O kolik let je ideální mít od sebe děti?

beatrice.h
16. bře 2008

Holky, nevím jak se rozhodnout - manžel to nechává zcela na mě. 🙂 Máme 20 měsíční holčičku Beátku a nevím jestli ji pořídit sourozence dřív nebo později. 🙂 Jaké máte zkušenosti s dětma? Já jsem se sestrou o 3,5 let a nějak jsme to nezvládaly v dětství a v pubertě, až nyní jsme nejlepší dvojka - díky našim holčičkám, které jsou od sebe o 5 týdnů. 🙂

Co myslíte?????? 😉

f.nina
16. bře 2008

Tak já sem ze sestrou od sebe jen o destem měsícu,a už od mala jsme takové nejlepší kamarádky.Také můj nejlepší kamarád je z pěti sourozenců a jsou všichni po roce a klape jim to suprově.Já bych ale další miminko chtěla až když budou Patrikovy tak 5 let.Náš malej je totiž strašně aktivní dítě tak bych to 100% nezvládla.A chci se teďkom malému věnovat na plno což se dvěmi dětmi jde dost těžko a taky se těším až malej bude takovej velkej bráška 😀 😀 😀 😀

jabber
16. bře 2008

mnauu - koukám, že vy máte doma taky veselo 😀 😉

jabber
16. bře 2008

silvik - to chápu, asi budu pak mít jednou taky takovej dotaz.... 😀

kacka.va
17. bře 2008

myslím, že je hodně rozšířený názor, že když budou děti brzo po sobě, tak si budou rozumnět. Já ze svého okolí víc případy, že se sourozenci, kteří jsou v rozmezí 2-4 roky nemají rádi a našli k sobě cestu až v dospělosti. Pro mně by bylo fakt ideální, kdyby se mi druhá mateřská nebo rodičovská kryla s obdobím, kdy první půjde do školy. Já bych měla celé dopoledne na věnování se druhému mimču a zároveň by to první nemuselo být hned v první třídě ve družině, což si myslím, že je to nejhorší co může být - když si dítě zvyká na školu a ještě tam musí skejsnout až do odpoledne.

xsipm04
17. bře 2008

Teda Mnauu- to je hustý 😀 dvě děti a za rok a něco málo jste si střihli další 😀 a já se s jedním dítětem bojím, že bych druhý nezvládla ☹ Tak koukám, že zvládnout se dá všechno 🙂 Mě by teda osobně docela zajímalo, jaký to je, takhle tři fakt malý prcci doma. Asi to musel bejt pěknej záhul, co 😝

zany
17. bře 2008

Kacko, máš pravdu v tom, že to že si budou děti věkově blíž nezajistí to, že si budou rozumět... Ale oni se nemusí rozumět i když budou mít od sebe víc let... Je to podle mě dost individuální 🙂

Mnau, tak to jste dobří, že po dvojčatech jste šli ještě do dalšího a takhle rychle po sobě 😵 To musí být teprve kongo 😀

skuli
17. bře 2008

Já mám děti co 6 let a je to podle mě super.Každé jsem si pořádně užila,když se narodilo další mimi,tak to starší nežárlilo.A taky mi ty starší pomůžou,povozí,pohlídají,takže nesedím pořád doma.Naštěstí ta nejstarší holka je moc rozumná a chce hlídat sama od sebe.Mají mezi sebou moc hezký vztah,mladší nebere starší hračky,protože ta už si s něma nehraje 😀 Miminko všichni milují a je to náš benjamínek.

marinka
17. bře 2008

skuli, přesně kvůli těmto důvodům bych chtěla druhé mimi taky až tak za pět, za šest let, až půjde malá do školy.. Druhé mimi si aspoň pěkně užiju a Anička mi s ním už jistě ráda pomůže a žárlit nebude - jako školačka už bude mít jiné starostí a zájmy, než vlát mamce kolem krku 😀 Akorát se trošičku bojím toho, jak nám to potom půjde, malá je po IVF a s největší pravděpodobností ho budeme muset absolovat i u druhého dítko. Pokud bychom čekali pět let, budu mít třicet. To sice není žádná hrůza, plno lidí má v tomto věku první dítko,ale u IVF se s věkem snižuje pravděpodobnost úspěchu. Tak řeším dilema - risknout to a doufat, že to vyjde za těch pět let a bude to tak, jak si přeju (ale s rizikem, že se to nemusí podařit vůbec), nebo do IVF jít dřív a zvýšit tím šance, že Anička bude mít sourozence, i když ten věkový rozestup nebude takový, jak bych si přála. Když si to tak čtu, tak mi připadá rozumější ta druhá varianta 😖

jabber
17. bře 2008

xsipm04 - soudě podle toho, jak hustý to bylo u bráchy a to bylo synovcovi už 2,5 roku, když se holky narodily, tak si tohle co má mnauu teda fakt nedokážu představit 😅 😀 . Švagrovou strašně obdivuju - a mnauu taky - že to zvládá 🙂. Párkrát jsem je hlídala všechny 3 celý den sama a měla jsem pocit, že mít tohle doma pořád, tak jsem už buď v blázinci nebo v kriminále 😵 🙂

maart
17. bře 2008

....Holciny zlaty, mrknete se dobre, co ma mnauu u posledniho miminka.... 😢

zany
17. bře 2008

No s tím nežárlením u starších dětí nevím nevím... Švagrová má děti 6 let od sebe a ten starší je na tom docela bit... Učí se až večer, protože dřív na to kvůli mladšímu není čas 😒 bylo na něm vidět, že by si potřeboval už s někým hrát a ten mlaší na to ještě nebyl. Když začínal lézt, tak ho tahal za nohy... 😒 A tad dál...
Takže co je vlastně ideální? 😕

