Přebalujete mimi před i po kojení?

gilotek
31. led 2008

Ahojky, prosím o zkušenost. Přebalujete prcka před kojením i po kojení nebo až po kojení. Když třeba 2 - 3 hodiny spí tak ho hned přiložíte k prsu a pak přebalíte? Malej trpí na opruzeniny prdelky, pořád mažem a stejně se to nelepší...

zmrzlinka100
22. dub 2010

Chcelaby som sa spytat ,,..je zdravé prebalovat dietatko "na siroko"???

maly_prcek
22. dub 2010

Kacamura: to si nejsem jistá, jestli to bude mít takový efekt... Přeci jen když to tím patleš ručně, tak je tam i to mechanické odstaňování... Ale já ten tekutý přidávám při praní látkovek k mýdlovým ořechům a dobré... Nejlíp je odstanit začerstva (osprchnout sprchou, aby se to vymylo a napatlat žlučovým mydlem) A nebo zkus do praní přidat sůl na skvrny, ta by mohla taky pomoct, mám s ní dobrou zkušenost. Nebo možná nejak namočit/předprat...

Jakto že toho máš tolik? 😕 Nějak si to neumím představit... Malý kadil každou chvilu, ale stíhat se to dalo i s předepíráním látkových plen...

Zmrzlinka100: dle mých info to neuškodí (a u zdravých ani nepomůže - nemá s čím, že jo). Akorát mu bude dýl trvat otáčení, je to se širokým balením těžší...

kacamura
22. dub 2010

jo tak děkuju 🙂... něco zkusím....

alenapo
22. dub 2010

Co se tyce opruzin. V nemocnici mne ucili casto prebalovat, vzdy umyt zadecek pod spchou a vzdy namazat kremickem na zadecek. Malej zatim nemel zadne opruzeniny, uvidime pozdeji. Co se tyce zvraceni, jen asi dvakrat se mi pozvrazel za celou dobu 3mesice.

kacamura
28. dub 2010

jenom mě tak napadlo... dřív jsem to poznala hned byl to slyšet, ale vy opravdu poznáte hned, že se vám zrovna tedka mimčo pokadilo??? já to totiž nikdy nepoznám až podle smradu, že to po chvilce začne smrdět... ale on když tlačí tak právě nikdy nic nevytlačí a já jsem v klidu, pže vim, že zrovna kadit nebude, ale o to větší problém mám poznat, že se pokadil, pže on netlačí nic neni slyšet, akorát potom cejtit... tak mi prozradte jak to poznám a nebudu mu každejch pět minut kontrolovat plínku... jedním znakem teda je, že má vždycky najednou hrozně dobrou náladu a taky nikdy nezačne brečet... je to malý prasátko a že je v pokaděný plíně mu nevadí... ani mě tak netrápí že to nezjistím hned,ale až o pár minut později, ale trápí mě jestli neni nco v npořádku....

beruska24.9.
28. dub 2010

Také to hned nepoznám, ale malá se většinou ozve sama. Začne se houpat na kolínkách a nadávat 😀 Jinak na 100 procent to je zjistitelné podle smradu 😀

heliik
28. dub 2010

Souhlasím s beruskou, také to hned poznám pže malá buď se začne ksichtit, nebo šíleně prskat, a když sedí tak pořád zvedá nožičky a dává je do vzduchu. ☹

heliik
28. dub 2010

Pardon překoukla jsem se, já to poznám hned, pže jr to pokaždé to samé.
No a občas malá hlasitě tlačí.. Jo a ještě přijde mi, že malá kadí v tu samou dobu..

kacamura
28. dub 2010

závidim holky... Jonášek ani netlačí ani nic... já třeba kojim a už kojim dobu a najednou smrad 😀 .... a před tim jsem taky třeba s nim, ale ani nepípne nezčervená netlačí ani slyšet to neni... takže smarad to jistí 🙂 .... a taky ta neuvřitelně obrá nálada kteráse mu objeví po tom co se mu to koneně povede 🙂

heliik
28. dub 2010

Neboj ono to se to taky určitě změní až přestaneš kojit.. 🙂
Já když kojila, tak buď Týna kadila jednou za 3dny a nebo naopak každý den 2-3krát. Teď to máme jedno deně. 😉

kacamura
28. dub 2010

mě to nevadí 🙂 ... jenom je to takový divný, že všem děti tlačej a jonáš nic 🙂 ... myslim, že se mu to tedka dost upravuje dneska měl jak mrkev tak UM... tak jsem zvědavá co z toho vznikne 😖 😀 .... ale je fakt, že převlíkat ho kolikrát dvakrát za den je náročné...

