Roční dítě se pořád budí

erinlla
8. zář 2017

Dobrý den. Už jsem docela zoufalá tak snad někdo poradí. Naše dcera bude mít 1 rok. Vždy jsme ji museli uhoupávat nikdy nechtela usnout sama, zkoušeli jsme vsechno možné. Uhoupáváme v houpačce, pres den spí cca 1 hod jak kdy. Snažíme se davat spat kolem 7 h ale nekdy vubec nechce spat. Kolikrát jsem s ni vzhuru do pulnoci. Kdyz usne tak se budi několikrát za noc na mléko. Uz to zacina byt silene nekdy je i 10x vzhuru dříve jsem jen dala flašku a zas sla spat poslední dobou při každém buzeni na mleko pak začne brečet a musim uspavst na kresle a takhle furt dokola klidne 10x za noc. Můj manžel pracuje na plný úvazek i presčasy, ja mam take praci 30 h tydne a uz to zacina byt silene neunosne vsichni jsme nevyspali a zoufali. Ted ji rostou zoubky tak chápu ze spatne spi bohužel to tak je ale porad nejen kdyz ji rostou zuby. Nechci ji nechávat hned vybrecet neprijde mi to moc dobre řešení a take mame sousedy :D budu moc vděčná za vsechny rady!!

zuzineckah
10. zář 2017

@tomikjoejoe to chapu. To je situace na pytel, samozřejmě a snad bude jen dočasná 🖒
Nicméně s Est.metodou v tom smyslu jak tady byla nahozená

zuzineckah
10. zář 2017

.... to nemá nic společného.
Edit : odeslala jsem koment brzy 🙈

alexovka
10. zář 2017

Ahoj, jsem na tom podobně. Syn měl období, kdy se budil každou hodinu. Pak trochu pomohlo spaní s námi v posteli, teď má přiřaženou postýlku bez bočnice a část noci spí v postýlce, někdy tam i sám usne. Do roka jsem kojila, to se budil cca 3-5x. Teď dostává UM a na mlíko se budí 2x. Občas se převaluje, zakňourá. Vyřvat bych nenechala nikdy. Taky chodím do práce, někdy bojuju se strašnou únavou a doufám, že dnešní noc bude zlomová a bude spát až do rána...ale pak si říkám, že se alespoň můžeme tulit i v noci a jednou, to určitě přijde 🙂

anazuzzuzana
10. zář 2017

Můj v prosinci tříletý syn ještě nespal ani jednu noc vcelku...jednou se vzbudil jen jednou, jinak se to poslední rok ustálilo na 2-3 probuzení za noc...už jsem se s tím smířila, i když nerada teda...za mě rada je smířit se s tím a nijak zvlášť si to nekomplikovat... např. pokud jí dáváte spát v sedm a někdy uspáváte až do půlnoci, tak to je podle mě prostě úplná ztráta času... já dávám malého spát jen když vidím, že už je ospalej, pak mi po pohádce a mazlení vytuhne do deseti minut, kolikrát ho nechám si hrát a jdu si lehnout sama. Mlíko taky pořád v noci chce. Když jsem kojila, tak jsem to dělala tak, že jsem prostě spala nahá, ať se obslouží a skoro jsem o tom ani nevěděla. Teď mám flašku u ruky (naštěst nevyžaduje teplé) a pokud se vzbudí (spíme spolu), tak pomazlím (většinou mě volá nebo obecně si řěší nějaké zážitky ze dne - včera jsme byli v železničním depozitáři, tak celou noc houkal jako vlak) a když to po pár minutách nezabírá, dám mu flašku...no prostě, každé dítě je jiné, ale myslím, že moje zkušenost je taková, že nejlepší je to přijmout jako fakt a snažit se ho co nejvíc ulehčit a ne proti tomu bojovat...prostě vaše dcera nechce usínat sama a v noci se budí tak nepřemýšlejte, jak ji naučit usínat samotnou a na celou noc bez probuzení, ale jak si to uspávání a noční buzení co nejvíce zpříjemnit a ulehčit. No a konkrétně si na to musíte ale přijít sama, protože to je vaše dcera, vaše unikátní dítě. Hodně štěstí... PS: jsem na syna sama a chodím částečně do práce a stejně jsem nikdy nezkoušela nechat vyřvat... i když musím přiznat, že párkrát jsem už s tou myšlenkou koketovala, ale neměla jsem na to srdce

editah222
11. zář 2017

Mám 2děti,které každé spí a nespí naprosto jinak☺. Dceru (8let!) musíme uspavat, spát s ní a stejné se aspoň 1x za noc vzbudí. Potřebuje jistotu,že je tam neustále někdo pro ni. Syn (6let) usíná sám i v cizím prostředí a celou noc spí jak dřevo.
A tak to mají od malička. Dcerka se jako miminko budila co hodinu a syn max.2x za noc.
Myslím si,že očekávat od dítěte,že bude spát jak my potřebujeme je naivní😉. Estvill asi zabere,ale já s ním nesouhlasím a nikdy jsem ho nepraktikovala. Někdy říkám,že jsem se za posledních 8 let vyspala asi 10x, když jsem byla s kamoskama na wellnessu😂.
Taky jsem s miminama pracovala a bylo to často dost náročné,ale 30hodin týdne mi přijde úlet. To bych fakt nedala.

erinlla
autor
13. zář 2017

@martiniquest malé se venuji více nez dost jsme porad s ni. Víte my bydlime v USA a tady nepobiram bohužel žádné penize takze musim do prace neni jiná možnost navic mala ma furt něčí pozornost neni chvili sama.

erinlla
autor
13. zář 2017

@anazuzzuzana ja take snazim koukat kdy je ospala. Nekdy je ospala ale jak ma jít spat tak ma zas energie na rozdavani a potom neni unavena klidne do 2 do rána ..

erinlla
autor
13. zář 2017

Abych situaci co nejvice přiblížila.. kdyby šlo jen o to podat mleko tak to by mi az tak nevadilo. Nicmene jde o to ze ma i velmi lehké spani.... vzbudí se několikrát za noc klidne - vzbudí tim myslim ze nejde spat jak dam mleko ale ze musim znovu uspavat.