Noční kojení a postýlka. Máte trik na spaní v postýlce?

misa250
2. bře 2022

Přeji hezký večer,

Mam druhou holčičku a ta je kojena. Usíná u prsa ale problém nastává v přesunutí do postýlky - vzbudí se a začne plakat než zase usne u prsa. Přes den se dá uspat i jinak ale přiznám se, že v noci nemám moc energie s ní chodit, zpívat nebo houpat.

Starší dcera byla na UM takže ta v postýlce už usínala a spí v ní krásně do teď. Od roka spí ve svém pokojíčku.

Je nějaký trik na to spaní v postýlce nebo to chce prostě čas a pak to třeba nějaká půjde..? Nebo jste pak měli děti v posteli i vas pořád?

Děkuji 🙂

rencinka87
4. bře 2022

@misa250 nas druhy syn postylku ani nemel 😁 uz v porodnici spal se mnou v posteli. Doma se kojil co pulhodinu, hodinu, predstava, ze ho po kazdym kojeni jeste nekam prendavam, to bych dlouho nevydrzela. Navic jsem uz i se starsim nekontrolovatelne u nocniho kojeni usinala, takze bylo bezpecnejsi kojit v posteli a spat spolu - ani jsem kolikrat nevedela, kdy a kolikrat jsem kojila, proste jsem to zaspala. Vysledek je klidny dite a ja jsem nepadala na usta (kdyz jsem se pres den musela venovat starsimu). V jeho dvou letech jsme syna presunuli ke starsimu do postele, to jsem kojila uz jen na uspani, takze jsem pak proste odesla a sla spat k sobe. Doted spi oba spolu a uspavam je vecer, ale uz jen pohadkou 🙂
S takhle malymi se mi spalo dobre, starsimu uz je 5,5 a to jsem rada, ze spi u sebe, ale pritulit se k tomu miminku a spat u nej, to pro me bylo nejvic 🙂
Kojene deti funguji trochu jinak, prece jen jsou na mamu vic napojene, tak bych si to byt tebou uzila a zkusila presun treba za par mesicu, obzvlast kdyz neplanujes kojit dlouho, utece to rychle 😉

penelopaw
4. bře 2022

Tak bohužel se mi na Emiminu nepodařilo dohledat a tady nevím, kde v příspěvcích najít. Ale jsem si jitá, že ten článek byl v posledním vydaném ročníku časopisu Betynka.

penelopaw
4. bře 2022

Něco obdobného jsem našla zde, ale není to to, co jsem hledala:
https://www.rodice.com/jak-usinaji-deti/
https://www.babyweb.cz/nechce-vase-miminko-usno...

misa250
autor
4. bře 2022

@martiniii stáří má rok a 3 měsíce takze je každou noc doma. Když se nevyspi ani jedna s ani já...

misa250
autor
4. bře 2022

@penelopaw kouknu na to, moc děkuji 🙂

misa250
autor
4. bře 2022

@rencinka87 já si to i užívám. Už první jsem měla ráda u sebe a vlastně to tak mám do teď. Ta do teď nikde nespala a u babičky byla maximálně pár hodin 😁 Ona by to i dala ale já ne 😁 mám ji ráda u sebe, ale ta představa, že mám občas polštář pro sebe... Už se na to těším 😁

rencinka87
4. bře 2022

@misa250 jo, tomu rozumim 🙂 ja teda mela vzdycky polstar pro sebe, aby deti lezely na rovnem 😁 Ale delila jsem se o perinu 😂
Kazdopadne ted, kdyz spi v pokojicku a mam u sebe vysilacku, se budim casteji - vzbudi me, kdyz ruzne mluvi a vzdycha ze spani, mam proste porad v podvedomi, ze ho musim kontrolovat, kdyz neni u me.

misa250
autor
5. bře 2022

@rencinka87 na starší jsem ji měla taky, ale jen chvíli pak prostě přišla k nám takže už nějak nebyla potřeba.. Ale u tak mě vzbudí každý její pohyb a to by si člověk myslel, že na tu vzdálenost by to nemělo být možné 😁 polštář mám takový ten obrovský a měkký, takže do něj krásně zapadne a spí mnohem lépe než bez něj 😁

jani1989
29. kvě 2022

@misa250 ahoj, tak jak to vypadá s postýlkou po 2 měsících? Nějaký pokrok? Pomohlo něco? Já jsem na tom totiž úplně stejně - malý má 3 měsíce, plně kojen, v noci usne jenom u prsu, dudlíky nechce (navaluje se mu), když ho po usnutí přenesu do postýlky, do 5 minut je vzhůru. Takže s ním spím v manželské posteli a manžel se přestěhoval do vedlejší místnosti (nedával mé gymnastické přeměty v posteli při střídání prsou na kojení).