Odbourání UM při obědě. Měly jste stejno zkušenost?

lula86
1. dub 2020

Ahoj holky, syn už přes 2 měsíce baští zeleninu, maso a teď začínáme zavádět svačinku. Pořád se mi však úplně nepodařilo um u oběda odbourat úplně. Dostává k obědu 200ml zelenina+maso, trochu napít čaje nebo kojenecke vody (aby si začal pomaličku zvykat) a i tak chce mlíčko aspoň 30-50ml. Mlíko co pil 200ml jsem mu ubírala pomaličku, aby si začal zvykat postupně. Chci se zeptat, meli jste stejnou zkušenost nebo ne? Bojím se že když mu zvednu dávku jídla na 250 ml tak že stejně mlíko chtít bude, je to velkej jedlík. Děkuji za vaše zkušenosti, rady. Pěkný den Vsem🙂

drakenn
1. dub 2020

Dala bych na potřebu dítěte, pokud mléko k obědu vyžaduje, neupirala bych mu ho. Je ještě opravdu maly na nějaké odbourávání

martt
1. dub 2020

@lula86 Mému synovi jsem malé množství um po obede davala cca do roka a pul. Pak si to odboural sám od sebe.

lula86
autor
1. dub 2020

@martt já mu ho klidně dávat budu těch 50ml, už teď má skoro 8kg a to mu teprve za 14dni bude půl roku, takže prospívá jinak krásně.

lula86
autor
1. dub 2020
hasara33
1. dub 2020

@lula86 já bych to nehrotila 😉 buď ráda, že ti to mléko pije, mě po zavedení příkrmů začala mléko odmítat takže u nás se už jednou jen příkrmy a mléko akorát před spaním a to ještě musí být s trochou kaše a pak během noci se budí na mléko jednou 🙄 jinak jestli nemá ani 8 kilo tak buď v klidu, naše bude mít za 14 dní 6. měsíců a má 8,5 kila 😅

lilian2111
1. dub 2020

Ještě je malý, to mliko bych mu rozhodně nechala. Dcera pila UM před spaním do 3 let a dnes (5) vypije hrníček kakaa nebo kravského 🙂

lula86
autor
1. dub 2020

@hasara33 ty jo tak to mám bude ještě trvat než vás doženeme. My zatím jen oběd a svačinku z části jinak mlíko pije. Kaši mu dávat nechci spí krásně od 20-6h. bez nočního buzení.

lula86
autor
1. dub 2020

@lilian2111 tak to je krásný že vydržela dlouho.

hasara33
1. dub 2020

@lula86 já měla v plánu zavádět příkrmy také postupně, ale bohužel dítě si to rozhodlo jinak 😅 jinak kaši do toho mléka dávám proto, že jinak by mi to nevypila, mléko si dá v polospánku akorát během noci jinak to plive a vzteká se takže jí to přidávám alespoň do příkrmů

lula86
autor
1. dub 2020

@hasara33 tak to jo...aspoň že takhle to vezme.