Od kdy dáváte dítě do cyklosedačky?

anulis
30. čer 2015

Blizi se leto a dovolene a ja bych rada s 13 mesicni dcerou vyrazila i na kole. Je to moc brzo? Vubec nemam predstavu od kdy tam dite muze vydrzet sedet...diky 🙂

konidana
30. čer 2015

@anulis to musíte vyzkoušet. Na chvíli to již zvládne (pokud sedí a chodí). Syna jsem zkusila asi v 10m a nebylo to ono. V roce a čtvrt už v pohodě. Ale možná to bylo i tím, že jsem změnila zadní sedačku za přední - to se mu líbilo mnohem víc, protože jsme si mohli povídat a ukazovat.

paracka
30. čer 2015

@anulis pokud už dcerka sama chodí, resp vydrží delší dobu sedět tak klidně. My jsme koupili cyklosedacku polisport a malému i helmu na kolo

blahova_andrea
30. čer 2015

od roka na kratší cestu bych klidně zkoušela. popojet pro nákup a tak...vyzkoušet. ono ne každému dítko se tam musí líbit a záleží i na pohodlnosti sedačky. na nějaké delší trasy, výlety, cyklodovolenou...asi až od roka a půl (myslím, že se to tak doporučuje).

sara84
30. čer 2015

Jezdili jsme hned jak zacal sedet, na kratounke a postupne vice.Zpocatku se totiz bal..

dolda
30. čer 2015

Malá má rok a jezdíme, na delší cesty bereme i vozík za kolo.

anulis
autor
30. čer 2015

Dekuji holky...a muzete doporucit nejakou znacku? Na co se pri vyberu zamerit?

paracka
30. čer 2015

Polisport

dolda
30. čer 2015

Taky máme polisport.

fibrila
30. čer 2015

Se synem jsme začali jezdit na kole krátké trasy někdy v roce a kousek, máme Hamax Smiley a spokojenost. Některé děti (i starší) se na kole bojí, jiné nesnesou být přikurtované, potřebují volnost, chce to vyzkoušet.

sarajurka
30. čer 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

Malá má teď 13m a nevydrží nějakou velkou tůru, ale na hodinu až dvě to zvládá 🙂 a jinak nemáte nějkdo zkušenost s takovým tím přídavným vozíkem na kolo, ve kterém může dítě sedět? (nevím jak víc to popsat) A zdá se vám to bezpečné?

petrasipkova1
30. čer 2015

@sarajurka zkušenosti nemám, ale plánujeme pořídit, rádi jezdíme na cyklo dovolené, navíc se tam vejdou i dvě děti 🙂 , zdá se mi to na cyklostezkách nebo odlehlých místech bezpečnější než cyklosedačka přidělaná na kole.

anulis
autor
30. čer 2015

Tak uz jsem se divala na netu a ty polispirt vypadaji dobre. Dcera je zvykla byt uvazana i ve sportaku, takze si myslim, ze to ji vadit nebude...no zkusime a uvidime. Bylo by to fajn, kdyby se ji to libilo 🙂
@sarajurka taky jsem na tim premyslela, dat vozik za kolo, ale slysela jsem spis negativa toho...jako u vseho...hlavne to, jak je dite nizko a primo za kolem, tak se na neho celou cestu prasi...coz je asi pravda...

sarajurka
30. čer 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

@anulis To máš pravdu, to mi nedošlo, že se na malou bude prášit. Tak to asi budu muset najít jinou variantu, děkuju 🙂

konidana
30. čer 2015

@sarajurka Vozík za kolo je super, právě pro ty menší děti , než zvládnou delší jízdu na sedačce. My ho hojně využívali pro děti od 10.m(+2,5r) do asi (2r+)4r. Vozík nám vyhovoval pro dlouhé přejezdy(pár hodin), a děti zatím odpočívaly nebo spíš spaly. Že by byly nějak zaprášené jsem si nevšimla, ale je potřeba dobrý dlouhý blatník na zadní kolo. Bezpečný podle mne vozík je.
@anulis

eluska87
2. črc 2015

Ahoj my syna dali do cyklosedačky- máme tu polohovací hamax) asi v 10 měsících a super.první jízda byla taková no jak to říct- byl v něčem novém tak se netvářil,ale druhá už byla naprosto super a líbilo se mu to a dcerku jsme dali do sedačky měla 11 měsíců a super 🙂

cabalkova
2. črc 2015

@sarajurka Do toho cyklovoziku se prodavaji pylove a prachove sitky, navic pres je jeste takova "slida", ktera se da zatahnout, takze s tim prasenim to zas takovy problem neni, mame Croozer s dokoupenym odpruzenim a super, zrovna zitra vyrazime. 🙂