Silně opruzený zadeček, co pomáhá?

loc
18. říj 2015

Malý se mi ve spánku pokakal, když jsme šli s manželem spát, nic jsme necítili, tak to muselo být až v průběhu noci. Ráno byla stolice už zaschlá a malý moc plakal, měl pod ní zarudlé fleky. Při každém dotyku na ta místa ( včetně stolice) moc pláče, strašně mě to mrzí, moc ráda bych mu pomohla. Dávám krém proti opruzeninám a střídám to s pudrem, přebaluju co nejčastěji, po přebalení nechám zadeček chvíli větrat. můžu pro něj udělat ještě něco dalšího? Chudinka malej, kdybych to tak odhalila dřív...

monunkaaa
18. říj 2015

Co pouzivas za krem na zadecek? Naprosto chapu,ze ti to je lito.. me mala obvykle spusti plac,kdyz se pokaka,takze to clovek hned odhali a nikdy odpruzeny zadecek nemela. Ja pouzivam Bepanthen a jsem s nim moc spokojena.. I kdyz se mala treba skrabne,tak ji to tim namazu a hned se to krasne zahoji..

loc
autor
18. říj 2015

@monunkaaa Mám měsíčkový od Welledy. Ale jinak Bepanten mám doma taky, akorát mi ho moje dr. moc nedoporučovala, tak jsem ho nikdy nedávala. A taky mám doma Sudocrem. Tak já ten Bepanten zkusím, je v něm pantenol a ten se dává i na popáleniny od sluníčka. Kdyžtak to budu střídat, uvidím, co to udělá. Mně právě syn nikdy po kakání nebrečí, asi ho to hezky hřeje, poznám to jen podle odéru 😀 .

bambullkaa
18. říj 2015

Já používám Sudocream na střídačku s Bepantenem. Welleda je taky dobrá 🙂

monunkaaa
18. říj 2015

Tak zkus ten Bepanthen,me ho zase pani doktorka doporucovala. Dokonce rikala,ze je to lepsi I na cele telicko nez kremy a oleje.. sudocream nam moc nevyhovuje,ale zase kamaradka pouziva Jen ten.. chce to zkusit,kazdemu mimi vyhovuje neco jineho..
Mala breci nebo aspon fnuka,asi se ji v tom nelibi :-P
At je broucek brzo zahojenej 🙂

loc
autor
18. říj 2015

@monunkaaa Děkuju. Budu to zkoušet, snad to brzo zmizí 🙂 .

majkoz
18. říj 2015

Teď měl malý průjem a měl z toho tak opruzený zadeček, že jsem to ještě neviděla ☹ Mázla jsem na noc Imazol a druhý den to bylo o 80% lepší... No a samozřejmě co nejvíc větrat

loc
autor
18. říj 2015

@majkoz Díky za tip, teď na to koukám na netu a píšou, že je to i přímo na plenkovou dermatitidu, koupím to v lékárně a snad to bude ok 🙂

jabadabadoo
18. říj 2015

Imazol nejlepší, když už je to úplně děsný, tak Pytiol. Ale Imazol je skvělý.

smallinka
18. říj 2015

Nám pomohl jedině Imazol.

citun
18. říj 2015

Vyfénovat zadeček 😉

ivasad.
18. říj 2015

@citun no to pozor s tím fénem, zvlášť u kluků, aby do fénu dítě nenačuralo. Kdo nemá proudový chránič v elektrických rozvodech, tak by to mohlo skončit moc špatně.
Na nehojící se opruzeninu se mi osvědčil imazol ( na noc), mezitím sudocrem nebo weleda.

citun
18. říj 2015

@ivasad. Fénovala jsem ho zásadně na bříšku, kluci jsou nebezpeční. 🙂 Syn vždy trpěl na opruzeniny a tohle vždycky zabralo a ještě se mu to líbilo. 😉

jerrysskating
18. říj 2015

Nejlepší je framykoin ale ten si musíš necht napsat od doktorky je jen na předpis.

loc
autor
18. říj 2015

Zkoušela jsem ten Imazol a dost to naštěstí stáhnul. Už ho to ani nebolí, když se těch míst dotknu 🙂 .

