Červený zadeček, nic nezabírá. Poradíte, prosím?

simca128
24. bře 2022

Ahoj holky sem fakt zoufala uz sem tu psala ohledne zadecku a stale nic nam nezabralo, imozol, neopathyol, rybilka, beoanthem, sudocream, weleda, silvertan, mazala sem i gencanou(nevim jak se pise) chvili sem utiraka cajema zadecek ale je pravda ze trwba jen dvakrat, hermankem, cernym, repikem
Jinak zadecek utiram perlanem a vodou vetram fakt casto zadecek vzdy to zesvetla ale ne uplne a pak je to zas, vymenila sem i plenky. Vcera sem to natrela tim silvertaně tak ten ji to totalne zhorsil asi ji nesedlo to stribro vo v nem je
Vubec nevim uz co zkusit sel sroho zoufala sem v nemicnici tak sem se ptala a taky mi uz nevedi co poradit vic mi doktorka nerekla a ja nevim jak maly pomoct asi ji to neboli ale cerveny to ma dost
Snazim se dovolat na kozni jestli neco poradi nikdo to tam nezveda
Taklen to ma zhorseny po tom silvertanu neni to moc videt ale be skutecnosti to ma vic
Mela tak krasny zadecek a co zacla kadit vic tak se ji to prave stalo a ja uz nevim co zkusit
Nevim jestli to mam spis vysouset nebo promastovat uz si nevim rady nezazila ste nektera?

jjasmina
24. bře 2022

Nu u nás pomaha tenhle proces, perlan a voda , musím pořádně vysušit, hned po kakani Bepanthen +Sudocrem. Jinak to může byt i plenkama.Hlavně přebalit uplně suchej zadek

simca128
autor
24. bře 2022

@jjasmina plenky uz sem menila uz ma treti druh
A beoanthem a sudocream najednou?ja uz sem dak zoufala

jjasmina
24. bře 2022

@simca128 Já mam plenky Happy baby albert, ja ji to maznu prvná Bepanthenem a trochu aj sudocremem, ona to má kolikrát červený už vyloženě po kakání, jinak bych se poradila pediatr nebo kožní

pekuka1989
24. bře 2022

Asi to chce cas...nechat vetrat...umyt a nechat na vzduchu uschnout...treba i ten heřmánek..
Ja dceri tehdy nejhorsi vyléčila prave welledou...ale normálně ac to není uplne asi top znacka, nedam dopustit na nivea baby proti opruzeninám...je nutnejsi...staci troska...

pekuka1989
24. bře 2022

*je hutnejsi...a vim,ze mi mamca tehdy radila i obyc zasyp...a necekane zabral...

simca128
autor
24. bře 2022

@jjasmina ty sem mela taky orave pouzivan je od narozeni mala ma skoro 4m zadnej problem nikdy nebyl a še meric na um a vic kadi tak se ji to udelalo podle me s castehi kadeni nehtela sem se tech plen vzdat ldyz nebyl problem ted sem zkousela huggies elite soft ale stech mela cervenou pipinku a mame ted pemprsky premium soft ty mi prijdou uolne stejny jako belly s plen to proste nema ma to stoho kadeni aoe vubec nevim jak ji to uzdravit kdz ani dr v nemocnici mi neporadila
Resil sem z pediatrem uz nekolikrat vse co poradil sem tu vypsala na kozni se nemuzu dovolat

simca128
autor
24. bře 2022

@pekuka1989 a jak dlouho si pouzivala nez byly znat ucinky? Me kazdej rika ze po dvou dnech ma yt videt razantni zmena a ja ji teda nevidela u niceho po dvou dnech
Weledu sem zkousela uz driv a nezabrala kdyz mela po narozeni cervenou pipinku zabral sudocream ktery pouzivam uz od narozeni a jen co ted vic kadi ma ti cerveny a uz fakt sem zoufala bojim se aby ji to nezaclo bolet

pipi_puncocha
24. bře 2022

@simca128 zkus ještě nějaké úplně eko plenky, např. Eco by Naty, Muumi, nebo v DM mají jednu jejich řadu taky eko, kde nejsou žádná bělidla, parfemace atd., třeba jí vadí něco z těch plen. A co to jde, nechávala bych nahatou na podložce, ať to opravdu větrá, klidně i na spaní, celou dobu doma co jste.

