Pětiletý syn projevil zájem o kojení, máte zkušenost?

irous
7. říj 2014

Dobrý den maminky,
mám dvě dcery (21 měsíců) a syna (5 let). Dcerky stále ještě kojím dvakrát denně - ráno po probuzení a večer před spaním. Poslední týden ale můj syn projevil zájem o mlíčko ode mne. Jsem z toho rozpačitá a nevím jak to řešit. Několikrát jsem mu jemně řekla, že je to jen pro miminka a že on taky bumbal, když byl malý, ale teď že pije mléko od kravičky a že až budou holky větší, tak taky už nebudou pít ode mne. Celkem to vzal, ale stále projevuje zájem. Je mi ho líto, nechci aby si připadal odstrčený, ale přijde mi na kojení už velký. I mi napadlo dát mu prostě cucnout, možná, že sací reflex už nemá, nebo mu to nebude chutnat, ale co když by si zvykl ?
Nemáte někdo takovouto zkušenost ?
Předem děkuji za jakýkoliv komentář.

adriene
12. říj 2014

@irous Mám kluky, 19 měsíců a kojím je stejně jako ty... 5letému dítěti bych tedy rozhodně "cucnout" nedala. Měla bych k tomu 2 důvody - jeden z nich je, že je na to už velký a nemusí mít vše, co chce. Tudíž bych mu to vysvětlila tak, jak to ostatně děláš ty. A druhý důvod je ten, že "už si pamatuje"... Když se sama nad tím zamyslím, asi bych si nechtěla pamatovat, že jsem pila mléko od mámy...

millyh
12. říj 2014

Jo a pro všechny co si myslí že už nemá sací reflex bych ráda připomněla že jsme savci a o sací reflex nepřijdeme tím že se přestaneme kojit o ten se prostě nepřichází 🙂

kija
12. říj 2014

@millyh Sací reflex je ale něco jiného, než si myslíte 😉 Mrkněte na ty odkazy, co jsem sem dávala, vysvětlovala jsem to o pár příspěvků výš.

irous
autor
12. říj 2014

Zdravím všechny maminky,
moc děkuji za komentáře od všech. Musím zaklepat, ale od té doby, co jsem vznesla svůj dotaz zde na MK, se po mlíčku ode mne syn neptal 🙂 , takže snad mé vysvětlení pomohlo. Uvidíme, jestli je to definitivní...
Příjemný večer všem ! 😉

irous
autor
12. říj 2014

@millyh Děkuji za tip 😉

evabelk
13. říj 2014

@kija Myslím, že problém je v tom, že člověk tady někdy píše jen útržky svých myšlenek,někdy to nejde ani dost dobře napsat,co si vlastně myslí,je to vytržené z kontextu, což může být i můj připad 🙂 kdyby sme se bavily z očí do oči, třeba by k nedorozumění nedošlo. Předevšim jsem laik,což vy možná nejste, cítím z vás, že jste spíš odborník- zdravotník??? nechtěla jsem se navážet do nikoho, nemám to ve zvyku. Jen píšu své postřehy, co jsem kde slyšela, četla,zkušenosti kamarádek i vlastní...a to s tím sáním do 6-ti let, není z mé hlavy. Opravdu to v rozhovoru nazvala ta psycholožka jako sací reflex, i když ten jak jste psala, vymizí již ve 12-ti měsících. V rozhovoru šlo o dudel u větších dětí, proč je těžké, je to někdy odnaučit. A já dávám dudel, prso, palec do jednoho pytle-v pozdějším věku. Vše slouží již jen jako šidítko k uklidnění....Mé děti jsou od dvou let bez prsa, dudle,palce, flašek...dokonce sme přeskočili i skotskou a pivo 😀 Pěkný den a vše dobré!!!

millyh
14. říj 2014

@irous ahoj teď se v té skupince jedna maminka zmínila že se její dcerka která bude mít v prosinci pět začíná odstavovat 😀 myslím si že mají nádherný vztah když dělají ještě dnes něco tak krásně intimního 🙂

kija
28. říj 2014

@evabelk I vám 🙂 Přesně tak, to je problém těch psaných diskuzí, když toho druhého nevidíme... Zdravotník nejsem, ale patří to ke mně do oboru. Děkuju za váš příspěvek 🙂 Mějte se hezky.