Prdíky. Máte někdo nějaké tipy?

veverka_
16. únor 2011

Děkuji

luthien.k
11. bře 2011

Děvčata, co prcky trápí zažívání a jsou kojeny, dávejte si probiotika hlavně samy, zdravá střeva matky = zdravá střeva dítěte (přes MM se střevní mikroflóra stabilizuje nejlépe), omezte ve své stravě mléko a mléčné výrobky, BKM je velký dráždič dětských střev i pro nealergiky (výborná náhrada je například Reis drink calcium z DM drogerie - narozdíl od mléka naprosto bezpečný a nedráždivý pro dětská střeva, vápník z mořských řas má velmi dobrou vstřebatelnost), nastudujte si bezplenkovou komunikační metodu a praktikujte, aby se miminku ulevilo a vyprdíkovalo se... Efekt nečekejte hned, ale do 14ti dnů zlepšení nastane.
Hlavně žádné nalévání fenyklovými apod. čaji (ani sebe a v žádném případě dítě), mohou mít opačný efekt, to samé cvičení nožičkama nebo masáže mohou opět dráždit zažívání.

imzadi
11. bře 2011

@lenuskacicinka tak snad to take takhle zvladne, rourku jsme ted uz 2 dny nepouzili...jinak ja kapky davam vzdy rano ve stejny cas a kapu na lzicku...
@pe.martina jake kapky myslis? a jinak take je malej dneska od rana vzteklej, tak uz jsem byla i ja vztekla a kricela... 🙄 to je asi normalni...navic ja jsem desnej nervak, co kdyz neni neco hned, tak sili...a kdyz hned malej nespi (jakoze jsem to jeste nezazila😀 ) tak silim ja 😠
@luthien.k uz se davkuju probiotikama, tak uvidime 😵

pe.martina
11. bře 2011

@imzadi myslím ty Bio Gaia, ale nevím jestli na ně ještě nejsme malý ☹ v úterý jdeme do poradny, tak Dr. poprosím ať nám je napíše ............ já si taky v lékárně koupímněco na zažívání pro sebe ........... co bereš ty???

mpavlinka
11. bře 2011

Nám nejvíc pomáhalo polohování - kolíbka a když seděla u mne na gauči na klíně čelem ke mně, opřená zády o moje nohy a nožičky měla na mém břiše 😉 Pak na kakání pomáhalo lehátko. Vyzkoušeli jsme různý medikamenty, ale nejlepší bylo uvolnit prdíky mechanicky 😉

imzadi
11. bře 2011

@pe.martina maly nejste, ale spis si myslim, ze Ti je nenapise na recept, ty proste musis koupit ze sveho 😖 a ja jim apo-lactobacillus

pe.martina
11. bře 2011

@imzadi tak to je dobře, asi ještě dneska skočím do lékárny a koupím je ............... dají se kombinovat i s Infacolem, co jí dávám teď??

luthien.k
11. bře 2011

@imzadi a ostatní, nejosvědčenější preparáty pro maminku jsou Probiosan nebo Infants Dophilus plus (ač určený pro děti, má moc dobré složení). Doporučujeme je maminkám malých atopiků, u kterých je slizniční imunita střeva velmi důležitá.

luthien.k
11. bře 2011

@pe.martina, probiotika se dají kombinovat s čímkoli.

imzadi
11. bře 2011

@pe.martina ja myslim ze jo, my je kombinujeme se sabem, pisou to i na tech strankach probiotickekapky.cz...ale pozor, v nasi lekarne jsem si je musela objednat

@luthien.k ja vim, psala si mi to do IP, ale ani jedno v lekarne u nas nemeli, tak jsem vzala toto...co nadelas:(

pe.martina
11. bře 2011

@luthien.k děkuju...........Infants Dophilus plus má pro dospělé jaké dávkování??

