Převařená kojenecká voda. Plave v ní bordel. Co s tím?

bambusek
23. led 2008

Ahoj maminy, prosím a radu. Kupuju kojeneckou fromin vodu, normálně ji převařuju. At ji převařuju v rychlovarné konvici a nebo v kastrulku, který je samozřejmě čistý. Tak v té vodě plave nějaký bordel a nevím co s tím..... 😢 😢 .
Je to jako z tvrdé vody, ale fakt je to kojenecká tak nevím....

dajahu
9. lis 2008

A holky v jak teplé vodě jste um. výž. připravovaly? V teplotě vhodné k pití? Píšou, že připravovat se má v teplejší, ale to mě šíleně zdržuje, než pod proudem studené vody mléčko v lahvičce ochladím (obvzlášť v noci). A dík za rady, dávkovač už mám objednaný, jsem nevěděla že něco takového vůbec existuje.

rozela
9. lis 2008

já měla na ohřívačce 2 stupně ohřívání. jeden byl na vodu a druhý na zeleninové příkrmy. ten na vodu byl akorát. zalila jsem, promíchala a hned dala pít. vůbec jsem to nemusela chladit.

kalerat
9. lis 2008

Já to dělám, tak, že si vodu přerařím, potom naleju do petky a pak naleju do skleničky a ohřeju v mikrovlnce. Už vím na kolik s to musím dát, aby to nebylo teplý. Pak jen přidám z dávkovače mlíko a může se jít jíst.
Dřív jsem to dělala tak, že jsem měla horkou vodu v termosce a studenou v petce. Musela jsem to složitě míchat.
Jinak když jdu ven, tak si namíchám do termosky akorátní teplotu a venku jen naleju do skleničky a nasypu mlíko.
Jinak v termosce mi teplá voda vydrží dost dlouho 🙂

dajahu
9. lis 2008

A teplota vhodná k pití je jaká? Zní to blbě, ale když do vody dám prst (samozřejmě čistý), tak se mi zdá tak akorát k pití, taková vlažná voda to je. Je to tak?

kalerat
9. lis 2008

daju já ji dávám trošku teplejší než snese prst, zkouším to pro jistotu ještě na předloktí 🙂

dajahu
9. lis 2008

Na předloktí jsem to taky zkoušela, ale nic necítím 🙂 no asi je tak akorát vlažná, dík za radu

kopcik
10. lis 2008

dajahu: když na předloktí nic necítíš, tak je to právě ta správná teplota 😉