Osmiměsíční dítě neumí usnout

eevaaj
30. bře 2017

Ahoj,

mám osmiměsíčního syna. Ze začátku dítě za odměnu, pořád spal na jídlo jsem musela budit (s kojením velké problémy, 2 měsíce se to učil). Pak spal přes den v hačce a večer nakojit a spícího přenést do postýlky. Měli jsme měsíc, kdy jsem ho v bdělém stavu večer dala do postýlky, rozloučila se, odešla a on spal až do rána.
Pak mu ve 4.měsíci začaly růst zuby, nemá dudlík, nešel uhoupat, takže jsem konejšila kojením.

Situace je teď taková, že má 8 zubů (info jen proto že další zatím neočekáváme 🙂) a přes den mi usne snad jen v kočárku, nebo při kojení. Když u kojení, přendám do hačky, protože při uložení do posýlky na rovnou plochu se okamžitě přetočí na břicho, sedne, stoupne a konec - to už pak není vůbec schopen zabrat.

Večer usne u kojení, a protože kojim v posteli, tak ho přenesu opět na rovnou plochu a obvykle spí. Akorát ne colou noc do hodiny až dvou se probere. Pokud se nechyystám ještě spát, většinou chovám a odložím zpět do postýlky, pokud už chci spát a odložení se nedaří, vezmu ho k sobě, nakojim a spíme.
V noci se stále budí, někdy kojim, jinde blbne po posteli a v polospánku mlátí hlavičkou o matraci, o polštář, o mě a po nějaké době zas usne. Teď jsme tak na 4-5 probuzeních za noc, ještě nedávno se budil i 8x

Zažila jsete některá cosi podobného a jak jste naučily dítě spát ve své postýlce (alespoň přes den)?

Mám druhého, ale první se většinou nechal v postýlce uhladit - na tohohle to nezabírá. Je dost čiperný a jak ho položím na záda okamžitě se přetočí a stojí 😒

tifanyt
30. bře 2017

Když to bylo dítě za odměnu, tak vás teď asi za něco trestá 😀 Přiznejte se! Co jste provedla? 😀
Pokud pomáhá společné ležení, tak ho prostě do postýlky nevracejte a nechce si ho u sebe. Já vím, že to také není úplně ideální, ale já takhle spala 4 roky v kuse a přežila jsem to.
Máte na výběr - buď to budete dělat, jako teď a prostě to vydržíte a budete trpělivá a nebo si zkusíte noční spaní přizpůsobit tak, aby to bylo fajn pro vás pro oba.

eevaaj
autor
30. bře 2017

@tifanyt no mě jde spíš o ten denní spánek 😉

Nevím zač mě trestá, asi si úplnýho andílka nezasloužím 😀, první zas skoro v kuse řval...

barca877
30. bře 2017

Malá taky do roka přes den usnula jen v kočáře. Můžu vjet kočárem snadno do bytu takže jsem ji uspala i doma v kočáře (houpacím) a hotovo.V noci něco jako u Vás často vzhůru nebo v polospánku cestování po posteli. Nic nepomohlo. Museli jsme vydržet a po pár měsících to přešlo.Snažila jsem se ji co to šlo v noci jak usnula dávat do postýlky většinou tam byla jen pár hodin pak šup na bříško a už lezla ven ale nějak si na ni zvykla a tak v roce se večer nechala nakojit pomazlit a sama si přelezla do postýlky. Máme ji přiraženou až k posteli a sundaný bok. Teď spí relativně celou noc v postýlce nad ránem vleze k nám do postele. Večer usíná u nás v posteli chvilku si tam s ní lehnu a pak ji šupnu do postýlky občas vleze sama do postýlky a usne.

panickatlamicka
30. bře 2017

V 8 m zacina separacka, ta se muze projevovat i takto. Neresila bych, aby usinal jak driv, ale umoznila mu uspavat dle jeho soucasnych potreb (u kojeni, pohupovanim...sama vis 🙂 ). Jinak: to, co jsi popsala (myslim nocni buzeni), je pro me jakozto ,,majitelku" ditete s porouchanou packou off, nenaplneny sen. 😀 az ted skoro ve trech letech se budi jen dvakrat za noc. 😀

panickatlamicka
30. bře 2017

A jestli resis hlavne denni usinani, tak bych uspala u prsa, to pak uzmula a po anglicku zmizela z postele 😀 @eevaaj

eevaaj
autor
31. bře 2017

@panickatlamicka taky mě napadla separačka, ale to denní usínání v postýlce se nám nedařilo nikdy. Každopádně, nechat ho v posteli se bojim, on je dost pohyblivý, takže by jistě za chvíli sletěl 😒..
Já jen doufala, že se tu objeví tisíce příspěvků s tím "neboj skončilo to tehdy a tehdy a teď usne všude" 😀 - ale na takový děti nejspíš nárok nemám 🙄 😀

Mám ještě 2,5 roku starého kluka a neboj, taky se budí. On je již ve svém pokojíku, ale i přesto vybíhá z postele k nám do ložnice. Všichni se diví, že mu nevadí chodit po tmě k nám do ložnice ve tři ráno 😀

panickatlamicka
31. bře 2017

@eevaaj jestli se bojis, ze slitne, dej na zam okolo postele periny. Spadne do.mekkyho.

tifanyt
31. bře 2017

@eevaaj S denním spaním jsme to taky měli na prd.
Starší dcera přestala spát přes den v 18ti měsících. Začala pak až ve školce.
A do té doby spávala kde buď - na gauči, na koberci, opřená o židli, s hlavou v talíři 🙂
Já sem totiž vzdala veškeré uspávací pokusy. Dokud to šlo, tak jsem si chodila lehat s ní a usínaly jsme spolu.
Jenže když jí bylo 15 měsíců, tak se narodila druhá a pak už to prostě nešlo sladit s potřebama miminka a tak se plácala kde buď.

