Plačící miminko. Kdy to přešlo?

16. dub 2020

Ahoj, kdo jste měl od narození plačtivé, věčně nespokojené miminko, kdy to prosím přešlo? Malá mi rvala cely dny a noci, první 2 měsíce jsem vážně myslela, že už to psychicky nezvládnu, strašně trpěla na bříško. Pak se to začalo zlepšovat a já s ní dokázala v klidu uvařit, uklidit, upéct, věnovat se jak ji, tak staršímu, když jsem viděla, že chce spát, položila jsem ji do postýlky, dala dudlíka a spinkala. Příští týden má 4 měsíce a už tak týden zase jen brečí, když na ni mluvím a jsem u ní, tak docela dobrý, jakmile si dovolím dojít třeba jen na WC, tak se může zbláznit, nic ji nebaví, o hračky nemá zájem, na bříšku se jí nelíbí, prostě nic 🙄
Prdí a kaká krásně, zoubky vypadá, že nerostou, teplotu nemá, tak já nevím. V kočáru je jen když spí, když se probudí tak ji vyndám a ukazují kde co je, začne se vztekat a plakát, dám jí zpátky do kočáru a jezdím s ní, řve 🤷

andrea93133
16. dub 2020

Mám úplně to samé doma 🤦‍♀️ ráda se dočtu nějakých zkušeností od jiných maminek 🤷‍♀️ jen že v tom nejste sama 🤔

martiniquest
16. dub 2020

Nositko/satek jste, zeny, nezkousely? Mela jsem strasne ubreceneho syna a diky satku a nositku jsem byla schopna normalne fungovat. Ted mam pro zmenu dceru, ktera nechce pres den spat 🙈 pouze u prsa nebo v drncajicim kocaru, coz je s druhym starsim ditetem opravdu terno

leilinka1234
16. dub 2020

Druhá dcera proplakala první 4 měsíce kvůli bříšku. Pak se to s první lžičkou mrkve o moc zlepšilo, ale pořád je to takovej malej nespokojenej vzteklounek 🙂 sama si vydrží chvíli hrát až poslední dobou, je jí 16m. Pořád jí mám za zadkem, musím se jí věnovat, jinak mi to dá pěkně sežrat 🙂 Naštěstí mi vždycky hezky spala alespoň v noci, takže byl čas nabrat síly. Ale byl to masakr a už nikdy víc :D chce to čas. Taky jsem hodně nosila, v šátku byla spokojená.

andrea93133
16. dub 2020

@martiniquest ani šátek, ani nosítko jsem nezkoušela to se přiznám bez mučení, jsem na pidi vesnici, do většího města je to kus cesty abych nekam dojížděla aby mi někdo ukázal (kdybych někoho takového sehnala) jak se správně váže šátek a na nosítko i ergo se názory dost rozchází a teď si myslím že nemá cenu už pořizovat když má malá 4 a kousek měsíce a má skoro 8 kg 😳 to už bych se asi zlomila vejpůl, když na to nejsem zvyklá od jejího narození 🤷‍♀️ malá je taková od očkování hexou 🤔 předtím 2 a půl měsíce bolení bříška a skoro celodenniho pláče, pak zlepšení, pak už to bylo krásný- pláč jen při hladu, jinak už se řechtala nahlas, usínala sama, prospala noc, prostě konečně spokojené miminko.. dostala první dávku hexavakcíny a úplně obrátila.. teď mám doma malého satánka 😢
@leilinka1234 u nás se mi zase zdá že je to po příkrmech zase o něco horší to bříško 🤦‍♀️

puhelin
16. dub 2020

Separacni uzkost. Zmizi jedine tim, az se te dosyta nabazi. Vse se da delat i s miminkem. Ted uz je vetsi, muze si lezet s vami na zemi a pozorovat vas.
Proc ji davas do kocarku, kdyz nepotrebuje spinkat? Chce videt svet. Nositko/satek je skvely pomocnik. Je kojena?

puhelin
16. dub 2020

@andrea93133 Existuji i uvazy na dvoulete deti. Ted dopredu, pozdeji na zada.

eithelwing
16. dub 2020

My měli uřvané miminko do půl roka. Nedalo se prostě existovat. Ale u nás se ukázal problém nakonec jinde - dcera totiž začala preferovat jedno prso, blinkala, špatně pásla koníky, používala jen jednu ruku. Ukázalo se, že má zablokovanou krční páteř.
Ona totiž nebyla klasicky kontaktní, řvala i v náručí, takže dávalo smysl, že jí chybí něco jiného. Kdyby byla v náručí spokojená, tak bych si oddechla, ale nejvíc mě vysilovalo, jak ji nepomohlo vůbec, ale vůbec nic.

