Přítel po synovi JEN ŘVE. Máte zkušenost?

nikitka2323
18. dub 2020

Přítel stále řve po našem synovi (4 mesice) ....rve po nem uz od narozeni....byl hodně plačtivý takze byl na me dost zavisly no a ted se mu dere zoubek takze taky stale place nebo mrci. Ja jako matka vim jak ho uklidnit a rozesmat ale otec na nej jen rve...jsem z toho na zhrouceni je to hrozne kdyz jdu jen na wc a zacne mrcet...mrci jen par sekund a pritel uz po nem vyjede..JEZISI CO ZAS RVES?! JE to hrozne narocne protoze jsem na nervy kdyz chci jen odejit na wc nebo neco udelat nebo prebalit druheho syna...vubec ho s nim nechci nechávat osamote...nedokazu pochopit proc je na nej takovy...vzdyt je to male bezbranne miminko ktere ho potrebuje 😭 byla jste nektera v podobne situaci? Popr jak jste to resily?

barmil
18. dub 2020

@nikitka2323 urcite to neni prvni projev jeho agresivity. Takze bych si urcite s nekym takovym dite neridila.
Nerikej, ze uz predtim nebyl takovy na Tebe, nebo na starsi dite.

nikitka2323
autor
18. dub 2020

Ne opravdu takovy nebyl....o deti nejak zajem neprojevuje je to typ člověka ktery zije ve sve bubline...cely den cumi jen do mobilu a když po nem neco chci tak ho nejvic na svete otravuju....tvrdi ze je uplne alergicky na jeho plac ze si nemůže pomoct...jako me to taky neni prijemne poslouchat ve dne v noci ale nikdy bych na nej nervala....on po nem jen jeci neda se to vydrzet nevim co delat uz...je to jeho dite ma se o nej taky starat navic se vymlouva na to ze nevi jak ho utisit..ja to taky nevedela..ale nasla jsem zpusob..nevim co s nim uz

martiniquest
18. dub 2020

@nikitka2323 Myslim, ze muze byt vynervovany a deprimovany sam ze sve neschopnosti maleho utisit nebo muze byt pretazeny a sebemensi kniknuti v nem vyvolava extremni reakci. Mluvim z vlastni zkusenosti.

nikitka2323
autor
18. dub 2020

A co s tím? Ja si s sebou beru prcka všude ale ztezuje mi to všechno... úklid..starost o druheho syna....skoro si s nim nemuzu hrat protoze stale maleho jen chovám a uklidnuji..je to tezke....uz se mu radeji i stranim...travim cas v loznici a nebo kdyz muzu chodim s detmi radeji ven...ale na me je toho taky hodne

krupka3
18. dub 2020

Osobne si myslim, ze zrcadli prozitky z vlastniho detstvi, osobne to znam. Je bezne, ze plac irituje nas, zeny, protoze to v sobe mame jaksi zakodovano, aby nam pri nem nebylo dobre a mely jsme potrebu jit dite utisit. U muze to musi byt naucena a vzita vlastnost. Rozhodne je ale na miste to resit!! Opravdu je to projev agresivity, ktery muze a nemusi nekam dal rust. Dite bude casem narocnejsi na pozornost a peci a partner by mohl s pribyvajicim vekem ditete ztratit zabrany. Trvala bych na reseni s psychologem, jinak bych zvazila, zda chces s takovym partnerem dal zit. Osobne si myslim, ze psycholog muze velmi pomoct, ale musel by tomu partner byt otevreny.

zuzkasim
18. dub 2020

Můžu se zeptat, co tě táhne k partnerovi, který celý den jen čučí do mobilu, a když po něm něco chceš, tak ho maximálně otravuješ? Proč si s někým takovým pořizuješ děti? Nevím, co má tvůj chlap za problém, že křičí na 4-měsíční miminko, ale mám obavy, že problémy má u vás víc lidí☹ Promiň, je to mimo moje chápání.

