Ochraptělé miminko. Máte zkušenost?

malytlustyhroch
15. kvě 2020

Ahoj, stalo se nekomu, ze mu miminko znelo pri zvatlani najednou ochraptele? Syn uz druhy vecer zni pri vydavani zvuku ochraptele, rano tolik ne, mozna jen trosku. Prorezavaji se mu zuby, takze ted krici trochu vic nez obvykle, ale neprijde mi, ze o moc, rozhodne ho nenechavam vyrvat. Premyslim, co by to mohlo byt, jestli a kdy to resit s pediatrem.

malytlustyhroch
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kosi_cek
15. kvě 2020

@malytlustyhroch , ano, stalo se mi to, dokonce to šlo až ke ztrácení hlasu, taky jsem nenechávala mimčo vybrečet, snažila jsem se o opak. Když se mi to stalo poprvé, tak jsem za dr. šla, miminko si poslechl, předepsal Fenistil kapky, ale ty jsem nakonec ani nedávala a zase bylo brzy dobře. Takže záleží, jak se jeví celkový stav. Sama jsem ztrátou hlasu trpěla několikrát a nikdy mi vesměs nic moc jiného nebylo a chodila jsem do práce. PS. Taky jsem to neměla z přemáhání hlasivek, jen prostě na ty hlasivky sedl nějaký vir.
Když třeba ztrácí hlas miminko, tak to člověka dostane, ale naštěstí to u nás nikdy netrvalo dlouho, příště už jsem k dr. nešla.

malytlustyhroch
autor
15. kvě 2020

@kosi_cek
Diky moc za reakci, trochu me to uklidnilo 🙂

merope
15. kvě 2020

Tak mě se stalo něco podobného a skončil s antibiotiky (angína). Čili minimálně pozorovat, zda normálně jí - u nás to při pečlivém pozorování vypadalo, že ho bolí v krku (nebýt toho hlasu, si ani nevšimnu), odmítal jídlo a tak - teploty neměl.

Držím pěsti, ať je ok.

malytlustyhroch
autor
16. kvě 2020

@merope diky, uvidim, jak se to bude vyvyjet.

kosi_cek
16. kvě 2020

@merope, můj malý měl 3,5, už i mluví a jak byl teď ten svátek, tak mi přestal mluvit, nechtěl otevírat pusu, chtěl sice jíst, ale nic prakticky nesnědl, nevypil a odmítal snad polykat i sliny (když otevřel pusinku, tak mu všude tekly, jindy si chodil odplivávat na wc), taky byl hrozně mrzutý a teplota kolem 38mi, zuby už má všechny, tak jsme zvažovali pohotovost, kam se mi samozřejmě teď nechtělo, jak měl tu teplotu, tak nevím, jak by se k nám chovali a tak, myslela jsem na to, že by to ta angína mohla klidně být, tohle jsem taky prožívala poprvé, ale nehoršilo se to, tak jsem si říkala, že bychom do pondělí mohli vydržet a pak alespoň zavolat svému dr., jenže on si si dal v sobotu delší odpolední spánek a probudil se zdravý, bez teploty a nabaštil se, takže jsem to v pondělí už neřešila, vůbec nevím, co to bylo... Ale každopádně, jít k lékaři vždy znamená tahat tam nějak nemocné dítě, vždy existuje riziko, že tam chytí v tom oslabeném stavu ještě něco jiného, tak to vždy zvažuji a nejčastěji tam zajdu vždy v pátek, protože o víkendu jedině pobotovost a ta mi zase přijde, že bych ji měla používat, když je to obzvlášť špatné...No, není to vůbec jednoduchý, však člověk by potřeboval jen slyšet, to bude dobrý, nic to není, většinou to tak je, že se to dítko samo uzdraví a dr. a léky nepotřebuje (ba je do něj člo stejně horko těžko dostává).

merope
17. kvě 2020

@kosi_cek Tak u nás je výhoda, že pokud není fakt hnusné počasí, tak se u doktorky může s miminkem čekat venku před budovou - to jsem tam zrovna měla mamku, takže ona s malým venku a já jen zašla do čekárny.