pekuka1989
24. bře 2022

No asi po 2 dnech by to bylo videt...zkuste uvarit heřmánek a potirat ji to...nechat uschnout...a dle me to ma hodne jakoby rozmokvany...tak bych zkusila pudr a imazol a treba tu niveu...my jedemem v dada plenkach a nikdy nic špatne...pampers nemuze mit, v porodnici a behm prvních 14dni prave trpela taky...chce to zkusit...
A premyslim, od kdy jsou fenistil kapicky...ty bych ji klidne "preventivne" dala...

petralp
24. bře 2022

@simca128 mě teda hodně pomohl ten černý čaj. Uvařila jsem hodně silný a dělala třeba třikrát za den vlažný obklad a nechala cca 15 minut přiložené. A pokud se pokadil tak jsem umyla v umyvadle. Pořádně vysušila a namazala bepanthenem. Vlhčené ubrousky už skoro nepoužívám.

simca128
autor
24. bře 2022

@pipi_puncocha to je blbost protoze nemela problem jen az ted co uacla kadit vickrat denne po um plenkma to urcite neni

Nema to rozmoivany ma to uplne suchy jen cerveny

Kcemu fjsou fenistil kapky?

ajja87
24. bře 2022

Ja bych dala taky na ty plínky, ono to můžo souviset to kakani s těma plinama, prostě to reaguje na nejakou složku v těch plinach, a hlavně když se ji to zacalo dělat po tom um... Zkus ty z dm natural, nejsou drahy, dokonce levnejsi nez pampers

ajja87
24. bře 2022

Sice blby dotaz, ale není v tom pokakanym dlouho?

pekuka1989
24. bře 2022

Omlouvam se...vypadalo to spis rozmokvany...jestli spis sussi...tak bych dala i tak ten imqzol...a vydrzet...plus na vzduchu, omyt tim heřmánkem nebo černým cajem a plinky...fenistil je ale po porade s dr...kazdopadne se davaji pri reakcich,...koznich, alergické puvodu...mala mela po jahodach reakci...a na noc dostala, rano ani pamatka...pri nachlazeni je nase dr doporuceje na opuch sliznic...

miriam1989
24. bře 2022

@simca128 u nás se též jede perlan po ubrouskách je okamžitě opruzená a voda (vlažná, tepla by jí to mohla dráždit) když zčervená používám kombinaci sudocream a bephanten najednou a hlavně ten řepík (hodně silnej odvar) klidně vložit na 5min do plinky namočený v něm ten perlan. A dělám vždy tak, že umyju vodou vysuším plinkou naďupu ten řepík nechám zaschnout neutiram (vyfoukám třeba) pak bephanten a na to sudocream vždy nám zabralo. A hodně větrat večer je malá bez plínky i 1-2hodiny. Ale za nás řepík zázrak používám i preventivně otiram s ním i obličej. 😊

klokanka31
24. bře 2022

@simca128 Nezkusila jsi dát obyčejný dětský pudr?

andulka007
24. bře 2022

Já teda jedu v látkových plenkách takže ohledně plen neporadím, ale za mě nejlepší krém snad na vše je SUDOKREM .. naše malá má dost citlivou pokožku takže nechávám i často bez plenky na podložce .. ale SUDOKREM je za mě nejlepší ..

vikinkav
24. bře 2022

Pokud to ma spatny, nechala bych ji nahou co nejvic, pod ni igelit, na to rucnik a proste vyvetrat. Rozhodne nepouzivat vlhcene ubrousky, omyvat jen vodou nebo tim cajem klidne. A po radnem vyvetrani namazat.

