Porodní váha 1 500 g. Jaké byly vaše příběhy?

tynka2904
10. čer 2021

Ahoj holky! Minuly ctvrtek jsem porodila chlapecka 33+5tt s vahou 1500g. Jsme u Apolináře, je strasne sikovny, temer kazde kojeni zvladne sam, hezky svoji davku. Ale jak rikam, temer.. Je kolikrat hodne unaveny, spi a nechce se mu sat. Tak musime sondou.
Chtela bych si precist vase pribehy, kolik vase miminka pribraly, za jak dlouho pribraly, kdy jste sli domu..?
My mame "slibeno" ze pujdeme domu kolem po 20.6. (36+3tt), coz mi prijde brzo vzhledem k tomu, ze mame furt sondicku a nic moc jsme nenabrali. Bojim se a modlim se za kazdy gram!!
Diky a krasny den!🍀

svorly
10. čer 2021

Sestra rodila 31tt minuly rok, porodní váha 1700g a šli domů taky hodně brzy. Malá už má půl roku a 9kg, dohnala všechno krásně a je moc šikovná 🙂 ať se daří i vám 🍀☺

hope09
10. čer 2021

Kamarádky chlapeček měl tuším 1200 a nějak zas měsíc šli domů, možná o chvilku dýl. Ale všechno dohnal, za pár měsíců už byl jako vrstevníci 😉☺️

mimi1004
10. čer 2021

Označila jsem tě u obdobné diskuze 😉

maggie_
11. čer 2021

@tynka2904 Neboj se 🍀 rodila jsem jsem ve 33tt a malá měla 1500g a zhubla na 1400g. Taky měla sondičku do žaludku, ale oni jsou to strašný bojovníci 💜 šli jsme domů po 32 dnech, kdy měla přes 2 kila a byla schopna být bez sondy a jíst sama. Bylo to dlouhý a dneska ji budou pomalu tři 😆 uvidíš, že to zvládnete. Jen si zachovej chladnou hlavu a věř mu 🍀

emamaira
11. čer 2021

Rodila jsou úplně stejně, 33+5 a domů jsme šli 36+ něco. Sondu měl 14 dnů. Váhu měl syn sice 2300g, ale hned po porodu byl na operaci. Přisát se mu nepovedlo nikdy, ale to asi souviselo s tím, že poprvé jsem přikládala až týden po porodu🙈 takže jsem odsávala a krmila z láhve. Neboj, v 33+5 už nejsou až tolik nezralý, jde to pak rychle, zbavíte se sondy a šup domů 🙂

carolinca88
11. čer 2021

Porod 29+5 tt, váha 1530g, zhubl na 1350g. Domů šel po 45 dnech. Sondu neměl poslední 2 dny. Šli jsme domů přesně měsíc před termínem porodu. Hned, jak se naučil bez sondy, pil tehdy necelých 50ml po 3 hodinách.
A v nemocnici nás drželo zezačátku i to kolik měl potřebu kyslíku, a jaké měl poklesy saturace při krmení. Než váha.

tynka2904
autor
11. čer 2021

Holky moc dik za odpovedi!!🙏🍀

tynka2904
autor
11. čer 2021

@emamaira No prave, nas brzdi desne ta sonda. Dneska treba vse upil krasne a ted posledni kojeni vubec nic. Takze zase sonda.. Ale zlepsuju se kazdym dnem🙏 Jen se bojim, ze tu sondu budem mit do nekonecna..

t_era
13. čer 2021

@tynka2904 mám holčičku 32+3, 1600g. V nemocnici nám říkali, že zvládnout plne kojení bez sondy by měli od 2kg, že do té doby jsou slaboucci a nemají sílu.

tynka2904
autor
15. čer 2021

Ahoj holky!! Mohu se prosim zeptat.. V porodnici zustavame jeste 14 dnu, ja uz tu jsem sama 14 dnu.. Ted by jsme meli jit konecne na roomin.
Chci se zeptat, tim ze nas tady drzi jen vaha protoze malej musi mit alespon 1800g a aktualne mame 1560g..
Lze jit domu s tim, ze by k nam kazdy den dochazel pediatr a kontroloval vahu, kolik snedl apod.? Lze to? Nebo to takhle jde jen v zahranici?

carolinca88
15. čer 2021

@tynka2904 já bych řekla ze zkušenosti kolem a z diskuzi, že pustí až s váhou 1800g, dřív to bylo dokonce 2kg..máš FB? Je tam bezva skupinka nedoklubko, kdyztak pošli sz, pošlu odkaz.

tynka2904
autor
18. čer 2021

Ahoooj holky! Tak by nas meli mustit po nedeli v 36+3tt cca.
Akorat posledni dva dny mi prcek nejak stagnuje. Respektive vetsinou vypil velky davky, treba 40ml a ted same 30/25/15. Zrovna kdyz potrebujem sekat latinu aby nas pustili.
Nevite, cim by to mohlo byt? S kojenim jsme nemeli problem a ted ho zas premlouvam a moc toho nevypije. Nemuze to byt tema horkama?🤷‍♀️
Mimochodem je to od te doby, co jsme na roominu. Asi to tu na nas ma nejakej spatnej vliv🙄
Predepsane ma tricitky.