imzadi
11. bře 2011

@veverka_ tak jak to u vas vypada? nejake zlepseni?🙂 u nas se vcelku ustalil rezim, spat kolem devate az pul desate, prvni vstavani po jedne, pak kolem ctvrte, seste, pak kratky spanek kolem devate dopoledne, kolem poledne a odpoledne v kocarku od tri tak do pul paty...no moc toho nenaspi ten nas lisak 🙂)

michmar
11. bře 2011

@dagina úplně tě chápu s přechodem na UM, my už skoro měsíc bojujeme - a to doslova - při každém kojení. Kroutí se a kroutí. Málo přibývá na váze, tak nám doktorka řekla, ať dávám odpoledne příkrmy. Tak jsem pořídila váhu a vážím při každém kojení. Někdy přibyl hodně, jednou zas jen 10 g. Po příkrmu ublinkává - i další kojení. Tak jsem dnes koupila infacol a uvidíme jestli budou lepší výsledky jak s BabyCalmem a Sabem. Probiotocký kapky taky nic....

imzadi
12. bře 2011

holky, myslite ze po tech probiotikach muze mit malej prujem? 😕 dneska jsme po 4 dnech kadili a bylo to tekute a nikde zadne kousicky nestraveneho mleka...jen hneda voda...

pe.martina
12. bře 2011

Chtěla bych se s váma maminky poradit ......... v porodnici nám nabídli, že kromě klasického očkování jako je Synflorix a Prevenar je nyní klinická studie na další typy (kmeny) pneumokoků, které se začínají více projevovat,jak ustupují ty co jsou na ně děti očkované. Je to jedno očkování navíc a musí se na to očkování do nemocnice (nebo k Dr.který je do této studie zahrnut) a navíc je tam jen kontrolní odběr krve aby sledovali výši protilátek v krvi. Je to klinická studie za kterou dává nemocnice peníze (kompenzace za dojíždění atd.) ale to je vedlejší. Myslíte, že je to pro dítě nějaký přínos nebo stačí klasické očkování??

luthien.k
12. bře 2011

@imzadi, moc pravděpodobné to není, ale raději je aspoň na týden vysaď a uvidíš.

luthien.k
12. bře 2011

@pe.martina, nenechala bych očkovat dítě ani odzkoušenou vakcínou proti pneumokokům, stejně jako náš pediatr toto očkování považuju za mistrně marketingově zvládnutý tah hrající nechutným způsobem na city rodičů. Vždycky bude dost kmenů pneumokoků, proti kterým ta vakcína fungovat nebude. Toť můj osobní názor. Jestli máte v rodině alertie/astma/ekzémy, tak pak bych už vůbec dítě nevystavovala takovému potenciálnímu spouštěči problémů (hlavně s atopickým ekzémem).

veverka_
autor
14. bře 2011

@luthien.k takže bys doporučovala co - skrz to očkování? Díky Verča

veverka_
autor
14. bře 2011

@imzadi ahojky! takže máme od včerejška taky probiotika, dáváš k tomu i ty ostatní kapky?
U nás režim také trošiiinku ustálený, ale fakt trošku a hodně podobný vašemu maličkému 🙂 Fakt! Malého dávám spát okolo 20 hodiny, spí cca do 24 hodin, pak vstáváme taky okolo 2,4,6, prostě po dvou hod´kách cca, ale napapá se a hned spinká, takže ok, zatím! No a dopoledne ho nechávám ležet v našem letišti - tam mu dám hračky, svítí tam sluníčko a pustím mu rádio a on vydrží koukat a z toho pak usne.
Pak papání (to dopoledne nemám ještě vychytaný - ale po dvou - 3 hoďkách jí).

pe.martina
14. bře 2011

@luthien.k no naštěstí nemáme v rodině alergiky, ekzémy nebo tak, ale stejně se musím pro nějaké očkování do 6ti týdnů rozhodnout 😕

imzadi
14. bře 2011

@veverka_ tak to zni pohadkove, nas malej se jeste moc sam zabavit neumi:( jinak davam jeste sab simplex, ale uz ne kazde kojeni, ale ob kojeni a cca 10 kapek...