lin18
28. dub 2010

Já už to taky na Kubovi ponám. Když tlačí a zvedá nožičky k bříšku tak jsou to jen prdíky...a to je navíc i slyšet 😀 . A když tlačí a nohy má úplně natažený 😀 a má takovej soustředěnej výraz tak je jasný že bude hovínko. Já spíš kolikrát letím přebalit aby v tom neležel a on jak je bez plíny tak ještě zatlačí, vymáchá si v tom nohy, mně ruce...no prostě paráda. On snad kaká klidně čtvrt hodiny...na etapy....taky je toho pokaždé hromada. Jo a podle smradu bych to nepoznala on toriž děsně smrdí i když jen prdí 😀
Bóóže...a to jsem si říkala, že nebudu taková ta matka co furt vykládá o hovínkách...a už je to tady... 😀 😀 😀

kacamura
28. dub 2010

lin 😀 ... vklidu... já si taky řikala kolik věcí nebudu dělat a řikat 😀 .... ale aspon před kamarádama se krotim 🙂... už aby uměli na záchod co 😀 😀 😀

czica
29. dub 2010

lin dobre som sa zasmiala, naša malá je tiež expert na "umývanie" si noh v pokadenej plienke pri prebalovaní :D
a s tými nohami narába tiež rovnako...keď tlačí, vystiera nie len nohy, ale aj ruky a strašne sa pri tom sústredí aby sa to podarilo... iba keď nakladá pri papaní tak to nerobí, vtedy spokojne aj uprostred papania vypluje dudel a hodí na mňa úsmev...k papaniu sa potom už nevrátime, jednoducho už potom nechce

beruska24.9.
29. dub 2010

Měla jsem napsat, že to většinou hned nepoznám, tedy né vždy hned vím, že malá kakala. Někdy tlačí, někdy ne - záleží na tuhosti vytvářené hodnoty 😀 A navíc, nejsem každou minutu u ní - musím si odběhnout na záchod, někdy se pos... ráno, než se já vzbudím apod. Ale jak jsem psala, ať to vím hned nebo ne, vždy se ozve, že potřebuje přebalit 😉

momin
29. dub 2010

mylsim ze kdyz je dite 10 minut v pokakane pline svet se nezbori... 😀
maly tlaci nekdy ze srandy.. zatlaci..ja se ho zeptam jesli je pokakany a on dostane zachvat smichu.. 😀 takze se po kazde opravdu nedivam... 😀 😎

beruska24.9.
29. dub 2010

Když byla malinká, tak mě x-krát pokakala, počůrala při přebalování, nebo se posr... tak, že to měla až na zádech. A při přebalování také mám co dělat, aby mi nepíchla nožky do pokakané plínky 😝 A když ji tlačí bříško a blinkne, tak to začne matlat ručičkama - asi po sobě uklízí 😀
To jen my to bereme, že je to fuj 😉 Dětem na tom nic špatného nepřijde, vždyť je to jejich vlastní a prostě jen zkoumají strukturu materiálu 😀

czica
30. dub 2010

no na to skúmanie štruktúry materiálu sa teším, už som počula rozne historky od známych, dúfam že nezačnem mať nočné mory, zatiaľ si vystačíme s nohami v plienke pri prebaľovaní 😝 Ale pri blinkaní si posledné dva dni tiež začína strkať do toho hneď ruky, takže potom možem hneď prezliekať, lebo má mokrý celý rukáv a príde jej to veľmi zábavné 😀

allusa
16. čer 2014

Potřebovala bych poradit. Mám týdenní miminko a zatím zkouším co a jak 🙂 . Když ji přebalím před kojením, pokaždý se pak pokaká a musím znovu. To by mě nevadilo, ale ona po kojení hned hezky usne, takže by mohla do postýlky, ale když ji po kojení přebalím, probere se a plače. Znovu pít už moc nechce a když si ještě dá, tak ji pak asi bolí bříško, protože se tak šponuje a brečí. Ale s takovou náloží v plíně ji nechat nemůžu 🙂 . Co byste poradily holky?