Péče po operaci varlete u dvouletého chlapečka

kaki7
27. říj 2018

Ahoj, prosím, měla jste tu některá chlapečka po operaci varlete?
1) jak ho udržet v klidu, kdyz je 3 dny po operaci a je strašně živý?
2)na pytlikovi má průhlednou náplast na stehy a speciální upevnění varlátka - když se pokaká, náplast se odlepí, jak očistit, aby se mu do taky nedostala infekce? Sprchovat se může zatím co nejméně a hlavně jen zadeček :(
Máte zkušenost? Nepotrhaji se mu stehy když mi furt leze z postele a na postel? Je to fakt pytel blech 😑 diky

prycvesky
27. říj 2018

Ségry kluk byl taky na operaci. A i když se hybal vic než měl tak vse proběhlo dobře. Poustejte nějaký pohádky ať kouká a tolik nelita a pak vozit v kočárku 😉

smoldovka
27. říj 2018

Syn byl taky k neudrzeni, ale brala jsem to tak, ze ho telo nepusti. Trosku jsem.ho krotila, aby nejancil, ale kdyz si vylezl treba k tv a tancoval, po chvilce bylo videt, ze ho to unavuje a vratil se na gauc.
Stehy byly v pohode. Hezky se vse zhojilo i presto, ze neslo masirovat, nenechal na to sahnout.
Preju, at je synek brzy fit😉

pavla555
27. říj 2018

@kaki7 Držím pěstičky, ať se brzo zahojíte a je vše OK. Nás to taky čeká ☹ . Můžu se prosím zeptat, jak dlouho jste byli v nemocnici? děkuju

damaska
27. říj 2018

Jen chci přispět zkušenostmi.🙂
Syn byl také na operaci nesestouplého varlete, ale absolvovali jsme ambulatní operaci u Mudr. Libora Janečka a doporučuji, nejen skvělý přístup k dítěti i k rodičům. Ještě ten den jsme si ho vezli domů, vše v naprostém pořádku, dnes není jizvička téměř vidět a hlavně žádné dlouhé odloučení, žádný stres, prostě mohu jen doporučit, jeli jsme za panem doktorem 300 km a stálo to za to.

pavla555
27. říj 2018

@damaska tak teď jsem koukala na web a vypadá to dobře 🙂. Tak teď mám brouka v hlavě. A měl jen jednou varlátko, nebo obě? Nám ,,putujou,, obě ☹. A mám doma 5m dcerku, tak právě zas nechci být dlouho pryč. děkuju

pavla555
27. říj 2018

@damaska a ještě se zeptám a co jízda domů v autosedačce? OK? Nevadilo to? děkuju

smoldovka
28. říj 2018

@pavla555 taky jsme byli u mudr Janecka a tez doporucim. Rano zakrok,odpoledne doma. Skvely pristup k diteti i k rodicum. Trosku jsem ho musela premlouvat, abych mohla byt u uspani.
Jinak je super, ze se nemusi objednavat na konzultaci. Proste prijedete a on vas vezme.

pavla555
28. říj 2018

@smoldovka už jsem se rozhodla 🙂 a zítra budu volat. Vypadá to, že to tam bude fofr a vše půjde rychle, tak snad se domluvíme. Nevíte, zda operuje i v Kolíně? Děkuju moc

smoldovka
28. říj 2018

@pavla555 to nevim...on si zaklada prave na centru jednodenni chirurgie v UO. Jak to je jinde nevim.

pavla555
28. říj 2018

@smoldovka uvidime, popr. popojedem o kousek dal☺. Dekuju

azanka
28. říj 2018

Syn byl dvakrát na operaci hydrokely ve varlatech. První dva dny byl klidnější, ale pak skotacil a stehy v podbřišku vydržely. Zhojilo se to dobře i přesto, že fakt blbnul. Náplast se taky trochu odlepovala, v plene to prostě nemůže vydrzet v suchu.

azanka
28. říj 2018

@pavla555 u nás byla cesta úplně v pohodě. Taky jsem mela strach.

smoldovka
28. říj 2018

@pavla555 jen dodam k te ceste...syn byl jeste napul v limbu, takze mu upoutani nevadilo. Ale rozhodne jedte ve dvou, syn zvracel trikrat, tak aby byl druhy u nej treba i pro pripad duseni atd. Jinak jsme s sebou meli hodne nahradniho obleceni pro dite...vsechno jsme vyuzili, hodne zvracel po narkoze. Ale nemela jsem nic pro sebe, takze jeste v cekarne me pozvracel a byla jsem v tom,az do prijezdu domu...
Kdyby vas neco zajimalo, ozvete se. Byli jsme tam ted v zari, takze mame pomerne cerstve zkusenosti

pavla555
28. říj 2018

@smoldovka jé moc děkuju za dobrou radu, asi bych jinak jela sama. Tak pojede i manžel 🙂
Teda jestli nás pan doktor vezme, ale snad ano 🙂.
Jak rychle Vás vzal od první schůzky objednání? Děkuju
My jsme objednaní za 14 dnů do Prahy, ale zatím jen na prohlídku a domluvit se (tak bych to právě zrušila).

