Červený zadeček. Co na něj?

katcerv8
7. bře 2020

Prosím, poradíte mi, co na takový červený zadeček? Syn má dva týdny. Děkuji.

miba10
7. bře 2020

@katcerv8 to je takhle červený pořád nebo po vykoupani? Mě se na červený zadeček osvědčil Imazol....

amazonkajanik
7. bře 2020

@katcerv8 ježíš,on je rudý až na zadicka 😮
Jinak od narození mažu synka Sudocremem a super. Teď mu občas maznu i zadicka,kvůli potnickam,se párkrát zpotil. Sudocrem obsahuje zinek,takže hojí i drobné projevy ekzemu

katcerv8
autor
7. bře 2020

@miba10 ten zadeček má červený od včerejška.... Mažu sudocremem, ale nezdá se, že by to bylo lepší...

prejeta_zaba
7. bře 2020

Žádné vlhčené ubrousky, omýt vodou a zlehka utřít látkovou plenou a nechat větrat až úplně dosucha, natřít něčím, co obsahuje zinek, je úplně jedno, jestli se to jmenuje imazol, sudocream, rybilka nebo xy dalších. Zase nechat zaschnout a až pak zabalit do plenky. Což je spíš opatření u opruzenin, tohle ani nevypadá opruzeně, spíš podrážděně, v tom případě vyzkoušet jiné plenky a nepoužívat ubrousky.

katcerv8
autor
7. bře 2020

@prejeta_zaba vetram, umyvam jen vodou, koupila jsem imazol, tak uvidím, jestli zabere.... Ale zdá se mi, jako by mu to mokvalo...

anka246
7. bře 2020

LEKÁRA.. Používať bavlnené plienky. Náš malý nemohol mať “pampersky” a keď mal začervenanú ritku tak som ho často umývala vlažnou vodou. To má ozaj taký červený zadok, alebo fotka skresľuje ?

veronikav31
7. bře 2020

@katcerv8 jaké používáš pleny?hodně to můžou dělat pampersky,nové dada pleny. Nejlépe buď bavlněné nebo eko pleny,ale ty kvalitní,bez parfémů.Případně zajít k doktorovi,aby předepsal mast z lékárny na předpis

miba10
7. bře 2020

@katcerv8 Imazol je lepší. Co jsem ho vyzkoušela sudocrem nepoužívám. Imazol funguje dobře a jestli mu to mokva, tak to hezky vysusi. Hlavně jak říkají holky větrat a zkusit změnit i plenky. My měli trošku problémy s pamperskami. Takové ty oranžové. Jinak nám celkem seděli, ale jsou drahé, tak jsem začali kupovat albertacke a přijdou mi i lepší. Nezdaji se mi tak "umělé"

katcerv8
autor
7. bře 2020

@miba10 do teď s plenka a nebyl problém, střídám Dada plenky a pampersky, ale kdyby to bylo plenkama, tak by ten zadeček měl červený hned ne? A ne až za dva týdny...

katcerv8
autor
7. bře 2020

@katcerv8 popřípadě s jakýma plenkama máte dobrou zkušenost?

czmony
7. bře 2020

Asi bych nepoužívala Pampersky, taky jsem je měla od narození a střídala s dada plenkami, a ve třech měsících jí rak zčervenal zadek že u přebalování brečela, doktor doporučil imazol, ale u nás to zhoršil měla to rudě červené až oteklé a horké. Mazala jsem mastičkou s rybím olejem a za dva dny měla klid a zadek zase normální. Nevím, zda to bylo Pamperskami, ale už je používat nebudu.

hancazivocich
7. bře 2020

@katcerv8 - ale on je červený celý! nemá teplotu, nebo něco? Imazol, pythiol..Pythiol se nám osvědčil i u dospěláků

miba10
7. bře 2020

@katcerv8 ono to občas trvá než se to projeví. A ještě v kombinaci s pocuranou plinou, která tu pokožku taky dráždí.....

olga_
7. bře 2020

@katcerv8 Buď zkusit přechod na látkové pleny, nebo bych najela na nějaké eko jednorázové plenky - Bamboo nature, Kolorky, Moltex apod.