Jednou jsem si postěžovala u známé, která je zároveň i lékařka. Hrozně mě nakoplo, co mi řekla. Resp. mě sjela pohledem a řekla mi - cos chtěla a čekala? Chtělas dítě - máš dítě! Je zdravé a krásné! To, že brečí, zlobí, nespí, nejí...cos čekala? Ze to bude růžové?
Takže po té, co mi to řekla jsem si řekla, že něco prostě jiné řešení nemá, než to dítě pochopit, být s ním a to období přečkat.
A hle - přečkali jsme 🙂

Tak držím palce - taky přečkáte 😀

eevaaj
autor
31. bře 2017

@tifanyt ty jo, to by mě šlehlo, kdyby starší nespal. Ještě doteď ač mu je 2,5 r si po obědě dáchce obvykle 2-3 a někdy i 4 hodiny 😀

Tak nějak počítám s tím, že se to nějak vyvrbí... Dnes uspáno v nosítku (jupí zdá se že ho zas vzal na milost, ještě šátek a jesm spokojená).

U staršího jsem se bála jak vezme spaní v pokojíku. A jak se říká strach má velké oči. Dopadlo to úplně nejlíp. První odpo jsem šla s ním do postele a druhý jsem mu řekla, že musím jít umýt nádobí a on uspnul bez problémů sám. Přes den je to naprosto bez problémů(to mu bylo asi rok a půl) a večer taky žádná trága. Ale zas na druhou stranu on přes den usínal s flaškou Sunaru v postýlce 🙂.

No jo, já nevim proč furt čekám, že dostau nějakou zaručenou radu 😝

eevaaj
autor
31. bře 2017

Ale on má prostě teď nějaký blbý období. Je takovej uřvanej, nic se mu nelíbí - krom kojení a nosení na rukou. Tak to na mě trochu zapůsobilo... Že řve a nelíbí se mu v kočáře, v šátku, na zemi, v židličce 🙄

madre1
31. bře 2017

Věta:"............info jen proto že další zatím neočekáváme.............."mě trochu pobavila 😀 Každému dítěti rostou dočasné zuby jinak-některé dítě se s nimi i narodí a některé nemá do roka prořezaný ani jeden.I tak je to s prořezáváním zubů asi takto( https://cs.wikipedia.org/wiki/Dočasný_chrup ):
Střední řezáky: 6–12 měsíců
Postranní řezáky: 9–16 měsíců
První stoličky: 13–19 měsíců
Špičáky: 16–23 měsíců
Druhé stoličky: 22–33 měsíců

Naše děti vždycky spaly uspokojivě do té doby,než se jim začaly klubat zuby a do normálu se to vrátilo nejdřív ve 2.letech.Budily se několikrát za noc a ikdyž jsem u těch dvou starších byla vytravalá a vracela po kojení zpátky do postýlky,u toho poslední jsem to už dávno vzdala,jinak bych se nevyspala vůbec 😀
Takže přeji pevné nervy a hodně trpělivosti.Až přijdou horší(výchovné)problémy,ještě si na toto období s úsměvem na rtech vzpomenete 🙂

verinikki
31. bře 2017

No to, co popisujete v dalších příspěvcích se vstáváním i chováním, tak máme doma spojené s růstem stoliček - měsíc předtím, než se vyklubaly byla malá k nevydržení, nespala, atd. Předtím jsme o jiných zoubcích ani nevěděli.
Jinak s nočním spaním jsme bojovali tak od šestého měsíce, v noci nekdy i dvouhodinové okno, kdy byla vzhůru. Noc se nám vlastně upravila poté, co jsem v jejím roce stávala asi měsíc v noci co hodinu a pak nakonec i po nakojení přestala usínat. To už jsem to nedávala a tak jsem řekla nočnímu kojení stop a kojila až ráno, tři dny s ní spával jenom přítel, nabízel čajík, mlíčko, nechtěla nic, vztekala se. Po třech dnech večer usnula a spala celou noc až do pěti, kdy jsme nakojili a spali dál. Po ranním odstavení jsme se dočkali spánku až do sedmi...jinak jsem večerně kojila až do necelých dvou na usnutí.
V poledne jsem uhajávala v manduce, v hacce, v postýlce - záleželo na období, co zrovna fungovalo - až teď v ve dvou a půl je to bezproblémové...takže tady je každá rada drahá🙂

eevaaj
autor
1. dub 2017

díky za vaše zkušenosti, prostě u nás začalo tím růstem zubů už ve 4. měsíci. No on je takovej rychlejší než ty průměry - a to ve všem. Jak v zubech, tak v psychomotorickém vývoji 😀

Jinak zatím s nočním kojením asi přestávat nebudu - to chce odhodlanost a výdrž. Vzhledem k tomu, že mám ještě toho 2,5 roku starého prcka se na to necítím. I když teď mám zas hodně bolavou bradavku, on jak má ty zoubky ostré, tak to drásá a je to k prdu 🙄

Teď jsou sice v pořadí stoličky, ale vzhledem k tomu, že spaní bylo ještě nedávno horší a teď se krapet zlepšilo, proto nepředpokládám, že to je způsobeno zoubkama