smoldovka
28. říj 2018

@pavla555 ja kdyz jsem mu volala, nedal nam termin, at proste prijedeme do ambulance. Syn mel teprve rok, takze nam dal cas, jestli se spravi samo. Pak jsem mu volala a chtela si domluvit termin operace a to pak mailem poslal termin za tri mesice, ale byly v tom dovolene, takze mozna by to slo i. drive.
A zkuste ho umluvit na pritomnost u uspavani ditete, nedavaji zadnou premedikaci a dite jim predavate zcela pri vedomi. Ja jsem u uspani byla, i tak bylsyn jak nepricetny, neumim si predstavit nechat ho cizim.lidem.

pavla555
28. říj 2018

@smoldovka dekuju moc za informace

pavla555
29. říj 2018

Tak uz jsem objednana na st k panu doktorovi Janeckovi☺ Diky holky☺

marika.y
29. říj 2018

Dobrý den. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je třeba k objednání doporučení od pediatra. Nebo vás vezmou i bez toho? Děkuji

pavla555
29. říj 2018

@marika.y pan doktor Janecek, tam mel psano, ze I bez a le ze S je lepsi. My zadanku mame. Je mooc ochotnej a milej (dnes jsem mu volala), myslim si, ze Vas neodmitne! Zkuste mu napsat nebo zavolat. Drzim pesti☺

marika.y
29. říj 2018

@pavla555 děkuji za odpověd. Náš pediatr to totiž nijak neřeší, ale upozornila mě na to doktorka v rámci jiného vyšetření. Tak zkusím zavolat. Pan doktor asi neordinuje v Praze,že?

pavla555
29. říj 2018

@marika.y má psanej Kolín, Ústí nad Orlicí a Hradec Králové. My byli objednáni na TH Kliniku v Praze k panu doktoru Dítěti, toho si taky moc chválí, ale mě tady hodně láká to, že po operaci půjdeme hned domů (mám totiž doma mimčo) a na pana doktora Janečka je velká chvála a je mooc ochotnej a tak se trošku projedeme 🙂

damaska
30. říj 2018

@pavla555 To je skvělé, fakt doporučuji, já jsem také starší syny nechtěla nechat dlouho samotné a tohle bylo skvělé řešení. Jízda v sedačce u nás byla bez problémů a to jsme jeli 300 km, celou cestu téměř prospal. 🙂

damaska
30. říj 2018

@smoldovka já byla u syna hrozně překvapená, nedá beze mě ani ránu a přišla sestřička, svlíkla jsem ho a on se normálně nechal vzít do náruče, perfektní byl i přístup, vzali s sebou i jeho milovaného plyšáčka, ale to znáš sama 🙂

pavla555
30. říj 2018

@damaska dekuju

pavla555
30. říj 2018

@damaska ten plysacek, taky dobrej napad. Ja na sal nechci - zastavam nazor, ze tam nemam co delat, ale bude to asi narocny☺ a asi vic I pro me 😂

damaska
30. říj 2018

@pavla555 neboj, jsou to nervy, ale ten přístup, všichni byli milý, přišel se představit jak doktor, tak anesteziolog a pak i sestřička, co měla našeho malého na starost po operaci, u nás to bylo půlhodinka a měla jsem malého v náručí, špatně snášel narkózu, rval se se mnou, tak mu po domluvě s námi dali do pusinky ještě něco na spaní, prospal se 2 hodinky a pak byl jako sluníčko, spal celou dobu u mě v náručí. Ostatní dětičky tam pospávali po maminkách, na polštářích na takových gaučíkách, prostě úplně jiné prostředí než v nemocnici. A tu následnou péči také zvládnete. Kdybys jsi se chtěla ještě zeptat, tak klidně napiš 🙂
@pavla555

smoldovka
30. říj 2018

@damaska tak syn(2roky) byl teda uplne nepricetnej uz jen kdyz se doktor zjevil...takze jsem ho vysvlekla a sla s nim na salek(jiny, nez probihala operace) tam ho uspali, ja ho drzela a stejne rval jak tur. Ten strach, co mel v ocich...hruza. ale kazde dite to bere jinak, tak myslim, ze u nekoho je matka potreba u nekoho ne. A je fajn, ze si muzes jako matka vybrat

pavla555
30. říj 2018

@damaska děkuju 🙂. No ono mi taky nic jinýho nezbyde 🙂, ale hlavně ať to dá malej. A musí si člověk říct, že jsou na tom dětičky a maminky podstatně hůř...
@smoldovka no my budem mít 2 a 1/2 a to předání druhým, asi taky nebude moc v klidu, chci se zítra zeptat zda je možnost popř. před operací nějakej oblbovák... uvidíme, třeba překvapí 🙂. No ještě taky nemáme ani tu operaci 100% jistou, třeba nás ještě mine 🙂

DĚKUJU HOLKY MOC ZA RADY 🙂

smoldovka
30. říj 2018

@pavla555 me dvakrat rekl, ze moznost byt u uspani neni. Potreti jsem mu napsala velice slusny mail, ze tam proste musim byt. Ale zadny ohaneni, ze na to mam pravo a blabla...proste, ze mi na tom zalezi a ze si neumim predstavit syna v tom nechat. A on pak odepsal, ze kdyz mi na tom tak zalezi, ze to teda zaridi☺

pavla555
31. říj 2018

@smoldovka @damaska

holky moc ještě jednou děkuji za rady 🙂. Dnes jsme pana doktora navštívili a dopadli jsme výborně. Syn má prej varlátka OK 🙂)) - operace nebude 🙂. Máme si jen hlídat předkožku....
Mějte se krásně a ať máte zdravý dětičky 🙂