Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

misa_1
3. říj 2012

Tak se drzte a zas brzo z nejakeho pocitace 🙂)))

ameliejulliette
3. říj 2012

Tak noc se třema chlapama v posteli se nevyvedla 😀 Ale zkusit jsme to museli 😉 Plán byl takový, že si odpočinu, budu jen kojit a zbytek dělat manžel... V konečným důsledku to bylo skoro naopak (manžel "kojil" Bena), kluci se budili navzájem (Eli se snažil vykadit a děsně u toho hekal, Ben se nám vzbudil třikrát a hned hysterák, že musí mít mlíko hneeed 😀 ), a manžel chrápal a budil mě 😀 Kdyby tam ti dva nespali, byla by to zatím nejlepší noc s Eliotem, protože skoro vůbec neplakal a nedal si klasickou dvou až tříhodinovou noční hlídku... Takže optimistické. Ale ráno se výsledek únavy projevil, zapomněla jsem doma, co jsem jen mohla, korunu tomu nasadila skutečnost, že Ben jel k doktorce v bačkůrkách (má na doma takové tenčí boty s větracíma otvorama... naštěstí ne klasické bačkůrky 😀 ). No máme veselou historku, kterou budu mít na talíři asi celý život 😀

svatule
3. říj 2012

@misa_1
@xuxie
@tital
@helulela
@imzadi
@eveluska
holky já jedu ve sladkém od těhotenství s Eli... 🙂 podle babských rad by byl Vašík holka, jedla jsem samé buchty, zákusky, čokoládu...nejhorší je, že to pokračuje i teď, mám pořád na to chutě, naštěstí váha dobrá, beru pro jistotu železo a vitamíny, ať má malý i výživu 🙂
Klepu, ale Eli spí od malička dobře, tak jsme rádi, uvidíme, jak Vašík, zatím se budí 1-2x za noc na kojení. Kolem 5.ranní mívá kecací hodinku, snažím se nereagovat, většinou ještě zabere, když ne, je pak den naprd 🙂

ameliejulliette
3. říj 2012

@tital Hubneme po porodu 😀
@misa_1 Duplo kostičky v posteli, tam ještě nejsme, hezké vyhlídky 😅 S počůráváním neporadím, napadá mě jen, že je to třeba takové to zhoršení před tím, než přestane plínky úplně potřebovat 😉
@xuxie Tak finišujou přípravy 😉 A jak se cítíš? Hrozně? Už to máš za pár 😉

ameliejulliette
3. říj 2012

Jo a sladké - dala bych si, ale "naštěstí" mi na konci těhotenství slezly všechny dásně, tak sladký je to poslední, co můžu jíst... - ale s Benem jsem po porodu zdlábla tabulku bílé čokolády denně 😀

svatule
3. říj 2012

a v čem teda nejsem s Vašíkem důsledná, je nebraní do postele. Eli jsem opravdu poctivě ukládala do postýlky, jeho po dokojení nehcám u sebe, ať nemusím vstávat 🙂 a taky ať nebudí malou, přece jen, když začne kecat je to nářez 🙂

xuxie
3. říj 2012

Holky, moc díky za podporu, dobře mi to padlo. Ono, už mi je trošku úzko, jak jsem tam šla prvně, tak jsem netušila, co mě čeká...mno a teď, jak už vím, tak se mi do toho fakt nechce :-/

A k sladkému - právě jsem sežrala dítěti lentilky (celou krabičku) - nic jiného už naštěstí doma není 🙂

dobrou a klidnou všem dítkám a dospělákům

eveluska
3. říj 2012

@misa_1 mame to nocni svetylko z ikea, to muze svitit celou noc a nerusi, nemusis pak na miminko svitit... ma ho i malej v pokojicku a ma ho bud v policce na dosah nebo primo v postylce - ono je bez snury a takovy mekky 🙂

tital
autor
3. říj 2012

Holkyyyyy, kaslu na to, ted jsem vam tu vytukala takovy dlouhy report od nas z domova 😢
a je fuc, vsechno to zuchlo, tak to zkusim zitra znovu, ted letim do sprchy a na kute.

helulela
3. říj 2012

@tital to je k vzteku, taky nemáme moc spolehlivé připojení a tohle mě dokáže fakt naštvat 😠 Doufám, že to aspoň byly nějaké dobré nebo aspoň neutrální zprávy 😉 dobrou