jannym
7. bře 2020

A pozor pokud ma vase ditko citlivou pokozku kremy se zinkem to muzou zhorsovat...bohuzel vlastni trpka zkusenost, u nas i mydlo bylo problem jen mydlova kostka nebo voda jinak byli maly pavianci

evilin
7. bře 2020

Tohle jsme měli po pamperskach u dcerky. Už nikdy více. 😬 Neznala jsem značky plen.....
Od té doby, co používáme "nechemicke" plenky. Např. dostupné z DM Babylove öko. Na mazání Weleda měsíčková mast, a na otírání dupky Eone Medvídek (v žádném případě ne vlhčené ubrousky- samá chemie). Nikdy už nejsou opruzeniny. 🙂 Ani u druhého syna, ten naštěstí Pampersky ani nevyzkouší.

fyii
7. bře 2020

@katcerv8 nam imazol nikdy neoomohl, takze jsem dala sudocreme a pres to zasypala obycejnym detskym pudrem z dm a rano mel prdelku jak novou.

sudylichozrout
7. bře 2020

Zasla bych k lekarce, protoze on je chuderka cerveny cely. At ho radeji prohledne...

lajla
7. bře 2020

14denni dítě co vypadá takto a sakra ho to musí bolet, bych opravdu neřešila na koníkovi..a to jich mám 5
Žádné ubrousky, převařená voda, větrat, bavlněné pleny a utíkat k Dr..jestli mu to mokva infekce tu bude šuby dup

volfici
7. bře 2020

Chudák malý, vždyť je červený všude a ten zadeček je děsivý, to ho musí bolet, šla bych okamžitě k doktorovi.

lucifux
7. bře 2020

Určitě k dr. Vysaď pampersky a najeď na jednu značku. Za mě sudocrem, neutírat ubrouskama, opláchnout a nechat oschnout na přebalovací podložce. Ještě mě napadá, jaký používáš prací prášek/gel a avivaž? Je celý úplně rudý, chudinka. Strašně ho to musí bolet... nemá průjem? U syna jsem teď řešila taky opruzeniny, ale on měl průjem a pokakal mi v 11 měsících 5 plen za den. Hlavně ho takhle nenechávej, fakt s ním dojdi k dr. Nesnědla si nějaký alergen, z čeho by mohl takhle zrudnout... jahody, med, ořechy, citrusy...?

zuzita15
7. bře 2020

@katcerv8 mesickova Weleda (krem) a oplachy v mesickove lazni (mesicek uklidnuje), pampersky vynechat stejne jako vlhcene ubrousky (ty idealne navzdy), idealne koupit eko pleny nebo treba Happy Bella a v pondeli k doktorce 🙄 nejlepe na kozni, protoze fakt vypada cervene, jestli neklame foto

simirek1
7. bře 2020

Nám pomohla genciálová violeť z lékárny.

novamamina
7. bře 2020

Já mám úplně pocit že to je snad vtip! Na co čekáš? Jed hned k Dr. Vypadá to jak spálené... Je mi ho neskutečně líto. Musí to strašně bolet. To podle mě není opruzenina.

miba10
Autor odpověď smazal
Zobraz
aleenka1234
7. bře 2020

@katcerv8 kupte si Perlan a používejte s vodou. Pak dát krém, nám zabral Pedi krém, tee tree s mandukou z Justu.

aleenka1234
7. bře 2020

@katcerv8 a určo řešit s lékařem

amazonkajanik
7. bře 2020

@novamamina víte, že mě to taky připomíná spíš opařeninu ...ani nechci domyslet 😣 tak i tak vypadá malý hrozně. Na 14denní miminko je maminka nějak moc v klidu, já bych byla dávno u doktora a to jako prvorodicka nejsem hysterická matka ...

nafreya
7. bře 2020

Jedte co nejrychleji k lekari (pohotovost, nemocnice). V tomto pripade bych se nespolehala na "babske rady" z internetu.

lucka662006
7. bře 2020

Zadeček má opruzený, docela hodně už, ale to se zlepší, jak psaly holky výše, jen omýt vlažnou vodou a lehce osušit a nechat uschnout na vzduchu. Můžeč Sudocrem, Imazol, prostřídat, slabší vrstvičku, ale hlavně ne něco mastného. Co je mastné, způsobuje, že kůže nemůže dýchat - cituji svoji kožní. A zapaří se ještě více. Malý má ale hodně červená zádíčka - je to fotografií - zkreslení - nebo je hned po koupeli? Nebyla moc horká voda? Miminka mohou být hodně prokrvená, ale spíše v obličejíčku, než takhle na zádech. Není nějaký spařený? Je celý červený.