Marinka, tak v tvém případě nevím nevím, ale asi bych se přikláněla k druhé variantě 😵 Ale třeba s 3-4 letým rozestupem 😵 To by snad mohlo jít, ne? 😕

marinka
17. bře 2008

zany, zase to bude případ od případu, někdo je mamánek a někdo do světa 🙂
Asi máš pravdu, možná bychom to mohli zkusit za ty tři roky.. Vím, že bych si pak hrozně vyčítala, kdybychom čekali a ono to nevyšlo, že se to nepodařilo jenom kvůli mojí pohodlnosti 😖

ambret
17. bře 2008

Ahojky ono je to asi u každého jinak. někdo má děti pomalu po roce a vyhovuje mu to, z toho já bych se asi zbláznila a někomu to vyhovuje zase jinak. taky záleží na děcku jak je hodné a na mamče jak to zvládá. Já mám děti 8, 5 a 4 a v listopadu čekáme mimi a můžu říct že je to pěkná honička. ta nejstarší je nejhodnější, prodtřední je Hyper a ta nejmenší je Super Hyper a mám co dělat 😀 😀 😀

zany
17. bře 2008

Ambret, tak to se máš na co těšit 😀 😀 😀

Marinko, ten starší synovec bude ale hodně do světa, protože se ničeho nebojí, všechno zvládá dřív oproti tomu staršímu... Holt má příklad, tak mu to jde 😵
Je to fakt hooodně individuální 😵

Maart - myslíš, že ho jako nemají? 😕

marinka
17. bře 2008

já jsem to taky tak pochopila, jako maart, když má napsané, že je strážný andílek ☹

andelka
17. bře 2008

No ono se říká, že když zemře malé dítě, stane se z něj andílek v nebi. ale to snad ne, ne? Nestraš.

marinka
17. bře 2008

tak snad ne..

jabber
17. bře 2008

maart - no jo ☹ , takhle jsem to vůbec nepochopila... ☹ . Čím víc o tom přemýšlím, tak to tak asi bude.....ach jo, to je mi teda moc líto.... 😢 ☹

andelka
17. bře 2008

No já nevím.Kdyby se mi někdy něco tak zlého stalo, tak to rozhodně nepíšu do PASu. Zvlášť když by se mi tam pořád ukazovalo, kolik by už mimču bylo (...má...let)

xsipm04
17. bře 2008

mnauu, to se omlouvám, taky jsem to trošku nejdřív nepochopila 😔

Nicméně je pravda, že když maminy zvládnou dvojčata, tak proč by neměli zvládnout děti s odstupem rok a víc. I když je to asi pěknej záhul, ale s dvojčaty to musí bejt mazec ještě větší 😝

haluskacz
17. bře 2008

mam deti s odstupem 21 mesicu a 26 mesicu a i to je uz docela hustyyyyy... 😀 ale da se to 🙂

jabber
17. bře 2008

haluskacz - strašně se mi líbí tvoje motto 😀

kacka.va
17. bře 2008

zany: to máš pravdu, že to není zárukou, že si budou děti rozumnět i když budou od sebe víc let, ale často se právě tohle uvádí jako důvod, proč chtějí mít lidi děti hned po sobě. já myslím, že je to blbost. 😉

maart
17. bře 2008

🙂 ....to motto Halusky je opravdu vyborny 😀 , fakt vyborny!!!

gedren
17. bře 2008

No ja to vidim spis s opacny strany, ze kdyz jsou decka od sebe hodne let (jako ja tech 7 od segry), tak prakticky ani nemaji sanci toho detstvi najit spolecnou rec. Kdyz ja se ucila cist, segra balila prvniho kluka, kdyz ja balila prvniho kluka, segra uz byla vdana 🙂. Kdyz jsou ty decka min, neni to zarukou niceho, ale aspon tu sanci maji, a zalezi to pak uz na nich.

