Pojmenovali byste dceru Dafné?

dagikk
20. říj 2018

Ahoj holky, co rikate na jmeno Dafné? Diky za kazdou reakci

veronicka89
24. říj 2018

@zelenaesmolda

A jakou to ted hraje roli ? ...

Jinak ve skolce jsem jediná cizinka ja a i presto to nejsou vsechno uplne obycejne jmena ...

zelenaesmolda
24. říj 2018

@veronicka89 dost podstatnou.pokud jsou zvykli na multikulti spolecnost tak jsou zvykli na ruzne narodnosti a jmena,nepripada jim to divne a dite ma mensi sanci ze zazije sikanu.
Takove Esmeralde by se v londyne nikdo asi nesmal ale v Cesku by si ji vychutnali...

veronicka89
24. říj 2018

@zelenaesmolda nemyslim si ze dite kvuli vystrednimu jmenu musi zazit sikanu...

Pokud ma nekdo povahu ktera pobizi k sikane , je jedno jestli je to ( v CR ) Denis / penis ...nebo vystredni William ...podle me

veronicka89
24. říj 2018

Jinak me prijde horsi dat jmeno FRANTISEK nebo KAREL .... Nez to cizi ...

zelenaesmolda
24. říj 2018

@veronicka89 vzdycky zalezi na prijmeni.Karel Novak nikoho neprekvapi ale treba Orestes Novak uz je ponekud divne 🙂

mourovatakocka
24. říj 2018

Z mě asi ne, je to pěkné jméno a lidí dnes dávají různá jména, ale za mě ne.

michaela_2
25. říj 2018

@veronicka89 Já to pochopila - a právě jsem psala o tom, že třeba v té Anglii nebo Francii mi to v tomto směru připadá podobné 🙂 Jakože i na jejich diskuzích o miminkách to vypadá podobně atd.

michaela_2
25. říj 2018

@veronicka89 Jj a v tom je to právě krásné - to, že každý má jiný vkus 🙂)

Já jsem třeba za našeho Fanouška moc ráda, že jsme dali toto jméno - jednak k našemu příjmení pasuje a krásně ladí a jednak jsou školky aktuálně plné Sebíků a Matyášků (znám jich fakt hodně od těchto dvou jmen 🙂)

Jen teď když to bude kluk, tak vůbec nevíme 😃

michaela_2
25. říj 2018

@veronicka89 Když jsem tam vodila do školy jednu tu holčičku, tak se řešilo, aby jí paní učitelka neříkala celým jménem, ale jeho zkráceninou, protože kvůli jménu, se jí tam děti posmívaly.............Smutný. A bylo to v UK ☹

betelgeuzz
25. říj 2018

@zelenaesmolda dnes jsou školky a školy směsí takových podivných jmen, že jedno další těm dětem ani nepříjde. Ve školce jsem zažila Nuriel, Naomi, Julián Florián. I ty Esmeraldy v ČR najdeš. POdle mě nejhorší jsou rodiče, kteří dětem vkládají myšlenku - panebože, ten má ale divný jméno.
Mně se Dafné líbí, proč ne?

zelenaesmolda
25. říj 2018

@betelgeuzz No,najdes sice Esmeraldu ale chudak holka kdyz ma k tomu ryze ceske prijmeni 🙂

betelgeuzz
25. říj 2018

@zelenaesmolda to je jen tvůj pohled. Máš malé dítě, až půjde do školky, uvidíš, že nějaká Esmeralda těm dětem divná nepříjde. A když budou chtít šikanovat, vždycky se najde důvod, když to nebude jméno, budou to brýle, rezavé vlasy, neobvyklý koníček, cokoliv.

antoinet
25. říj 2018

Odpověď na úvodní otázku: jméno Dafne se mi nelíbí, z těchto důvodů
- evokuje mi muže v přestrojení za ženu v Někdo to rád horké🙂
- vadí mi chybný pravopis, určitě by mělo být Daphne
- nevím, jak říkat malému děvčátku - Dafi? Dafničko? To Daf zní trochu jako Haf, na pejska
- patřím do toho tábora matek, co zohledňují kulturní kontext jména - Praha nebo zahraniční města snesou víc, než nějaký tradiční venkov, beru to jako ohleduplnost vůči dítěti, které nemusí mít rádo exotiku a nemusí mít dobrý pocit z toho, že se lidé podivují nebo neví, jak se jméno vyslovuje a píše
- naopak originalita je fajn, což třeba ten Karel mezi dětmi je, narozdíl od těch Sebíků a -ášů🙂

veronicka89
25. říj 2018

@michaela_2 a kolik bylo ve tride deti z cizych rodin ? 🙂

michaela_2
25. říj 2018

@veronicka89 nevím o žádném 🙂 byla to soukromá škola a cizích dětí tam podle mě moc nechodilo. I ona byla angličanka - po obou rodičích 🙂