Holky, u nás se chystá velká akce - víkend bez dětí. Pojedeme kamarádce na svatbu, je to přes půl republiky, no možná spíš přes 2/3, a usnesli jsme se, že klukům bude doma líp. Mám z toho smíšené pocity. Víťa bude v pohodě, ale o Adíka mám trochu strach 😔

misa_1
3. říj 2012

@eveluska Aha, diky za tip, to neznam, je to tohle? http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=+Noční+...

carmonka
4. říj 2012

Ahoj holky, do skupiny hubneme po porodu už se taky dlouho chystám 🙂 Bohužel v současný době jsem tak nějak ráda, že dejchám a na ledový kaštánky po obědě, až starší (doufám) usne, se těším jak na smilování. Ale zůstala mi po malé taková divná a docela pevná a tvrdá pneumatika v horní části břicha, kterou jsem u staršího teda neměla 😠 Ale fakt nemám vůbec sílu cokoli s tím dělat. Ale třeba se zejtra ráno probudím a ono to tam nebude 😎
Jinak, včera byl dámy TEN DEN. Ten den, kdy si večer uvědomíte, že jste si za celý boží den nevyčistily zuby... Ha ha, tak nám to klišé o matce na mateřský vešlo v realitu 😀 😀 😀
Krásný den!

imzadi
4. říj 2012

@carmonka tak takovych DNU jsrm mela s kubou na zacatku nekolik, takze se desim, co prijde ted 😀 bude ze me zapatlana troska 😝

tital
autor
4. říj 2012

Pokus o report cislo 2, obe deti prave usnuly 🙂

Tak hlaseni od nas.
Spani nocni - docela dobre, Bertik sem tam zakrici v noci, ale to muze byt znovuprozivani predchoziho dne. Trosilinku se mu natahlo i vstavani, neco mezi pul sedmou az sedmou, takze bych rekla skoro pohoda.

Nocnik - precetla jsem odkazy, skoro bych do toho treninkoveho programu sla, jenze my nikdy nejsem cely tyden doma a obavam se, ze patery slipecky, ktere tu mam nam zdaleka stacit nebudou 😒 Nesplnujeme jediny bod pripravy a to ze mame doma mimino, tak jeste zvazim a kdyztak napisu.

Bertik - k Bare se chova naprosto uzasne. Par dni po porodu byl takovy zarazeny - ale smerem ke me. Bylo videt, ze nejsme naladeni na stejnou vlnu. Mohlo to byt, ze ho predtim hlidaly babicky, ze si vic zvykl na tatu, ze jsem prinesla mimi, nevim. Pak prislo 14 dni, kdy jsem mela pocit, a bohuzel velmi mizerny, ze mame jen zapnute video. Kazde kojeni, koukal na pohadky, coz ho samozrejme nebavilo celou dobu, tak "zlobil", skace na sedacce - ale dost agresivne, surove i k ostatnim, nebo se potloukal po byte a byl bez nalady. Tento tyden jsme zacali chodit ven i dopoledne a je to mnohem lepsi. Bertik se unavi, Bara spi v kocarku, takze ja mam cas na Bertika nebo jen tak lelkovat - doma je vzdycky co porobit. A kdyz pak dorazime zase zpet domu, rad si pohraje treba s auticky.
A celkove mi ted Bertik prijde vic smireny se situaci, vi, ze se dava Bare mleko, ze ji musime namazat zadecek, pomaha odnaset plenku do kose a se mnou se ted i hodne mazli.

Bara - ma novorozenecke akne, takze vypada mnooo ne tak hezky 😉 , stale je dost spava, jen se prodluzuje doba pri kojeni, kdy je vzhuru. Ale zaroven se nam dari z nocnich dvouhodinovych vyletu stahnout kojeni a prebalovani i na pul hodiny - to je vyhra ! Rano se nekdy citim i vyspale. Kojime od tech 19 do 7 do rana tak trikrat.

