Od kdy se může používat chodítko?

lidunka1981
13. led 2010

Moc by mě to zajímalo. Známí mě říkali že by malá už mohla když měla 6 měsíců. Mě se to zdá ale brzo!!

shaula
18. únor 2010

Na stránkách České pediatrické společnosti v části "Stanoviska ČPS" najdete stanovisko k používání (či spíše nepoužívání 😉 ) chodítek.
http://www.cpsjep.cz/

sherry28
18. únor 2010

já se musím zastat ojo:oba kluky jsem měla v chodítku a nebyl žádnej problém 🙂 pokud je doma schodiště, tak klidně tak tam může děťátko i dolézt a spadnout ☹ pokud mu mamka doma vytvoří prostor pro chodítko, tak proč ne. Mý kluky to hrozně bavilo to, rozjet to a jet rychle a dojed, nehrozilo, že by z něčeho někam spadli.a chodítko má nárazník, takže z něj se nikam nedostane. Když jsem musela jít přiložit do kotelny, vždycky jsme ho dala do toho chodítka, protože jsem věděla, že se mu nic nestane, než kdybych ho nechala volně lézt 😉 a skoliózu z chodítka?to by tam to dítě opravdu muselo být ale dlouho 😀 ale hodina rozdělená do různých intervalů nevadí 😉

germik
18. únor 2010

my chodítko nepoužívame, i ked sme ich už niekolko zdedili po rodine 😅
našla som k teme: http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

zuzankast.
18. únor 2010

Ja v choditku jako mala byla a nic spatneho mi to neudelala i pres to taky nejsem zastance sedavych choditek. Ale co AKTIVNI CHODITKO? to se mi moc libi. Nedavno sem ho male poridila. Na tom podle me neni nic spatneho, kdyz uz ditko samo zacina chodit.

bera28
18. únor 2010

http://www.cpsjep.cz/cz/dokumenty/choditka_09_2...

Tady máš vydané stanovisko ČPS k používání chodítek. Skutečně nepřináší nic pozitivního, tak proč je používat, že.

pavlicka
18. únor 2010

taky znam negativni připad sedavého chodítka. najdřív nohy do o, došlapování na špičky, teď ve třech letech zkroucené klenby. fakt je, že děti chodí dřív a líbí se jim tam. my to prostě neměli a používali takové to aktivní chodítko - dítě připomíná penzistu v domově důchodců, ale jde to až když pevně stojí a chodí samo kolem nábytku

bera28
18. únor 2010

Pavlicka, ten penzista je dobrej 😀 😀 Takové to Activity chodítko jsme taky měli, dokonce nám ho schválili i na RHB, když kluk už chodil, ale jen s oporou. No a krásně se u něho rozběhal.

rioko
18. únor 2010

to Activity chodítko máme taky,Vojta se k němu zatím jen staví, ale to určitě neškodí když už dítě začíná chodit samo, na tom normálním chodtku nevdiím absolutně žádný přínos pro dítě, rehabka taky říkala, že v žádném případě nepoužívat, nadělá víc škody než užitku a bezpečné teda rozhodně není

zuzankast.
18. únor 2010

no hura, to sem rada, ze nejsem sama, kdo ma kladny nazor na aktivni choditko 😀 mala u nej rioko taky zatim jen stoji a hopsa, ale libi se ji a to je hlavni

fender
18. únor 2010

my malého do chodítka určitě nebudeme dávat vůbec. stejně jako s ním nebudu "chodit" za ruce, když nebude ještě sám pořádně stát a stejně jako ho neposazuju, když ještě sám nesedí.
to activity chodítko už mi přijde rozumnější 😎

klematis
19. únor 2010

my to aktivní chodítko máme taky, malý si zatím k němu nestoupá, ale když leze, tak ho jednou rukou tlačí před sebou a má z toho strašnou čurinu 😀

marecek4
20. únor 2010

taky jsme malýmu pořídili to aktivní chodítko,do sedacího jsem kdysi dávala starší dcerku-ale to už chodila-když jsem byla zrovna zaneprázdněná v kuchyni,nebo třeba věšela prádlo-a to proto,že se mi z něho nedostala do skříní,jinak jsem třeba pětkrát denně uklízela nádobí a nebo oblečení,tak se zabavila že lítala po předsíni a plavmo dojížděla ke dveřím,jednou jsem to opomněla a už se mi nastěhovala do šuplíku místo pokliček,jako starší obdobně lítala na tříkolce-rozběh,lehnout na sedátko a kam dojedu tam jsu

wsmoulinkaa
20. únor 2010

já měla první dceru v chodítku a druhá tam občas taky už je....když není vyhnutí...toto také nijak neřeším, kdybych měla poslouchat co vše dr nakáže, tak bych nesměla nic.... jsem asi stará škola 😀 😉

sherry28
20. únor 2010

wsmoulinkaa:přesně tak 😉 ono se může všechno, ale s mírou 😉 a hlavně jsem si všimla, že do chodítka nechtěj dávat mamči, co mají jedno mimčo, ono když pak má mamča dvě děti různě starý, tak je pak ráda, že ho může do toho chodítka na 10 minut dát a nic se mu nestane 😉
a musím říct, že osobně znám úraz z aktivního chodítka 😲 kamarádky malej nějak špatně stoupl chodítko mu ujelo a narazil se o něj ☹

shaula
20. únor 2010

Sherry - nemyslím si, že to souvisí s počtem dětí. Pokud někdo chodítkům nevěří a odmítá je, tak asi těžko tam bude dávat i své druhé dítě. To spíš bude hledat jiné možnosti 😉 Cesta je vždycky, jen ji najít 😉

xkolie
20. únor 2010

tak nám takybylo chodítko zakázaný, prý kvůli zádům, kyčlím a tím, že v něm pořád našlapujou na špičky tak si prý můžou i nějak pokazit šlachy a taky vodění za ručičky, tak jsme pořídili takový to aktiní chodítko, co tlačí před sebou, malá se s ním výborně zabaví a nutí jí to šlapat na ceĺý chodidla

bera28
20. únor 2010

Sherry, já mám dvojčata a nedovedu si představit, že bych jen pro svou pohodlnost nacpala jedno z nich nebo dokonce obě do chodítka. Zápory v tomto případě jednoznačně převažují nad klady, tak proč to dělat.

