Půlroční dítě se pořád vzteká. Nenapadá Vás, proč?

anirij332
13. srp 2020

Ahoj holky (pánové?) ... náš maličký byl první 2,5 měsíce života naprostý andílek, neplakal, krásně papal, spinkal celou noc... pak dostal ockovani a od té doby šílený... dřív to nebylo to strašný ... ale teď ? Má 5,5 měsíců, sotva se probudí tak porad nějak kňourá, je nespokojený... je nakrmený, prebaleny, není mi horko ani zima, bříško ho nebolí... vždy si hraje tak 5 minut a pak proste porad mrci, rve, brečí.. náruč ho neuklidní, dudlík ho neuklidni, jídlo ho neuklidni, šátek a nebo nositko taky ne... snad jen kočky na chvilku rozptyli... nevím co ho trápí... má diastazu a cvičili jsme s nim vojtovku, od té doby nesnáší prebalovani, prevlikani... takže to jsme stopli a budeme chodit na bobath... začal se plazit.. přijde mi ze ho trápí jak ho ta diastaza brzdí, ze už by rad chodil, ale tělo mu sotva dovolí se plazit... v noci se budí každou hodinu... doma slycham jaký je to rozmazlenec a ze ho mám nechat proste brecet, ale na to já nemam... nenapadá proč... proste věcně nespokojený a nevím jak mu pomoct... když ji oběd tak sní trochu a rve ... a já už nevím co s nim

pajamo
13. srp 2020

Zuby?

amazonkajanik
13. srp 2020

Taky mě napadly zuby. Synovi teď vylezly horní čtyřky tak na půl a už se derou špičáky,takže půl dne prořve. Plus si začíná prosazovat svou a když není po jeho,je zle...

olga_
13. srp 2020

Klidně zuby, klidně nespokojenost v pohybových dovednostech - prostě nervák, když se mu nedaří. A teda 5 minut zájem o něco je v tomto věku naprosto v pohodě.

anirij332
autor
13. srp 2020

Zuby určitě ne... to trvá už 3 měsíce tohle

barulina
13. srp 2020

Az bude doma chlapa neco bolet a bue hotovy tak ho tez nech, kdyz ti radi nechat prcka vyrvat. Jinak mohou to byt zuby, chodit v pul roce asi moc ne.

barulina
13. srp 2020

@anirij332 zuby jspu dlouhodoby problem. A klidne od 3 meaicu. Muj maly se se dvema narodil. Ty mu vypadly v pprodnici a ted uz man2 spicky venku zas (3mesice)

olga_
13. srp 2020

@anirij332 Zuby to klidně být můžou, prořezávají se poměrně dlouho.

krupka3
13. srp 2020

V pul roce by chtel chodit?

martt
13. srp 2020

@krupka3 Můj syn se treba na pul roce už snažil stavět na nohy a kdyz se mu to nepovedlo, tak se šíleně vztekal. Takže to až tak neobvyklé není. Když se mu podařilo na 7 měsících postavit pomocí postylky, tak dr rikala, ze to je brzo. Ale vysvětli to 7 měsíčnímu dítěti, že to nemá dělat 😀😂😂

krupka3
13. srp 2020

@martt Kdyz ono stavet se na nohy a chodit jsou stale dve ruzne veci.

zmrzlinka
13. srp 2020

Můžou to být zuby nebo jenom nějaké blbé období....

kessy_s
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacka1994
13. srp 2020

Já mám 7mi měsíčního a taky se pořád vzteká ;) když je u mě, když je na zemi, snažím se ho zabavit, ukazování a předvádění zvířátek z knížek, zpívání a tleskání fo rytmu, budem pořizovat orfovy nástroje (zatím sterchame vším možným i nemožným), stavím mu kostky, aby k nim dolezl a shodil je... no u všeho vydrží chvíli a pak brečí, tak se s tím začínám smiřovat, že prostě občas pláče 🙂 Nechávám ho plakat tak, že bych někam odešla a on řval, ale prostě když brečí i přestože jsem s ním, aktivně se mu věnuji, ale prostě jen nedělám to co si přesně přeje, tak s tím nic nenadělám ;) Nenechám si přece škubat vlasy, nebo nebudu s ním stát u lednice, nebo okna, kde se mu líbí si hrát s obrázkem (obrázek mimo lednici už tak zábavný není). Doufám že je to jen období (u nás už přes měsíc :D) a brzy bude opět veselý ;)

kacka1994
13. srp 2020

@krupka3 Tak ono je to možná blbě napsáno, že chce chodit... prostě chce třeba zkoumat a shazovat věci ze stolu, ale neumí stát, nebo chce nosit tam, kam si přeje on 🙂 Takhle je to u nás 🙂

luciebol
13. srp 2020

@anirij332 zuby?

jednaholkaa
13. srp 2020

@anirij332 Tak to me mrzi.. mozna mu nesedlo to ockovani. Doporucuju precist Varovne signaly ockovani od Dr Strunecke.

chrystyanna
13. srp 2020

Zuby nuda, bolest, špatná chvíle (spal by ale neví jak, trosku je mu zima, teplo, žízeň) chce pochovat, odnést jinam..jiné hračky...

anirij332
autor
14. srp 2020

Jee, nemyslím jako ze by to zkoušel chodit, ale proste má ambice vyšší než mu dovolí telo, je proste zvědavý a chtěl by zkoumat vše... napadá mě ze zuby to klidně být můžou, protože když dostane před spaním viburcol cipek tak spí třeba 4 hodiny v kuse 🙂 děkuji všem za komentáře 🙂

hasara33
14. srp 2020

@anirij332 ahoj, hele dcera byla do půl roku taky andílek a pak najednou kolem 7. měsíce se začala budu tak 10x za noc, přes den pořád jen mručela a fňukala a nic nepomáhalo na uklidnění akorát pomohlo pustit v televizi Binga, to jediný ....na začátku 9. měsíce vykoukly dva zuby a od té doby byl klid ..teď teda taky občas mručí nebo se budí častěji v noci, ale to je hlavně teď tím vedrem, od porodnice nesnáší vedro ...takže buď to můžou být zuby nebo ho štve, že se nemůže pohybovat tak, jak chce 😉

lula86
23. srp 2020

@anirij332 syn byl do 7mesice úplné zlatíčko skoro vůbec nebylo znát že mám dítě... změnilo se to na přelomu 9-10 měsíce kdy mu začali prorezavat první zuby, často brečí, bez důvodně řve (hlad ani plná plena to být nemůže hlídám to) někdy spustil i pěkný hysterák na půl hodiny, nejde potom ani utěšit, řeším to tak že na něj v klidu mluvím a snažím se ho rozptýlit jiným směrem. Někdy je to opravdu dřina ale také nechci aby byl nespokojený a řval mi až do úplného vyčerpání. A to že se mu rýsují pod dásní měl znát už od 6 měsíce. Takže určitě zuby.