Oploštělá hlavička. Má s tím někdo zkušenost?

p_ch
2. únor 2012

Holky, mám doma chlapečka-(7 týdnů) a doktorka nám vynadala že má oploštělé záhlaví. Máte s tím někdo zkušenost? já ho pořád polohuju ale bojím se aby to nebylo něco horšího....navíc když ho dám na bříško tak hlavu nechce zvedat a vzteká se! při porod měl obvod 36 cm a teď má už 40cm tak možná má těžkou hlavu a nebo je línej...jak ho motivovat aby se snažil zvednout hlavu a otočit ji? když ho položím obličejem dolů tak hlavu vytočí vždy jen na levou stranu a začne si buď cucat ruku nebo se vzteká ale nezvedá ji.... jsme s nim objednaní na neurologii tak snad se do té doby naučí hlavu zvedat...pomoc! :(

catharin
5. únor 2012

Ahoj,
tak já mám taky takový podobný problém. Jen u mě holky od narození byly na bocích, když spaly, polohovala jsem je v zavinovačce na boky, ale i tak má jedna halvu pěkně plochou 😀 A Dr. si nestěžuje, no a co.. Kamarádka taky tak a má to ještě u chlapečky, horší, jejda, o moc. A taky se to neřeší, není důvod, jako. Tak se mu to tak nelíbí, no a? On až bude více na bříšku a více sedět a lozit apod. Tak se to změní a když nee, no a. Kolik lidí má šišatou hlavu 😀 Mooc a nic si z toho nedělají, vlasy to zakryjí 🙂

ined77
5. únor 2012

@p_ch ...ahoj 🙂 . my jsme měli podobný problém se synkem, měl predilekci hlavičky, preferoval jen jednu stranu a cvičili jsme kvůli tomu vojtovku, vše se spravilo dá se říct brzy, cvičili jsme 4 měsíce, poctivě a malý byl pak v pořádku. na neurologii jsme byli sledováni do 2 let a už tam nemusíme 😉 ..
nám hlavička "dorostla", měl ji celkem hodně šišatou 😨 , ale dnes je to k nepoznání a má hlavičku jako melounek 😵 .
cvičili jsme od 3 měsíců do 7mi, 3x denně 😉 .

azeta
5. únor 2012

Ahoj, neboj to bude dobrý... Já bych to tedy neviděla jako catharin, určitě bych s tím něco dělala, ale pokud roste hlavička, tak to nebude nic hrozného 😉 Polohovala bych ho, jak píše ined na boky v zavinovačce, pečlivě střídat strany. Existují polohovací válečky a jiné pomůcky, kdyby byly zapotřebí, díky nim udržíš správnou polohu. Moje děti taky preferovaly nejprve jednu stranu a hlavičky mají krásný, takže mu dej čas a uvidíš, že to bude vše ok. Pokud bude potřebovat cvičení, to Ti kdyžtak doporučí ten neurolog, tak díky němu posílí syn svaly, které potřebuje a sama budeš koukat, jak se to rychle dá do pořádku. Držím palce a dej vědět, jak se to u vás vyvíjí 😉

azeta
5. únor 2012

Ještě mě napadlo zkusit hacku, tam se nemá o co oplošťovat oproti klasické postýlce 😉

renys
5. únor 2012

Ahojky, malej měl taky predilekci hlavičky, po pár dnech neustálého přendavání a podkládání se mu zalíbila pro změnu ta druhá strana, nepomáhalo nic, dávala jsem mu k hlavičce i mouku a slovník, vše si ručičkou odstrčil a
polohu na boku přímo nesnášel. Naše pasení koníků bylo úděsné, chudinka úplně přepadával, takže nám na rehábce zjistili zvýš. svalové napětí a cvičili jsme Vojtovku do cca 1 roku. No a hlavičku tedy jako melounek nemáme, ale má husté vlasy, je to krásný kluk, takže pohoda, hlavně, že má v pořadku držení těla a tak. Spousta z nás má šíšu, asi nikdo není úplně všude souměrný 😉 . ALE: možná by stálo za zkoušku pořídit si ty polohovací válečky nebo specialní polštářek, na netu je toho spousta.

catharin
5. únor 2012

Jak tu píšete, renys a azeta- ty polohovací polštářky apod. My máme polohovací polštářové klíny, mají je od 2 měsíců, ale sice taky ta starší má spláclou hlavinku, spíš na jednu stranu, neřeším to. Ono to nějak dopadne. S jednou cvičím taky vojtovku, ale na něco jiného. 🙂

slundo
23. únor 2012

Měli jsme to taky , malej měl jednu stranu oblíbenější a na tu druhou nemohl hlavičku dotočit. Měli jsme cvičit Vojtovku, ale než jsme tam šli, malej začal krásně otáčet hlavičku na obě strany a nebylo to potřeba. Ve většině případů se to upraví samo. Je dobré mít třeba sedátko a nebo nosit mimi tak, aby koukalo před sebe a mohlo libovolně otáčet hlavičku. Jinak polohovací válečky, motivační hračky ani otočení postýlky u nás nepomohlo, u někoho to zabralo. Pokud vás pošlou cvičit Vojtovku, tak se tomu nebraňte, většinou se to rychle spraví. Když by se to nechalo, tak by to malýho blokovalo v dalším vývoji.

hanka10
22. čer 2012

@p_ch Ahoj. Omlouvám se, ale mohla bych se zeptat, zda se oplosteni spravilo a jak jste to nakonec řešili. Máme to samé. Na levé zadní straně oplosteni + levostrannou predilekci, takže budeme chodit cvičit. Díky.

p_ch
autor
22. čer 2012

@hanka10 spravilo se to tak nějak samo 🙂 cvicili jsme vzdy jen na RHB (doma ne) ale hodne jsme polohovali Dalinka na boky a na stranu kam hlav tolik neotocil dali treba kolotoc aby mel důvod hlavu otocit... jinak ž má hlavenku kráááááásnou takže buď v klidu.... jak staré dítko máš?

hanka10
22. čer 2012

@p_ch Je mu 7 tydnu. Příští tyden jdeme poprvé na fyzioterapii. Neurolozka mi řádila dávat přes den spát na brisko a natáčet hlavičku, ale ted mám pocit, že jsem to špatně pochopila, jak to mám dělat. Asi ji budu muset zavolat.

eva201218
31. srp 2012

nám pediatrička řekla, že s oploštělou hlavičkou nemáme dělat nic,že se to do 1 roku samo spraví.