kubaka
20. únor 2010

já jsem chodítko nikdy nepostrádala, kluci byli od 3 měsíců na zemi a dělali co uměli. V necelém roce jsem malému koupila takový vozíček s hracím panelem, to už chodil, tak si ho vozil, ale dlouho mu to nevydrželo. Mám dojem že je dost jasné, že ta chodítka jsou prostě nepřirozená a dost drahá na to, abych do něj děcko odložila denně byť jen na 20 minut. To mi přijde škoda penněz 😅 Na tu chvíli se dá vrznout do postýlky, když už to musí být.

martinka81
20. únor 2010

Ono to ani není tolik o polsouchání "toho co Dr. nakáže", jako spíš o zdravém selském rozumu. Škoda, že se takové chodítko či klokanka a podobné nesmysly nevyrábí ve velikosti pro dospělé, aby si vyzkoušeli, jak je v tom pohodlně. Myslím, že takovému dítěti rozhodně více prospěje pobyt na podlaze na nějaké podložce, kde má možnost přirozeně rozvíjet své pohybové schopnosti, než pobyt v chodítku. Otázkou je, jestli si chodítko nekupují spíš rodiče, aby měli dítě kam na chvíli "odložit". A z krátké chvíle bude brzo půl hodinka, hodinka, proč ho tam nenechat, když se mu tam líbí (je to sice nepohodlné, ale má rozběh a rozhled) a když už jsme to koupili?
Myslím, že se dá do dítěte investovat jiným, smysluplnějším způsobem. A vůbec nejlepší investice je do jeho zdraví.

ilonecka
20. únor 2010

Jedna holka od vedle začala dávat holku do chodítka v pěti měsících, vycpávala to polštářem, aby jí holka nepropadla, protože jí vážila 3,80 kg. Narodila se a měla 1700g, takže takovej prcek. V těch pěti měsících už jedla svíčkovou a pribináky. Je to její třetí dítě. A ta se s tim teda nese.... i takový jsou lidi.

sherry28
20. únor 2010

shaula: vždycky je cesta ano, ale záleží jakou se vydáš 😉

sherry28
20. únor 2010

bera28: proč by jsi to měla dělat pro svou pohodlnost? 😨 to přece není o pohodlnosti, ale třeba o nutnosti 😉 a dvojčata jsou dvě děti stejně stará ne? 😉

sherry28
20. únor 2010

každý na to má svůj názor 😉 já jsem jenom pořád nepochopila, proč se tady mluví o odložení dětí, jako by se dávali do popelnice nebo někam jinam 😒 a doktoři říkají nedávat, protože už vidí jak ty mamky je tam dají a jezděj tam v tom půl dne, 😖 ale rozumově 10 minut v chodítku nevadí a to mi nikdo nevymluví, natož nějakej doktor, kterej nepozná zuby od zánětu ledvin atd. 😀

sherry28
20. únor 2010

jsem ze čtyř dětí a všichni jsme vyrostli na chodítkách 😉 a nikomu z nás nic není!!!! ani skolióza, ani nohy do O atp.prostě tohle je můj názor a budu ráda, když mi ho nebudete vyvracet a nutit mi svůj (také respektuji vaše) , díky 😉 🙂

martinka81
20. únor 2010

Nutnost cpát dítě do chodítka 😀 ??? Tak to je dobrý.

fender
20. únor 2010

natož nějakej doktor 😅 😀

mataharyy
21. únor 2010

Ahoj, tak se taky přidám doktoři všeobecně nedoporučujou chodítka, my tedy doma jedno máme a dávám do něj malého když potřebuju jít na záchod nebo tak, protože když ho nechám na zemi doleze ke dveřím, stoupne si o ně a já se nedostanu dovnitř aniž bych ho nesejmula k zemi (máme blbě otvírací dveře), ale dávám ho tam jen občas, ve stavu nouze, ale až od doby kdy si sám stoupá a za ruce chodí, mám kliku na šikovné dítě od prvních pokusů o stání a chůzi našlapuje na celou plochu nohy (i v běhadle) tak snad těch pár minut deně není až tak hroznejch... Jináč je to lezec horozlezec 😀

ilonecka
21. únor 2010

Naše holka v něm běhá už tři měsíce, lítá tady jako drak, taky našlapuje na celou nohu a prostě jí to v něm baví. Není v tom celý den, protože jí to taky nebaví pořád, to je jasný a kdybych měla poslouchat všechny rady paní doktorky, tak jíme mrkev doteď.

bera28
21. únor 2010

Sherry, tak se přiznám, že jsem tedy nikdy nutně nepotřebovala děti dát do chodítka. Pokud jsem je někam odkládala, tak jedině do postýlky 😉 Sice jsou stejně staré, ale byl mezi nimi výrazný motorický rozdíl - holka chodila sama před prvníma narozeninama, kluk až o půl roku později.

martinka81
21. únor 2010

Náš kluk se zase stavěl u nábytku a ťapkal kolem něj a taky ho to prostě bavilo. A kdyby se u něj v budoucnu projevil nějaký zdravotní problém se zády apod., tak já budu mít čisté svědomí, že jsem pro nic za nic nehazardovala se zdravím svého dítěte.