Přerušovaný polední spánek, máte zkušenost?

imzadi
11. čer 2012

ahojky, hledala jsem v diskusich, ale vetsina resi jen spanek nocni. muj syn, 16m, kdyz usina pres den, tak se vzdy po cca pul hodine az 40 min vzbudi a place...kdyz rychle nezareaguju, jakoze bud udrncam v kocare nebo nepribehnu do pokojicku, abych dala dudlik, utesila, tak se vzbudi uplne a uz neusne a samo ze pak je protiva...dohromady spi tak hodku a pul...nekdy spi v postylce, nekdy v kocarku, zalezi na situaci. a v postylce umi usnout sam, ale nekdy jsem tam s nim...stava se to, ikdyz si jdu kompletne lehnout s nim a jsem u neho po celou dobu spanku...mate nekdo podobnou zkusenost? zuby to nebudou, deje se to uz dlouho a ma 16 zubu a ted se zadny nechysta...uz fakt nevim, co/s tim...

jinak nocni spanek mame tez s buzenim, usina v 8 a budi se kolem jedne a ctvrte.

dekuju za nazory 😀

imzadi
autor
13. čer 2012

@ined77 no jooo, ale to fakt nepujde, kdyz kolem bude druhe mimco...a u nas je to tak, ze treba kuchtim, zaslechnu, ze se vzbudil a nez treba vypnu sporak a vylezu do patra, uz je komplet probranej a spanek nehrozi...:( no ale zkusit to asi musim...

ined77
13. čer 2012

@imzadi ...no v tomhle ti těžko poradím ☹ .matýnek měl 2r a 5m. když se narodila katunka a spánek jsem vyřešila tak, že malý usínal u pohádky v obýváku a malá v pokojíčku v postýlce, máme 2+1.
tvůj kubíček je/bude ještě sám mimčo 😒 ....ale zase je možné, že se do té doby usínat sám prostě naučí 🙂 😉 .
ale tohle teď neřeš, to stejně nevymyslíš 😉 .třeba bude miminko usínat samo a budeš se moct věnovat staršímu 😉 .
u nás tak nějak dodnes je víc "práce" s matýnkem 😅 .
ale to je vážně předčasné se tímto trápit....nějak to skloubíte, věř mi.... 😵 😉

imzadi
autor
13. čer 2012

@ined77 moc dekuju! vim, ze toho mas hodne a jeste Te otravuje silena druhotehule 😀 hlavne jsem ted nejaka precitlivela, kubicka furt chovam, utisuju, ikdyz bych nemusela...proste hormony 😝

ined77
13. čer 2012

@imzadi ...ale prosím tě 🙂 .
já ti rozumím, pocity jsem měla úplně stejné...i to chování 😉 .
ber to tak, že s dětmi je stále nějaká změna...to co je teď může být za měsíc dva naprosto jinak, ať už se to týká jídla nebo třeba spánku 😉 .
posnažila bych se kubíčka naučit usínat samotného a zbytek bych nechala końovi, ten má větší hlavu 😵 .

lucka662006
16. srp 2013

Ahoj, i když diskuse už není nejnovější, nedá mi to nepřispět. My máme naprosto to samé. Malé je teď 18 měsíců. Už od narození spí v zastaveném kočáře nebo postýlce max 45 min a pak se vzbudí. Když je v kočáře, tak ihned musím zareagovat a houpat, a houpat už celou další dobu, co má spát, takže houpu dalších 45 min až 1 hod. V postýlce už nikdy po svých prvních max 45 min nezabrala. Postupem času jsem se s tím smířila a rodinný režim se tomu přizpůsobil. Teď čekáme další mimi, takže už jí asi v kočáře nebudu moct uhoupávat těch dalších 45 min a buď se tak naučí sama spát déle, nebo prostě bude spát jen 45 min. Snažím se to brát tak, že já jí příležitost spát dám a když už spát nechce, tak to ten organismus zas až tak nepotřebuje....

imzadi
autor
21. srp 2013

@lucka662006 jen zareaguju po roce..ted zas kubu musim chosit budit jinak by spal i tri hodiny😀 😀 ale teda co jsem zjistila ze jsem tehu,zacla jsem trenovat spanek jen v posteli...tak vydrz😉

1ucie
4. srp 2014

Ahoj. Nevím, zda po roce někdo zareaguje 😉, ale řešíme teď to samé. 30 min. spánku (i když několikrát za den), víc ani ťuk. Jako by měl nastavenej budík. V noci taky bída, ale ono to denní spaní souvisí s nočním...jenže... Chci se jenom zeptat, za jak dlouho...nebo spíš v kolika měsících se vám situace změnila? Přišlo to samo náhle nebo postupně? Našla jste nněkterá fígl jak na to? 🙂 Tiše závidím, když čtu, že dnes prvky doslova musíte budit. 🙂