burnette
19. dub 2020

Křičet na 4 měsíční miminko ? Takového člověka bych se fakt bála. Hlavně ň bych měla strach svoje děti mu nechávat o samotě. Není rejpani ani to nemyslím zle, ale tenhle člověk to asi nebude mít v hlavě v pořádku. Synovi jsou tři roky a když manžel zvýší hlas, to už musí jooo být důvod. Manžel taky nevěděl jak malého utišit, ale jelikož mu to nebylo lhostejný koupil hojdavak a zkoušel v něm utišit/uspat malého a fungoval to. Myslím že je to v charakteru člověka, máš otce které s dětmi umí, ty co neumí, ale snaží se, a ty co jednoduše nechtěj. Bohužel je mi děti líto, protože lepší to rozhodně nebude ☹️

martiniquest
19. dub 2020

@nikitka2323 Co s tim? Komunikovat. Coz je nekdy hodne tezke. Ale cim driv, tim lip. Mozna vam nebude stacit vyrikat si to doma, pak bych doporucila manzelskeho poradce. Neni totiz mozne, abys vedle sebe se dvema detma mela chlapa, ktery nefunguje. Tedy mozne to je, ale jak dlouho bude takovy vztah fungovat/nefungovat

zmrzlinka
19. dub 2020

V první řadě bych na něj houkla,že takhle fakt ne.Ze na mé dítě nikdo řvát nebude.A houkla bych pořádně...A pak by jste si měli vykomunikovat jak dál....

squezy
19. dub 2020

Neřeš, proč máš dítě s timhle nebo timhle. Jsi milujici mama, které miluhe svoje deti a brání je a na tom záleží!!!! S timhle člověkem te však žádné štěstí nečeká a byt tebou, tak setrim finance a porozhlidnu se po nějakém jiném bydleni, nebo poprosím rodinu o pomoc a začnu znovu. Určitě najdeš hodného chlapa, ktery bude mit rad i tvoje děti. Takhle se budes trapit a hlavne, tvoji kluci budou v dospělosti stejně agresivní a stejne nemakačenko jako tatinek, prostě to tak vždycky je :(

kaja2016
19. dub 2020

@nikitka2323 a spite oddelene? mam otec ditete prostor se vyspat? a on pracuje teda jo? kdyz pises, ze cely den kouka do telefonu, vyznelo to, ze nechodi do prace

kaja2016
19. dub 2020

@zuzkasim Muze byt, ale v tuto chvili ji odsouzeni ani nijak nepomuze, ani to stavajici nemilou situaci nevyresi. Ne kazdy ma ujasneno jaky by mel partner byt nez si poridi dite, docela casto se stava, ze az s ditetem si zena uvedomi vlastni ootreby ( skrze potreby sveho ditete) a to neni spatne. Bez ditete by k tomu treba nikdy nedosla. Lide nejsou dokonaly, tvori je jejich vlastni detsti, dulrzite je reagovat, kdyz prijdu na to, ze neci nenu v poradku a situaci se pikusit zlepsit...

kaja2016
19. dub 2020

@squezy Ja si nemyslim, ze je to takto snadne.-)

martt
19. dub 2020

@nikitka2323 Nečetla jsem všechny komentáře. Ale zkus si s ním promluvit, vysvětlit mu, že je ještě syn malý a kdyz neumí mluvit tak pláč a mruceni je jeho jediná komunikace. Ze tim, že na něj zařve ještě se to zhorší. Ať si zkusí představit, že by se někdo k němu choval stejně, jako on se chová k malýmu. A ze pokud chce můžeš se začít taky tak chovat vůči němu Pokud by to nezabralo a chtěla by jsi s tím ještě něco dělat. Zkus mu nastavit "zrcadlo" což znamená, že se začneš chovat k příteli, jako on se chová k synovi. Takže sebe menší chybička a vyjela bych na něj " co zase děláš" " proč na nej zas rves" a podobně. Ale upozorňuji, že to může byt i konečna vašeho vztahu, i když pokud by se nezměnil, tak ja osobně bych si stejně sbalil kufry a šla bych se synem pryč.