Ja - regenerace naprosto uzasna. Nevim, jestli homeopatika, nebo ze to byl druhy porod, nebo ze to slo tak dobre a tak rychle, ale citim se skvele. Nebo taky mozna, ze s jednim batoletem za zady clovek nema az tak moznost, ze ? 😅 Zada boli na konci dne, diky peci o dve deti. Pohyb a svoboda jako netehule je pro me obrovska uleva, uzivam si spani na brise, ohybani pod kocarek, a nekdy snad i ty domaci prace. Jen zvedani Berta je orisek - nejen ze se to nesmi, ale proste to nejde. Mam lehkou diastazu, a zadny brisni svaly, doufam, ze brzy bude vse ok.

Domacnost - doporucuji tem 2v1, tesne pred porodem, domluvit s babickama krabicky s potravinovou pomoci. Osvedcilo se mi to jako nejlepsi reseni, nikdo nam to tu neorganizuje, mame rezim podle Bertika, a jidlo od porodky jen ohrivam. Pradlo a ostatni vzdy nejak zbastlime s muzem. Muzsky ma toho v praci tolik, ze chodi az vecer, a docela se to da zvladnout, nerikam - sedim tak akorat na wc a nekdy pri tom kojeni 🙂, ale da se to.

Tot od nas vse. Perlicka na konec - Bertik ted pri obede srazil celou misticku s knedlickem, masem a rajskou na zem... slak by me trefil, mame ohozenou zed v jidelnim koute, zaclonu, zaves, dve zidle, stul a podlahu... Ani smajlika za to udelat nemuzu, jak jsem vztekla ....
Bezim natahnout hrebet, nez se ty lasenky moje vzbudi.

eveluska
4. říj 2012

@misa_1 tvuj odkaz mi nic neukazal, ale je to tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7015... ten modrej sviti vic, ten ma malej v pokojicku a ten cervnej je vhodnejsi k miminku jako celonocni svetlo, ze ho nevzbudi. 🙂

xuxie
4. říj 2012

Taky usnul (po hodine) - taky běžím rychle, než se zas něco semele - na domácnost a milion hadriku k zehleni pro tento moment hazim bobik 🙂

xuxie
4. říj 2012

@helulela neboj se, možná Adík bude nakonec nejvíc v pohodě - bude mít premiéru? A kdo hlídá, babi? Zůstavají doma, nebo je vezete někam?
Určitě to bude super a zasloužíte si to 🙂

irenka
4. říj 2012

@xmarg04
@imzadi
@xuxie
Tak holky, moc na vás myslím a držím palce...
tak která budete dřív? 🙂

imzadi
4. říj 2012

@irenka dekuju!!! A prvni bude xuxie, pac predbiha!!! Ikdyz ja mam cele odpoledne prujem a pravidelne me picha v brise...😝

irenka
4. říj 2012

@imzadi
No tak se drž holka... může to být změnou počasí, já na to dost reagovala.
A jinak pro pobavení, máma čeká u svojí fenečky štěnátka.. a tak vás holky asi předběhne. Změna počasí a ona začíná hrabat a možná i rodit... :D

imzadi
4. říj 2012

@irenka 😀 ta se ma! Ikdyz jak mam naplanovany ten cs tak budu radsi, kdyz to pujde dle planu...ale fakt se tesim az nebudu tehu!

irenka
4. říj 2012

@imzadi
Nebooj, to bude dobrý. Myslím na vás. Já jsem tak štastná že to mám za sebou... 🙂

xuxie
4. říj 2012

@irenka Jé ahoj, jsem si právě říkala, že kde tě máme - dlouho jsi nepsala ☹ Jak je?

Jojo, předbíhám, mi s tím docela vyrazili dech - jsem si byla jistá, že @imzadi bude mít Emičku dřív. Ale @xmarg04 se nám taky odmlčela, jestli on Max už nemá ségru? 😉

tital
autor
4. říj 2012

@irenka Sikovna, sleduje 🙂, holky @xmarg04, @imzadi, @xuxie to maji za par. Moc preju hladky prubeh a aby Vam bylo alespon tak dobre jako me 🙂. Barborka ma dnes presne 3 tydny, hrozne to leti.

