Přes den spí pouze venku v kočárku

adelb
7. říj 2017

Ahoj, mam syna 2,5 mesice...pres den mi chce spat pouze venku v kocarku, takze jsme venku 3x-4x denne cca 6 hodin...kdyz bylo hezky pocasi, tak jsem jo neresila, ale ted to bude s pocasim horsi a ne vzdy pujde jit ven a taky by se mi hodilo, aby aspon jednou usnul doma. Mame to tak, ze maleho nakojim, pak si chvili hrajeme, az do te doby nez zacne byt unaveny...zacne si mnout oci a zacne plakat a vztekat se...v tu chvili jsem zkousela k uspani snad uplne vse (ani u prsa mi neusne, v naruci ho taky neuklidnim a ani na mne nechce byt, bily sum, zavinovacka, kocar doma, atd, cokoliv jsem zkousela tak porad krici, dokud nejdeme ven. Tam vetsinou usne okamzite. Nemate nekdo nejaky figl jak na nej? 🙂

alexovka
7. říj 2017

Měli jsme to podobně. A to spal vždy jen 30minut, pak hodinu až hodinu a půl vzhůru, takže uspávání 6x za den ....Pokud jsem neuspávala, sám neusnul. Řešila jsem dát v kočárku na balkón nebo nabalit, dát do kočárku a k otevřenému oknu. Asi mu pomáhá čerstvý vzduch. Jinak jednou jsem po čase zkusila dát spát doma, a šlo to. Samo se to zlomilo. Ale stejně balkon nebo procházka byla tutovka a usínál rychle. V postýlce to trvá dýl...

adelb
autor
7. říj 2017

Balkon nemame, ale otevrene okno jsem taky zkousela a nic 😀 asi potrebuje i ten pohyb. Nejhorsi je, ze proste zacne hrozne kricet a nejde nicim utisit, fakt az tou jizdou v kocarku

alexovka
7. říj 2017

Jinak teď mu je 14 měsíců a většinou už jde spát jen 1x po obědě a spí 3 hodiny v kuse - beru to jako odměnu za ty jeho třicetiminutovky 😎😁

ligeia
7. říj 2017

Fígl nemám. Já jsem chodila cca do půl roku třikrát denně, pak skoro do roku a půl dvakrát denně a když už spala jenom přes poledne, tak touhle dobou loni, tj. v 1 roce a 3/4 jsem ji přesvědčila na postel. Dříve to bylo většinou tak, že jsem musela stejně ležet s ní. Nechci strašit, ale čas strávený oblečením si gumáků a bundy a vyvezením kočáru byl vždy mnohem kratší než náhradní řešení... Ale druhá věc je, že bydlíme na vesnici, kočár jsem si pak nechala na dvoře a dělala si doma svoje.

ladyhacek
7. říj 2017

syn spal tkaé zásadně jen venku. až ve 2 letech se naučil spát doma 🙂. Když nebylo obří zima bychl zachumlaná v kočárku u nás pod pergolou a stříšku měl staženou hodně dolů (ale to už byl větší než 2,5m) jste v domě nebo bytě? Já ho třeba uvozila venku a pak šoupla do chodby a nechala otevřené dveře.

adelb
autor
7. říj 2017

Jsme v byte a prave ani venku pred ani na chodbe (je mala a uzka) ho nechavat nemuzu. Ja zkusila byt treba hodinu venku a pak ho dat k otevrenemu oknu doma,ale behem chvile se vzbudil.

adelb
autor
7. říj 2017

Hrozny je, ze fakt zacne az histericky kricet a neni nicim k utiseni az tim kocarem..

absintka19
7. říj 2017

My to delame naopak, nejdriv si hrademe a az je unavena tak papat a usne behem chvilky i v sede 🙂 neni sice kojena ale spi celiu noc od 21-9 🙂

pecora
7. říj 2017

Syn byl to same 😀 zlomilo se to cca v roce a pul. Do te doby za kazdeho pocasi kazde spani ven 😂🙈.