surikata131
24. bře 2022

A ten imazol a sudocrem jsi mazala jak dlouho, že to nezabralo? pokaděný zadek umýt po proudem vody, jemně osušit, nehcat co nejvíc větrat. Heřmánek bych nedávala, může na něj být reakce, mojí dceři heřmánková weleda třeba vůbec nesedla.

jana_zofie
24. bře 2022

A v pripade nouze nejvetsi latkovky. Klasicke ctverce a na to svrchni kalhotky. Pripadne do toho bambusovou/bavlnenou vkladacku

neliiinka
24. bře 2022

Na tohle trpí malá od té doby co má příkrmy taky.. má období, kdy to mívá fakt až do krve.. pomáhá nám Sudocrem, ale ne silnou vrstvu, jen tak lehce...hoooodně často přebalovat, klidně i po hodině.. a nechávat často bez plenky.. klidně celý odpoledne, dám si pod ni nepromokavou podložku a nechávám ji normálně jen v tričku.. a do týdne to vždycky vyléčíme.. akorát se to dost často vrací..🤦‍♀️ Je to na palici, ale tohle dost pomáhá🙂

palja
24. bře 2022

@simca128 nám na tohle dr řekla, že můžu mazat fungicidin mastí, i ty záhyby. Já jsem kojila, byla to premnozena kvasinka a ještě jsem musela prestat jist všechno sladké včetně ovoce. Pak se jí to úplně zlepšilo.

shirilka
24. bře 2022

@simca128 Na radu babičky (86) jsem vyzkoušela domácí vyškvařené sádlo a to zabralo neskutečně, takže možná hodně zastaralá metoda ale nedám na ni dopustit.

bumblebumble
24. bře 2022

@simca128 A nemuze to byt treba reakce na to um?

lenulen
24. bře 2022

@simca128 to neni klasicke opruzeni z pleny/pokakani. Vzala bych ji na kozni, proste kam se co nejrychleji dovolate. Do te doby, bych myla pouze vodou, hodne vetrala, mazala stridme.

syslounek
24. bře 2022

Mám na mega opruzený zadek po nekvalitních plenkách pomohla taková ta fialová voda z lékárny v kombinaci se sudocremem, léčili jsme to taky přes měsíc.
Jinak mě napadlo, jestli to nemůže být i z UM, že by po něm měla "agresivnější" stolici.

intonace
24. bře 2022

A nemůže to být tím UM? Zkoušela jsi vyměnit? Jinak perlan,voda,sudocrem u nás také pomáhalo. A to sádlo je dobrý nápad

kachna_b
24. bře 2022

Asi by som zvolila nejaké non toxic eko plienky a potierala zinkovou masťou (Herbacos, prípadne zinkovú od purity vison, mávajú v DM) My sme bojovali s rovnakým problémom. Zinková pokožku skľudnila a eko plienky problém nezhoršovali ale problém nakoniec vymyzol až po nasadení ABKM UM. Po úplom vysadení um sa problém v podstate vyriešil úplne

aselluska
24. bře 2022

@simca128 naše zkušenost. Udělala se pod plenkou kvasinka. Ta je většinou ze stravy. Bojovali jsme s tím dost dlouho. Zapáchá to? Vypadá to dost podobně. Změna plen to jest víc zhoršila. U nás to samé. Když byl den bez bobku, hodně se to hojilo. Ale o to víc bobků bylo druhý den a problém stejný. Něco ve stolici dráždilo pokožku a co kakání, to horší a horší pokožka. Nejlépe zabíral Sudocrem, častěji měnit plenky a vzduch.

titina12
24. bře 2022

Nase malá měla asi 3 týdny zarudly zadek a mazala jsem hermankem vzala fénem foukala a vetrala pak jsem ji namazala sudocremem a zase foukala noc se ji to líbilo 😀 a co nejčastěji a opakovat