyste se nelekla, co to doporučuji za tyranskou metodu. vůbec ne. zkráceně a zjednodušeně jde o to, že každé dítě má určitém věku svým tělem daný počet hodin, které má za 24hod spát. Každé dítě to má jinak, některé spí v roce 15hod denně jiné 10 hod denně.Rozdělené většinou na dopolední a odpolední spánek + noc. Kolik hodin má spát vaše dítě se dozvíte sledováním a zapisováním během jednoho týdne (je to vše popsané v knize). Pokud má dítě spát 12 hod za den, dopoledne usne na hodinu, odpoledne na dvě hodiny, dáte ho spát v 19:00 tak po něm nikdo nemůže chtít, aby spalo až do 6:00, protože dohromady je to 14 hod za den. To znamená, že se klidně začne budit v noci a je dvě hodiny vzhůru. Neříkám, že vaše dítě musí spát 12 hod denně, ono může potřebovat spát třeba jen 10 hod denně, třeba je nespavec, ale pokud chcete, aby vám spalo v noci a nebudilo se, musíte tomu přizpůsobit spánkový režim během dne.
Fakt stojí za to si knihu přečíst, vynechejte vyřvávací metodu, vás se to netýká!!!

milius
19. lis 2018

jsou lidi, kteří nevěří tomu, že by se dětem měl nastavit nějaký spánkový režim. Že se má dát dítě spát, když je prostě unavené. To jsme dělali u obou dětí do jednoho roku věku a holky spaly třeba 4 denně 20 minut, to byla hrůza, byly permanentně unavené a protivné. Mladší dceru jsem prostě nedala spát dopoledne, i když se vzbudila v 5:30, byla protivná, dala jsem ji spát hned po obědě asi o hodinu dřív než obvykle. Asi po 10 dnech spala hodinu a půl v kuse!!!! To bylo neuvěřitelné, prostě se jí ty dvacetiminutovky spojily v jedno spaní. a najednou nebyla problém ji večer dát později spát a to o víc než hodinu, protože z toho poledního spánku byla nabitá. U vás to může být samozřejmě trochu jinak, ale od toho je ta kniha je tam spousta praktických příkladů, určitě tam najdete svůj případ.
Znám to třeba i u sebe, když se mi po nedělní obědě podaří usnout s holkama po obědě, stačí 20 minut spánku a v noci se budím a špatně se mi spí 🙂

bayt
19. lis 2018

@montyjack To má být vtip jo? Terapie pevným obětím??? Na ani ne roční dítě? Pane bože, ty to vidíš.

miba10
autor
19. lis 2018

@milius něco na tom je. My dáváme malou spát když už s ní nemůžu vydržet. Jen mi vrtá hlavou, že přes den spí stále stejné, ale někdy se vzbudí a někdy ne. Teď teda už týden je klid (ťuk ťuk) a v noci se vzbudí max na mlíčko nebo plinku. Ale na knihu se podívám. Díky ta tip

milius
19. lis 2018

@miba10 to je těžké, může teď mít třeba růstový spurt nebo prostě větší potřebu spánku.vyzkousej a klidně napiš jak to dopadlo

ivetafairaislova
18. únor 2024

Ahoj holky, vy co tady píšete že si s dětma v noci hrajete..jak dlouho to trvalo? Měsíc, dva, 1/2 roku, dýl? Jen na co se mám připravit. Malej mi vstává pravidelně v 1:20 se řevem, hodinu stojim u postýlky a uspávám. Ještě k tomu se převrací na břicho a nechce ležet na zádech. Jsem už zoufalá.

kubesovaadelka
18. únor 2024

@miba10 joooo tohle je obdobicko co znám. Malé jsou dva roky a je to tu stále. Už ne v takové míře, ale obdělá okna na 2 Hodiny tu byly také. Spím s malou v pokojíčku na velké posteli a partner zvlášť, jinak by se nevyspal. Radu nemám, ale držela jsem se toho nerozvecovat, v hraní jsem ji nepodporovala, ale i tak vydržela být dvě hodinky vzhůru. Nejvíc zabralo si ji vzít do náruče, jak už tu jedna maminka zaminovala, to se uklidní a do půl hodky usne.