Pracuji při mateřské/rodičovské dovolené

hathor86
20. dub 2017

Ahojte všechny, které pracujete jako já téměř od porodu! Pojďte probrat praktické věci, jako třeba kam pokládáte miminko když musíte pracovat, jestli pracujete doma nebo mimo domov? Řešíte některá jesle? Kojíte? A další radosti i starosti 😉

Osobně podnikám, máme obchůdek s farmářskými potravinami v našem městě. Nyní se vracím do práce a miminko si budu brát s sebou! Není kdo by hlídal, a mě to nevadí. Pracuji mimo domov.... Míšulka má dva starší brášky, tak se musíme oba otáčet.

Jak to máte vy? 😉😊

j.a.n.i
20. dub 2017

@hathor86 Já taky pracovala, tedy hlavně z domu, teď už jsou tedy děti ve školce, ale klidně zavzpomínám 😀

dapele
20. dub 2017

Pracovala jsem od dceřiných 10 měsíců cca rok na částečný úvazek. Končila jsem teď v březnu, abych si mohla užít druhé a nejspíš i poslední těhotenství. Vracela jsem se ani ne tak kvůli financím, ale potřebovala jsem alespoň trošku vypadnout z mateřského stereotypu a začít používat mozek. Pracovala jsem jako auditorka a měla jsem projekty, které se dají dělat odkudkoli, takže jsem pracovala hlavně v době kdy malá spala z domu. Je faktem, že některé noci jsem toho moc nenaspala. Cca dvakrát až třikrát do měsíce jsem musela za klienty pro podklady. Manžel má v práci dětskou skupinu, takže jsem malou dávala na hlídání tam. Krásně si tam zvykla, teď ve dvou letech nemá s kolektivem vůbec žádný problém a chodíváme tam i teď spolu.
Tím že jsem byla skoro pořád s dcerou, kojila až do letošního ledna (rok a třičtvrtě). Akorát ty dny, kdy jsem chodívala ke klientům to bývalo náročnější a těšila jsem se až přijdu domů a malá prsa odcucne. 😀
Kdy se budu vracet podruhé do práce ještě přesně nevím, ale do tří let nejspíš čekat nebudu. Babička bude za rok nastupovat do důchodu a hlídá moc ráda, tak bude hlídání vyřešeno. 😉