Plastická operace oušek u dětí. Máte zkušenost?

1980mat
15. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s plastickou operací ušních boltců u dětí? Moje dcera má odstálé boltce a s naší praktickou dětskou lékařkou jsme se o této možnosti již bavili. Jen si nejsme jisté, v jakém věku si tyto operace provádí. Vím, že do deseti let věku jsou plně hrazené zdravotní pojišťovnou, a proto bych ráda, aby dcera tuto operaci podstoupila do tohoto věku. Teď je jí pouze rok a půl a na operaci nespěcháme. Chci počkat, až povyroste a sama se vyjádří k tomu, zda tu operaci chce nebo ne. Kvůli odstálým boltcům jsme na radu jedné doktorky na ORL odložili i propichování oušek na naušničky. Chci se zeptat, v jakém věku jste byli ny zákroku Vy a jak to Vaše děti snášely?

hanka1976
7. říj 2012

Ahoj, doporučený věk pro tento zákrok je 6-10 let, kdy je ucho plně vyvinuté. Navíc je třeba i "souhlas dítěte", aby projevilo zájem a nebránilo se operaci ! U dětí se provádí v celkové anestezii, pobyt v nemocnici cca 3 dny, pak klidový režim, nutná čelenka na spaní.... My na to jdeme v 9 letech, syn si sám řekl kvůli posměchům ve škole... děti jsou nelítostné, bohužel. Jinak jsem absolvovala 2 operace s naším druhým 2-letým synem, celková anestezie, stehy na břiše... docela náročný zákrok a děti to snášejí velice dobře, hlavně po psychické stránce se nehroutí jako dospělí. Držím pěsti. Hanka

saril
21. čer 2014

zdravím. mojí Vanessce bylo pět...v září jdeme na otoplastiku... tak jsem trošku nervozní...protože mě celkem děsí představa, že tak malý dítko bude v narkoze.... (netuším ani jak ty děti uspávaj - jestli přes masku, nebo nitrožilně....) ale je to fakt potřeba... takže už aby to měla za sebou.... říkali, že v nemocnici bude 5 dní...a bude často jezdit na převazy...asi tak měsíc až dva... tak že se prý máme připravit na to, že to bude náročnější.... hlavně potom... ale hojí se to prý dobře... pokud tedy v září nebudou pařáky... to by nebylo dobrý....

@hanka1976 podle stáří data...máte už tento zákrok za sebou nebo ne?

karlos12
22. čer 2014

Ahoj , mohu jednu příhodu ? Kamarád dělal před X lety civilku v nemocnici, držel dětičky při trhání mandlí . Jelo se jak na běžícím pásu . Jedno vzít, vytrhnout a další . Ale odpoledne přišla maminka za chlapečkem a divila se, proč má oteklou pusinku, nebo co . Tak jí lékař vysvětlil že je vše v pořádku, že to splaskne a tak . Jenže maminka mu po tom monologu řekla, že malý jde na přišití oušek. 🙂 Ale vzala to sportovně . To jsi ale asi slyšet nechtěla. 😉