S tím fénem teda nevím, asi by se mu to nelíbilo a plakal by... Asi už to zkoušet nebudu, když se to tak hezky zlepšilo, no ale kdyby přece nebo jako inspirace pro příště, z jaké vzdálenosti a jak dlouho? Díky.
@citun
@ivasad.

@jerrysskating Framykoin naštěstí není třeba, tak hrozné to nemá, bakteriální zánět tam určitě není, takže atb nejsou třeba. Ony tam nebudou asi ani ty kvasinky, ale i tak jsem dala Imazol, je určen přímo k léčbě plenkové dermatitidy, což malý teda naštěstí neměl, spíš to byla jen taková predermatitida 🙂

A jinak všem moc děkuju za příspěvky, jsem moc ráda, že už to malého nebolí 😉

pavlapola
18. říj 2015
Uživatel pavlapola je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pavlapola.

Moje malá měla s opruzeným zadečkem hrozné problémy. Používala jsem Imazol a pak jsem přešla na klasickou rybilku. Jinak jsem začala kupovat kvalitnější pleny a vlhčené ubrousky a pomalu se to pak zlepšovalo 🙂

filipatereza
18. říj 2015

Doporučuji vynechat vlhčené ubrousky. Skvělou přírodní a daleko levnější variantou je Mycí olej na zadečky Medvídek. Já osobně používám látkové plenky a děti jsem nikdy opruzené neměla...

xsenova
18. říj 2015

@loc jednorazove babylove plienky z DM nehreju - zostavaju studene aj ked je dieta pocikane - tak sa v nich opruzeniny vytvoria velmi tazko a vyborne sa hoja ked uz nejake dieta ma.

bartl
18. říj 2015

Taky se připojím, našim klukům zabíral sáček s vylouhovaným černým čajem- radila pediatrička. Po přebalení, na chvilku přiložit, nechat zaschnout, před zabalením namazat krémem. Používala jsem Sudocrem. A hodně větrat bez plenek.

majkoz
19. říj 2015

@filipatereza Přesně! Jak jsem psala,že náš malej to měl z průjmu-tak jsem si chtěla ulehčit práci, vrzla mu jednorázové a už to bylo

veri0007
19. říj 2015

@loc jednou jsem řešila silnou opruzeninu až do krve u doktorky. Nikdy se mi malá jinak neoprudila jen jednou tehdy tak jsem ani nevěděla co s tím. Ta mast co mi doporučila se dá koupit i bez lékařského předpisu a fakt na ní nedam dopustit. Jmenuje se to imazol a zabral na to nejhorší během půl dne, do druhého dne bylo už vše ok. Nepomohl řádný sudocrem, rybilka ani bepanthen...

citun
19. říj 2015

@loc Přes svojí ruku aby ho to nepálilo a jak dlouho vydrží, přeci jen už je velký a asi si nedá říct 😉

filipatereza
19. říj 2015

Silně opruzený zadeček (až do krve) je většinou způsobený nasedající kvasinkovou infekcí na opruzeninku. Jednorázové plenky jsou neprodyšné a je v nich vyšší teplota, což jsou faktory, které jejich množení napomáhají. Některým dětem nepomáhá ani mazání antimykotiky, protože kvasinky se vždy znovu pomnoží. Rozhodně to nechci říkat dogmaticky, ale vím o maminkách, kterým přechod na látkové plenky problém vyřešil. Dnes jsou bambusové, barevné, savé - přebaluje se stejně často jako jednoráz.

Naopak vím o maminkách, kterým se děti opruzovaly v látce (většinou děti atopici či maminky atopičky)...
Takže prostě to holt chce zkoušet.
Určitě bych vysadila vlhčené ubrousky a dávala jednoráz co nejméně parfumovaný...

loc
autor
20. říj 2015

Ahoj holky, jeste jednou dekuju vsem za rady. Jen dodam, ze maly na ty opruzeniny nijak zvlast netrpi, stalo se to ted vyjimecne. A az do krve to take nebylo, jen hodne rude s puchyrky a palilo ho to. Ten Imazol hodne pomohl, jeste ten samy den se to vysusilo, zustaly jen vysusene puchyrky, ale na dotek uz ho to neboli a je to hladke. Ted uz jen zbyva pockat, nez se mu ta kuze vymeni a puchyrky uplne zmizi 🙂

@citun diky, kdyby bylo priste potreba, vyzkousim 🙂