A Irenko, kdypak budete fit a dorazis pochovat nasu princeznu ? 😉

ameliejulliette
4. říj 2012

@tital Letí to, letí, fňuk... Eliot začíná být přes den dost akční, jako že fakt moc toho nenaspí, spíš venku... A Ben je úžasnej, sám od sebe se o něj stará, hned mě volá, když mimi zabrečí a že ho musím prý vzít na ruce a tak... Dneska mi rozepínal mikinu, že mám jít kojit 😀 @misa_1 😀
@xuxie Vyzkoušela jsem posunout spaní na později, páč včera to tak náhodou vyšlo a Ben pak spal skoro dvě hodiny, no a dnes taky... I když návrat domů a příprava mlíka už byly o nervy, jak byl unavený a kňoural, ale výsledek fajn 😀

Dneska máme takovej divnej den, kdy nic nevyšlo, jak mělo, a nakonec se nám rozbilo auto a když nás švagr odvážel, Ben měl hysterák jako nikdy v životě, že tím jeho autem jet nechce ☹ Bylo to fakt náročný a asi se to promítne i do noci, teď se během hodiny vzbudil dvakrát 😖
U nás spaní v noci ništ mošt, dnes jsem utišovala řvounka od dvou až do rána, končí to většinou tak, že si ho napojím na prso a upadnu do komatu... Nevím, co to může být, už byly dvě noci, kdy se tohle řvaní nekonalo, ale žádný systém jsem zatím nevysledovala 😅

carmonka
4. říj 2012

Ahoj holky, tak přejeme rychlé a hladké rození všem, kterých se to týká. A krásná a zdravá miminka samozřejmě 🙂

Naše slečna už má skoro půl roku a tak dneska dostala první mrkev. Straaašně to letí, fakt... Už máme půlku toho nejhoršího za sebou 😉 I když, fakt to tak nechci brát, jednou na ten první rok budu u obou vzpomínat.
Snědla několik lžiček, tak to vypadá, že to půjde dobře. Se starším jsem bojovala tři měsíce, to bylo strašný, kolikrát jsem to už obrečela. Všechny ty přípravy a pak mě s tím vždycky poslal do háje. Taky jsem řešila jestli mu budu vařit, respektive chtěla jsem mu vařit, nakupovala jsem různou domácí a bio zeleninu...nakonec mi milostivě vzal mrkev z DM. Tak jsem to tentokrát u malé ani neřešila a prostě jsem jí skleničky rovnou vrzla. Řekla jsem si, že si to nebudu komplikovat, určitě budu zase dlouho kojit, tak to jí musí stačit 😝

Jinak, mám trochu strach z toho druhého půlroku. U staršího to byl očistec - nejedení, nespaní, zuby, nemoce... Snažím se to jakoby dopředu neočekávat, ale je to těžký.

Fakt by mě zajímalo, jak to Irenka v garsonce dává... Vždycky na to musím myslet, když tu občas hledám třetí místnost, kterou nemáme 😀 Ono je to ale asi jako se všímj - když musíš, tak musíš, že ...

Klidnou noc všem!

xuxie
4. říj 2012

@ameliejulliette hezky, aspoň Beník spinká - u nás to nějak vázne, ale myslím, že je to tím přestěhováním a také mnou - holt, mladý ví, že něco se chystá - tak snad pak, až už budeme všichni doma, tak to nějak srovnáme 🙂

helulela
4. říj 2012

Ahoj holky, taky přeju všem rodičkách hladký průběh a hezký start s miminky! @xuxie @imzadi @xmarg04
Úplně jsem se lekla, když jsem zjistila, že Barborce jsou už tři týdny, Eliotovi měsíc a holčičce od carmonky půl roku, to mě šokovalo nejvíc 🙂 Jsem moc ráda, že jste diskuzi nevypustily a pravidelně se hlásíte.
Po víkendu napíšu, jak jsem zvládli akci svatba. Omlouvám se za stručnost, musím předat počítač pracujícímu manželovi 😉 Mějte se zatím hezky! A ještě zdravím @irenka 🙂

xuxie
4. říj 2012

@carmonka Držím palce, ať jde papání - s těmi prvními lžičkami si vůbec hlavu nedělej, ty jednodruhové skleničky jsou fakt v pohodě, dělala jsem na tom nějaké rozbory a upřímně, pokud člověk koupí nějakou slušnou značku, tak je to kolikrát lepší než když se snaží to udělat sám 🙂

Dobrou noc a hezké sny malým i rodičům 🙂

xuxie
4. říj 2012

@helulela Užijte si svatbu a já si to přečtu snad za týden, až se dostaneme domů 🙂
Hezký víkend