Opruzený zadeček. Poradíte, prosím?

simca128
14. pro 2021

Ahoj holky prosim muzete mi poradit, maly je pet dni v porodnici sem na zadecek pouzivala bepanthem ale pry je naprd tak sem na doporuceni kamaradky presla na weledu
Tu dneska pouzivam druhy den, zadecek sem utirala vhlcenyma ale ted sem presl jen na utirani perlanem a voudou. Chci se zeptat kak dlouhi cekat jestli krem zabere nez prejdu na jiny? Zitra to tbide treti den co mame weledu
A zadecek ma mezi pulkama cerveny.
Hodne ctu o sudocreamu. Muzete mi prosim poradit dekuju😊

palja
14. pro 2021

@simca128 když už je opruzeny, tak sudocrem, když ne tak preventivně bepanten. Vlhčené ubrousky nepoužívat, buď zinku a vodu nebo perlan a vodu. S tímhle mám výbornou zkušenost, dělám to tak už u druhé dcery a nikde žádná oprutenina

simca128
autor
14. pro 2021

@palja ma to dost cerveny prave
Takze uz nemam cekat na to jestli zabere ta weleda a hned namazat po koupani tim sudocreamem?
A oak az se to zahoji mam se vratit k ty welede nebo zustat u toho sudocreamu?

michaelarousova
14. pro 2021

@simca128 nak treba sudokrem nepomahal ..u nas se osvedcil repik ☺️Potirala jsem zadecek a druhej den bylo po opruzeni☺️

mamikry
14. pro 2021

@simca128 Ja mam jako zachranu na opruzeny zadecek Imazol, jinak mazu zinkovou masti. Zle muzou delat i plenky. Maly se mi silene oprudil po Pamperskach. Nebo muze vadit neco, co jis ty. Je to s nimi veda. Jinak, jak se psalo, repik nebo cerny caj.

palja
14. pro 2021

@simca128 já bych mazala sudocremem když je ta opruzenina, ale musí se to úplně ať je všude bílé, při každém přebalení opatrně otřít, nesedrit kůži a namazat znovu zase do bíla. Takhle to dělat až do vymizení opruzeniny. Až opruzena nebude, tak preventivně maznout konečník a okolí genitalu bepantenem (nemusí se každé přebalení). Tohle pomohlo nám, u první dcery jsem šla z porodnice taky z opruzeninou po ubrouskach, potom když měla náznak opruzeniny třeba při růstu zubů, tak jsem zacla hned mazat sudocrem.
Ale vím že spoustě maminek nevyhovoval. Tak uvidíte pro co se nakonec rozhodnete 💞🍀

surikata131
14. pro 2021

@simca128 mazala bych spíš sudocrem, pokud to má fakt hodně, tak by to mohl vidět i pediatr. Weleda jaká, s měsíčkem? Ten třeba moji dceru dráždil, každému nevyhovuje přírodní kosmetika

klokanka31
14. pro 2021

@simca128 U nás to krémy zhoršovaly, používáme klasický pudr.

pampeliska1313
14. pro 2021

Já používala bepanthen, perlan a vodu a co nejvíc bez plínky.

myssmetanova
14. pro 2021

@simca128 Ahoj, nečekala bych. Zkusila bych sudokrem a nebo rybilku. I když u starší dcery, když už byla opruzena, tak sem vyzkoušela všechny možné krémy na zadeček a po 2 týdnech, když se to nezlepsilo, tak sem nemazala ničím, vadilo jí, jak to bylo namazane. Takže u nás funguje mazat co nejméně a nechat na vzduchu. Ale každé díťátko je jiné 😉.

michaela666
14. pro 2021

Nám pomohl odvar z řepíku, měsíčku a slezoveho květu. Přelít horkou vodou, nechat schladnout a pak vlažným otírat zadeček. Nechat zaschnout a co nejvíc větrat. Obyčejná zinková mast z lékárny je taky fajn. Sudocrem malé vůbec nezabral.

sigyn
14. pro 2021

Používali jsme kombinace sudokrém + vl. ubrousky + DM plínky a opruzeniny se nám zcela vyhnuly.

simca128
autor
15. pro 2021

@mamikry a ten cerny caj to staci kdz uvarim klasicky v pytliku? Nebo musim koupit sypany?
Plenky mame dada
V porodnici tu prdelku nemela tak cervenou takze si myslim ze je mozny ze to ma z vlhcenych ubrousku nebo ten bepanthem co sem tam pouzivala.
Dneska od koupani sem zacla mazat tim sudocreamem kdz zabere do kdy tak by mela by videt zmena k lepsimu?