Rozhodne nebdu mit dti jen proto "aby si rozumely", pro me jsou i ted v dospelosti vetsi oporou pratele, pro manzela taky, a to ma dve segry relativne vekove blizke. Ale prijde mi, ze pro Helcu bude fajn, kdyz se bude moct s nekym vyblbnout, ja jsem byla pro svoji starsi segru spis takova zatez, ze me dostala na krk, kdyz sla nekam s kamoskama nebo s chlapcem 🙂, moc z toho nadsena nebyla, a asi bych nerada, aby takhle dopadly moje decka 🙂

maart
17. bře 2008

Jo Gedren, mas pravdu, ted kdyz nad tim tak premyslim, tak nasi kluci se spolu proste taky skvele vyblbnou a nachechtaji....pravda, nam s manzelem z toho jde nekdy hlava kolem, ale i tak je to sranda je pozorovat. Nevim, jestli si budou rozumet jako dospelaci (ja si se svoji o 3 roky starsi sestrou ted bohuzel moc nerozumim....shodou okolnosti i kvuli memu poctu deti 😉 ), ale ted je jim spolu fajn, je to proste parta hic, jak rika nase detska Dr., kdyz tam s klukama jdu.

mnauu
17. bře 2008

andelko, vis, na tyhle stranky chodim uz hodne dlouho... tehdy jsem jeste ani nebyla vdana, nemela zadne deti... takze holky z fora tu se mnou prozivaly jak prvni, tak druhe tehotenstvi... vedely o narozeni Beanky... ona proste patri k mym detem a to, kolikate narozeniny by slavila mi nepripomina PAS, to mam hodne hluboko zaryte bez ohledu na jakekoliv kolonky kdekoliv 😔 nechci aby to vypadalo morbidne, ale pro me je horsi videt tam "jen" dve, proste Beu skrtnout, to nejde 😔

ale holky, ja vas nechtela rozhodit, abyste premyslely, co se stalo, takze zpet k tematu: jen jsem vam chtela rict, ze kdyz takove "nadeleni" v podobe nekolika deti nebo deti hodne rychle po sobe prijde, tak uz nad tim nepremyslite, proste proto, ze na to nemate cas 😀 , a pak najednou zjistujete, ze se to fakt da zvladnout, haluska je krasny priklad 😵 takze podle me neexistuje idealni vekovy rozdil ani z pohledu deti ani z pohledu rodicu, proste je to hodne individualni, nikde to nefunguje stejne 😉

maart
17. bře 2008

.....mnauu...ja vim, ja si na to pamatuju...cetla jsem si to....je to strasne smutny a uplne rozumim tomu, ze Beanka k vam proste naporad patri 😵 😵 😵 .....A mas, holka, pravdu v tom, ze ten frmol kolem deti uz ani nejak nevnimam a urcite nejak extremne hluboce neprozivam. Dopoledne je klid a pohoda, to jsou klukani ve skolce, odpoledne "blazinec" zacina nabirat na obratkach, ale jde to...fakt to jde a z deti mam radost a presne jak pises, idealni vekovy rozdil neexistuje, vsechno ma svoje pro a proti.

zany
17. bře 2008

Taky bych nechtěla, aby byl mladší sourozenec pro staršího přítěž, jak píše Gedren 😉 My takhle měli známý a ty měli 3 děti vždy s odstupem 3 let... A my s bráchou byli stejně staří jako ti starší a ta mladší pro nás byla i tak zátěž, protože jsme jí vždycky dostali na krk, abychom na ní dávali pozor... A my když byli větší, tak nás zajímalo něco jinýho a vždycky jsme měli vztek, že jí musíme hlídat 😀 A je fakt, že od nás dostala solidní školu a je z ní fajn holka 😵 😵 😵
A rozhodně nechci abych měla děti jen proto, že si budou rozumět... Prostě to tak teď cítím a chci je 😵 Jestli si budou doopravdy rozumět je už na nich a jejich povahách... 🙂

Mnau, je mi to líto!!! 😔 Věřím, že to bylo těžké a rozhodně na Beu nemůžete zapomenout a vymazat ji ze svého života!!! Je fakt, že pokud máš další děti, tak nemáš rozhodně tolik času přemýšlet o tom co se stalo!!!

xsipm04
17. bře 2008

mnauu: Promiň, že jsem takový trdlo a nepochopila jsem to, než mě někdo trknul 😔 Mě to přijde právě hezký, že jí máš v pase zapsanou. Prostě je taky tvojí holčičkou a ségrou dvojčátek ať už je tady s tebou nebo ne.

Jinak já to taky pořád řeším. Teď mi zas někdo říkal, že by se měl dát věcem volný průběh, že prostě dopadnou tak, jak mají a že je nepřirozený jim bránit. No, tak si říkám, že bych nebránila, kdybych měla jistotu, že mě někdo pochopí, že na další dítko ještě nejsem připravená. Takhle se nějak pořád bojím, že nepochopí 😝 😝 😝 ale zase na druhou stranu si říkám, že to může být stejně jako s prvním dítětem, že stoprocentně připravený není člověk nikdy a vždycky je to vlastně nečím náročný a něčím naopak zjednodušenný. No, to vlastně vyplývá i z toho, co tu kdo píše. Menší věkový rozdíl, děti si jsou v dětsví blíž, větší věkový rozdíl, maminka se může novému děťátku víc věnovat a starší sourozenec může eventuelně i pomoct.Tak pořád nevím, kdy jít do toho dalšího a zatím odsouvám a odsouvám 😀