Takže pokud náruč uspokojí, zkusila bych šátek/nosítko. Jsou děti, které jsou opravdu kontaktní.

andrea93133
16. dub 2020

@puhelin tak myslíte ho přece jen pořídit? Já s tím nemám absolutně žádné zkušenosti, materiál, složení látky, délka atd.. ani jedna kamarádka nebo znama prostě nenosila v šátku 🤷‍♀️ a bojím se že malá v tom stejně nebude chtít být 🤷‍♀️

andrea93133
16. dub 2020

@eithelwing mě taky ještě napadlo jestli nemá něco zablokovaného, poněvadž ji ani náruč neuklidní.. jak jste to zjistili a vyřešili?

puhelin
16. dub 2020

@andrea93133 No jasne. A pokud je satek desivy, muze uz mit nositko. Uz ma 4 mesice, i velikost by mohla byt prijemna.
Ze zacatku se do toho prcek da a hned se jde nekam na vylet, proste nestat, nesedet, ale pohybovat se, at to prijemne houpe a je na co koukat. Po case si zvykne ;)
Na FB je skupina o noseni deti, poradi presne typ na tak velke miminko.

leilinka1234
16. dub 2020

@andrea93133 a jak dlouho je po hexe? První dcera se po první dávce taky změnila v malého satana. Ale trvalo to tuším asi týden, pak zas dobrý. A co se týká nošení. Naše dcery jsou nošené stále 🙂 když jdeme nějakou delší trasu, tak se nosí i starší, 17 kg :D

andrea93133
16. dub 2020

@puhelin děkuji, zkusím prohledat fb 😊
@leilinka1234 no právě že už 3 týdny 🤦‍♀️ taky jsem si první týden říkala že je to teprve týden že se to uklidní, ale jaksi je to pořád stejné 🤷‍♀️ už teď se děsím další dávky 🤦‍♀️ přitom už to před očkováním bylo konečně tak super všechno 😤😤 tak jste mě nahlodali s tím nošením, že se asi vážně po něčem mrknu, ale asi spíš po tom nosítku 🤔

eithelwing
16. dub 2020

@andrea93133 Pochyby jsem měla od šestinedělí, ale nejvíc jsem začala mít podezření právě při pasení koníčků a jak dcera prostě nepoužívala jednu ručku.
Absolvovali jsme kolečko vyšetření, neurolozka na to první kapla, pak jsme skončili v péči rhb lékaře a ten dceru odblokoval. Měla vyskoceny atlas.
Pro víc informací doporučuji fb skupinku Kiss syndrom.

martiniquest
17. dub 2020

@andrea93133 Nikdy jsem nic rozporuplneho o ergo nositkach necetla. Ale o slutecne ergo a idealne satkovych (jsou konfortnejsi), ne radoby ergo, ktere umoznuji noseni celem ven. Koukni do skupinky Nosime deti. Na satek bych se byt tebou asi vykvakla a zkusila rovnou satkove nositko (za sebe moc doporucuju Monilu Uni a Zumbucca), protoze pouziti je vazne jednoduche a dite mas na nositko uz dostatecne velke.

zizkmi
17. dub 2020

Ahoj, taky bych premyslela nad satkem nebo nositkem. Nosit jsem nechtela, ale byla jsem "prinucena" okolnostmi a vim, ze druhe budu zase nosit. Kouknete na FB jak pise puhelin, jsou tam regionalni nosici skupinky. Me velice pomohly. Ale zkusila bych taky nejakou dobrou fyzio. Kamaradka mela taky dost uplakaneho syna. Nespal v kocarku, nespal v postylce, jen v naruci nebo satku. Nakonec mel neco uskrinuteho a ted ma 7 mesicu a kocarek je kamarad. Micmene nositko u nich stale vede😊

nikitka2323
18. dub 2020

Presne tu samou situaci mam ja....syn mi od naroze i hrozne plakal a stale...poridila jsem si nositko a to pomaha... pak byl klid a zase zacal hodne plakat...ale dere se mu zoubek takze s tim nic nenadelam...mozna jen doporucim nosítko