shirilka
15. pro 2021

@simca128 S odpruzenim zadečku u malého jsme docela bojovali, nakonec nic z kupovaných věci pořádně nezabíralo, pak mi babička, která se na ty "kupované nesmysly" už nemohla divat, vyškvařila domácí sádlo a to zabralo okamžitě😀

martiniquest
15. pro 2021

Na akutni cervenou opruzeninu davam sudokrem a zabira okamzite. Weledu jsem pouzila jen po myti jako prevenci. A dite vzdy myju pod tekouci vodou (pouze po stolici). Zadne sudlani ubrouskama ani perlanem.

zelenaesmolda
15. pro 2021

@palja
masticky se prave nemaji preventivne pouzivat ale az kdyz je treba

@simca128
Za me je nejlepsi sudocrem

surikata131
15. pro 2021

@simca128 vlhčené ubrousky teď vůbec nepoužívej, radši omyj tekoucí vodou, ať to nedráždíš, pak třeba ten perlan navlhčený nebo já kupuju takovou emulzi od značky Gilbert, je to myslím olivový olej s něčím, nemusí se pak už mazat. Zlepšení- Záleží jak moc je opruzená, ale do pár dní by se to určitě mělo zlepšit (postupně), pokud ne, tak pediatr může napsat třeba Imazol

jako_mala_holka
15. pro 2021

Malá měla opruzeniny asi z pampersek, někdy ze začátku, to nám pomohl imazol... Pak jsem přešla na jiné plenky, používala perlan s vodou a do ní pár kapek oleje od weledy, dobře osusit, nechat větrat, mazala jsem už jen po kakani a občas na noc, weledou... Od té doby skoro nic, max se občas stane, že trošku prdelka zcervena, ale to maznu weledou a je to okamžitě pryč... Ubrousky používám jen když jsme venku, na ruce a tak

martiniquest
15. pro 2021

@surikata131 imazol je bez predpisu

mamikry
15. pro 2021

@simca128 uplne staci pytlikovy. To hojeni je dost individualni. Kdyz mel maly hodne opruzeno, tak to mizelo i tyden, ale u nas to bylo alergenem v potrave, to trva asi dele. Mensi opruzeni tak dva tri dny. Pripadne ten Imazol vcelku pomaha rychleji vyhojit.

palja
15. pro 2021

@zelenaesmolda ano, máte pravdu. I na kožním to tak říkají. Já jsem spíš na prevenci. Když je malá v plenkách celý den, tak jí radši máznu než abych nechala rozjet opruzeninu. Dělala jsem to tak i u starší dcery a vyhovovalo nám to tak.

palja
15. pro 2021

@simca128 nám u toho sudocremu bylo vidět zlepšení už po dvou dnech.
Černý čaj mi doporučili taky tenkrát tady maminky na koniku, uvařit pytlikovy a ten pytlík nechat a namacet do toho čaje a tím pytlikem namazat zlehka na tu opruzeninu.

danielaveve
15. pro 2021

Přispěji i svou zkušeností... nám třeba sudokrem nepomáhal i přesto, že nám ho doktorka pořád cpala. Pro nás byl nej Bepanthen i když už měl zarudlejší zadeček hned u dalšího přebalení to měl mnohem lepší nebo už dobré. Než jsem na to přišla používala jsem černý čaj a Imazol, což taky super, pomohlo hned. A abych nemusela vyhodit ostatní kremy (sudokrem, weledu a suavinex), tak jsem je občas používala, ale nemohlo to být třeba 5x za sebou... Pár kamarádek si chválilo i Rybilku, ale tu nemám vyzkoušenou. Koukni sem a můžeš si přečíst i recenze: www.pilulka.cz/pece-o-detsky-zadecek/nejlepsi

nazka
15. pro 2021

@simca128 mně na opruzeniny vždy rychle zabral imazol. Jinak jako prevenci bepanthen u obou holek a bez problémů 👍

surikata131
15. pro 2021

@martiniquest Ok, nám dával pediatr recept, tak jsem nevěděla, že je volně prodejný

jjasmina
15. pro 2021

@simca128 používat perlan a vodu, plenou vysušit do sucha a při opruzeni bepabthen + sudocrem je u nás top

simca128
autor
17. pro 2021

Holky moc dekuju zabral sudocream a dala sem vetsi velikost plenek meli sme dady ty od 2-5kg sice mame 3500g ale asi jak sou pidi tak ji to tlacilo zadecek tak sem dala ty dvojky 3-6kg a taky myslim ze to pomohlo a chci se zeptat mam porad davat ten sudocream nebo zas muzu davat tu weledu
Asi nechat spis ten sudocream nez menit porad kremy ze?

palja
17. pro 2021

@simca128 pokud už není opruzenina, tak bych mazala tou weledou