@antoinet Jj, dát dneska jméno jako třeba Karel nebo Petr - bude dost možná jediný, v české třídě 😀 mezi 5 Tobiášema, Matyášema a Sebastianama - všechna ta poslední jména se mi líbí! jen mě odrazuje ta četnost :-/

antoinet
25. říj 2018

@michaela_2 hehe, já mám Petra a Karla😀 Bydlíme na vesnici, jsme tu noví a pořád se jich někdo ptá, jak se jmenují a jak jejich malá sestřička, naštěstí je jim rozumět i přes různé logopedické vady a nemusejí říkat, že malá je Dafne, protože to by babky v obchodě, knihovně nebo kostele stejně nerozuměly a kluci by se ani nesnažili sebe nebo ji představovat. Nejde jen o budoucnost dětí, kdy se vrhnou do světa internetu nebo někam na Mars, jde o každodennost, kterou zažívají, když jsou malí a zranitelní.

michaela_2
25. říj 2018

@antoinet dobrá trefa! 😃 Mě se ta jména moc líbí 🙂 a jsou teď fakt na ústupu, což je škoda. Já nejsem ani proti těm novodobým moderním - ať si dává kdo chce co chce, jen se mi osobně nelíbí ty trendy - teď se pár jmen fakt opakuje tak často, že bych je prostě nedala, i kdyby se mi líbily sebevíc 🙂)

victress
25. říj 2018

@michaela_2 tak to já zase klidně dala to svoje vysněné, i když jich jsou zrovna mraky, ta módní vlna za pár let pomine a bude zase nová vlna, ale já a moje dítě bude jméno používat celý život a nechtěla jsem litovat, že jsem dceři dala jméno, které se mi moc nelíbí, místo mojí vysněné Sofie, i když jsou jich teď všude mraky...

zelenaesmolda
25. říj 2018

@victress ja to mela uplne stejne,vysnene jmeno Diana a jsem rada,ze me nikdo nepresvedcil o jinem jmene

victress
25. říj 2018

@betelgeuzz přesně tak, ty malé děti to berou naprosto normálně, jméno jako jméno, znám děvčata se jmény Jessica, Kassandra, Klaudie, kluky jako Leon, Damien, Florián a děti to přijaly úplně v pohodě, to jenom my dospělí z toho děláme vědu...

@zelenaesmolda Dianu mám v záloze pro třetí dítě, které nebude, ale taky se mi stráááášně líbíííí.....👍

zelenaesmolda
25. říj 2018

@victress tak kdyz nebude treti dite tak treba bude fenka? :D

victress
25. říj 2018

@zelenaesmolda to ne, to by bylo škoda jména, budu ho jednou prosazovat pro vnučku😀

zelenaesmolda
25. říj 2018

@victress 😀
tak to doufej,ze budouci snacha nebo zet nebude mit nepritele jmenem Diana
Ty jo asi dve minuty mi trvalo vzpomenout si na slovo zet,prvni me napadlo snachovec :D

michaela_2
25. říj 2018

@victress jj pomine - ale v te generaci jich ta spousta zůstane ;) Mě se naštěstí jmen líbí hodně - musela bych mít aspoň 10 děti, abych všechny upotrebila 😃 takže mám vyber i mezi těmi, které tolik nefrcí

victress
25. říj 2018

@michaela_2 to ano, ale rozprchnou se do různých koutů ČR a světa a ta oblíbenost jmen je částečně dána i lokalitou jak tak pozoruju, mně je prostě šumák, že je moc Sofií, měla jsem ji vybranou od dětství a hotovka

kamino
25. říj 2018

@antoinet Daphne jsem nedávno fotila a říkali ji Fína .

falcony
25. říj 2018

Jméno Dafne miluju, co jsem viděla někdo to rád horké :D ale preferovala bych asi josefínu nebo žeralínu 🙂 Jinak teda určitě zvážit jméno podle příjmení, taková dafne řezníková by mi neznělo úplně ideálně :D u nečesky znějících příjmení to většinou zní super

veronicka89
26. říj 2018

@victress ja to tak mela se Sebastianem. A nastesti bydlime tam kde to letelo jak jsem ja byla dite ...takze jich tu moc uz neni 🙂

veronicka89
26. říj 2018

...je mi jasne ze kdybych mela dceru Linu nebo Noru taky to v cesku moc babicky a spol nepochopi 😁