tery77
7. říj 2017

Nám pomohl "vak" malou jsem já i manžel , uspávali do 7mesicu jen v něm. Syn zase rád usínal v náručí 😉

aktakd
8. říj 2017

Doporucuji zkusit nejake ergonomicke nositko nebo satek. Pokud ho uspava pohyb kocarku, mohl by fungovat i vas pohyb.

adelb
autor
8. říj 2017

@aktakd tak to je teda jedine co jsem jeste nezkousela..akorat si rikam, aby to fungovala, ze kdyz zacne plakat, tak se ani u me na rukou kdyz ho chovam neuklidni..

adelb
autor
8. říj 2017

@absintka19 tak to teda zavist 🙂
Ja si taky rikala ze bych mu to s tim krmenim a hranim prevratila, aby to vychazelo jak vam,ale zatim se nedari..,
Rekla bych, ze jsem ho na to naucila, protoze pres leto jsme byly porad venku,doma jsme jen krmily a hned zas ven, takze si na spani venku zvykl..

adelb
autor
8. říj 2017

@tery77 jee ten vak vypada super👍 My v naruci bez uspechu..

adelb
autor
8. říj 2017

Rikam si,ze by na uklidneni pomohl dudlik,ale maly ho vubec nechce.

jitka0a
8. říj 2017

@adelb A co ho zkusit uspat na chodbě v kočárku? nebo vyjet jen na chvíli ven a pak se vrátit domů? Co vyzkoušet šátek na nošení? Kámošce tak malý spí skoro pořád. Když potřebuje něco udělat, třeba uvařit, tak si ho dá do šátku a malý za chvilku spinká a to může i mixovat a malý chrní 🙂

adelb
autor
8. říj 2017

@jitka0a to uz jsem taky zkusila ho venku uspat chvili a vratit se domu, ale behem par minut doma byl vzhuru a hned zacal bulet jak jeste nebyl vyspaly. Ten satek jsem jediny nezkousela,protoze jsem si rikala ze kdyz ho ani chovani neuklidni a neusne na rukach,tak by ani satek nepomohl..

jitka0a
8. říj 2017

@adelb Jo tak to znám, to mi malá dělala taky, to pak člověk závidí zahradu. To bys ho jen postavila pod okno a je to 🙂 Zkus to a uvidíš. Myslím, že se jde někde i ten šátek jen vyzkoušet, myslím tím, že si ho půjčíš třeba na týden za nějaký peníz a uvidíš, ať ho nemusíš hned kupovat 🙂.

lucije66
8. říj 2017

U nás to bylo to stejné. Malá spala do roka pouze v kočárku a to ještě tak, že jsem s nim opravdu musela chodit. Jakmile se zastavilo a nebo se jezdilo pouze na místě, byla do půl hodiny vzhůru. Chodila jsem 3x denně a opravdu za každého počasí, jinak to nešlo. Prostě pláštěnka na kočárek, malá v zimě ve fusaku a šlo se. Zkoušela jsem i šátek a ten byl taky top 😃 mohla jsem uvařit, vyžehlit a tak. Takže bych ho být vámi určitě minimálně zkusila a nelekla se prvního nezdaru. Spaní se u nás zlomilo až v roce, kdy asi potřebovala už klid a od té doby spí pěkně v postýlce. Z původní hodinky jsme se nyní dopracovaly i na hodiny 3, což beru jako odměnu za začátky 😊

zoehk
8. říj 2017

Ahoj nas syn spi pres den po max 40min a to pouze v kocarku.Dam do kocarku a jezdim sem tam prednima kolama na rohozku a dolu.Je mu cerstve 6mes.Kdyz neleje davam na balkon.Dnes jsem mela pujcene kibi nositko a poprve usnul skoro hned, byl hotovej.Podruhe mel skytavku a usnul za trochu dyl,ale bez kocaru.Pak jsem zkousela unosit na rukou a nic.Musel do kocaru. Vaham zda poridit ci neporidit nositko.Nosit jsem v planu nemela a jestli to na uspavani neni zbytecne poridit.Ikdyz na navsteve sotva potahnu kocar do bytu.