sudylichozrout
19. dub 2020

@nikitka2323 Samozrejme, ze takovy byl i driv. Jen jsi to nevnimala ci nechtela vnimat. Pokud tvuj partner jen cumi do mobilu a rika ti, ze ho otravujes, tak agresivni byl a je. Nechapu, ze sis s takovym blbeckem poridila dite. No nic...

journals
19. dub 2020

Přímo ideální tatínek. Ach jo 😖

zuzkasim
19. dub 2020

@kaja2016 Paní píše, že má ještě jedno starší dítě a nepíše nic o tom, jak se tento přítel choval k prvnímu dítěti, z toho předpokládám, že to není její první vztah a už s jedním partnerem to nevyšlo. Není tedy až tak nezkušená, aby neměla představu, jak by partner pro život a otec dítěte měl zhruba vypadat. Nikdo nejsme dokonalý, lidi se v průběhu života bohužel i mění, ale tak krutý přešlap je dost blbý. Navíc to obvykle dopadá tak, že těmto ženským pomáhá stát, tudíž my z našich daní...

shaun40
19. dub 2020

Pro to jsem už 7let sama.A chlapa bych do baraku nechtěla.Jsou to sobci.A to co jsou hodni tak jsou zadani.A nejdříve by letěl telefon a pak on za telefonem. Ať se de léčit on si myslí že ten maličkej mu rozumí?nebo co.Do Bohnic s nim.

martiina_k
19. dub 2020

Já si myslím, že klidně může být i příšerně vyčerpaný. Sama si vzpomínám, jak jsem po nevyspané noci ráno kolem páté byla na malého protivná. Neřvala jsem jako křikem, ale taky jsem říkala (dost nepříjemným tonem) - ježíš co zase brečíš? Vždyť se ti nic neděje.... pyšná na to nejsem, ale holt stalo se....
Jen ted pokud ti s ničím nepomůže a jen čučí do mobilu, tak to asi nebude ten pravý partner pro život ☹ do práce nechodí?

izz76
19. dub 2020

@nikitka2323 A jak se chová k tomu strašímu dítěti? Kazdapodne řvát na miminko je hnus.

kaja2016
20. dub 2020

@zuzkasim Hele beru samozrejme tvuj nazor,ale ja si nemyslim, ze z par radku se da presne otypovat, co za cloveka tatinek je, mozna jsem necetla uplne pozorne, ale prislo mi, ze problem je "jen" v tom, ze chlap zvysuje hlas na miminko, kdyz place, coz si nemyslim, ze by bylo u muzu teda nejaky extra necasty - ono taky zalezi, co se mysli tom rvanim a co vsechno je za tom. Ja bych to jako neprekonatelny problem nevidela. Samozrejme v poradku to neni a chce to spolu mluvit, jako pri kazdym parmerskym problemu, notabene tykajici se deti Ja di teda myslim, ze jrn malo paru ma to stesti ze si sednou ve vsem, nebo skoro ve vsem a nemaj mezi sebou nejake vaznejso rozepre vetsinou zalozeny na rozdilnych postojich a zvycich a pak se prave ukaze, jestli to dokazi vykomunikovat a nebo ne. Ja to teda vidim takhle, ono dost problemu lidi skryvaj a pokud nemas treba moznost nahlizet ve vetsim meritku do vztahu, tak si clovek muze myslet, ze ve vetsine vztahu je to idealni a nejak se obvinovat za to, ze si zena vybrala spatne ( nebo dokonce opet spatne) mi prijde ko traproduktivmi. omo se da oprvdu hodne partnerskzych problemu resit. No staci ostatne i tady si precist par diskuzi a udelat si obrazek. Ale tak to je muj nazor, kazdy so ten svuj zivot zijeme jinak.-)