my meli tri noci uzasne, usnul v 9 a vstaval ve dve a pak az v sest😀 ale dnes opet klasika, ve 12, ve tri, v 6...

a z tech probiotik asi ted mladej desne smrdi pri kakani i prdeni a stolice je docela ridka, tak uvidime, prikladam to procistovani strev...

luthien.k
14. bře 2011

@pe.martina, @veverka_, můj názor je neočkovat nepovinná očkování u dětí minimálně do jednoho roku, lépe do dvou let, kvůli zátěži na imunitu, ale to je můj osobní názor (konzultovaný s velmi dobrou pediatričkou, pracující mimo jiné na nedonošeneckém oddělení v krajské fakultní nemocnici, takže žádný zkostnatělý pediatr, ale lékař sledující nové poznatky).
Jinak pe.martina, nějak nechápu, že se musíš pro nějaké očkování rozhodnout? 😕
Jo a kamarádky kluk je očkovaný proti pneumokokům a hádejte co už měl? No zánět středního ucha. Takže představa, že je to ochrání proti těmto infekcím, je celkem naivní...
@imzadi, to je fakt zvláštní reakce, kdyby to nepřestávalo, tak raději přestaň s kapkami...

imzadi
14. bře 2011

@luthien.k uvidim no, jako uz je to lepsi a prujem to nebude, pac ta stolice je jednou denne, ale smrad je to radny 😀

micla
14. bře 2011

Nám Sab simplex vůbec nepomáhal, potom kamarádka poradila kapky Babycalm a super. Vojtíšek má tři měsíce a nevíme, co je to bolesti bříška. Vřele doporučuji Babycalm....

bulinka
14. bře 2011

Ahoj holky, my máme jen občas bolest bříška, dneska jsem prvně dala kapičky sab simplex a od té doby se malej jen kroutí a pláče, je možné že mu ty kapičky přitížily?

veverka_
autor
14. bře 2011

@imzadi no zas tak pohádkový to není, jídlo po třech hoďkách to jistí ☹ 🙂 ☹ 😒 🙂 😎 😠
vždy´t ty máš dobře vychytaný ten denní rytmus, u nás to nejde takto s jistotou říci! U nás ty noci jsou také pořád jako ty, achich jo! Přidávám fotku na dopolední činnosti mého synka🙂 🙂

pe.martina
15. bře 2011

@luthien.k no sestra mi dala letáky na synflorix a prevenar a že si to mám přečíst a do 6ti týdnů se rozhodnout pro očkování 😕 tak teda nevím, ještě se dneska zeptám dr.

luthien.k
15. bře 2011

@pe.martina, to je blbost, pro nic se rozhodovat nemusíš, je to Tvoje svobodná volba, jestli chceš dítě očkovat proti pneumokokům nebo ne, není to povinné.

pe.martina
15. bře 2011

@luthien.k děkuju za info ................ vidíš, já se v těch očkováních ani moc nevyznám ☹ co je povinné a co ne ........... budu se do toho muset ponořit a nastudovat ať jsem v obraze 😅

veverka_
autor
15. bře 2011

@imzadi ahojky! tak dneska zase nic moc, máme třetí den Bio gaia, k ránu opět bolesti bříška a teď brečí taky ☹ tak nevím zatím, ale říkám si, jestli to nemá z toho, že piju mlíko - když ho více piju, tak pak má bolesti, nevím, jestli je to možné nebo ne? 😲 no a včera jsem neměla fenyklový čaj, takže možná nám pomáhá, nevím!

Jinak dneska noc opět klasika ☹ do 12 dobrý 🙂 a pak po dvou hodinách - ve 2, půl 5, 7, 9 jídlo, no sranda!